• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך נכנסים לעבודות הבכירות ?

עדיף להשקיע בלבוא עם יותר ניסיון מחברות אחרות ?
עדיף ניסיון,
עוד משהו לחשוב עליו - ככל שהמשרה יותר בכירה כך היא פחות טכנית ויותר בינאישית, לפעמים בדרגות המאוד בכירות האנשים שם בכלל לא טכנולוגים ולא כתבו אף פעם קוד,
כלומר אם אתה רוצה משרה מאוד בכירה אתה צריך לחזק את הsoft-skills שלך.

תהיה בקשר לניסיון מול mba.
ברור שתואר שווה פחות מהשנתיים הראשונות בקריירה, אבל האם זה כך גם כשמשווים בעל תואר עם 8 שנות ניסיון לחסר תואר עם 10?
בפרט כשמדובר בתואר בו הוא ילמד נושאים רלוונטיים שלא ילמד בשום תפקיד (אבל אולי אפשר ללמוד אותם ביתר קלות שלא במסגרת תואר).

שאלה נוספת אם אעשה תואר שני נניח בניהול האם זה קריטי בקבלה לחברות הגדולות או שבגלל שכבר יש לי תואר ראשון במדמ"ח זה לא כזה קריטי ועדיף להשקיע בלבוא עם יותר ניסיון מחברות אחרות ? נניח תואר שני בניהול או משהו כזה הכוונה

חשוב לטעמי גם ברמת ציפיות להכיר לאיזה סוג משרות צפוי שתתמודד עליהן \ יציעו לך בחברות שאתה מדבר עליהן - אתה דן יחסית הרבה בפוטנציאל הקבלה לתפקידים בכירים \ משרות ניהול על ההתחלה, אבל באם הניסיון שתיארת מעלה מאגד את כלל הניסיון שלך, סביר שגם אם תתקבל תגיע בהתחלה לתפקיד יחסית זוטר ובתפקידים לא ניהוליים (IC). מכל מצב לבטח לא לתפקיד ניהול בכיר

ההצעה הכי טובה שיש לי עבורך - תמשיך לעבוד להעצים את הניסיון בפועל (על פני תארים) ואם וכאשר תתקבל, תשקיע 120% להצטיין במשימות שתקבל. סביר שזה יהיה המסלול הטוב (וגם המהיר) ביותר להיכנס למשרות ניהול זוטרות ומשם תוכל להיבנות בעשורים הקרובים לתפקידי ניהול בכירים יותר

יש עוד מישהו שיכול לתת עצות פרקטיות במקום לרדת על המצב שלי ?

שאלה נוספת אם אעשה תואר שני נניח בניהול האם זה קריטי בקבלה לחברות הגדולות או שבגלל שכבר יש לי תואר ראשון במדמ"ח זה לא כזה קריטי ועדיף להשקיע בלבוא עם יותר ניסיון מחברות אחרות ? נניח תואר שני בניהול או משהו כזה הכוונה
תשמע. שאלת שאלה וכולם עונים לך את אותה התשובה. קשה לך לקבל אותה ולכן אתה מחפש קיצורי דרך: קומבינות, עמוד יפה בגיטהאב, תואר נוסף. תבין, לא יורדים על המצב שלך אלא מסבירים לך את המציאות.
כולנו אומרים לך את אותו דבר: מה שאתה צריך לעשות בשביל להתקבל לחברות בינלאומיות גדולות זה להראות נסיון מרשים מאוד, יכולות מוכחות בתפקיד שאליו תתראיין.
העצה הפרקטית שלי היא שתחשוב על משהו שבו אתה יכול להיות הכי טוב מבין מאה אנשים שדומים לך. ותשקיע כמה שנים בלהיות השפיץ של השפיץ בתחום הזה.

חשוב לטעמי גם ברמת ציפיות להכיר לאיזה סוג משרות צפוי שתתמודד עליהן \ יציעו לך בחברות שאתה מדבר עליהן - אתה דן יחסית הרבה בפוטנציאל הקבלה לתפקידים בכירים \ משרות ניהול על ההתחלה, אבל באם הניסיון שתיארת מעלה מאגד את כלל הניסיון שלך, סביר שגם אם תתקבל תגיע בהתחלה לתפקיד יחסית זוטר ובתפקידים לא ניהוליים (IC). מכל מצב לבטח לא לתפקיד ניהול בכיר

ההצעה הכי טובה שיש לי עבורך - תמשיך לעבוד להעצים את הניסיון בפועל (על פני תארים) ואם וכאשר תתקבל, תשקיע 120% להצטיין במשימות שתקבל. סביר שזה יהיה המסלול הטוב (וגם המהיר) ביותר להיכנס למשרות ניהול זוטרות ומשם תוכל להיבנות בעשורים הקרובים לתפקידי ניהול בכירים יותר
התגובה שלך עזרה לי מאוד תודה רבה!!!!

תהיה בקשר לניסיון מול mba.
ברור שתואר שווה פחות מהשנתיים הראשונות בקריירה, אבל האם זה כך גם כשמשווים בעל תואר עם 8 שנות ניסיון לחסר תואר עם 10?
כשאנשים הם עם ניסיון רב ומוכח, אין הרבה משמעות ל8 שנות ניסיון מול 10 שנות ניסיון - זה כבר לא נתון מעניין במיוחד. לא חסר אנשים שבשמונה שנים צברו יותר ידע מאשר אחרים ב10 שנים.
לגבי תואר מול היעדר תואר עבור אנשים עם ניסיון דומה - ממה שאני מזהה אין לכך הרבה משמעות בתפקידים טכנולוגיים.
בפרט כשמדובר בתואר בו הוא ילמד נושאים רלוונטיים שלא ילמד בשום תפקיד (אבל אולי אפשר ללמוד אותם ביתר קלות שלא במסגרת תואר).
אם התואר באמת חושף אותו לידע רלוונטי והוא יודע להפיק ממנו שימושים פרקטיים עבור החברה, אז יש לכך יתרון. אבל לא בגלל התואר אלא בגלל שהוא מביא ידע נוסף שהחברה צריכה. אם היה מביא את אותו הידע ללא תואר, ההתייחסות של החברה הייתה דומה.

לגבי תואר מול היעדר תואר עבור אנשים עם ניסיון דומה - ממה שאני מזהה אין לכך הרבה משמעות בתפקידים טכנולוגיים.
מכאן השאלה שלי. תואר mba עשוי להיות בעל משמעות בתפקידים "לא טכנולוגים" למי שמעוניין להתקדם.

שאלה נוספת אם אעשה תואר שני נניח בניהול האם זה קריטי בקבלה לחברות הגדולות או שבגלל שכבר יש לי תואר ראשון במדמ"ח זה לא כזה קריטי ועדיף להשקיע בלבוא עם יותר ניסיון מחברות אחרות
בתור מי שעשה תואר שני בניהול בתל אביב אני יכול להבטיח לך שזה לא שיקול בקבלה למשרה בכירה. זה יכול להועיל לך בתור עובד "זוטר" שמפגין ידע וכישורים שיכולים לאותת למעסיק הנוכחי שלו שהוא בשל לקידום.

ישנה העדפה קטנה לתואר שני (לפי מה שזכור לי מדרישות המשרה בזמן שחיפשתי עבודה) בתחומים מאוד ספציפים ונישתיים (ראייה, למידת מכונה וכו)

ישנה העדפה קטנה לתואר שני (לפי מה שזכור לי מדרישות המשרה בזמן שחיפשתי עבודה) בתחומים מאוד ספציפים ונישתיים (ראייה, למידת מכונה וכו)
זה לא העדפה לתואר שני כללי, זה העדפה ליכולות שדרושות לתכומים של ראייה או למידת מכונה, יכולות שמודגמות \מתורגלות בתואר השני בתכומים ראלים \ מחשבים

הייתי שמח אם יש פה מישהו שעובד בחברה גדולה ויפרט למה הוא נותן משקל הכי כבד בעת קבלה לעבודה ?
ציונים בתואר ? תואר שני ? ניסיון ? עמוד לינקדין מושקע ? עמוד Github מושקע ? פרמטרים שלא ציינתי ?
אני עונה לך על תפקיד זוטר (שנה נסיון יש לך) בחברת fang:
תואר שני פחות חשוב. ציונים בתואר חשוב מאוד. ממוצע פחות מ 85 מדפדפים הלאה. אוניברסיטה רצוי ת״א או טכניון, אחרת גם לפעמים מסננים. אלא אם יש נסיון רלוונטי או ממליץ רלוונטי. עמוד לינקדאין יכול לעזור. חבר מביא חבר זה שליש, שאר ה שני שלישים זה מגייסות וקורות חיים. צריך לתת נקודת התחלה. מושקע זה לא פונט יפה, אלא מהות ובהירות על מה עשית ובמה אתה חזק. דברים מדידים או מוכחים עדיף. לא יודע לגבי github.

מה זה נקרא תפקיד בכיר? ראש צוות? מנהל מחלקת פיתוח? אגב מכיר סיפורים על אנשים שהגיעו לתפקידים בכירים תוך זמן קצר, המקרים שאני מכיר זה סטארטאפים. אני מאוד לא בגישה של להקטין אנשים ולכן מאחל לך המון בהצלחה במציאת תפקיד כזה (הרי גם לביל גייטס אם הוא היה מתייעץ עם אנשים כנראה הרבה היו אומרים לו להמשיך בלימודים)

ספר אבל מה התפקיד(שם טייטל) וכנראה שנוכל למקד אותך.

בעיניי, ההגדרה מאד פשוטה - כל תפקיד אשר יחייב אותך למלא טופס 1301.
זה כבר יותר תלוי מקצוע ופחות רמת בכירות.
יש מקצועות בהם אף אחד לא יגיע לרף ויש כאלו בהם הרוב יגיעו על אף שאינם מאד בכירים בתחומם.

@way_of_warrior קודם כל, אתה לא מחפש ״תפקיד בכיר״ אלא פשוט לעבוד באחת החברות הכי טובות. אתה מבלבל פה את כולם עם הסלט שעשית.
כשאנשים אומרים תפקיד בכיר, הכוונה לכל מה שמעל ניהול דרג-ביניים. VP-X, דירקטורים, מנכ״ל. אתה לא ״בתפקיד בכיר״ אם אתה SE 2 בגוגל...

יש הרבה דברים לא בסדר פה בתהליך שלך. קודם כל, אתה מנסה לחדור לחברות האלה בתקופה מאוד גרועה שעוצרים גיוסים. יכול להיות שמישהו פחות מוכשר ממך נכנס לתפקיד שנה שעברה פשוט כי היו גיוסים ועכשיו יש האטה.

אני חושב בכלל שאתה צריך לשחרר מהחברות האלה בשביל בריאות הנפש שלך. כמו שאתה כותב, איך אתה יודע שלא תקפוץ מהחלון אם יפטרו אותך?
לא שאני איזה קואוצ׳ר אבל נראה לי שפשוט הכנסת לראש שלך כל מיני אמונות לא בריאות שקושרות בין ההעסקה שלך בקומץ החברות האלה לערך שלך ושל החיים שלך.

אני מציע לך לשנות את נקודת החשיבה. במקום לחשוב מה אתה מחפש\צריך\רוצה תחשוב מה החברה שאליה אתה רוצה מחפשת\צריכה\רוצה או יותר פרטני: מה המנהל הבא שלך מחפש. כלומר תשים את עצמך במקומו ותחשוב איזה תכונות היית רוצה לראות באיש הצוות הבא שהוא מגייס. זה אולי יסייע לך לבדוק את מידת ההתאמה שלך למשרות הבאות, וכמובן לא מדובר רק בכישורים טכניים.

אני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב מתרגל באקדמיה ועבדתי שנה בפיתוח תוכנה בתפקיד בכיר יחסית בחברה קטנה
זה מעט מידע כדי להבין מה נחוץ על מנת להתקדם בסולם הדרגות. למשל, מה הובלת, מה יצרת, איזה ערך הבאת ומה בעצם הסיפור כאן? האם אתה יכול לתאר איך אתה רואה את התפקיד הבא שלך?

אני משנה את השאלה, לאחרונה אפילו לחברות הקטנות נהיה בלתי אפשרי כמעט להיכנס. נראה שכולם שומרים את הקלפים "קרובים לחזה" אחרי העלאת הריבית בארה"ב.
האם יש פה מישהו עם טיפים לתקופה קשה זו ?

Back
למעלה