• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגירה לפורטוגל עם ויזת d7

אתה העורך דין מבינינו אז לא אתווכח אבל לפי מה שכותב פה:

תושב ישראל השוהה בחו"ל​

• אדם יכול להמשיך ולהיחשב תושב ישראל גם אם הוא שוהה בחו"ל, בתנאי ששהותו בחו"ל היא זמנית (לצורך לימודים, טיול, עבודה וכו') וכל עוד מרכז חייו ממשיך להיות בישראל.
  • המוסד לביטוח לאומי מכיר, בדרך כלל, באדם כתושב ישראל במשך 5 השנים הראשונות ליציאתו מהארץ.
  • כעבור 5 שנים האדם מתבקש להוכיח כי שהותו בחו"ל עדיין זמנית ומרכז החיים שלו ממשיך להיות בישראל.
    ...
  • תושב ישראל ששוהה בחו"ל חייב לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות למוסד לביטוח לאומי, גם בתקופת שהותו בחו"ל.
אני מבין שלפחות ב5 שנים הראשות, אין שוב עיה שאלך לטייל ובזמן הזה יגדירו אותו תושב
ותמיד אחרי 5 שנים אוכל לחזור לתקופה ושוב לטוס

לגבי לקנות תושבות אני לא מבין
אבל נניח שהמקרה הכי גרוע מתקיים ואני לא תושב כבר והם לא מקבלים ממני את המס בריאות
אז אני חוזר לארץ ומקבל מעמד של תושב חוזר (בין אם במסלול מקוצר או לא)
ואז לילדים שלי יש אוטומטית חברות בקופ"ח בלי אכשרה
ולגבי או מחכה את הכמה חודשים (ומשלם פרטי בזמן הזה) או משלם את ה13 אלף שקל ומקצר את התקופת אכשרה
לא מבין איפה הבעיה פה
בכל מקרה במקרה הקיצוני שאצטרך טיפול רפואי בארץ אחזור לגור בארץ מן הסתם
יש כאן כמה נושאים, אז אם חשוב לך, בוא נעשה סדר, גם בגלל שכתבת שאני עו"ד, אז אחדד איפה אני מדבר כמי שמכיר את התחום ולא מייעץ בפורום ואיפה אני הדיוט כמו כולם:
מבחן מרכז החיים בביטוח לאומי דומה לזה שבמס הכנסה. שני הגופים לא ממהרים לנתק תושבות של מי ששוהה זמנית מחוץ לישראל. לפחות לצורך מס הכנסה, ספק אם שהות של מספר שנים עם הילדים מחוץ לישראל, תיחשב כשהות זמנית, אבל כמובן ייבחנו הרבה נתונים נוספים.
עם זאת,ביטוח לאומי, באופן מעשי, קובע המשך תושבות של 5 שנים. הוא יכול לבחון את התושבות לפני תום 5 השנים, אבל אני לא יודע כמה זה נפוץ (במס הכנסה כן בודקים לעיתים תושבות גם לפני תום 5 השנים).
אני מסכים איתך שהאפשרות לפדות את תקופת ההיעדרות מקטינה מאד את הסיכון, אם כי אני לא יודע אם ביטוח לאומי עלול לטעון להיעדר תושבות למי שנזקק לטיפול דחוף ושב לארץ לפני שהספיק לשלם את הקנס (הניחוש שלי שכמעטי באף מקרה לא ייפגע הביטוח והכל פתיר בקנסות).
ואם כבר בנושא הזה, שים לב שיש גם את הנושא של קצבת ילדים שעלולה להישלל. אלו לא סכומים עצומים, אבל זה די מעצבן למי שרואה עצמו כישראלי ושילם וימשיך לשלם מס כל החיים.

אני מאוד אוהב את פורטוגל!
ומבקר בה המון, כבר מעל עשור.

אשתי פחות.

לזוג עם ילדים בגילאי בי''ס- זו בחירה גרועה להגר לשם.
אבל לרווקים, או פנסיונרים- אחלה מקום, אחלה נוף, רוגע, מזג אוויר די נעים יחסית לאירופה. חיסרון משמעותי- אנגלית בכלל לא שגורה שם

אולי לכל 2,000 הרופאים בווטסאפ של קבוצת המהגרים יש לאן לנסוע ...
ניו זילנד יותר קלה לרופאים. הרישוי הישראלי מוכר שם.
וכמובן שרישיון של רופא שלמד בחו״ל מוכר בארץ בה למד.

נערך לאחרונה ב:
לא טענתי לרגע אחרת, אבל במבט צופה פני עתיד, כשאדם חושב על הגירה ויש לו עוד (בתקווה) כמה עשורים לחיות (וכמובן אולי יותר לצאצאיו), אז להסתכל על נקודת זמן אחת ולא על האינטרגרל של הפונקציה העתידית מטעה לא פחות.מעבר לכך, התנודתיות בישראל גבוהה - היינו חברה הרבה יותר דמוקרטית והרבה יותר נחשלת לפני 30 שנה ... התקדמנו המון כלכלית אבל אחורה מאוד מבחינת הדמוקרטיה. בפורטוגל התנודתיות נמוכה בהרבה וגם זה משהו שאתה חייב לשקול. הבעיה היא שכזר (אפילו אילו ידעת פורטוגזית ברמה גבוהה) היכולת להעריך את החוסן הדמוקרטי של פורטוגל הוא במקרה הטוב ״טוב״ אבל רחוק מאוד מהיכולת שלך כאן.
היכולת שלי להעריך את החוסן הדמוקרטי של ישראל אולי טובה, אבל ממש לא עוזרת לי כשאני צריך לבחור לאן להגר.
כאן נכנסת פונקצית המטרה.
אני נותן משקל גדול להעדר שחיתות, ולחינוך ואקדמיה - שהם שהובילו דור אח״כ להייטק ולהתקדמות הכלכלית של ישראל.
נכון שאני רואה רק את הזוית הצרה של נסיון החיים שלי ורק את תקופת הזמן האחרונה יחסית (הרבה מהמדדים חדשים ונמדדו רק בשנים האחרונות)

-- יש לך דרך בחירה אחרת ?

מבחן מרכז החיים בביטוח לאומי דומה לזה שבמס הכנסה

שים לב שכעת מנסים להעביר במס הכנסה רפורמה שתקבע חזקות מוחלטות לגבי תושבות מס של אדם - וזאת משום שמבחן מרכז החיים יוצר יותר מדי ״אי-וודאות״ ו״חיכוכים״ בין נישומים ופקידי שומה (ע״ע בר רפאלי).

בנוסף, יש מדינות שיש לנו עימן לא רק אמנות מס הכנסה אלא גם אמנות ביטוח לאומי ולא ברור לי מה בדיוק קורה אם אתה מודיע למס הכנסה לדוגמא שעברת להולנד (שיש לה אמנה כזאת עם ישראל).

בנושאים האלו צריך יעוץ ולצערי אין הרבה אנשים שבאמת מבינים בנושאים הללו ... בעוד שלגבי הכנסות פקודת מס הכנסה קובעת במפורש שביטוח לאומי אמור ללכת אחרי הקביעות של מס הכנסה, בתושבות אני לא חושב שזה קיים כך שהחקיקה שלנו תמשיך להיות ריאקציונרית ולא רציונלית ...

היכולת שלי להעריך את החוסן הדמוקרטי של ישראל אולי טובה, אבל ממש לא עוזרת לי כשאני צריך לבחור לאן להגר.
כאן נכנסת פונקצית המטרה.
אני נותן משקל גדול להעדר שחיתות, ולחינוך ואקדמיה - שהם שהובילו דור אח״כ להייטק ולהתקדמות הכלכלית של ישראל.
נכון שאני רואה רק את הזוית הצרה של נסיון החיים שלי ורק את תקופת הזמן האחרונה יחסית (הרבה מהמדדים חדשים ונמדדו רק בשנים האחרונות)

-- יש לך דרך בחירה אחרת ?

ראשיץת כל, רשמתי מוקדם יותר בשרשור אלגוריתם. בהנחה שיש לך מספר אפשרויות סופי ודיסקרטי (במובן המתמטי), צריך לבחור מביניהן מי תשרת בצורה הטובה ביותר (באופן חזוי, דהיינו ה-expected value של הפונקציה) את המטרה שהגדרת. ככל שיש לך יותר מטרות סביר להניח שתיאלץ לבצע אופטימיזציה תחת אילוצים ... לדוגמא, האם לתת משקל לנושא ההתחממות הגלובלית, ואז אולי צפון פורטוגל עדיף? ואולי סקנדינביה? האם לשקול את גלי ההגירה לאירופה המזדקנת כאיתות שבעוד דור או שניים המצב שם יהיה פחות יציב בהרבה? יש אינסוף משתנים שכל אחד מהם יכול לאיין את ההחלטה שקיבלת מראש ולכן אתה חייב להחליט מה חשוב ״יותר״ לך באופן אישי וכל אחד יחשוב אחרת על כמעט כל נושא.

האם לשקול את גלי ההגירה לאירופה המזדקנת כאיתות שבעוד דור או שניים המצב שם יהיה פחות יציב בהרבה? יש אינסוף משתנים שכל אחד מהם יכול לאיין את ההחלטה שקיבלת מראש ולכן אתה חייב להחליט מה חשוב ״יותר״ לך באופן אישי וכל אחד יחשוב אחרת על כמעט כל נושא.
נו, כן, זה הרעיון הכללי.
יש קצת יותר מידי חוסר ודאות בהרבה מהמשתנים.
אתר נחמד לשיכלול העדפות - כמובן שלא כולל את כל המשתנים :

יש כאן כמה נושאים, אז אם חשוב לך, בוא נעשה סדר, גם בגלל שכתבת שאני עו"ד, אז אחדד איפה אני מדבר כמי שמכיר את התחום ולא מייעץ בפורום ואיפה אני הדיוט כמו כולם:
מבחן מרכז החיים בביטוח לאומי דומה לזה שבמס הכנסה. שני הגופים לא ממהרים לנתק תושבות של מי ששוהה זמנית מחוץ לישראל. לפחות לצורך מס הכנסה, ספק אם שהות של מספר שנים עם הילדים מחוץ לישראל, תיחשב כשהות זמנית, אבל כמובן ייבחנו הרבה נתונים נוספים.
עם זאת,ביטוח לאומי, באופן מעשי, קובע המשך תושבות של 5 שנים. הוא יכול לבחון את התושבות לפני תום 5 השנים, אבל אני לא יודע כמה זה נפוץ (במס הכנסה כן בודקים לעיתים תושבות גם לפני תום 5 השנים).
אני מסכים איתך שהאפשרות לפדות את תקופת ההיעדרות מקטינה מאד את הסיכון, אם כי אני לא יודע אם ביטוח לאומי עלול לטעון להיעדר תושבות למי שנזקק לטיפול דחוף ושב לארץ לפני שהספיק לשלם את הקנס (הניחוש שלי שכמעטי באף מקרה לא ייפגע הביטוח והכל פתיר בקנסות).
ואם כבר בנושא הזה, שים לב שיש גם את הנושא של קצבת ילדים שעלולה להישלל. אלו לא סכומים עצומים, אבל זה די מעצבן למי שרואה עצמו כישראלי ושילם וימשיך לשלם מס כל החיים.
תודה רבה על ההבהרות!

בגדול כמו שכתבת ככל נראה הכל פתיר עם קצת כסף
במקרה הסביר ככל הנראה לא תיהיה בעיה לפחות בשנים הראשונות (במיוחד אם גם ככה נבקר בארץ מידי פעם)
במקרה החמור נשלם 13 אלף שקל חד פעמי למקרה קיצון - לא סכום משמעותי (משמסתכלים על המקרה הקיצון שבגלל מצב רפואי נטיס את כל המשפחה חזרה לארץ בשביל זה) - מתוכלל גם ככה בקרן חירום

קצבת ילדים וכו כן זה מעצבן אבל מהותי בסכום, בכל מקרה זה לא שחור לבן
מניח שברגע שיחליטו אנחנו לא תושבי / לא יתנו לנו קצבת ילדים נדע על זה כמבון ונפנה בערוצים הנכונים להסדיר את זה בדרך זאת או אחרת
(מניח שאפשר לכתוב מכתב שמסביר שעשינו רילוקיישן לעבודה או לימודים או משהו כזה - הלכתי לצלם חיות באפריקה ואם לא אז חוזרים מקבלים תושב חוזר ויוצאים חזרה (-:)

אם לא אז חוזרים מקבלים תושב חוזר
חוק מלצין די הזוי.
מעניין אם יבטלו אותו מתישהו כשיגמרו המיסים או שיותר מדי מקורבים וחרדים מנצלים אותו.

• אהבתי
Reactions: A42
חוק מלצין די הזוי.
מעניין אם יבטלו אותו מתישהו כשיגמרו המיסים או שיותר מדי מקורבים וחרדים מנצלים אותו.
או שכאשר קרוב למאה אחוז מהאנשים עם מקצועות נדרשים יפסיקו לחזור לישראל, אז לא תהיה למדינה ברירה אלא להציע הטבות מפליגות למי שמוכן לחזור.

או שכאשר קרוב למאה אחוז מהאנשים עם מקצועות נדרשים יפסיקו לחזור לישראל, אז לא תהיה למדינה ברירה אלא להציע הטבות מפליגות למי שמוכן לחזור.
שאלה אם יצליחו להשוות ולהעלות..

להגר חזרה זה גם לא פיקניק במיוחד אם הכל פה דרעק

נכון.
מי שכבר היגר לא ימהר לחזור, אבל חלק מהנמצאים בחו"ל אינם מהגרים, אלא סטודנטים, משתלמים ועוד. הם מתכוונים לחזור (או לפחות התכוונו עד ששמעו על שינוי שיטת המשטר המתהווה) וכדאי למדינה להילחם עליהם.

נכון.
מי שכבר היגר לא ימהר לחזור, אבל חלק מהנמצאים בחו"ל אינם מהגרים, אלא סטודנטים, משתלמים ועוד. הם מתכוונים לחזור (או לפחות התכוונו עד ששמעו על שינוי שיטת המשטר המתהווה) וכדאי למדינה להילחם עליהם.
על מנת לעודד חזרה של אנשים בעלי אלטרנטיבות יש צורך בממשלה ומנהיגות העובדת בפועל לשיפור איכות החיים וטיפול בבעיות השורש של המדינה.(לפחות חלק מהותי מהכלכליות … יש בעיות שאין להם פתרונות קלים /מהירים …חלק מהותי מבעיות יוקר המחייה, תחבורה , חינוך וכו ניתנות לשיפור וטיפול …אם יש רצון ).

הליכוד-חרדים לא יתעסקו בזה … וזה לא קשור רק לממשלה האחרונה … זה העשור האחרון … הגישה של נתניהו היא אי התמודדות עם בעיות שורש וזריקת הבעיה לעתיד …וכניעה לכל קבוצת לחץ.
ומכוון שהחרדים לנצח ישתמשו במצביעי ״הימין״ כחמורו של משיח…אז צריך לבנות כאן על זה ש״ימנים״ יתעוררו על עצמם…אני חושב שזה לא יקרה בלי משבר עמוק…ומה שקרה השנה כנראה שעדיין לא מספיק …צריך נזק אמיתי וברור לחיים שלהם…בטחוני/כלכלי…. שישבור את האינדקורטרינציה.
ובעיני מי שלא רוצה לעבור את המשבר הזה בעוצמה אישית(והוא כנראה יגיע) יש צורך באלטרנטיבה ותעודת ביטוח.

צריך לבנות כאן על זה ש״ימנים״ יתעוררו על עצמם…אני חושב שזה לא יקרה בלי משבר עמוק…ומה שקרה השנה כנראה שעדיין לא מספיק …צריך נזק אמיתי וברור לחיים שלהם…בטחוני/כלכלי…. שישבור את האינדקורטרינציה.
ובעיני מי שלא רוצה לעבור את המשבר הזה בעוצמה אישית(והוא כנראה יגיע) יש צורך באלטרנטיבה ותעודת ביטוח.
משבר זה, צריך להיות כזה שהחוסר שווין בנטל יוצף. לדעתי זה אומר פגיעה קשה בכלכלה כי מבחינה בטחונית תמיד אפשר להאשים את הערבים. במצב כזה אני מהמר שהאשמה תיפול על ה״נפולת של נמושות״ שהבהילו את העולם ואת עצמם. הם מקצוענים בלהאשים אחרים.

דד חזרה של אנשים בעלי אלטרנטיבות יש צורך בממשלה ומנהיגות העובדת בפועל לשיפור איכות החיים וטיפול בבעיות השורש של המדינה.(לפחות חלק מהותי מהכלכליות … יש בעיות שאין להם פתרונות קלים /מהירים …חלק מהותי מבעיות יוקר המחייה, תחבורה , חינוך וכו ניתנות לשיפור וטיפול …אם יש רצון ).
יש פה הנהגה שבאופן מכוון שודדת את הקופה , עושה מסחרה ומייצרת מדינה בתוך מדינה. למה שמישהו שפוי ירצה לחזור לדבר הזה? כי מתגעגע לחברים? שיעשה זום

משבר זה, צריך להיות כזה שהחוסר שווין בנטל יוצף. לדעתי זה אומר פגיעה קשה בכלכלה כי מבחינה בטחונית תמיד אפשר להאשים את הערבים. במצב כזה אני מהמר שהאשמה תיפול על ה״נפולת של נמושות״ שהבהילו את העולם ואת עצמם. הם מקצוענים בלהאשים אחרים.
כבר אף אחד בארץ או בעולם לא קונה את הבכיינות שלהם. הם הופכים את ישראל למדינה מצורעת. אם ככה יראו ה3 שנים שנשאר להם בממשלה.. לא באמת תהיה שאלה אם להגר

כבר אף אחד בארץ או בעולם לא קונה את הבכיינות שלהם. הם הופכים את ישראל למדינה מצורעת. אם ככה יראו ה3 שנים שנשאר להם בממשלה.. לא באמת תהיה שאלה אם להגר
נתניהו בעיני ממזמן לא פטריוט, הוא פשוט רוצה להיות ראש ממשלה...בשביל הכיבודים, הכסף המעמד וכו...
ותראו מה קורה לו(ולנו)... הוא פשוט מוחרם. הוא וכל הממשלה. בכל הבירות המערביות בעולם. זה לא נתפס.
לא מזמינים אותו לשום מקום, לא רוצים לפגוש אותו או לראות אותו, זה לא רק ביידן...כולם...גם אצלהם יש "ביביסטים" ואייטולות מקומיים...הם יודעים את האמת ואת המשחקים שהוא עושה...לעבוד על מצביעי ליכוד-חרדים זה קל, לעשות מניפולציות על שכבות חלשות זה קל ועל דתיים חסרי השכלה בכלל...עליהם פחות...הוא עושה נזק למדינה ולאינטרסים שלהם...אז שירקב בבית.

מה עובר לבן אדם הזה בראש...מתעורר בבוקר ומוקף בסחלה הזה...כל מי שהוא היה רוצה להיות "במליה" שלו לא סובל אותו, בבירות העולם מתייחסים אליו בגועל...ובבית יש לו את אמסלם, רגב, דיסטל חרדים ומשייחיים...והשיחות שלו זה עם אנשים ברמה של איציק זרקא...לא יאמן...לאיפה "האיש השישי בחוכמתו בעולם" תימרן את עצמו ואותנו...הוא ראש ממשלה... של מה? של מי? בשביל מה?

מה עובר לבן אדם הזה בראש...מתעורר בבוקר ומוקף בסחלה הזה...כל מי שהוא היה רוצה להיות "במליה" שלו לא סובל אותו,
הוא מוקף במלחכי פינכה שמהללים ומשבחים אותו, וכל מי שלא סובל אותו לא ראוי לו.
אל תדאג לו - הוא חי חיים טובים בבועה שלו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
the_newbie עורך דין הגירה לאמריקה אוף טופיק 2
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
Benjamin W הגירה אוף טופיק 134
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
א נטרול חשיפה למטח בהשתלמות/גמל לקראת הגירה עתידית צרכנות פיננסית 24
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
א העברת כספים לחו"ל\חשבון בינ"ל בעקבות הגירה לחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
I נדל"ן ביוון לצורך ויזת זהב והתאזרחות בהמשך פוסטים מאיכות נמוכה 81
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
S פתיחת חשבון באמריטרייד, ויזת L1, בקשת ITIN צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים

Back
למעלה