• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גלריית התיקים שלנו

התיק שלי יודע שלא אמצא חן בעיני רבים פה)
אבל מעריך את סיבולת הסיכון שלי כגבוהה ומאמין מאוד בתעודה זו גם ברגעי משבר חריף

100% - QLD
שזה אומר ממונפת פי 2 יומי על הנאסדק של חברת proshares נמצא שם מאוקטובר 2020
אני יותר מפחד מהביטחון שצברת בעקבות התשואות שקיבלת בתקופה המאוד לא אופיינית הזו וההמשך של ביצועי התיק שלך, אני בספק על ההערכה שלך מבחינת סיבולת סיכון. (לדעתי מדובר בהערכה שהושפעה מתקופה מסויימת)

מאחל לך רק הצלחה בכל מקרה.

אני יותר מפחד מהביטחון שצברת בעקבות התשואות שקיבלת בתקופה המאוד לא אופיינית הזו וההמשך של ביצועי התיק שלך, אני בספק על ההערכה שלך מבחינת סיבולת סיכון. (לדעתי מדובר בהערכה שהושפעה מתקופה מסויימת)

מאחל לך רק הצלחה בכל מקרה.
יש משהו במה שאתה אומר אבל גם בשנה שאני שם ספגתי ירידות של 20-25 אחוז. נכון יש גם שנים כמו 2008 (-70) אחוז אבל בדרך כלל ההתאוששות ככ מהירה שאתה מקבל מאוד קרוב לפי 2 המדד וזו המטרה שלי. גם אם פתחת בנקודה הכי גרועה ב1.1.08 את החשבון שלך הנאסדק פי 2 עדיין בקצב של 27 אחוז בשנה וזה בטיימינג הכי גרוע …. יודע מה גם זה מטורף גם קצב של 20-25 בשנה הוא נהדר.

למה לא tqqq? :)
שאלת המיליון דולר תעודת החלום האמריקאית היא נקראית. הריבית דריבית בתעודה זו פשוט מפצה על כל התרסקות שמגיעה. נתון מעניין אפילו אם פתחת ב1.1.08 tqqq שזה ללא ספק הדבר הכי נאחס שיכול לקרות הכסף כיום שווה שם פי 70 אבל זה הצריך ממך לראות (-80 ) אחוז בחשבון בשנה הזו. אבל אם התגברת עליה הכסף הפך לפי 80 כיום. בכל מקרה הלכתי על הממוצע פי 2 עוקב קצת יותר טוב לטווח ארוך ודישדוש. קח דוגמא בקורונה שנאסדק חזר לשיאו tqqq הייתה -18 מהשיא שלה. Qld הייתה רק -2 אז ככה שהוא ממתיק קצת התנודתיות. מעבר לזה שתיהם ביצי זהב שגם אם נאסדק ירד 20 אחוז כרגע- הם עדיין יהיו בקצב של 35-50 אחוז בשנה שזה אדיר

למה לא tqqq? :)
אם אתה מוכן להתפשר ולספוג את התנודתיות וההתרסקות ולהשקיע בqld שזה פי 2 אבל לקבל בערך 1.8-1.85 על ההשקעה שמשכללת הכל אז למה לא? ואם אתה מתפשר על tqqq בידיעה שלא תקבל פי 3 אלא תתפשר על פי 2.3-2.5 אז למה לא?

@Maor123 נא לפתוח שרשור בכדי לדון על התיק המעניין שלך.
תעדכן כשעשית ואעביר לשם את כל ההערות שנרשמו כאן.

מזכיר שזה שרשור שנועד להצגה של התיק בלבד, לא לדיון על התיק.

80% מניות (75% מדדים מרכזיים + 25% מנייה בודדת):

60% ISHARES CORE S&P 500 UCITS ETF 1159250
30% iShares Core MSCI Europe UCITS ETF 1159094
10% iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF 1159169

אלקטריאון 368019

20% אג"ח ממשלתי צמוד 0726

היי, משתף תיק שנפתח בגיל 18 (נובמבר 16')
כיום מחזיק כ160K שנחסכו בתקופת שירות קבע. אשמח לשמוע דעות והערות...

אפיק השקעהשיעור החזקהשם נ"עד"נ שנתיים
מניות שוק מקומי60%קסם KTF ת"א 100 (סימול 5113345)0.03
מניות שווקים מפותחים15%תכלית TTF סל מניות חו"ל (5121322)0.03
מניות שווקים מפותחים15%קסם MSCI WORLD0.85
אג"ח ממשלתי10%פסגות מחקה ממשלתי שקלי ריבית קבועה 5+ שנים (סימול 5111489)0.012

שלום,
אשמח להתייחסות המומחים לתיק ההשקעות שבניתי (פנסיה, קה"ש, תיק מסחר עצמאי).
מצ"ב קישור לפוסט-

תודה !

התיק שלי כרגע

יש איפה שהוא אפשרות לראות את ביצועי התיקים האלה היסטורית?

100% מניות
20% VT
20% iShares MSCI AC World
20% קרן סל MSCI AC WORLD מגודרת מט"ח
20% קרן מחקה MSCI AC WORLD
20% קרן מחקה MSCI EMERGING MARKETS

מצרף את התיק שלי:
15% S&P500 (קה"ש מנוהלת)
65% קרן שקלית עולמית בלאקרוק (פסגות ממוסה)
RSUs של החברה שאני בה - 16%
מזומן + אג"ח - 4% (2% כל אחד)

פנסיה וביטוח מנהלים על S&P

מעדכן את התיק שלי:
70% מניות
15% כלל האגח הממשלתי ישראלי
15% אגח בעל דירוג גבוהה ומח"מ קצר (MINT)

כעקרון מלפני כשנה וחצי - החלק המנייתי התחיל לגדול לאט לאט (ההסבר פה)
כבר מלפני 3 שנים:
- 70% מניות במקום 60%
- אין יותר קרן חרום (לא נכללה בתיק קודם, עכשיו רק מציין זאת)
מלפני שנתיים (לקחים מהשופינג של פברואר אפריל 2020) הגדלתי את הפלח של אגח חול בעל מח"מ קצר ל15% מ5% כדי לא לקנות דולר ביוקר.
מודרטורים @adamshalev - אשמח אם תעדכנו את הלינק בתחילת השרשור

נושאים דומים

Back
למעלה