• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המנוי ל"מכבי שלי" מצדיק את עצמו?

• פותח הנושא 4PF
  • פורסם בתאריך

4PF

משתמש רשום
דירוג
17
היי, מקרה קטן העלה בי את השאלה הזו -
הלכתי לרופא לפני כחודש, ובסוף החודש גיליתי שחויבתי 30 ש"ח נוספים על הביקור הבודד, מעבר ל69 ש"ח החודשיים שאני משלם. כשבדקתי את הנושא מול הנציגה בטלפון היא אמרה שאין הבדל מבחינתם (בסוגייה זו) בין חברי "מכבי שלי" למסלולים אחרים.
מאז התחלתי לחשוב על האם באמת המחיר החודשי הזה מצדיק את עצמו?
מצד שני, אולי אני סתם מגזים וזה יותר חשוב ממה שאני עושה מזה...
בכל מקרה אשמח לשמוע את דעתכם :)

ברוב הקופות מחייבים 30 ש"ח עבור ביקור אצל רופא מומחה.

אני ביטלתי את "מכבי שלי" לפני כמה זמן. עברתי הדברים הוא מציע והחלטתי שרוב הסיכויים שלאורך זמן הפרמיה שאשלם בסופו של דבר תעלה להשירותים שאקבל ממנו.

תעבור על הרשימה ותחליט אם זה משתלם לך

צריך לחשב את השימוש שלך במכבי שלי מול העלות.

אני מעדיפה בדרך כלל לא לבטח שירות שאני יכולה לממן בעצמי. במיוחד כשהביטוח מגביל למרפאה/ רופאים מסוימים בלבד.

אלא אם גם ככה אתה מתכנן להשתמש בשירות והחיסכון משמעותי.

כדאי לעשות ביטוח משלים לתרופות שלא בסל ניתוחים בחו"ל וכו אבל מכבי שלי הרבה יותר רחב מזה.

זו שאלה אינדיווידואלית ותלויה בצרכים הרפואיים שלך.
לדוגמא, אני משתמשת בתרופה שעולה 160 שקלים בחודש.
מכבי שלי עולה 80 שקלים בחודש (פחות או יותר) ונותן לי 50% הנחה מעלות התרופה. בכל מקרה, כך או כך, אני משלמת 160 שקלים בחודש. אז משתלם לי לעשות מכבי שלי.

יש לציין שאין שום קשר בין הביקור שלך אצל רופא מומחה של הקופה לבין מכבי שלי שכן מכבי שלי הוא ביטוח פרטי והביקור אצל הרופא נעשה במסגרת המערכת הציבורית.

אנחנו תדרגנו מ''שלי'' ל''זהב'', לא ראיתי צורך בלשלם יותר ועל דברים דיי מיותרים

אנחנו בדקנו והיה שם כל מיני ממבו ג'מבו של רפואה משלימה, ושובר למשקפיים שאני מעדיף גם ככה ב Zenny, אז ויתרנו על התענוג היקר

בסוף, זה ביטוח.
השאלה צריכה להיות: האם הביטוח הזה מגן עלי מפני קטסטרופה שאין לי יכולת לממן מכיסי? אם התשובה היא כן, אני רוכשת את הביטוח.
אם התשובה היא לא, אני חוסכת את הפרמיה, ומשקיעה את הכסף בתשואה גבוהה יותר. במילים אחרות, אני מבטחת את עצמי.

לדעתי מנויי ה"משלים פלוס" למיניהם לא נועדו להגן מפני קטסטרופות.

לרוב האנשים זה כנראה לא משתלם אבל זה תלוי בצרכים הרפואיים שלך. למשל חישבתי פעם ומצאתי שאם אני קונה פעם בשנה מדרסים שהמחיר המלא שלהם הוא עד 500 אז משתלם לי לעשות מכבי שלי רק בשביל זה. ועל זה תוסיף הנחות נוספות.
תסתכל על השירותים הרפואיים שלהם נזקקת בשנתיים האחרונות. האם יש דברים קבועים כגון ביקור אצל שיננית, מדרסים וכו'? אם כן זה לא בעיה לחשב האם זה ישתלם לך.

עד כמה שידוע לי מדרסים ב 500 ₪ הם לרוב פח בכל מקרה. אבל כל אחד מה שטוב לו
כמה אתה חושב שמדרסים אמורים לעלות? יותר חשוב אם זה מוצר מדף או בהתאמה אישית.
אני קניתי מדרסים בהתאמה אישית ב450 והם מעולים.

אני קניתי מדרסים בהתאמה אישית ב450 והם מעולים.
אני לא מומחה אבל אם הם עלו 450₪ אז הם לא באמת בהתאמה אישית.

מצד שני אם נח לך, מה רע

בסוף, זה ביטוח.
השאלה צריכה להיות: האם הביטוח הזה מגן עלי מפני קטסטרופה שאין לי יכולת לממן מכיסי? אם התשובה היא כן, אני רוכשת את הביטוח.
אם התשובה היא לא, אני חוסכת את הפרמיה, ומשקיעה את הכסף בתשואה גבוהה יותר. במילים אחרות, אני מבטחת את עצמי.

לדעתי מנויי ה"משלים פלוס" למיניהם לא נועדו להגן מפני קטסטרופות.

זה לא ביטוח במובן של "אני משלם כדי שיהיה לי גלגל הצלה אם X יקרה". מדובר על מסלול שמציע הטבות מסוימות תמורת עלות נוספת. כמו שמשתמשת כאן ציינה, התשובה לשאלה אם זה משתלם או לא מאוד אינדיווידאולית, ותלויה בהוצאות הבריאות השוטפות של המבוטח.

אנחנו תדרגנו מ''שלי'' ל''זהב'', לא ראיתי צורך בלשלם יותר ועל דברים דיי מיותרים
זה עוד יותר גרוע מלהשאר ב"שלי". הערך המוסף של "זהב" הוא ממש שולי.
אני מעריך שהמוכרנים במכבי (משרד או טלפוני) מונחים להציע את האפשרות הזאת. אף אחד לא מעלה בדעתו שאפשר או כדאי לבטל את זה לגמרי.
גילוי נאות: אנחנו לא משלמים שקל.

בסוף, זה ביטוח.
זה לא ביטוח. צריך להפסיק לקרוא לזה ביטוח. זה מועדון צרכנות.
ביטוח בהגדרה אמור לגדר אותך מפני סיכונים עתידיים.
ואני מתקשה להעלות על דעתי אירוע בלתי צפוי שיאלץ אותך להסיר שיער בלייזר באופן בהול.
אני מעריך שהמוכרנים במכבי (משרד או טלפוני) מונחים להציע את האפשרות הזאת. אף אחד לא מעלה בדעתו שאפשר או כדאי לבטל את זה לגמרי.
זה עולה פחות ונותן תת-קבוצה של אותם כיסויים. אז זה בטח לא יכול להיות "יותר גרוע", אלא לכל היותר מיותר באותה מידה.

לי אישית הזהב משתלם

תודה רבה לכל המגיבים! לגמרי שפכתם לי קצת אור בנושא ואני מבין שאני צריך להסתכל עמוק יותר לתוך העניין ולהחליט האם אני באמת מעוניין להמשיך במסלול הזה. אם תוכלו לפרט על אלטרנטיבות שעליתם עליהן אני אשמח :) ומאמין שזה יוכל לעזור לגולשים אחרים גם כן.
לי אישית הזהב משתלם
תוכל להרחיב קצת יותר? כלומר מה ההבדל במחירים ומה ההבדל בכיסוי?

Back
למעלה