• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנועזת

חייב לציין לטובה, כיף גדול שרשור רק המין הנשי!

[@אנא-אל חל איסור חמור לשנות תמונת יוזר בלי להודיע]
בול:)

ציטוט מדויק אצטרך לקרוא שוב אבל כמה רעיונות נוספים:
- שימוש ברעיון של גדילה אקספוננציאלית: אם נשתפר כל יום ב1% אחרי שנה גדלנו ב37%.
- לעשות את הדברים נגישים וכמה שפחות פעולות. לדוגמא, אם אני עושה יוגה, המזרון תמיד פתוח באותה פינה, אני לא מקפלת אותו לפני ואחרי ושמה בארון (3 פעולות נוספות).
- הרגל טוב בנוי מזמן קבוע, מקום קבוע ואם זוכרת נכון גם פשטות.
- לשים מכשולים להרגלים רעים.
בשביל לצפות פחות בטלויזיה לשים אותה בארון כל פעם, להקשות בקיצור, אבל לא בלתי אפשרי.
- לקמבן (combain) דברים ביחד, למשל בזמן שאני יושבת כל יום רבע שעה במרפסת ומקבלת ויטמין די, אני גם מקשיבה לספר)
- להיות מודעים להרגלים או לתכנן,
לעשות רשימה עד רמת פיקסלים.
- קמה בשעה - מסדרת מיטה - מקלחת - שותה קפה (תוך כדי מדיטציה במרפסת) - 15 דק' מתיחות וכו'.

יש מצב שכתבתי על זה פעם פוסט בפורום. בכל מקרה, הוא מאד מומלץ
ואו!!! זהב טהור.
יש לך פוסט עם כל הדברים האלו?
זה ספר "כבד" ?

תתחדשי על התמונה החדשה!

נ.ב
השרשורים של המין היפה רגועים יותר... תמשיכו ככה. אולי בסוף תעשו שלום.

@סנופי
זה יותר בשביל מודעות ונטרול, לא בשביל להפוך לרובוט. מוסבר שם קצת יותר טוב.

ממה שאני רואה בגוגל עדיין לא תורגם.
הלכתי על גרסת האודיו, הספר כמו שאמרת, משנה חיים! תודה רבה על ההמלצה...
הרעיון המרכזי שלו, בניגוד להצבת מטרה שלאחר ההשגתה, יתכן איבוד כיוון.
סיגול מערכת הרגלים, היא זו שיוצרת מחויבות לתהליך הרבה מעבר למטרה שיכולה להיות חולפת.
הוא מתייחס למערכת של הרגלים מצטברים, בדומה לרעיון של ריבית דריבית.
מרתק!

יש מצב שכתבתי על זה פעם פוסט בפורום. בכל מקרה, הוא מאד מומלץ
נכון, זוכרת שכתבת.
הייתי מנויה למיילים השבועיים שלו, בתקופה לפני שהוא הוציא את הספר. אז הוא השקיע במיילים ארוכים ומפורטים (שלמעשה היוו את הבסיס לתוכן של הספר, אם הבנתי מראיונות ומתקצירים שקראתי. לכן לא קראתי את הספר)
באמת מומלץ.

הרגל טוב בנוי מזמן קבוע, מקום קבוע ואם זוכרת נכון גם פשטות.
אני חושבת גם: רמז ( cue) אליו ההרגל יתחבר. כמו שתיית קפה/צחצוח שיניים. משהו שבטוח קורה כל אינטרוול זמן שרוצים שההרגל יקרה.

אגב, לגבי ספרים, אם מתחשק רק ל'רפרף' באופן וירטואלי, אפשר לקרוא את ה 10-20 תגובות הראשונות באתר goodreads
ולקבל תמונה די טובה על התוכן. ולפעמים גם ציטוטים שלמים של קטעים נבחרים.

נ.ב
השרשורים של המין היפה רגועים יותר... תמשיכו ככה.
זה לא כזה חד משמעי. יש גם גברים שכותבים מקוצר, תורם ומדויק. אפילו כאן. ויש גם נשים שאוהבות דיונים וויכוחים..
אבל בגדול - כן רגוע, מרוכז ונעים פה, בפינה של סנופי.

@Judith

" הפינה של סנופי"...גדול!!!:>
מתוקה אחת

השרשורים של המין היפה רגועים יותר... תמשיכו ככה. אולי בסוף תעשו שלום.
מעניין השיקוף הזה..האם נוצר פה חדר של דיבוריי בנות באמת, כי הריי ישנם פה שיחות על יזמות, נדל"ן ושאר ירקות שמוגדרים לרוב מגדרית כ"גבריים"?
האם ההתייחסות לחיים כמכלול התנהגויות (ספונג'ה ובישול למשל), היוצרות סביבה להחלטות אושר ועושר, היא בהכרח "נשית" ?

נערך לאחרונה ב:
קראתי לא מזמן ספר ששינה את חיי
Atomic habbits.
לא זוכר מי המליץ כאן בפורום אבל גם התחלתי לקרוא אותו אז, ספר מדהים!
למעשה הבנתי שההרגלים הקטנים שלי הם באמת מה שהצליח להביא אותי לאן שהגעתי ולהתמיד, יש המון דברים קטנים שאנשים לא שמים לב אליהם ומשנים את כל התמונה.

למעשה הבנתי שההרגלים הקטנים שלי הם באמת מה שהצליח להביא אותי לאן שהגעתי ולהתמיד, יש המון דברים קטנים שאנשים לא שמים לב אליהם ומשנים את כל התמונה.
מתאים לך לשתף?

מתאים לך לשתף?
זה לא מעט לכן אני אשתדל לתמצת -
אימונים ותזונה
נרשמתי לחד"כ לפני כ- 7 שנים, כל ה-7 שנים האלה המשכתי להתאמן בלי לעשות הפסקה (למעט מקרים שהכריחו אותי כמו טיסה לחו"ל, או קורונה שגרמה לי להפסיק ולקחת זמן כדי להבין איך אני עושה את האימונים האלה עכשיו בבית, פציעות קשות (אולי 1-2 פעמים של עד 3 שבועות בכל התקופה)
איך עשיתי את זה?
בדיוק לפי איך שהספר מתאר, מבלי ששמתי לב או שקראתי אותו. בחופשים/כשאני בבית - קבוע כשעה אחרי ארוחת הצהריים, כשאני עובד אני הולך בסיום יום העבודה ישר אחרי (בהתחלה זה היה בחד"כ ליד הבית בשעות מאוחרות ואז עשיתי אופטימיזציה והלכתי ישר לחד"כ שיש בעבודה).
כל יום שאני מתאמן אני יודע בדיוק על איזה שריר אני עובד.
בנוסף האימונים שלי מאוד קצרים - 30-40 דקות של אימון ככה שאני יכול לשלב את זה ביום בקלות. ואני מתאמן כל יום במשך שנים.
כמובן שבכל הזמן הזה גם התמדתי על ארוחות מסודרות, כל יום אני מכין לעצמי אוכל בשעות קבועות והכל טבעי לי - לדלג על אחד מההרגלים שיצרתי לעצמי גורם לי להרגיש מאוד לא טוב עם עצמי ואני לא נותן לזה לקרות, כמובן שיש מקרים כמו יציאות עם חברים שצריך להיות יותר גמיש ובמקרים כאלה אני לא מרגיש רע.

קריירה
בתקופת ביה"ס הייתי הרבה מול המחשב, והוא היה מאוד נגיש - מה שגרם לי לחקור הרבה דברים, ולהקדיש זמן ללמוד לתכנת (ההשראה שלי הייתה שאני יכול ליצור דברים בחדר שלי במחשב וכל העולם יכול לראות ולהשתמש בדברים שאני בונה).
עם התחביב הזה המשכתי גם בצבא (לאו דווקא בתפקיד עצמו, אבל עשיתי יומיות ודאגתי להמשיך ללמוד ואת הדברים שעשיתי לפני הצבא, הקמתי המון פרוייקטים בזמן הזה). אחרי הצבא הבנתי שהתחביב שלי שווה הרבה כסף, הופתעתי מכמות החברות בארץ שמחפשות אנשים בתפקידים שהם בדיוק הדברים שעשיתי, וכל ההשקעה וההתמדה שמתפרסת על יותר מ 7 שנים השתלמה - כמה חודשים אחרי הצבא כבר התחלתי לעבוד בחברת הייטק גדולה.

אז מה שעזר לי בכל הדברים האלו וכמה כתוב בספר - זה התכנון המדויק של מתי ואיך אני הולך לעשות, כמה זמן, ונגישות למה שאני רוצה לעשות. החדר כושר שאני מתאמן בו ממוקם 100 מטר מהבית שלי ויש לי חדר כושר גם בעבודה, כל המצרכים לאוכל שאני מכין לעצמי מוכנים תמיד (ביצים לבוקר כל יום, שיבולת שועל לאחה"צ - קבוע כבר שנים על גבי שנים)

מאמין שאוכל לשמור על הרוב המוחלט ההרגלים גם עם משפחה וילדים, וחלק יצטרכו לעבור אופטימיזציה :lol:

@unrealx תודה על השיתוף.
אימונים - הולכת לנסות את ההגדרה שלך: שעה אחרי ארוחת הצהריים. זה דבר שאם לא עשיתי בבוקר, לפני ארוחת הצהריים - כל היום מתפזר לי. וחבל. אנסה את השיטה שלך. זה גם יוריד לי לחץ מהבוקר.
תזונה - גם כאן לי מה שעוזר זה: נוסחה קבועה. אחרי שהתחלתי לקרוא את eat to live, וזה לגמרי השראה לשבת @סנופי , לי זה ספר ששינה את החיים. אחד מהבודדים שנכנס לקטגוריה.
(אבל כל אחד מה שמתאים לגוף שלו.. מפחדת שיתפתח פה ויכוח לוהט וחסר רגליים בקרקע..)
אז לי מה שעזר זה ההגדרה: 4 ירקות ליום ו-4 פירות ליום. זה היעד. בד"כ מצליחה 3 ו-3.

אז מה שעזר לי בכל הדברים האלו וכמה כתוב בספר - זה התכנון המדויק של מתי ואיך אני הולך לעשות, כמה זמן, ונגישות למה שאני רוצה לעשות. החדר כושר שאני מתאמן בו ממוקם 100 מטר מהבית שלי ויש לי חדר כושר גם בעבודה, כל המצרכים לאוכל שאני מכין לעצמי מוכנים תמיד (ביצים לבוקר כל יום, שיבולת שועל לאחה"צ - קבוע כבר שנים על גבי שנים)
התכנון המדוייק של מתי ואיך כמו שהצלחת לסגל לעצמך, או כמו שג'יימס קליר הגדיר זאת ה-"קיו", מחייבת יציאה ל- "בהירות", שרובנו מעדיפים להמנע ממנה.
כמו שהוא מציין היציאה לבהירות יכולה להתפס כמן וויתור על חופש, אך למעשה זו הרחבה של החופש.
נשמע שבמקרה שלך זה עבד מצויין, עבורי המחויבות הזו לקיו, מאתגרת בתחושה את מי שאני.
ועל זה בדיוק הוא מדבר, מערכת הרגלים שיוצרת זהות.

אשמח גם לשמוע את החוויה שלך @אנא-אל, בהקשר הזה...

נערך לאחרונה ב:
עבורי המחויבות הזו לקיו, מאתגרת בתחושה את מי שאני.
יכולה בבקשה להסביר את המשפט?
כמו שהוא מציין היציאה לבהירות יכולה להתפס כמן וויתור על חופש, אך למעשה זו הרחבה של החופש.
האמת שאני לא זוכרת את הקטע הזה שמדבר על הקושי הזה, יכול להיות שפחות היה רלוונטי אלי כי אני פריקית של בהירות פשטות וסדר.

יכולה בבקשה להסביר את המשפט?
כן בטח, המחויבות להרגל שתחום בזמן ומקום, מאוד קשה לי.
האמת שאני לא זוכרת את הקטע הזה שמדבר על הקושי הזה, יכול להיות שפחות היה רלוונטי אלי כי אני פריקית של בהירות פשטות וסדר.
ונדמה לי שסוג השינוי הזה מאוד מתאים, או קל להטמעה יחסית, לאנשים שהם בלאו הכי כמוך מסודרים, פדנטים, בהירים... למאותגרי קשב כמוני, אסוציטיבים, פחות בינאריים, זה לא בלתי אפשרי...אבל סופר מאתגר (עדיין קוראת את הספר).

המחויבות להרגל שתחום בזמן ומקום, מאוד קשה לי.
תראי, הפואנטה של הספר זה להפוך הרגלים לדבר כמה שיותר פשוט וכיף.

אני לא יודעת מה בדיוק הדבר שמקשה עליך, אולי זה עבודה בשעות משתנות, ילדים, שלא פישטת מספיק או סיבות אחרות.
אז עזבי בהתחלה שעה קבועה ומקום קבוע, תתחילי אולי רק מלעשות את ההרגל הזה כל יום, ולאט לאט ככל שתחזרי עליו, תביני באיזה מקום ואיזה זמן הכי מתאים לזה.

רוצה לתת דוגמא להרגל שאת מתקשה?

אגב, לפעמים מה שקשה זה למצוא את ההרגל עצמו...
למשל אם אני רוצה הרגל של פעילות גופנית אני צריכה קודם למצוא את הפעילות שאני הכי מתחברת. לקח לי שנים להבין מה הספורט המושלם בשבילי (יוגה עם מוזיקה של בלט).
או אם היתה לי מטרה להצליח בלימודים (לא הייתי מצליחה לממש את הפוטנציאל בבית ספר) אז לקח לי שנים למצוא את האסטרטגיות למידה שמתאימות לי בול (להשתמש במפות חשיבה במקום מחברות לינאריות, צבעים, סדר וכו' בבית ספר לא הייתי מודעת כמה סדר וארגון חשוב יותר ללימודים מאשר אינטליגנציה ולכן הייתי נכשלת ללא מודעות שזו הסיבה. והכוונה לא לכתב עגול וכותרות מסולסלות אלא למתודיקה.
את הבגרות בהסטוריה, שיננתי בדם יזע ובעיקר דמעות 54 עמודי פוליו בגלל שאז לא היו לי שיטות זכרון ולא ידעתי איך לשלוף את החומר במבחן. תוסיפי חרדת מבחנים והסיכוי לבגרות מלאה.. איננו.

בקיצור, רק אחרי שמצאתי את הפתרונות הנכונים יכולה לשלב אותם כהרגלים.

נערך לאחרונה ב:
Back
למעלה