• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פתרון ביטוח לעבודות שנעלמות

קובי_חדש

משתמש רגיל
דירוג
45
יש בעיה שמאוד מטרידה אותי, אני עובד בעבודה שאני משוכנע שתעלם בעשורים הקרובים (בטח במבנה הנוכחי שלה) ואני מאוד מעוניין לבטח את עצמי נגד ההיעלמות הזאת.

לצורך הדוגמא אני מתכנת B וכבר היום כמות האנשים שמשתמשים בשפה הזאת אפסית ואני דיי בטוח שבעוד כמות לא גדולה של שנים גם מעט המערכות שנשארו בשפה הזאת יעלמו.

הבעיה שלי נובעת מזה שאני בעל ניסיון של שנים ונחשב מומחה בתחומי אבל לא בתחומים אחרים (מתכנת תותח בשפה X לא יכול לעבור לשפה Y ולשמר את הניסיון שלו בשפה (בפרדיגמה כן אבל לא בשפה) , חוקר תותח לא יכול לבצע הסבה למתכנת ולשמר את הניסיון וכן הלאה).

כעת יש 2 דרכי התמודדות כמובן , ראשונה היא לך תתחיל את המסלול מחדש ותתמחה במשהו עדכני יותר (אפשרות פחות מועדפת לגילי), אפשרות שניה למצוא ביטוח שמוכן לבטח מפני האופציה שהעבודה שלי תיעלם מהעולם.

האם אתם מכירים מוצר ביטוחי כזה? (שימו לב שקצת הקצנתי את הדוגמאות וייתכן שבעשורים הקרוים עדיין תהיה עבודה בתחום שלי למרות שאני משער שלא יהיה)

אף אחד לא יבטח מפני משהו אם בסבירות גבוהה יקרה. תכין את עצמך בכך שתלמד שפה אחרת בינתיים ותחסוך אלה החיים. אתה הביטוח של עצמך.

יש אמנם דעות שבעשורים הקרובים המון מקצועות יעלמו והמונים יאבדו עבודתם עקב עולם משתנה ושלא תהיה ברירה אלא לעבור למודל של קצבאות אוניברסליות (שכבר יש לו ניצנים פעילים במקומות בודדים) כדי להאכיל בני אדם (שמה לעשות, יותר מדי מהם אינם חומר למקצועות שיישארו: הייטק הנדסה רובוטיקה וכו') אבל אתה הרי ממש לא דוגמה קולעת :)

תתארגן על החיים שלך.

לצורך הדוגמא אני מתכנת B
האם כתבת B לצורך האילוסטרציה או שאתה אכן מתכוון לשפת B שהוחלפה לשפת C ולאחר מכן ל C++
בכול אופן, לדעתי, אם לא תתחיל לתפוס את עצמך ו'לעשות חושבים' או להחליף דיסקט, לא תישרוד את העשור הבא.
אני, בעל תואר בהנדסת חשמל [אלקטרונירה] והנדסת מחשבים, כל החיים למדתי ולא השארתי אף אבן שלא הפכתי בכול מה שקשור לעבודה שלי.
תמיד קראתי, חקרתי והתקדמתי במקומות העבודה לטכנולוגיה עכשווית עד שהגעתי לדרגת ניהול אבל, עדייין למדתי.
אין מה לעשות, חבר. במקצועות הטכניים אי אפשר לשבת ולדגור ב comfort zone.
ראשית אומר שכול מקצוע מכבד את בעליו. קח לדוגמא את מנקי הרחובות ומפני הזבל - הם לא צריכים ללמוד שום כלום רק להתעורר בחמש בבוקר, לקרוע ת'תחת וכך זה ימשיך עד שרובוטים יחליפו אותם.
אספר לך סיפור אמיתי מהעבר. עבדתי בחברה שרכשה 3 חברות מתחרות באותו שוק. החברה החליטה שזה יקר מידי לתחזק לקוח אחד במיין פריים, AS400, PDP, ועוד כמה פלטפורמות. היתה החלטה אסטרטגית לשכנע את הלקוחות השונים לעבור לפלטפורמה אחידה. לקוח שלא הסכים העלו לו את עלות התמיכה השנתית בפי 5. וכך תוך 3 שנים רוב הלקוחות עברו למודל של קליינט/סרבר ולא טיים שרינג. לאחר מכן, פיטרו את רוב מפתחי המיינפרים והמיני מחשבים למעט את התותחים שצברו ידע בנהול מערכות ולימוד שפות חדשות תוך כדי המיגרציה. זה היה בארה"ב.
אני חושב ש @c881 יכול לתרום לדיון הזה.

נערך לאחרונה ב:
אני לא מכיר ביטוח שכזה.

במקצועות טכנולוגיים האחריות היא על העובד. ללמוד, להתפתח, להיות עדכני. מומלץ בכל מקרה, לא משנה במה עובד בדיוק היום, לדעת שפת תכנות ותחום רלוונטי ועדכני. יש המון קורסים באינטרנט ברמה טובה וניתן לעשות המון פרויקטים יפים.

רק הערה לגבי עניין האבטלה ההמונית "הבאה עלינו בקרוב" - אני אישית פחות שותף לתחזיות האפוקליפטיות. אחוזי האבטלה בעולם המערבי יורדים בעקביות ב100 השנים האחרונות. יכול להיות שיגיע איזשהו ברבור שחור (AI מישהו?) שיטרוף את כל הקלפים, אבל קשה לצפות את זה או לבנות על זה. הצרכים והדרישות האנושיות לשירותים, ידע ומוצרים רק מתפתחות וגדלות ולכן אני מאמין שעבודות תמיד תהיינה. זו המגמה כבר עשורים וכרגע אין שום דבר שמאט את זה. על פי רעיון דומה אנדי הפורום משקיעים במדדים.
אולי אנשים יצטרכו לעבוד פחות קשה מהיום. וגם זה לא בטוח בכלל..

האם כתבת B לצורך האילוסטרציה או שאתה אכן מתכוון לשפת B שהוחלפה לשפת C ולאחר מכן ל C++
בכול אופן, לדעתי, אם לא תתחיל לתפוס את עצמך ו'לעשות חושבים' או להחליף דיסקט, לא תישרוד את העשור הבא.
אני, בעל תואר בהנדסת מכונות, הנדסת חשמל [אלקטרונירה] והנדסת מחשבים, כל החיים למדתי ולא השארתי אף אבן שלא הפכתי בכול מה שקשור לעבודה שלי.
תמיד קראתי, חקרתי והתקדמתי במקומות העבודה לטכנולוגיה עכשווית עד שהגעתי לדרגת ניהול אבל, עדייין למדתי.
אין מה לעשות, חבר. במקצועות הטכניים אי אפשר לשבת ולדגור ב comfort zone.
ראשית אומר שכול מקצוע מכבד את בעליו. קח לדוגמא את מנקי הרחובות ומפני הזבל - הם לא צריכים ללמוד שום כלום רק להתעורר בחמש בבוקר, לקרוע ת'תחת וכך זה ימשיך עד שרובוטים יחליפו אותם.
אספר לך סיפור אמיתי מהעבר. עבדתי בחברה שרכשה 3 חברות מתחרות באותו שוק. החברה החליטה שזה יקר מידי לתחזק לקוח אחד במיין פריים, AS400, PDP, ועוד כמה פלטפורמות. היתה החלטה אסטרטגית לשכנע את הלקוחות השונים לעבור לפלטפורמה אחידה. לקוח שלא הסכים העלו לו את עלות התמיכה השנתית בפי 5. וכך תוך 3 שנים רוב הלקוחות עברו למודל של קליינט/סרבר ולא טיים שרינג. לאחר מכן, פיטרו את רוב מפתחי המיינפרים והמיני מחשבים למעט את התותחים שצברו ידע בנהול מערכות ולימוד שפות חדשות תוך כדי המיגרציה. זה היה בארה"ב.
אני חושב ש @c881 יכול לתרום לדיון הזה.

ראשית שאפו שהכרת את B , הרבה לא מכירים :)
זאת הייתה אילוסטרציה, אני בתחום מחקרי ולא תכנותי (למרות שאני יודעת לתכנת בכלל השפות שהזכרת ויותר שנות הניסיון שלי הם בעולם המחקרי ולא הפיתוחי כך שזה לא שווה יותר מידי בעולם העיסוקי -> מעבר לשם אומר בהכרח חזרה לתפקידי ג'וניור וזה דבר שגדול עלי, להתחיל שוב את כל הטיפוס בסולם :( ).
רוב העולם חושב שהתחום סבבה אני אישית מרגיש שהאדמה מחילה לרעוד קצת, והמעברים שאתה מדבר עליהם לא טריוויאלים בין עולמות המחקר לפיתוח ולא בגלל הקושי בלימוד זה שטויות, זה יותר בגלל שניסיון מחקרי לא תופס בעולם התכנותי והפוך (ובצדק) ובתחומי לא נראה שיש מעבר לתת תחום מחקרי אחר באותה רמת השקעה הנדרשת נניח ממתכנת B ע"מ ללמוד ולעבור לC (בכנות לא נראה שיש אפיק מעבר קרוב בכלל, יש רק החלפת מקצוע לחלוטין).

אני יכול לספר שב-20 שנה האחרונות, בערך בכל מקום עבודה שהייתי בו...
תמיד היה איזה פרוייקט החלפת מערכת, החלפת שפת עבודה/מחשב וכו'
לא תמיד הצליח, לפעמים יותר ולפעמים פחות.
יש עוד כמה מקומות שלא התקבלתי שגם הם באמצע מהלך מודרניזציה.
בנקים, מפעלים, רשות שדות התעופה...

אני עם נסיון על as400/ zOS
ממשיך ללמוד שפות שונות, בין אם מחוייב במקום הנוכחי ובין אם לא.
לפעמים רעיונות משפה שונה, נותנים כיוון חדש בפתרון בעיות.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י שכבות בIB. פתרון שאולי יהיה מוסכם. חשבונות נוספים. מיסים 49
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
G פתרון זול למספר טלפון נוסף? צרכנות פיננסית 4
D המלצה על מאוורר או כל פתרון אוורור אחר פוסטים מאיכות נמוכה 15
1337justme פתרון לצורך להדפסת מסמכים פעם בשנה בממוצע מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
M פתרון להגשת דוחות מס ב-Interactive Brokers מיסים 20
T עמלות גבוהות בקניית ETF אירופאי - יש פתרון למי שלא יכול לקנות ETF אמריקאי? שוק ההון 7
S בקשת פתרון למבחן ראיון שלא עברתי אוף טופיק 7
1337justme פתרון לטלויזיה + טלפון קווי לאנשים מבוגרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
1337justme פתרון לסיכון מט"ח בהחזקה של דולרים בעו"ש שוק ההון 50
L מחפשת פתרון לפקס (שליחה וקבלה) יש יותר זול מ-50₪ לשנה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
flower פתרון חלקי לחוק ה-FIFO שוק ההון 6
Cleo פתרון אחסון לחפצים בעת נדודים אוף טופיק 1
גלעד 99 חיסכון ארוך טווח לילד - פתרון פשוט? שוק ההון 49
ל פתרון לכל הבעיות אוף טופיק 3
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה