• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפיליאציה ודיווח

LP_BIT

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
ברשותי אתר אפיליאציה הממיר קישורים של אתרים בחו״ל (אמזון, אלי, אייבי ועוד) לטובת קישור המניב עמלה.
היות ומדובר בהכנסה, אשמח להבין כיצד נכון להתנהל ולפתוח עוסק פטור.

ההכנסות לא עולות על תקרת עוסק פטור אך הן יתווספו לתקרת השכר שלי ותשלום המיסים יהיה בהתאם. עם זאת, הבנתי שניתן לקזז עלויות תפעול ושות׳ ולכן אשמח להבין כיצד נכון להתנהל בנושא.

תודה

כיצד נכון להתנהל ולפתוח עוסק פטור.
יש כאן הסבר על איך לפתוח עוסק פטור.
אני מניח שברחבי האינטרנט תמצא עוד כמה וכמה מדריכים.

אם אתה כבר פותח עוסק פטור, יש מצב טוב ששווה לך לפתוח גם קרן השתלמות לעצמאים, אבל תלוי בדיוק במצב שלך.

בהצלחה

אני לא מומחה לתחום. לא מייעץ ולא ממליץ. לא רו"ח ולא יועץ מס. ייתכן שאני ארמדיל. למידע אמין, התייעץ עם אנשי מקצוע ולא עם יצורים וארמדילים מהאינטרנט.

תודה.
האם ניתן להשתמש בקרן השתלמות לעצמאים בנוסף לקרן לשכירים ולהנות מהטבת מס?

תודה.
האם ניתן להשתמש בקרן השתלמות לעצמאים בנוסף לקרן לשכירים ולהנות מהטבת מס?
כן, יש לך פטור ממס על הריבית המתקבלת מקרן ההשתלמות, בכפוף להפקדה עד התקרה המוטבת (20,520₪ לשנת 2024)
בנוסף יש לך ניכוי מההכנסות כעצמאי, עד 4.5% מההפקדה, גם כאן בכפוף לתקרות

האם ההטבה בנויה בהלימה להכנסות?
דהיינו, אם אני מכניס 1000 ש״ח בחודש בתור עוסק פטור, האם אוכל להפקיד 20,520 ש״ח?

האם ההטבה בנויה בהלימה להכנסות?
דהיינו, אם אני מכניס 1000 ש״ח בחודש בתור עוסק פטור, האם אוכל להפקיד 20,520 ש״ח?
כאמור יש שתי הטבות שונות ולא קשורות
1. הטבת ניכוי בהפקדה בהטבה הזו, אם יש לך הכנסה חייבת של 1,000 שקל בחודש אז אתה יכול לקבל ניכוי ממנה של 4.5% כלומר תשלם מס כאילו ההכנסה החייבת שלך היא 965₪.
2. הטבת פטור ממס על הריבית במשיכה כאן תקבל פטור ממס במשיכה על הפקדה שנתית של 20,520₪ , בתנאי שהמשיכה היא לאחר תום התקופות הקבועות בחוק.

מעניין מאוד!
אם נתייחס סעיף השני, אזי מדובר בתקרה של 20,520 ש״ח הפקדה *ללא תלות בהכנסה*? אם כך, מדוע לא פותחים עוסק פטור סתם כך ומשתמשים באפשרות זו.. או שמא אני מפספס משהו?

נושאים דומים

Back
למעלה