• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך שומרים ומטפחים פוקוס לאורך זמן?

תרגול מדיטציה מפתח שליטה במוח ומחדד ריכוז.

כשאתה רואה יוטיובים שעות על ליניארית המוח גם נודד?
ייתכן שהחומר מעניין והמרצה / שיטת ההרצאות משעממת. חלופה אפשרית אם מוקלט, במקום ללכת להרצאות לראות את הסרט על x2.

@סתם_אחד
לא חשבתי שספורט ואורח חיים בריא לוקחים חלק כל-כך משמעותי בעניין של לימודים ופוקוס. תודה רבה! אתחיל לשים על זה יותר דגש.

@משה
האמת שבפסיכומטרי התחלתי לתרגל מדיטציה, וזה מאוד מאוד עזר לי. אבל האמת שלא חשבתי לחזור לכיוון הזה. רעיון טוב.
הורדתי תוך כדי את headspace, ויש מצב שכמעט הכל שם בתשלום? כי בזמנו השתמשתי ב insight timer (אני באנדרואיד, לא יודע אם יש לאייפון) וכמעט, אם לא הכל, חינם שם.
בכל אופן אמשיך ליישם את השיטה הזו. תודה!
לגבי כתיבה במחברות, אני לגמרי מסכים איתך. אני משתמש באייפד ועט, ועדיין מרגיש לי שמה שאני כותב לא באמת נטמע במוח. ואם אני כותב את אותם דברים במחברת, פתאום זה נכנס לראש יותר טוב (או אולי כי זו פעם שניה שאני כותב את החומר?). אנסה לכתוב גם בלפטופ ונראה לאן זה יקח אותי. מאמין שרק ישפר.
וכן כל שיעור הטלפון שלי על השתק בתיק. אפילו בין הרצאות אני בקושי מוציא אותו, כי אני מעדיף לשבת לאכול / עם חברים / סידורים וכו'.
ואני אקרא את כל מה שכתבת במהלך הסופ"ש. המלצתי גם לחברים על כך. וכמובן על Anki - קונספט לא פחות ממדהים לדעתי.

@yahud
ניסיתי גם את זה, אבל יוצא מצב שמה שאני כתבתי הולך לאיבוד ברחבי האייפד ולא נפתח שוב לעולם. אני אנסה כל מיני שיטות שתוארו פה עכשיו בתקווה לשיפור.

@אנא-אל
אתמול קראתי את התגובות פה אבל לא הספקתי לענות, אז כן התחלתי ליישם את מה שכתבו פה, בין היתר מדיטציה.
יש איזו אפליקציה שאת יכולה להמליץ עליה? למקרה ש insight timer תתחיל להימאס עליי?

@unsullied
האמת? אם הטלפון לידי (נניח אני לבד בבית וצריך להיות זמין לבני משפחה, או צפוי לקבל שיחה בקרוב) אז המוח כן נודד מן הסתם.
אבל אם אני יכול ללמוד בשקט, כשהטלפון על השתק במגירה והשולחן שלי ריק מהסחות דעת, אז הסרטון סוחף אותי ואני מבין את החומר יותר לעומק, ומקבל יותר תשובות על "למה זה באמת קורה?" - כשהמרצים מסבירים את זה בצורה לא וואו.
אני אנסה בשבוע הקרוב לראות מה יותר טוב לי ולפי זה להחליט לאורך כל מה שנשאר מהסמסטר.

תודה רבה לכולם! :)

הורדתי תוך כדי את headspace, ויש מצב שכמעט הכל שם בתשלום? כי בזמנו השתמשתי ב insight timer (אני באנדרואיד, לא יודע אם יש לאייפון) וכמעט, אם לא הכל, חינם שם.
זה שווה את המחיר אבל תבדוק אם יש הנחת סטודנטים (דורש ממך להתחבר לheadspace עם המייל שקיבלת מהאוניברסיטה)

זה שווה את המחיר אבל תבדוק אם יש הנחת סטודנטים (דורש ממך להתחבר לheadspace עם המייל שקיבלת מהאוניברסיטה)
אני אמליץ לך על Waking Up, זה מאותה סוגה כמו Headspace רק הרבה יותר straight forward בגישת לימוד.

ו... יש אפשרות להגיש מלגה, במידה ואתה מרגיש שהמצב הפיננסי שלך לא מאפשר לך לקנות את המוצר שלהם.
הגשת המלגה לא דורשת ניסוח מכתב אישי או תצהיר עו"ש...

כנס לעמוד 'Request a Scholarship' באתר שלהם.

זה יהיה לא בסדר מבחינתי לא להגיב פה כשסיימתי עכשיו את תקופת המבחנים ולתת את דעתי.

קודם כל תודה על התגובות. לא מובן מאליו בכלל.
מה שעזר לי במהלך הסמסטר:
- טלפון כבוי בתיק.
- במקצועות עם הרבה מלל - לבוא עם מחשב ולתמלל את המורה (מקליד בקצב גבוה אז עמדתי בזה). שעה לפני ההרצאה הבאה לעבור על אותו תמלול.
- אם יש הקלטות - לנסות לצפות בהקלטה X לפני ההרצאה בלייב. כלומר להגיע כשאתה כבר יודע על מה המרצה עומד לדבר. זה עזר לחומר לשקוע ולהבין טוב יותר את החומר היותר מסובך.
- שלחו פה קישור ל Anki - קלפי זיכרון, מדהים מבחינתי. אומנם מבאס לתחזק את זה (להוסיף שאלות תשובות כל הרצאה) אבל זה מאוד מאוד מאוד יעיל בטווח הארוך.
- ישיבה בקדמת הכיתה ולא בסוף.
- לא לקחתי שום כדור במהלך הסמסטר (למרות שמאוד התפתיתי לריטלין/אטנט לראות אפ זה יעזור) - רק מדיטציה. אני מרגיש שזה כן עזר, אבל לא מאה אחוז.

מה שעזר לי לפני מבחנים:
- ללמוד עם חברים ששולטים בחומר, וכשיש נושא שאחד החברים לא בטוח בו - להסביר לו אותו במילים שלי ואז אני מוודא שאני באמת שולט בחומר.
- ביום המבחן לחזור על תרגיל או שניים שכבר פתרתי בבית, כדי לגרום למוח להתחיל לזוז עוד לפני המבחן.
- לא להתבאס ממועדי ב :) עשיתי 3 מועדי ב מתוך 4. מצד אחד נורא מבאס שלא הייתה לי באמת חופשת סמסטר, אבל היי הממוצע שלי עלה משמעותית.

מה שלצערי לא הצלחתי ליישם בתקופת מבחנים ובמהלך הסמסטר - מקווה שהפעם אשתפר בזה:
- כושר. אני מעדיף לתרץ את החורף ואת הקור, אבל היה לי מאוד קשה לצאת מהבית ל20-30 דקות להזיז קצת את הגוף.
- אוכל בריא - בעיקר בתקופת מבחנים, כל היום ישבתי בבית ולא הצלחתי להפסיק לטחון שוקולד. כשזה זמין ובולט לעין (וגם כשזה נסתר…) זה מאוד מפתה ונפלתי בזה.
- אינטרנט - יותר מדי פייסבוק. יותר מדי גלישה סתם להעביר את הזמן כשיש משימות יותר חשובות.
- ספרים - לא קראתי כלום. כלום. רק לאחרונה נחשפתי לאפליקציה המדהימה באייפד של ibooks וכבר יש לי כמה pdfים על הפרק.
- עוד מדיטציה. במהלך הסמסטר השקעתי 10 דקות כל יומיים. לדעתי זה לא סביר ואפשר לתת עוד.
- שינה - העדפתי להתפנק וללכת למיטה מוקדם יותר מהרגיל ולשקר לעצמי ש ״מחר אקום מוקדם ואהיה יותר פעיל״.

סמסטר ב מהנה וקל לכולם. מקווה שאעדכן פה בסוף תקופת המבחנים הבאה עם עוד הארות והערות.

נושאים דומים

Back
למעלה