• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנועזת

חברים יקרים,
שיחררתי פה קצת קצת אחיזה בנוגע לדיון שהתפתח, מהטעם העיקרי של לתת דרור לבבואה של מה שמתחולל אצלנו כעם,
אבל גם כבבואה לתאכלס מה שקורה בתוכנו.
כולנו קצת רוצים לקחת פסק זמן ולגור בלונדון, כולנו לא יכולים לסבול יותר מילים קשות וקוטביות, כולנו מתים מפחד שמשהו קרוב אלינו ימות או יפצע במלחמה, לכולנו שותת דם בלב שהחטופים שם במנהרות.
אקח דווקא ברמה האישית את @בת העמק שהתארחה אצלי בבית והכרתי את הנשמה הטובה שהיא, שמקפיצה לי את הדם לרגעים בלשונה המושחזת, אבל היא אחת מהנשים הראשונות שאשמח שיהיו שם איתי באיזו סיטואציה הזויה של ה 7 באוקטובר.
יש פער בין הדיעות והמילים למי שאנחנו וגם בדיעות עצמן כולנו מעורבבים, כי המציאות מבלבלת. בואו לפחות בגיגית שלנו כאן לא ניתן למילים לחצוץ ביננו, ניתן לדומה ולרצון להטיב לגשר על הפערים.

גם אני ברמה האישית לקחתי מהדיון הזה, לכאוב את הבחירה הנוכחית של הבת שלי פחות לכעוס.

מהנשים הראשונות שאשמח שיהיו שם איתי באיזו סיטואציה הזויה של ה 7 באוקטובר.
את תרוצי להתנדב ואני אכין לך ארוחות להזנת הגוף והנפש.
אתמול קראתי על סקר שעשתה אונ' בר אילן לבדיקת החוזק הנפשי של האוכלוסיה בעקבות, ומאז, הפוגרום. הם יצאו מהנחה שהאוכלוסיה המקשישה תגיב הכי גרוע והסתבר ההיפך. אנשים שכבר חוו דברים איומים בעבר זוכרים שהחיים המשיכו ואפשר היה להירפא ולשקם את הנפש (לא כולם, רובם).

את תרוצי להתנדב ואני אכין לך ארוחות להזנת הגוף והנפש.
אתמול קראתי על סקר שעשתה אונ' בר אילן לבדיקת החוזק הנפשי של האוכלוסיה בעקבות, ומאז, הפוגרום. הם יצאו מהנחה שהאוכלוסיה המקשישה תגיב הכי גרוע והסתבר ההיפך. אנשים שכבר חוו דברים איומים בעבר זוכרים שהחיים המשיכו ואפשר היה להירפא ולשקם את הנפש (לא כולם, רובם).

...איזו מהממת:)

סקר מרתק, האמת שהקו הזה הוכיח את עצמו בהמשך לאירועי ה 7 באוקטובר. הסבתות החטופות והמאמות מאופקים לא רק התגלו כבעלות תעצומות נפש אדירות אלא גם בעלות תושיה לשנות מציאות לטובה עבור עצמן ועבור אחרים.

שבת האחרונה בארוחת יום שישי תמימה למראה ביתי הקטנה, תלמידת תיכון מצטיינת בהצטיינות יתרה ובכלליות ילדה טובה ירושלים באופייה (להבדיל מאחותה הגדולה המרדנית), הודיעה לנו שלא תרצה לשרת בצבא ולא תרצה לגור בארץ.
אם הראשון לציון הרב יוסף מאיים בעזיבת הארץ (ועוצר בעצמו, כי נותנים לו פרס ישראל על "המאיים הגדול ביותר"), מה יגידו עזובי הקיר?
חדלה להיות אטרקטיבית דווקא למיטב בנינו ובנותינו
לא בטוח מבחינת הממשלה והיושבים בציון מי הם "המיטב", ייתכן ודווקא מבחינתם הילדים שלנו הם הבררה שלא לומדים תלמוד ומשניות בישיבה.
או שבעצם הם כן הכי טובים ולכן חובה להקריב אותם על המזבח?

נ.ב.
אני פגום, מלידה.
לכן לא היו צריכים לפדות אותי משרות אצל הכהנים.
האמת שגם משרות צבאי שחררו אותי אחרי 2~3 מילואים.

אם הראשון לציון הרב יוסף מאיים בעזיבת הארץ (ועוצר בעצמו, כי נותנים לו פרס ישראל על "המאיים הגדול ביותר"), מה יגידו עזובי הקיר?

לא בטוח מבחינת הממשלה והיושבים בציון מי הם "המיטב", ייתכן ודווקא מבחינתם הילדים שלנו הם הבררה שלא לומדים תלמוד ומשניות בישיבה.
או שבעצם הם כן הכי טובים ולכן חובה להקריב אותם על המזבח?

נ.ב.
אני פגום, מלידה.
לכן לא היו צריכים לפדות אותי משרות אצל הכהנים.
האמת שגם משרות צבאי שחררו אותי אחרי 2~3 מילואים.
משהו חייב להשתנות באופן בו מנוהלת המדינה במדיניות הפנים והחוץ, וזו המשמרת שלנו פגומים ככל שנהיה, כל אחד על פי דרכו יכול לתרום. זה נכון שאי השיוויון בנטל בועט בבטן (יש איזה מערכון של הגשש שקולע בול לתחושת הפרייריות), אבל עם כל הכבוד הסיפור הזה הוא ממש לא חזות הכל. אם חלילה המדינה הזו תפסיק להתקיים כי מיטב בנינו ובנותינו לא יהיו כאן, זה ממש לא יעניין מה הראשון לציון איים.

נערך לאחרונה ב:
אהבתי

לא בטוח מבחינת הממשלה והיושבים בציון מי הם "המיטב",
האנושות במלחמת תרבות בין גישה מסורתית של בערות, לבין קידמה של השכלה וחדשנות. כרגע הרוב המכריע של אוכלוסית העולם עדיין מסורתי ונבער.
בישראל הקונפליקט הזה הוא בין החריפים ביותר בזכות אחוז גבוה של אוכלוסיה מתקדמת. בעוד דור או שניים כולי תקוה שהאנשים שלא ידעו קוונטים ו-AI יהוו מיעוט ומלחמת התרבות תוכרע.

Back
למעלה