• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך נכנסים לעבודות הבכירות ?

way_of_warrior

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום לכולם,
אני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב מתרגל באקדמיה ועבדתי שנה בפיתוח תוכנה בתפקיד בכיר יחסית בחברה קטנה.
ולמרות כל זאת והגשת המון קו"ח לחברות הגדולות ( אפל, גוגל, מיקרוסופט, טסלה, אינבדיה וכ'ו). מלבד ראיון אחד לא קיבלתי עוד טלפונים.
שיפרתי את הקו"ח.
מתלבט מה לעשות האם להתפשר על חברה קטנה או להמשיך להילחם ? מה הדרך להתקבל לחברות האלה ?
איך אתם מסבירים שאנשים עם יכולות פחותות משלי התקבלו למשרות הנ"ל? האם הכל זה קומבינות וגזענות ?
אובד עצות ומתוסכל מחפש מישהו שיראה לי את הדרך.
תודה מראש.

האם הכל זה קומבינות וגזענות
גישה בעייתית.

כל חברה כזו מקבלת אלפי קורות חיים על כל משרה שנפתחת. אתה יודע מה גורם לקורות החיים שלך לא לעבור את הסינון הראשוני?

האם אתה מגיש בעצמך או דרך חבר מביא חבר?
כדי להבין מה לא עובד, צריך לדבג את כל התהליך.

תנסה לעשות לעצמך post mortem. אם אתה לא יודע, זה כנראה חצי מהבעיה.

גישה בעייתית.

כל חברה כזו מקבלת אלפי קורות חיים על כל משרה שנפתחת. אתה יודע מה גורם לקורות החיים שלך לא לעבור את הסינון הראשוני?

האם אתה מגיש בעצמך או דרך חבר מביא חבר?
כדי להבין מה לא עובד, צריך לדבג את כל התהליך.

תנסה לעשות לעצמך post mortem. אם אתה לא יודע, זה כנראה חצי מהבעיה.
הבעיה שהחברות לא אומרות לך למה לא התקבלת. יש אופציה לשלוח באתר הזה הודעה פרטית ? ואז אוכל לשתף לך את קובץ הקו"ח שלי ? אולי נוכל לדבר ותצליח לעזור לי ?

שלום לכולם,
אני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב מתרגל באקדמיה ועבדתי שנה בפיתוח תוכנה בתפקיד בכיר יחסית בחברה קטנה.ולמרות כל זאת
בלי להעליב, למה אתה חושב שאלו קורות חיים כל כך מיוחדים? נראה לי שיש אלפי בוגרי אוניברסיטה בכל שנה. ברבעון העחרון יש האטה בגיוסים בחברות הגדולות (גם אם לא הודיעו על כך), והן מעבירות עובדים בין פרוייקטים. מהו היתרון שלך על כל השאר?

האם הכל זה קומבינות וגזענות ?
עם יחס כזה, אין לך מה לחפש בחברות המובילות.
אם אתה רוצה להתקבל לגוגל, אתה צריך להראות שעשית משהו מיוחד. השגת ציונים מעולים באוניברסיטה טובה, בנית פרוייקט קוד פתוח שאלפים משתמשים בו, הובלת צוות במשימת פיתוח מורכבת.

הייתי שמח אם יש פה מישהו שעובד בחברה גדולה ויפרט למה הוא נותן משקל הכי כבד בעת קבלה לעבודה ?
ציונים בתואר ? תואר שני ? ניסיון ? עמוד לינקדין מושקע ? עמוד Github מושקע ? פרמטרים שלא ציינתי ?

הייתי שמח אם יש פה מישהו שעובד בחברה גדולה ויפרט למה הוא נותן משקל הכי כבד בעת קבלה לעבודה ?
ציונים בתואר ? תואר שני ? ניסיון ? עמוד לינקדין מושקע ? עמוד Github מושקע ? פרמטרים שלא ציינתי ?
לא מראיין, אבל אין ספק שלפחות חצי זה בין אישי וכישורים רכים

מראיינים מחפשים שני דברים:

יכולת טכנית לבצע את העבודה.
יכולת בינאישית לעבוד בצוות.

ציונים בתואר ? תואר שני ? ניסיון ? עמוד לינקדין מושקע ? עמוד Github מושקע ? פרמטרים שלא ציינתי
כל אלה הם סיגנלים לזה שאתה מסוגל לעשות עבודה טכנית. לרוב מבחן יקבע באיזו רמה.

ראיון, ניסיון, ממליצים, תרומה לקוד פתוח כולם פרוקסי ליכולת לעבוד בצוות.

כל השאלות בראיונות מנסים לענות על אחד משני הנושאים. הנושא הטכני הוא מה שנקרא תנאי הכרחי אך בלתי מספיק. אם אתה מוכיח שאתה מסוגל לבצע את העבודה ומסוגל ללמוד לבד, עברת את התנאי ההכרחי.
מכאן נותר להוכיח שאתה אדם שאפשר לעבוד איתו. זה מקום שהרבה אנשים נופלים בו.

למשל הערות כאלו:
האם הכל זה קומבינות וגזענות
מכשילות מתראיינים.

הנושא של הדיון לא מובן.

שנה נסיון ואתה מחפש עבודות של בכירים ? ואתה חושב שלא מקבלים אותך לעבודות כאלה בגלל קומבינות וגזענות ?

הנושא של הדיון לא מובן.

שנה נסיון ואתה מחפש עבודות של בכירים ? ואתה חושב שלא מקבלים אותך לעבודות כאלה בגלל קומבינות וגזענות ?
למה לא? הוא לא ביקש להיות ראש ממשלה, רק שר בכיר (דעה מהשרשור ליד שעשרות אלפי אנשים יצביעו לה בקרוב).

אם אתה רוצה להתקבל לגוגל, אתה צריך להראות שעשית משהו מיוחד. השגת ציונים מעולים באוניברסיטה טובה, בנית פרוייקט קוד פתוח שאלפים משתמשים בו, הובלת צוות במשימת פיתוח מורכבת.
למה? בואו נרכב על קייס הגזענות ונדרוש משרה בכירה עם שנה ניסיון.

שלום לכולם,
אני בוגר תואר ראשון במדעי המחשב מתרגל באקדמיה ועבדתי שנה בפיתוח תוכנה בתפקיד בכיר יחסית בחברה קטנה.
ולמרות כל זאת והגשת המון קו"ח חברות הגדולות ( אפל, גוגל, מיקרוסופט, טסלה, אינבדיה וכ'ו). מלבד ראיון אחד לא קיבלתי עוד טלפונים.

עוד הערה, בתקווה שתעזור לאחרים. אין כמעט משמעות ל "תפקיד בכיר יחסית" בחברה קטנה. בחברה גדולה (כמו גוגל) חלק גדול מהתפקיד דורש להבין את הקונטקסט הרחב של הפעילות שלך, ואיך הוא משפיע על צוותים אחרים. זה נכון לא רק לראשי צוותים אלא גם למהנדסים מן השורה. כמעט כל פרוייקט יושב בתוך מארג מאוד רחב של פרוייקטים, שמשפיע עליהם ומושפע מהם. אין כזה דבר בסטארטאפ.

למשל, בגוגל עבד איתי מהנדס פנומנלי, שידע לתכנן לאיזה צוותים כדאי לו לשלוח את הקוד שלו ל- CR לפי מהירות התגובה שלהם בימים שונים.

ולגבי פות"ש. מתוך מיעוט מה שכתבת, בולט שחסר לך נסיון והבנה של משמעות תפקיד בכיר. אתה ממש לא מוכן לתפקיד כזה. מה שחשוב בגיטהאב זנ לא כמה העמוד יפה, אלא האימפקט שהשגת. תחשוב קודם איך לעשות עבודה יוצאת דופן, והמעסיקים יבואו אליך.

יש עוד מישהו שיכול לתת עצות פרקטיות במקום לרדת על המצב שלי ?

יש עוד מישהו שיכול לתת עצות פרקטיות במקום לרדת על המצב שלי ?
קצת עוקצנות היא פיצ'ר בתגובה להודעות מסויימות.
נסה להתעלות מעל זה, כי יש כאן תשובות של אנשים שהם באמת מעולים ומבינים ואפשר ללמוד מהם המון (לא מדבר על עצמי).

לשאלתך, אתה לא מספר כמעט כלום על עצמך.
מעט ניסיון, כנראה ציונים טובים בתואר, השקפת עולם של "אנחנו והם" וביטחון עצמי (מופרז?) ביכולות שלך. זה ממש לא הרבה מידע בשביל מי שרוצה להתקבל לחברות המובילות בעולם בתחום שלו.
נראה שבתור התחלה אתה צריך להבין את מקומך בשוק העבודה ולאלו עבודות יש לך סיכוי ריאלי להגיע לריאיון. כמראיין בתחום אחר לגמרי הייתי פוסל על הסף מישהו שפונה בקשר למשרה שאינה רלוונטית אליו וזו בהחלט נקודה שחורה (לא פסילה אוטומטית) אם ינסה מאוחר יותר להתקבל למשרה רלוונטית.

ומילה בקשר למה שהקפיץ כאן את כולם - גם אני בדעה שככלל הימים בהם מסניים אנשים לפי השתייכות לאומית / עדתית, עברו מהעולם.
אבל, אם זה משהו שבוער בך, חבל על האנרגיה. אפשר לעשות שינוי קטן בקורות החיים (או שינוי גדול במשרד הפנים) וכך לפחות הנושא הזה ירד חלקית מהפרק מבחינתך.
ובקשר לקומבינות, מצטער שזה נשמע כמו התחמקות, אבל זו שאלה של הגדרה. הכרות אישית עוזרת בכל מקום. אני מניח שבחברות כאלו פחות מדובר על בת דודה של ההיא מהועד, ויותר על הכרות אישית / מקצועית, וזה בהחלט רלוונטי לא פחות מריאיון שיש לו את המגבלות שלו.

אם מישהו כאן יתנדב להעיף מבט על קורות החיים שלך תחטוף את ההזדמנות בשתי ידיים.
אם יש לך חבר / איש מקצוע / מראיין עם ניסיון, תעשה איתו סימולציה לשלב הריאיונות שאני מאחל לך להגיע אליו.
בהצלחה.

הרבה פעמים בגאמפא, יש סט של פרמטרים שצריך לעמוד בהם כדי להתקבל למשרה מסויימת
שנה נסיון לא תכניס אותך לשום משרה בכירה. אתה לכל היותר יכול להתראיין למשרה זוטרה של ג׳וניור וגם שם כדי להתקבל צריך להראות יכולות טכניות מרשימות.
בנוסף אני יכולה לספר שלפחות בחלק מחברות הגמפא כחלק משאיפה ל diversity מאוד מאוד מאוד מנסים לקבל אנשים שהם לכאורה סובלים מגזענות.

שאלה נוספת אם אעשה תואר שני נניח בניהול האם זה קריטי בקבלה לחברות הגדולות או שבגלל שכבר יש לי תואר ראשון במדמ"ח זה לא כזה קריטי ועדיף להשקיע בלבוא עם יותר ניסיון מחברות אחרות ? נניח תואר שני בניהול או משהו כזה הכוונה

Back
למעלה