פתרון ביטוח לעבודות שנעלמות

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י קובי_חדש, ‏12/7/19.

1. קובי_חדש

קובי_חדש משתמש סולידי

יש בעיה שמאוד מטרידה אותי, אני עובד בעבודה שאני משוכנע שתעלם בעשורים הקרובים (בטח במבנה הנוכחי שלה) ואני מאוד מעוניין לבטח את עצמי נגד ההיעלמות הזאת.

לצורך הדוגמא אני מתכנת B וכבר היום כמות האנשים שמשתמשים בשפה הזאת אפסית ואני דיי בטוח שבעוד כמות לא גדולה של שנים גם מעט המערכות שנשארו בשפה הזאת יעלמו.

הבעיה שלי נובעת מזה שאני בעל ניסיון של שנים ונחשב מומחה בתחומי אבל לא בתחומים אחרים (מתכנת תותח בשפה X לא יכול לעבור לשפה Y ולשמר את הניסיון שלו בשפה (בפרדיגמה כן אבל לא בשפה) , חוקר תותח לא יכול לבצע הסבה למתכנת ולשמר את הניסיון וכן הלאה).

כעת יש 2 דרכי התמודדות כמובן , ראשונה היא לך תתחיל את המסלול מחדש ותתמחה במשהו עדכני יותר (אפשרות פחות מועדפת לגילי), אפשרות שניה למצוא ביטוח שמוכן לבטח מפני האופציה שהעבודה שלי תיעלם מהעולם.

האם אתם מכירים מוצר ביטוחי כזה? (שימו לב שקצת הקצנתי את הדוגמאות וייתכן שבעשורים הקרוים עדיין תהיה עבודה בתחום שלי למרות שאני משער שלא יהיה)

ניצן המצוין אוהב/ת את זה.
  2. nomad

nomad משתמש ותיק

אף אחד לא יבטח מפני משהו אם בסבירות גבוהה יקרה. תכין את עצמך בכך שתלמד שפה אחרת בינתיים ותחסוך אלה החיים. אתה הביטוח של עצמך.

יש אמנם דעות שבעשורים הקרובים המון מקצועות יעלמו והמונים יאבדו עבודתם עקב עולם משתנה ושלא תהיה ברירה אלא לעבור למודל של קצבאות אוניברסליות (שכבר יש לו ניצנים פעילים במקומות בודדים) כדי להאכיל בני אדם (שמה לעשות, יותר מדי מהם אינם חומר למקצועות שיישארו: הייטק הנדסה רובוטיקה וכו') אבל אתה הרי ממש לא דוגמה קולעת :)

תתארגן על החיים שלך.

yrnkrn ו-adamshalev אוהבים את זה.
  3. yossik

yossik מודרטור

האם כתבת B לצורך האילוסטרציה או שאתה אכן מתכוון לשפת B שהוחלפה לשפת C ולאחר מכן ל C++
    בכול אופן, לדעתי, אם לא תתחיל לתפוס את עצמך ו'לעשות חושבים' או להחליף דיסקט, לא תישרוד את העשור הבא.
    אני, בעל תואר בהנדסת חשמל [אלקטרונירה] והנדסת מחשבים, כל החיים למדתי ולא השארתי אף אבן שלא הפכתי בכול מה שקשור לעבודה שלי.
    תמיד קראתי, חקרתי והתקדמתי במקומות העבודה לטכנולוגיה עכשווית עד שהגעתי לדרגת ניהול אבל, עדייין למדתי.
    אין מה לעשות, חבר. במקצועות הטכניים אי אפשר לשבת ולדגור ב comfort zone.
    ראשית אומר שכול מקצוע מכבד את בעליו. קח לדוגמא את מנקי הרחובות ומפני הזבל - הם לא צריכים ללמוד שום כלום רק להתעורר בחמש בבוקר, לקרוע ת'תחת וכך זה ימשיך עד שרובוטים יחליפו אותם.
    אספר לך סיפור אמיתי מהעבר. עבדתי בחברה שרכשה 3 חברות מתחרות באותו שוק. החברה החליטה שזה יקר מידי לתחזק לקוח אחד במיין פריים, AS400, PDP, ועוד כמה פלטפורמות. היתה החלטה אסטרטגית לשכנע את הלקוחות השונים לעבור לפלטפורמה אחידה. לקוח שלא הסכים העלו לו את עלות התמיכה השנתית בפי 5. וכך תוך 3 שנים רוב הלקוחות עברו למודל של קליינט/סרבר ולא טיים שרינג. לאחר מכן, פיטרו את רוב מפתחי המיינפרים והמיני מחשבים למעט את התותחים שצברו ידע בנהול מערכות ולימוד שפות חדשות תוך כדי המיגרציה. זה היה בארה"ב.
    אני חושב ש @c881 יכול לתרום לדיון הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/19
    yrnkrn, משה ו-c881 אוהבים את זה.
  4. monkey22

monkey22 משתמש ותיק

אני לא מכיר ביטוח שכזה.

במקצועות טכנולוגיים האחריות היא על העובד. ללמוד, להתפתח, להיות עדכני. מומלץ בכל מקרה, לא משנה במה עובד בדיוק היום, לדעת שפת תכנות ותחום רלוונטי ועדכני. יש המון קורסים באינטרנט ברמה טובה וניתן לעשות המון פרויקטים יפים.

רק הערה לגבי עניין האבטלה ההמונית "הבאה עלינו בקרוב" - אני אישית פחות שותף לתחזיות האפוקליפטיות. אחוזי האבטלה בעולם המערבי יורדים בעקביות ב100 השנים האחרונות. יכול להיות שיגיע איזשהו ברבור שחור (AI מישהו?) שיטרוף את כל הקלפים, אבל קשה לצפות את זה או לבנות על זה. הצרכים והדרישות האנושיות לשירותים, ידע ומוצרים רק מתפתחות וגדלות ולכן אני מאמין שעבודות תמיד תהיינה. זו המגמה כבר עשורים וכרגע אין שום דבר שמאט את זה. על פי רעיון דומה אנדי הפורום משקיעים במדדים.
    אולי אנשים יצטרכו לעבוד פחות קשה מהיום. וגם זה לא בטוח בכלל..

5. קובי_חדש

קובי_חדש משתמש סולידי

ראשית שאפו שהכרת את B , הרבה לא מכירים :)
    זאת הייתה אילוסטרציה, אני בתחום מחקרי ולא תכנותי (למרות שאני יודעת לתכנת בכלל השפות שהזכרת ויותר שנות הניסיון שלי הם בעולם המחקרי ולא הפיתוחי כך שזה לא שווה יותר מידי בעולם העיסוקי -> מעבר לשם אומר בהכרח חזרה לתפקידי ג'וניור וזה דבר שגדול עלי, להתחיל שוב את כל הטיפוס בסולם :( ).
    רוב העולם חושב שהתחום סבבה אני אישית מרגיש שהאדמה מחילה לרעוד קצת, והמעברים שאתה מדבר עליהם לא טריוויאלים בין עולמות המחקר לפיתוח ולא בגלל הקושי בלימוד זה שטויות, זה יותר בגלל שניסיון מחקרי לא תופס בעולם התכנותי והפוך (ובצדק) ובתחומי לא נראה שיש מעבר לתת תחום מחקרי אחר באותה רמת השקעה הנדרשת נניח ממתכנת B ע"מ ללמוד ולעבור לC (בכנות לא נראה שיש אפיק מעבר קרוב בכלל, יש רק החלפת מקצוע לחלוטין).

6. c881

c881 משתמש בכיר

אני יכול לספר שב-20 שנה האחרונות, בערך בכל מקום עבודה שהייתי בו...
    תמיד היה איזה פרוייקט החלפת מערכת, החלפת שפת עבודה/מחשב וכו'
    לא תמיד הצליח, לפעמים יותר ולפעמים פחות.
    יש עוד כמה מקומות שלא התקבלתי שגם הם באמצע מהלך מודרניזציה.
    בנקים, מפעלים, רשות שדות התעופה...

אני עם נסיון על as400/ zOS
    ממשיך ללמוד שפות שונות, בין אם מחוייב במקום הנוכחי ובין אם לא.
    לפעמים רעיונות משפה שונה, נותנים כיוון חדש בפתרון בעיות.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/19
    yossik אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
ש לי אוסף של ביטוח מנהלים וקופות אחרות. אני רוצה להגיע למצב אופטימלי של ניהול אישי / IRA במדדים, אב צרכנות פיננסית ‏אתמול ב- 18:10
סוכנות ביטוח צרכנות פיננסית ‏אתמול ב- 08:00
דילמה לשינוי קונספט בביטוחים פנסיוניים צרכנות פיננסית ‏ביום ראשון ב- 13:26
עלות הביטוח לסיכוני נכות בפנסיה קפצה פי 2 בשנה צרכנות פיננסית ‏ביום שבת ב- 22:22
ניוד פנסיה וביטוח מנהלים מסוכן צרכנות פיננסית ‏22/6/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.