• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
כניראה פוסט עידוד שהוא כתב אחרי החודשים הקשים P:
סטייל "זה-פיצר-לא-באג" של בעלת הבלוג :)

כניראה פוסט עידוד שהוא כתב אחרי החודשים הקשים P:
סטייל "זה-פיצר-לא-באג" של בעלת הבלוג :)

כל ירידה היא לצורך עליה! גם כזאת של 80% מהשוק

@Nina T, תודה על השיתוף. נשמח אם תשתפי אותנו גם בתאריכי הקנייה ובעתיד גם המכירה כדי שנוכל לדעת עד כמה האסטרטגיה הצליחה.
היי, אני יודעת שיש מקום לשים את הפרוטפוליו/תיק ההשקעות איפה שהוא כאן ואשמח לקבל הסבר
כי למרות בקשתך , @איש ירח רוצה למצוא מיקום יותר מתאים.
יום אחרי סולימני קניתי אירוספייס
קנייה של פלדיום ב23.12 (PALL) שיצא פסיכי לגמרי כ26% מאז
קנייה של מניית נובה ב1.1 בשוק הישראלי ותוספות קטנות לתל אביב טכנולוגיה והראל נדל"ן כשהכוונה היא לקנות 5 מניות מובילות מכל מדד (נדלן וטכנולוגיה) מנובמבר מחזיקה באלוני חץ
קנייה של SMH -השבבים גם כמה ימים לתוך ינואר
רוב הכספים על QQQ נסד"ק מ 26 לנובמבר. כל הקניות מתרכזות עתה- כי פקדון דולרי גדול השתחרר עתה ולא רציתי להמיר דולרים לפני. לפחות זה גרם לי ללמוד קצט את השוק הישראלי
לדעתי תמשכנה עליות לפחות עד אפריל, אבל מקבלת עצות לא לשים מעבר ל30% מהכסף...נראה

בכללי יש גמל להשקעה/פנסיה עצמאי/קה"ש עצמאי ושכיר. שליש באלטשולר שני שליש באינטרגמל-מור. העברתי כספים גם בינואר אליהם. במור יושב חצי חצי סנפי והמניות שלהם (עשו ב19 כ50% תשואה)

התשואה בתיק האישי גבוהה גם עם כל הקניות החדשות- כ7.8% מתחילת דצמבר ועד 16.1.20 וזאת בעיקר הפלדיום (PALL) זו מתכת עם טוויסט שמוחזקת לזמן קצר (עד אפריל) זה דיון שלם בנושא פליטת מזהמים ברכבים...צפיתי שתעלה, אבל לא כך ועדיין מנסה ללמוד אם יש הצדקה לוגית להמשך עליות בעניין של ביקוש והיצע ונדירות המתכת והעובדה שהמכרות קפואים עתה, ולעומת זאת תוגברו ההזמנות עם הסכם הסחר...
קיצור-אשמח לדעת איפה אפשר להעלות את התיק -במקום שיש לו פורום ספציפי

חייבת רק לשתף שאני מפחדת מהעלייה הבלתי נגמרת הזאת.. זה חייב להתרסק מתישהו וזה יהיה כואב! (כן אני לטווח רחוק וכולנו יודעים שהקריסה תבוא.. אבל בא לי שזה כבר יקרה כי זה כמו רכבת הרים שעולה ועולה ועולה...)
כרגע נראה שהתיכנון של הבנקאים הוא להמשיך לנפח את השוק.
הרגע בו הכי פחדתי שתהיה התרסקות הוא במהלך עליית הריבית בארה"ב שטראמפ בלם בתחילת 2019.

חייבת רק לשתף שאני מפחדת מהעלייה הבלתי נגמרת הזאת.. זה חייב להתרסק מתישהו וזה יהיה כואב! (כן אני לטווח רחוק וכולנו יודעים שהקריסה תבוא.. אבל בא לי שזה כבר יקרה כי זה כמו רכבת הרים שעולה ועולה ועולה...)

רק לציין שזה שתהיה קריסה (מתישהו) לא תפטור אותך מלהמשיך ולפחד מעוד קריסה...
זה לא שהשוק ״מתחייב״ לקריסה אחת וזהו.

מאוד קל
צריך להרכיב את העדשות הנכונות
מה אומר...אתה ראית את הפלדיום..ניחוש או ניתוח שוק? ניתחתי כמדומני כאן את הנושא של קונטנגו מול backwardation וכמדומני גם דיברתי על הביקוש , התקנות לזיהום אוויר ברכבים , המתכת הנדירה והמכרות הקפואים. אתה מוזמן לראות את הביצועים של אי טי אף עוקב בשם PALL שעדיין לא משקף את העליות שבספוט. ניחושים ניחושים..אני כותבת את ההשקעות, שיהיה אפשר להתווכח מול תוצאות אמת..

מה אומר...אתה ראית את הפלדיום..ניחוש או ניתוח שוק? ניתחתי כמדומני כאן את הנושא של קונטנגו מול backwardation וכמדומני גם דיברתי על הביקוש , התקנות לזיהום אוויר ברכבים , המתכת הנדירה והמכרות הקפואים. אתה מוזמן לראות את הביצועים של אי טי אף עוקב בשם PALL שעדיין לא משקף את העליות שבספוט. ניחושים ניחושים..אני כותבת את ההשקעות, שיהיה אפשר להתווכח מול תוצאות אמת..
זה לא מעניין את הכלל, רק את הפרט
זה לא מעניין את היום רק את מחר
אני קורא את מה שאת כותבת למטרות בידור, לא השכלה

כי ניחוש זה ניחוש לא משנה איך תקראי לו, וניחוש של 2 מצבים (למטה ולמעלה) לא צריך להשקיע שעות בקריאת דעות על "הצד הכבד של המטבע"

זה לא שהשוק ״מתחייב״ לקריסה אחת וזהו.
כשנכנסתי לשוק הכרחתי אותם להוסיף סעיף לחוזה שלי שמחייב שהם מוגבלים לקריסה אחת וזהו.
אחרי הקריסה אני אשן טוב :)

כשנכנסתי לשוק הכרחתי אותם להוסיף סעיף לחוזה שלי שמחייב שהם מוגבלים לקריסה אחת וזהו.
אחרי הקריסה אני אשן טוב :)
Be careful for what you wish for
שיהיו לך חיים ארוכים וקריסות מרובות :)

נערך לאחרונה ב:
פשוט הזוי שהוא ואנשים כמוהו עוד קיימים ומקבלים כסך על מה שהם עושים.
על מה אתה מדבר? חדשות שליליות זה חצי מהדרך לתוצאות חיוביות :)

ישבתי הבוקר לקרוא את כל מה שכתב על ה S&P500 מאמצע 2018 עד לפני כמה ימים.
פשוט הזוי שהוא ואנשים כמוהו עוד קיימים ומקבלים כסף על מה שהם עושים.

מרגיש כאלו זה מאמר אסטרולוגיה יותר ממאמר על השקעות
לא יודע, אם הוא היה משקיע כל כך טוב הייתי מצפה שיעבוד בחברת השקעות גדולה או שכבר ירוויח מיליונים מהתחזיות שלו (כי אם אתה יודע מתי השוק הולך לרדת, למה שלא פשוט תעשה שורט עליו וזהו)

היי,

מצטער על השאלה ה"ירוקה"בנוגע לנושא השרשור, אני אודה לכל מי שמוכן בכל זאת להתייחס.
החלטתי לאחרונה שנמאס לי לשבת בצד ושאני רוצה להיות משקיע. התחלתי לאחרונה לקרוא כל מה שאני יכול, בעיקר בסולידית. התחלתי להתלהב מכל הסיפור אבל אז חבר אמר לי שעם כל הצער עכשיו זה לא הזמן להיכנס למניות. נכון שהסולידית כותבת שלטווח ארוך לא צריך להתעניין בתנודות השוק, אבל כרגע כולם יודעים שהשוק מנופח וידוע שמתישהו בקרוב יהיה תיקון. זה יכול להיות מחר וזה יכול לקחת כמה שנים - אבל השוק יצטרך לתקן את עצמו באופן משמעותי.
הטענה היא שכרגע הסיכון גדול מהסיכוי. נפילה גדולה בטוח תקרה, ואז יכול לקחת גם 15 שנה רק לחזור לנקודת ההתחלה. לכן לטענתו מה שנכון לעשות עד הנפילה זה להשקיע באפיקים אלטרנטיביים, ולהיכנס אחרי המפולת.
ראיתי שמישהו כתב פה למעלה שאף אחד לא מבטיח שהשוק קורס רק פעם אחת, אבל מההיסטוריה רואים שנפילה מתרחשת פעם לכמה שנים טובות. זה לא הבטחה כמובן אבל נראה שכרגע אנחנו קרובים מאד לנפילה.

דעתכם?

היי,

מצטער על השאלה ה"ירוקה"בנוגע לנושא השרשור, אני אודה לכל מי שמוכן בכל זאת להתייחס.
החלטתי לאחרונה שנמאס לי לשבת בצד ושאני רוצה להיות משקיע. התחלתי לאחרונה לקרוא כל מה שאני יכול, בעיקר בסולידית. התחלתי להתלהב מכל הסיפור אבל אז חבר אמר לי שעם כל הצער עכשיו זה לא הזמן להיכנס למניות. נכון שהסולידית כותבת שלטווח ארוך לא צריך להתעניין בתנודות השוק, אבל כרגע כולם יודעים שהשוק מנופח וידוע שמתישהו בקרוב יהיה תיקון. זה יכול להיות מחר וזה יכול לקחת כמה שנים - אבל השוק יצטרך לתקן את עצמו באופן משמעותי.
הטענה היא שכרגע הסיכון גדול מהסיכוי. נפילה גדולה בטוח תקרה, ואז יכול לקחת גם 15 שנה רק לחזור לנקודת ההתחלה. לכן לטענתו מה שנכון לעשות עד הנפילה זה להשקיע באפיקים אלטרנטיביים, ולהיכנס אחרי המפולת.
ראיתי שמישהו כתב פה למעלה שאף אחד לא מבטיח שהשוק קורס רק פעם אחת, אבל מההיסטוריה רואים שנפילה מתרחשת פעם לכמה שנים טובות. זה לא הבטחה כמובן אבל נראה שכרגע אנחנו קרובים מאד לנפילה.

דעתכם?
דעתנו מתפרסת על כ-250 עמודים בשרשור הזה.
אבל אנסה לעזור - כשאתה אומר שאתה רוצה להתחיל להיות משקיע, על איזה סכומים מדובר? 50 אשח? 500 אשח?
להתחיל להיות משקיע אפשר גם עם 30 אלף בקופת גמל להשקעה או פוליסת חסכון של חברות הביטוח. לקנות נייר מחקה מדד אפשר בבנק כבר ביום שני ב-5000 א״ד. אם אתה מתכוון שאתה רוצה לעבור מתיק של 100% מזומן לתיק של 100% מניות כי נמאס לך לראות את המניות עולות בזמן שהמזומן עושה כלום, אז זה תזמון שוק (וגם לא מוצלח במיוחד כי מדובר ברצף עליות ללא מיתון הארוך בהיסטוריה). אבל אם היית גרוע בתזמון של השוק עד כה מה גורם לך לחשוב שתהיה כה מוצלח בו מעתה והילך? תקנה מניות ואז כשהמניות יפלו 10% במהירות בזק בגלל אירוע חמור עולמי וכולם מדברים שהנה הנפילה הצפויה הגיעה ואיך זה הולך להיות ירידה של 50% או 60% או יותר אבל אתה עומד על שלך ולא מוכר ואז השוק ממשיך ליפול כמו אבן וירד כבר 20% בזמן קצר וכולם מדברים על שאפילו 50% לא בטוח שיהיה התחתית ושהתמחור שוק כה גבוה והחוב העולמי כה גבוה והניסוי המוניטרי היה כה מעוות שהפעם זה הולך להיות כמו השפל הגדול עם 80-90% ירידה במניות ושכדאי להחזיק נכסים בטוחים כמו זהב ואגח ממשלת ארהב עד שתחלוף הסערה ואתה מסכים כי להכנס ב-100% מניות בשיא היה טעות איזה החלטה מטופשת זאת הייתה אז אתה מוכר חצי מהמניות וקונה זהב ואגח, ואז אתה צופה במניות עולות, ועולות, ועולות, ועולות....
זה חביבי, היה לפני סך הכל שנה. וזה יחזור על עצמו. וכל פעם התסריט יהיה שונה. וכל פעם שחשבת שאתה מוכן לפעם הבאה - הפעם הבאה מפילה עליך משהו שאתה לא יודע איך לאכול אותו.
תזמון שוק זה קשה. ולצערך אתה כבר עושה את זה (אל תרגיש רע, רוב העולם חוץ מכמה מוזרים בפורמים עושה את זה).
הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות בשבילך לדעתי זה לא לקבל החלטות פזיזות, לתכנן את הצעדים שלך מראש, לתעד את התוכנית שלך ואת הצעדים שנקטת בפועל ואז לעבור על כל זה כאשר אתה שוקל לעשות צעד חדש.

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה