• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החלום ושברו

אתם מתבלבלים בדיון. השואל לא שאל לאיזה מדינה להגר, הוא כבר עשה את זה בלי לשאול, ולהבנתי לא למרוקו או טורקיה.

עכשיו הוא שואל על החוויה בלחזור לארץ. לא יהיה מופרך להניח שהחוויה תבחן אל מול החיים אותם חי במדינה ממנה בא, ולא אל מול חיים תיאורטיים בלבנון או יוון.
אני מציע לך לקרוא שוב מה שכתבתי.
אם אתה יודע מאיזה מדינה בא פותש, אז אכן ניתן יהיה להתייחס באופן יותר ספציפי. אני כתבתי על גרמניה וצרפת מתוך הכרות אישית עם ישראלים שחיו בהן תקופה ארוכה.
ובכל מקרה, עניתי למשה גל שטען שהסביבה החברתית במדינות אלו טובה יותר לישראלים. איני מסכים עם הטענה.

יש כאלו שהתרבות בישראל לא מפריע להם כי זה לא מפריע להם.
יש כאלו שהתרבות בישראל לא מפריע להם כי התרגלו.
יש כאלו שהתרבות כן מפריע להם ולא מסתגלים גם אחרי שנים.
בעיני, זה ההסבר לדעות הקוטביות שקיימות כאן בנושא.
מן הסתם הספקטרום רחב מאוד, נשמע שלפות״ש זה פחות מפריע.

לא הגבתי לגופו של עניין ספציפי אלא לגבי הדיון הכללי
שכל פעם עולה מחדש לגבי המנטליות הישראלית אל מול ה'מערבית'
יש איזו השוואה שעולה כל הזמן בין ישראל למדינות המתוקנות ביותר במערב
אבל כמעט בכל הפרמטרים ישראל נמצאת במקום טוב באמצע או למעלה
הפרמטר שמשתרך מאחור בעקביות הוא אכן המנטליות הישראלית
ועל כן ציינתי שיש יותר מקום להשוות אותנו לאגן התיכון, שכולל את איטליה וספרד בין השאר, מאשר למערב אירופה

כמו כן, מובנת מאוד האכזבה של החוזרים ארצה מהמנטליות הישראלית המשובחת שלנו

נערך לאחרונה ב:
הפרמטר שמשתרך מאחור בעקביות הוא אכן המנטליות הישראלית
ועל כן ציינתי שיש יותר מקום להשוות אותנו לאגן התיכון, שכולל את איטליה וספרד בין השאר, מאשר למערב אירופה
אבל אנשים הגיעו לכאן בעיקר ממזרח אירופה, מאפריקה ומאסיה - את המנטליות הביאו משם, וכאן זה התערבב למשהו שבאמת יכול לפעמים לייאש.
לאו דווקא אלימות אבל בהמיות וחוסר מרחב אישי יחד עם חוסר התחשבות בזולת (כשהזולת כולל גם בע"ח וצמחים).

שאלה של השקפה.
יש ישראלים שגרים בגרמניה שבהחלט חוששים..
לא הבנתי מה אני קורא פה...
כמה אנשים שהותקפו בגרמניה? בגלל שהם יהודים?
אם כמה שזה עצוב ולא בסדר, וגם לי קשה לראות שבתי הכנסת צריכים להיות מוסתרים ומוחבאים וחייבים אישור מראש כדי לבקר, המספרים האלה מזעריים בהשוואה לתקיפות של יהודים במדינת ישראל.
בכלל, עצם זה שחלק גדול מהבטחון האישי נובע מהשקעה עצומה במערכת הבטחון אומר דרשני.
ואם אתה מוציא את החלק הדתי מהמשוואה ובודק תקיפות אלימות של כלל האוכלוסיה בישראל - אנחנו במצב הרבה יותר גרוע.

איטליה וספרד
בתור אחד שמתגורר בספרד כבר מעל עשור, הגיוון בספרד הוא עצום ויש הבדל בין פרובינציות, אבל הספרדים הם אירופאים, מנומסים, אולי יותר חמימים מהגרמנים או הצרפתים, אבל בהחלט אירופאים.

בתור אחד שמתגורר בספרד כבר מעל עשור, הגיוון בספרד הוא עצום ויש הבדל בין פרובינציות, אבל הספרדים הם אירופאים, מנומסים, אולי יותר חמימים מהגרמנים או הצרפתים, אבל בהחלט אירופאים.
באמת מוזר.
מילא השנאה העצמית, אבל לשים את הגרמנים מעל הספרדים בפרמטר אנושי כלשהו (מלבד חריצות) זה ממש הזוי.

כפי שלמדתי מהתגובות הרבות כאן - "הבעיה" שלי מתחילה קודם כל מכישורי משא ומתן חלשים שלי וחוסר יכולת להעמיד דרישות בשלב של הגישושים לפני חתימת חוזה. יכול להיות שחוסר היכולת הזו מצטברת בבטן, ולאחר כמה שנים של עבודה ותחושת תקיעות מביאה אותי למרמור כלשהו. אני תולה את המצב שלי קודם כל בעצמי. יש על מה לעבוד.
אין לי מושג בהייטק , אני באה מעולם אחר לחלוטין, לכן עצתי תנסה "לתקוף" את סיטואציית הburnout שתיארת מזווית אחרת: יש לי תחושה שספורט יכול לסייע לך בשיפור הביטחון העצמי, ההתמקדות ביכולות ובהצלחות שלך, שיפור הבריאות, ואם תרצה לשלב גם את ילדיך בתהליך- אולי תרוויחו גם כיף משפחתי. תתפלא כמה ילדים יש להם את הקטע המוזר הזה של לרוץ בשביל הכיף ולקפוץ בשביל התענוג. אם אתה כבר ממילא בענייני הספורט- אז נשאר רק להפנות ל"מבצע סבתא " ול"טיפ של אלופים" של רמי הויברגר , ואם אתה לא- אז לאט לאט ובזהירות- אולי לא תזיק פעם אחת עם מאמן אישי כדי לקבל טיפים ,ובדיקה רפואית לוודא שהכל טוב.אגב- גם הקפדה על תזונה נכונה יכולה-לעניות דעתי- לסייע לך בהתמקדות פנימה. מעבר ליתרונות המובנים מאליהם (דופאמין, סרוטונין, בן של נכד הוא גם נין) יש לי תחושה שזקיפות קומה פיזית- עשויה גם להוביל לזקיפות קומה רגשית- יעני - במו"מ. בהצלחה!

וממישהו שבא מהיי טק. זה נהוג לעשות משא ומתן, בטח כשיש לך מספר הצעות.
חשוב שזה יתנהל בצורה מכבדת שלא תפגע ברושם מהראיונות. אני לא טוב במשא ומתן פנים אל פנים, בטח שלא עם מישהו/י שחלק גדול מהעבודה שלו זה משא ומתן מול מועמדים. אני מעדיף להעביר את זה למייל. אני מבקש את ההצעה במייל ותמיד מדגיש את זה שאני אשמח לעבוד עבורם ואהבתי את הצוות והם עובדים על דברים מעניינים... אבל בגלל סיבות/הזדמנויות כאלה ואחרות יש צורך לשפר את ההצעה. לדוגמה: אני מנסה לקנות דירה לספק ביטחון למשפחה שלי, עשיתי עלייה ואני חייב לדאוג גם למשפחה שלי ולא רק לעניין, יש לי הזדמנות לחקור x ואני מתלבט....

אם אומרים שלא ניתן לשפר כרגע שכר בסיס אני מנסה לשפר תנאים אחרים: מענק חתימה, מניות, ימי חופש, מענקים על פטנטים, טייטל, פרסום מאמרים, עבודה מהבית.....
הכל ניתן למיקוח אבל צריך לשים לב שלצד השני לא נמאס, באיזשהו שלב צריך להגיד תשפרו לי רק את זה ואחתום ולעמוד בזה.

גרים באוסטרליה.
אני לא חושב שנכון לבטל את החוויה הסובייקטיבית של אנשים אחרים, גם אם אני לא חוויתי קללות או דחיפות בתור לגלידה (כדוגמא), אין סיבה לא להאמין לפלוני שמספר בכאב על כך.
ודאי תסכימו עם הכותבים מעלי שהמרחב הציבורי בישראל יותר אגרסיבי ממדינות מערביות אחרות, השאלה רק באיזו מידה, כל אדם חווה את זה בעוצמה אחרת כתלות באופיו, מקום מגוריו ועוד משתנים. לי אישית, "המנטליות הישראלית" היא משהו שככל הנראה פחות יפריע לאחר החזרה לארץ. אני מניח שלאחר תקופת הסתגלות הרוב מתרגלים, כנראה שהנפש עוברת מעין "כיול מחדש" לסביבה
לאחר 8 שנים מחוץ לישראל, עבורי יהיה קשה יותר להתרגל למערכת חינוך עם גננת וסייעת שאמורות איכשהו להשתלט על 35 זאטוטים, מורים בבתי ספר שנאבקים בבעיות משמעת חצי מזמן השיעור, הורדה איטית ומתמדת של רמת הקושי של לימודים ומבחנים בבתי הספר על מנת שכולם יהיו מרוצים, מרחב ציבורי שאינו נקי ועוד כיוצ"ב.

מצד שני, חשוב מאוד לציין את היתרונות שאני רואה בישראל, יתכן שאדם שלא התגורר בחו"ל מספר שנים לא מודע אליהם. הילדים בישראל עצמאיים הרבה יותר באופן כללי ממקביליהם באוסטרליה. יש בארץ יותר מעורבות חברתית ולדעתי גם יותר עצמאות מחשבתית, ביקורתיות, יש יותר נון-קונפורמיזם שבעיני זה דבר חיובי מאוד. הלימודים באוניברסיטאות בישראל בתחומי מדע והנדסה גבוהים בכמה רמות בהשוואה לאוסטרליה. על העניין האחרון אני חותם בעשר אצבעותיי, גם אם דירוגים בינלאומיים שמים אוניברסיטאות אוסטרליות בטופ 50 ואת מכון ויצמן והטכניון במקומות 100-200, זה כל כך מגוחך. וכמובן קשה לכמת את היתרון שבקירבה למשפחה ולחברי ילדות.

נושאים דומים

Back
למעלה