• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך נכנסים לעבודות הבכירות ?

אני משנה את השאלה, לאחרונה אפילו לחברות הקטנות נהיה בלתי אפשרי כמעט להיכנס. נראה שכולם שומרים את הקלפים "קרובים לחזה" אחרי העלאת הריבית בארה"ב.
האם יש פה מישהו עם טיפים לתקופה קשה זו ?
יש לך שנה ניסיון בלבד.
במקומך הייתי לוקח מה שיש, לומד, מתמקצע ומכין את עצמי לנסות שוב עוד שנה או שנתיים, גם שיהיה לי יותר ניסיון וגם המצב ישתפר.
למה שחברות יהמרו עליך? מה אתה מביא לשולחן? יש רבים כמוך....

העלאת הריבית בארה"ב.

לא יודע אם זה קשור להעלאת הריבית, אבל אני גם שומע שבחודשים האחרונים יותר קשה למצוא עבודה, במיוחד לג'וניורים.
לא חושב שיש פתרון טוב לזה, לחפש הרבה ולהתאמן הרבה - כדי שברגע שתמצא הזדמנות יהיה סיכוי גבוה שתתקבל.
כמה זמן אתה מחפש? כמה קורות חיים הגשת (למשרות ג'וניור)?

אני משנה את השאלה, לאחרונה אפילו לחברות הקטנות נהיה בלתי אפשרי כמעט להיכנס. נראה שכולם שומרים את הקלפים "קרובים לחזה" אחרי העלאת הריבית בארה"ב.
אני שוב מבקש לציין תפקיד

לא יודע אם זה קשור להעלאת הריבית, אבל אני גם שומע שבחודשים האחרונים יותר קשה למצוא עבודה, במיוחד לג'וניורים.
לא חושב שיש פתרון טוב לזה, לחפש הרבה ולהתאמן הרבה - כדי שברגע שתמצא הזדמנות יהיה סיכוי גבוה שתתקבל.
כמה זמן אתה מחפש? כמה קורות חיים הגשת (למשרות ג'וניור)?
בערך מנסה 4 חודשים, לכל תפקיד שיש החל מ QA ועד משרות מפתח. לאחרונה נהיה ממש קשה להיכנס לחברות קטנות כגדולות.

בערך מנסה 4 חודשים, לכל תפקיד שיש החל מ QA ועד משרות מפתח. לאחרונה נהיה ממש קשה להיכנס לחברות קטנות כגדולות.
הייתי שוקל את הצעדים הבאים:
1.מעביר את הקורות חיים מול כמה אנשים לראות אם יש משהו לשפר (תשקול למחוק פרטים אישיים לפני)
2.מוודא שיודע טוב את החומר של הקורסים - מבני-נתונים, אלגוריתמים
3.שולט טוב בשפת תכנות אחת לפחות (ממליץ על Java או python - לתחושתי הכי נפוצות בשוק, לפחות בbackend), האתר codewars יעזור לך ללמוד איך לכתוב קוד יותר אלגנטי ופשוט - זה אתר חינמי, מכיל המון תרגילים בשפות שונות, ולכל תרגיל מצורפים פתרונות של אנשים שונים (אחרי שפתרת את התרגיל תעבור על כמה פתרונות של אחרים זה ממש עוזר לראות צורות חשיבה אחרות)
4.מתאמן (מול חבר, קרוב משפחה) על איך עושים ראיון עבודה (לא את הפן הטכני) - איך אתה מציג את עצמך, איך אתה עונה על שאלות כלליות (תאר לי מקרה שלא הסכמת עם מישהו ומה עשית עם זה?, מה הצפיות שכר) וכדומה
5.יש יוזמה של אנשים פרטיים בלינקדאין - אם אתה מחפש עבודה אתה מוסיף לפוסט שלך את המילה "#כולא_לייק" והם עושים share לפוסט כדי להגדיל את החשיפה - חפש על זה.

אם עשית כמה ראיונות הייתי מנסה להפיק מהם מסקנות - באיזה שלב נפלת, אם היו דברים שלא ידעת לענות עליהם

כמה מקורות מידע בעברית עם הרצאות למי שחדש בתעשייה:

הם מכילים גם הרצאות טכניות, הרצאות של soft-skill ועוד כמה דברים מסביב.

שיהיה בהצלחה!!!

ועוד משהו - תנסה להתאים את הקורות חיים למשרה שאתה שולח אליה אותם, זה יותר קשה כשאתה מתחיל כי אין היסטוריה לבחור ממנה אבל עדיין, לדוגמה:
אם למדת באוניברסיטה כמה קורסים בJava וכמה קורסים אחרים בC
אז כשאתה מגיש למשרה בJava תדגיש את הקורסים בJava ואת הפרויקטים שעשית בנושא וכל דבר שהוא חריג לטובה (ציון גבוה) וצמצם את התוכן שפחות רלוונטי למשרה (הפרויקטים שעשית בC)

ועוד משהו - תנסה להתאים את הקורות חיים למשרה שאתה שולח אליה אותם, זה יותר קשה כשאתה מתחיל כי אין היסטוריה לבחור ממנה אבל עדיין, לדוגמה:
אם למדת באוניברסיטה כמה קורסים בJava וכמה קורסים אחרים בC
אז כשאתה מגיש למשרה בJava תדגיש את הקורסים בJava ואת הפרויקטים שעשית בנושא וכל דבר שהוא חריג לטובה (ציון גבוה) וצמצם את התוכן שפחות רלוונטי למשרה (הפרויקטים שעשית בC)
יש אופציה שאשלח לך את המס' פאלפון האישי שלי בפרטי ונדבר כדי שתוכל לעזור לי ?

יש אופציה שאשלח לך את המס' פאלפון האישי שלי בפרטי ונדבר כדי שתוכל לעזור לי ?
אני משתדל להישאר אנונימי פה, כי פרסמתי דברים אישיים, אבל אני בטוח שיש פה אחרים שיוכלו לעזור לך ואם לא פה אז בלינקדאין יש המון אנשים עם רצון טוב (בקבוצה של ה"#כולא_לייק" בטוח תמצא מישהו שיוכל לעזור)

Back
למעלה