• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך מתגברים על הבושה העמוקה בלהגיד שאינך עובד?

חחח אמרתי שאני חיה מהירושה שלי, זה לא עוזר. לא מקובל על אנשים שיש כאלה שלא צריכים לעבוד. נראה לי שזה די מדאיג בעלי דירות.
בכל מקרה הצגתי תלוש משכורת אבל הוא על סכום מצחיק, זה די הבהיל את בעל הדירה. פשוט קשה להסביר שיש כאלה שבוחרים לא להשתעבד לעבודה ולחיות חיים סולידיים והעבודה היא רק לשם תעסוקה.
בתור בעל דירות, שמשכיר גם לבחורות צעירות, זה לא היה מעניין אותי בכלל. מעולם לא ביקשתי תלוש שכר, נראה לי חדירה מוגזמת לפרטיות. לכל היותר, הייתי מגיע איתך לסיכום שמשלמת חודשיים שלושה מראש, מקסימום, ופינוי אם יש בעיה. כל עוד את לא נראית לי מהסוג שלא יתפנה, או נורות אדומות אחרות, לא היה אכפת לי בכלל. היו מספיק בחורות עכשיו בקורונה שאמרו שלא יכולות לשלם, ומצאנו פתרון מוסכם לכולן.

בתור בעל דירות, שמשכיר גם לבחורות צעירות, זה לא היה מעניין אותי בכלל. מעולם לא ביקשתי תלוש שכר, נראה לי חדירה מוגזמת לפרטיות. לכל היותר, הייתי מגיע איתך לסיכום שמשלמת חודשיים שלושה מראש, מקסימום, ופינוי אם יש בעיה. כל עוד את לא נראית לי מהסוג שלא יתפנה, או נורות אדומות אחרות, לא היה אכפת לי בכלל. היו מספיק בחורות עכשיו בקורונה שאמרו שלא יכולות לשלם, ומצאנו פתרון מוסכם לכולן.
בעלת הדירה לא ראתה אותי בכלל, השכן הראה לי את הדירה.
סיכמתי איתה על צ'ק ביטחון של שלושה חודשי שכירות ו6 צ'קים לשנה (היא מעדיפה צ'קים ולא הוראת קבע, כי אמרה שככה היא רואה את הכסף ביד וזה מרגיע אותה). ועדיין היא ביקשה שאתן לה יומיים לחשוב על זה.
היא סיפרה לי שהייתה לה מישהי שנכנסה לדירה ובאיזה שהוא שלב לא היה לה כסף לשלם שכ"ד והיה לה סיפור עם זה שכנראה השפיע עליה מאוד. לא יודעת איך זה נגמר וגם לא שאלתי, אבל בהחלט מבינה את החשש שלה.
האמת שאני לא יודעת מה לעשות עם זה, הדירה מצאה חן בעיני והמחיר מתאים לי, אני לא רוצה לגרום לה אי נוחות כי היא כנראה עברה חוויה מאוד לא נעימה, דווקא נראה לי שבשבילה עדיף מישהי עם תלוש משכורת שמן, שהיא תהיה רגועה.

אפשר לחזור לנושא השרשור בבקשה?
תודה.

לך תספר לבעל לבעל דירה שאתה רוצה לשכור, שאין לך תלוש משכורת אבל אתה יכול לעמוד בתשלום החודשי של השכירות.
יש למישהו הצעות?

היי
לבעלי הדירות חשוב לבדוק את תלוש המשכורת של המועמד להשכרה, זה לא חטטנות, זה מהמקום של להיות בטוח ביכולת של השוכר
לשלם, בחו"ל זה מקובל, בארץ פחות.

במקרה שלך ניתן להציע לבעל הדירה תשלום מראש של השכירויות, זה נפוץ ומקובל ברחבי העולם, לדוגמא כאשר משכירים לסטודנטים בחו"ל.

זו לא תשובה שאנשים מוכנים לקבל יותר מעשור לפני גיל 55..

אני מחכה לרגע בו אוכל להגיד שיצאתי לפנסיה בשלב כה מוקדם בחיי. אנשים צוחקים לי בלגלוג ושואלים מה תעשה בזמנך הפנוי.
הם שוכחים שלא נולדנו לעבדות. אתה צודק, הם לא מקבלים את זה. קשה להם לעכל את זה.הם עדיין לא התעוררו פשוט, זה יקרה..

היי
לבעלי הדירות חשוב לבדוק את תלוש המשכורת של המועמד להשכרה, זה לא חטטנות, זה מהמקום של להיות בטוח ביכולת של השוכר
לשלם, בחו"ל זה מקובל, בארץ פחות.

במקרה שלך ניתן להציע לבעל הדירה תשלום מראש של השכירויות, זה נפוץ ומקובל ברחבי העולם, לדוגמא כאשר משכירים לסטודנטים בחו"ל.
תודה אני אנסה להציע את זה. אתה מתכוון לשלם לכל השנה מראש?

תודה אני אנסה להציע את זה. אתה מתכוון לשלם לכל השנה מראש?

בבקשה, בדיוק השבוע השכרתי דירה לסטודנט בלידס, הוא שילם חצי שנה מראש (החוזה ל 6 חודשים),
עדיף שישלם מראש בהתאם לטווח הזמן בחוזה.

בבקשה לחזור לנושא השרשור - תודה.

אני לא מבקש לראות תלושי משכורת, אבל אני חושב שאני יודע לזהות מי דייר שלא יהיו איתו בעיות ומי דייר שעלולות להתעורר איתו בעיות.
היו לי כמה מקרים שהגעתי לחתימה ובסוף החלטתי שאני לא חותם עם אותו דייר.

אני מתבייש מהמצב ההפוך. כשפתחו את הסגר אישתי אמרה שרוצה לילה בצימר, תוך דקה מצאתי משהו, ואז אמרה שלא יכולה בגלל עבודה. לא סביר, שאנחנו חיים אולי לפי חוק ה-1400, לא חוק ה-400, אבל איך שהוא היא יוצרת התחייבויות קשיחות בעבודה שלה, מול אנשים שצריכים את זה, ואז לא רוצה להזיז.

אני מתבייש מהמצב ההפוך. כשפתחו את הסגר אישתי אמרה שרוצה לילה בצימר, תוך דקה מצאתי משהו, ואז אמרה שלא יכולה בגלל עבודה. לא סביר, שאנחנו חיים אולי לפי חוק ה-1400, לא חוק ה-400, אבל איך שהוא היא יוצרת התחייבויות קשיחות בעבודה שלה, מול אנשים שצריכים את זה, ואז לא רוצה להזיז.
זה לא משהו להתבייש בו, תמיד תמצא סיבה להתגאות באישתך ותגיד לה את זה. היא מתאמצת ונותנת מעצמה למשהו שכנראה חשוב לה.
אתם תמיד יכולים לתאם מראש זמן שיהיה רק לשניכם.

אם זה לא ברור, אחדד:
כל מי שמרגיש בושה עמוקה בלהגיד שאינו עובד,
יכול לבקש ממני או לחילופין אף לשלם לי [בכל אמצעי שהוא חפץ, למעט ביטקוין]
אני אגיד במקומו כל מה שהוא רוצה, אעזור לו להתגבר על הבושה מול הישראלי החצוף ואעמוד כחומה בצורה עבורו.
אל פחד, הפנסיה מתוקה ומפנקת!
בהצלחה לכולם

אנו שנים בחינוך בייתי. כלומר אשתי רשמית "לא עובדת" בעבודה מאד קשה. תמיד הסתובב הסיפור על אחת האימהות שהגיעה למשרד ממשלתי כלשהו. לפניה הייתה אישה שלשאלה במה היא עובדת ענתה עקרת בית וזכתה לזלזול. לכן אמא זו ענתה לשאלה במה את עוסקת כך - "אני עושה מחקר עומק רב שנתי על התפתחות ילדים ותגובתם לגירויים סביבתיים שונים". כיוון שהוצאתי פעם ספר ומידי חודש אני כותב עוד פרק לספר חדש אני משתעשע לפעמים עם הכינוי סופר כששואלים אותי מה אני עושה וכן הלאה. בכלל, עזוב את מה אנשים מוכנים לקבל ומה לא.

אשתך נשמעת מישהי עם מוסר עבודה גבוה שעומדת בהתחייבויות שלה.

אשתך נשמעת מישהי עם מוסר עבודה גבוה שעומדת בהתחייבויות שלה.
כן, ברור, לא באמת מתבייש בשום דבר. בהייטק אף לא נפגע אם מבריזים מיום עבודה, אבל היא מטפלת בילדים או מדריכה את מי שמטפלת בילדים, ולכן הרגישות. מנסה לשכנע אותה להשאיר יום פנוי בשבוע, ככה קצת להפסיק עם הפול גז שלנו כל הזמן. נראה.

חשבתי מה נתנה לי העבודה שבה עבדתי עשור. משכורת זה כמובן דבר ענק. אבל מה חוץ מזה. עניין מקצועי? לא משהו. חברים לכל החיים? עם אף אחד לא שמרתי על קשר. חוויות מסעירות? טוב, היה טיול חברה מוצלח אחד. ואז הבנתי שנתנה לי נכס גדול מאין כמוהו. היכולת לענות תשובה משביעת רצון לשאלה: "מה קורה איתך? מה אתה עושה". נראה לי שלא משנה כמה כסף אצבור, אחסוך ואשקיע בחוכמה אמשיך לעבוד בשביל שתהיה לי תשובה לשאלה הזו ולא אובך קשות. מה דעתכם?
אומרים "כיום, אני מנהל את ההשקעות שלי"?

אם וכאשר אגיע לעצמאות כלכלית, ובמידה ולא יתחשק לי לתחזק פרוייקט/בלוג/פודקסט, פשוט אומר שאת שלי עשיתי.
עבדתי,חסכתי, השקעתי כמו שצריך, והיום אני אדם חופשי.
חופשי ללמוד/לטייל/לקרוא ולהיות עם המשפחה.

נושאים דומים

Back
למעלה