• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

life hacks סולידיים מחיי היומיום שלכם

Kintsukuroi

משתמש רגיל
דירוג
104
הי חברים, לקראת השנה החדשה ונוכח זמן שנוצר פתאום מכל מיני סיבות (טובות!) אני עושה סדר בכל סעיפי ההוצאה הביתית ו...די נהנית מזה עד עכשיו. הרבה פעמים אני נזכרת בסבא שלי שהיה יקר לליבי וחינך אותי לחיות בצניעות. כמה הוא היה גאה בי עכשיו:)
חשבתי לבקש מכם לחלוק מנסיונכם בניהול משק בית טיפים קטנים שעשו בשבילכם קיצור דרך גדול. ההברקות האלה שבטרחה קטנה עושות שינוי גדול או אפילו שינוי קטן שאם הוא נעשה באופן מתמשך יש לו ערך חסכני.

למשל, פתחתי (באופן ממשי ומטפורי) את מגירת הקוסמטיקה שלי ועשיתי שם סדר - אחד הדברים שגיליתי הוא שרמי לוי מוכר מוצרי פארם באיכות טובה ובמחיר נמוך משמעותית מרשתות הפארם ( לא קשורה אליו ואין לי מניות שם:)). לא נעים לי אפילו להתחיל לספר לכם בכמה ירדה ההוצאה הזאת והמוצרים מגיעים הביתה יחד עם המזון :)
(לא מחזיקה רכב ואין סופרים זולים באיזור מגוריי)

ממשיכה לבדוק "מגירות" נוספות.

באותו עניין מישהו יודע האם אבקת כביסה חסכונית יותר מג'ל כביסה?

נערך לאחרונה ב:
באותו עניין מישהו יודע האם אבקת כביסה חסכונית יותר מג'ל כביסה?
אנחנו עברנו לכדוריות כביסה. אם קונים סטוק במבצע, אז העלות פר מכונה פחות או יותר זהה לאבקת כביסה.
תופס הרבה פחות מקום ליד מכונת הכביסה ונשמרות הרבה יותר טוב בתנאי לחות.

טיפים קטנים שעשו בשבילכם קיצור דרך גדול
לקנות מוצרים יבשים בכמויות גדולות במבצעים. הכוונה לפסטות, אורז, קטניות
לגדל לבד צמחי תבלין באדנית/לייבש צמחים.
להכין לבד חלות לשבת (הילדים מתים על החלות האלה)
לשתות כוסית וויסקי אחרי ארוחת צהריים בשבת - שנת צהריים PRICELESS

@Kintsukuroi - הסיומת oi מלמדת על חיבתך לתרבות יוון העתיקה?!
עשיתי רמונט דומה למה שאת עושה וגיליתי שעם תכנון אפשר לקנות כמעט כל מוצר (או תחליף שלו) בעשרות אחוזים פחות ממה שקניתי עד כה. אני ממליץ להשתמש באפליקציה pricez להשוואת מחירים (כתלות במיקום). למשל, ניתן לראות שם שנייר טואלט נמכר במנעדים של (בערך) בין 55 אגורות ל100 אגורות לגליל. ואני לא מדבר על הנייר טואלט המחוספס מהצבא. למשל, פעם השתמשתי בהד&שולדרס כשמפו (נגד קשקשים) לשיער והחלפתי לפינוק. שניהם עושים את אותה עבודה והמחיר של האחרון נמוך בהרבה (אם אינני טועה אפשר למצוא את זה בקלות ב10 שקלים ל700 מיליליטר. תרגיל: חפשי את המחיר של הד&שולדרס ל700 מיליליטר). ניתן גם לראות שמחיר של קופסת טונה במים נע מ5 שקלים ל8 שקלים ליחידה. האפליקציה תראה לך היכן לקנות (קרוב לבית) את הטונה הזולה יותר. כדי לפצות על התקורה הנוצרת מקנייה במקומות שונים, ניתן לרכז קנייה גדולה במקום X, קנייה גדולה אחרת במקום Y וכו'. קנייה גדולה כמובן דוחה בזמן את הקנייה הבאה. למשל, גיליתי שניתן לקנות סבון נוזלי "הנמל" בג'ריקנים של 4 ליטר. שניים כאלה עלו לי 36 שקלים והחזיקו לי שנה וחצי. הסתכלתי על מה שההורים שלי קונים באופן דיפולטי בסופר. הזדעזעתי. למדתי שאת הטריקים האלה פחות קל לעשות במוצרים שהטריות שלהם חשובה, אלא שמוצרים רבים כאלה הם גם ככה במחיר מפוקח (חלב, ביצים וכו'). כמובן שהחסכון במחיר אינו בהכרח שווה אם האיכות יורדת, אך לא גיליתי עד כה ירידה באיכות. סולידים לא אמורים ליפול למלכודת של תוספת יוקר עבור "מותג". שמפו של פינוק עובד מצויין בדיוק כמו הד&שולדרס. משחת שיניים אורביטול עובדת בדיוק כמו קולגייט וטונה של שופרסל טעימה באותה מידה כמו זו של starkist. מצאתי שמבחינתי אין הצדקה להבדלים העצומים במחיר. אני סבור שאנשים מאצילים את בחינת טיב המוצר על ערך ה"מותג" שקיים בראשם במקום לבדוק בעצמם.
השוואות איכות שעשיתי:
1) לקחתי שני סוגים של נייר טואלט, אחד ב60 אגורות לגליל ואחד ב90 אגורות. בדקתי את המשקלים של הגלילים. הם זהים, אף שליקר יותר יש שלוש שכבות והוא יפה יותר. שניהם אינם בלתי נעימים למגע.
2) בדקתי לאורך זמן האם שמפו פינוק מונע קשקשים (שהיו לי לפני שהתחלתי להשתמש בהד&שולדרס). ראיתי שכן.
3) הבדלי טעמים בין סוגי טונה - פשוט אין.
4) השוויתי סבונים נוזליים. הזול יותר מקציף פחות, אך נדמה לי שפערי המחירים מצדיקים את קנייתו (36 שקלים לשנה וחצי!).
5) סבוני כלים - הפסקתי לקנות את המותגים היקרים והתחלתי לקנות מה שנמצא במבצע. פשוט קניתי יותר בכל פעם. לאורך זמן אני רואה שאין הבדלים בכמות הסבון שאני צורך פר כלי שאני מנקה. ההבדלים במחיר היו גם כן של עשרות אחוזים.
אני יכול להמשיך לדבר על זה לנצח (זה באמת כיף), אבל זה כבר נהיה ארוך מדי.
קחי ממני את המסקנה הבאה: בכל משפחת מוצרים (למשל "שמפו") מנעד המחירים עומד על עשרות האחוזים ואין (בהכרח) הבדלים משמעותיים באיכות בין הקצוות.

למשל, פתחתי (באופן ממשי ומטפורי) את מגירת הקוסמטיקה שלי ועשיתי שם סדר - אחד הדברים שגיליתי הוא שרמי לוי מוכר מוצרי פארם באיכות טובה ובמחיר נמוך משמעותית מרשתות הפארם ( לא קשורה אליו ואין לי מניות שם:)). לא נעים לי אפילו להתחיל לספר לכם בכמה ירדה ההוצאה הזאת והמוצרים מגיעים הביתה יחד עם המזון :)
(לא מחזיקה רכב ואין סופרים זולים באיזור מגוריי)
השלב הטבעי הבא הוא לעבור לקניות ב-iherb...

אז בדיוק פגשתי חבר שעבד בחברה שרלוונטית לשאלת הכביסה ואכן חד משמעית אבקה זולה פר כביסה ביחס לג'ל.
אני מסיימת פה את מאגרי הג'ל וחוזרת למנהג שהיה לי כסטודנטית למזוג אבקה מאריזת הענק החסכונית לכלי פלסטיק שאפשר להשתמש בו :)

מוצרי פארם אני באמת קונה רק דרך אייהרב כי זו יוצאת הוזלה משמעותית, אפילו אם בוחרים במשלוח עד הבית. בסופר, לעומת זאת, אני דווקא מוצאת הבדלים ענקיים באיכות בין "מותגי הבית" למותגים המוכרים. טונה ניחא, הטונה של שופרסל באמת בסדר, אבל סבון כלים שלא מקציף מביא לי עצבים (ולא אכפת לי אם הוא עולה שקל לליטר), חמוצים לא טעימים הם... לא טעימים, ולא שווה לקנות אותם באף מחיר.
ההבדלים במחיר במוצרי סופר לא מספיק משמעותיים כדי להתפשר, וזה מביא אותי לעצה מצוינת שקיבלתי בענייני ניהול משק בית (כמובן מהפורום הזה) - לשים לב שאנחנו לא חוסכים באגורות במקום אחד אבל מבזבזים באלפים במקום אחר... לטפל בהוצאות הגדולות באמת קודם, אחר כך לעשות מיקרו אופטימיזציות על אורז.

מוזה מביא אותי לעצה מצוינת שקיבלתי בענייני ניהול משק בית (כמובן מהפורום הזה) - לשים לב שאנחנו לא חוסכים באגורות במקום אחד אבל מבזבזים באלפים במקום אחר... לטפל בהוצאות הגדולות באמת קודם, אחר כך לעשות מיקרו אופטימיזציות על אורז.

קודם כל מסכימה, בקיצוץ בהוצאות צריך להסתכל בלבן של העיניים לשילוש המקודש של @hasolidit דיור תחבורה ומזון. בנוסף לכל אחד ואחת יש את סעיפי ההוצאה שהוא יכול לעשות לגביהם חשבון נפש.

לגבי מותגי הבית - עשיתי לי כלל, לנסות. פעם אחת לא מצליח עם החמוצים? חוזרת לבית השיטה או לחלופין מוותרת או מחמיצה בעצמי. מנסיון שצברתי בשנים האחרונות יש מספר לא מבוטל של מוצרים מסקצית מותגי הבית שלא נופלים מחבריהם.

אז בדיוק פגשתי חבר שעבד בחברה שרלוונטית לשאלת הכביסה ואכן חד משמעית אבקה זולה פר כביסה ביחס לג'ל.
השאלה אם לקחת בחשבון מאפיינים נוספים של עלות עקיפה - בלאי כתוצאה מהצטברות אבנית / משקעים ויכולת הסרת כתמים טובה בטמפרטורת הפעלה נמוכה (שמאריכה את חיי הבגד וגם חוסכת בחשמל).

השאלה אם לקחת בחשבון מאפיינים נוספים של עלות עקיפה - בלאי כתוצאה מהצטברות אבנית / משקעים ויכולת הסרת כתמים טובה בטמפרטורת הפעלה נמוכה (שמאריכה את חיי הבגד וגם חוסכת בחשמל).

שנים רבות השתמשתי באבקה. בהפעלת אותן תוכניות, איכות הכביסה ומצב מכונת הכביסה היו זהים. עברתי לג'ל כי זה היה נראה יותר נוח, לא כל כך חשבתי על האלמנט הכלכלי....
כדי לשמור על המכונה מפני אבנית מידי פעם מפעילה מכונה עם חומץ בכל התאים.

כמה דברים קטנים שהשפיעו לטובה על חיי:
- מטליות חד פעמיות לניקוי רצפה. כן, זה מוצר יקר יחסית אבל הוא מספק לי את הקלות הנדרשת לניקוי שגרתי ופטר את הצורך בעוזרת ( שבינינו גם ככה לא ניקתה באופן יותר יסודי)
- קניות באמאזון בעת נסיעות לארצות הברית (עבודה) - למשל לקנות סט מגבות משובחות ב 20$ מבלי להתרוצץ לעומת האלטרנטיבות המקומיות...
- יצירת עציצים מייחורים של צמחים מ...כל מקום (בכמה סרטונים ביוטיוב נמסרת התורה כולה)
- שבירת דלת מייבש הכביסה בנסיבות מסתוריות (קיצוץ של כ 30% בחשבון החשמל, ראיתי ולא האמנתי, צריך לציין שזו היתה קניה כושלת במיוחד)
- שמפו פינוק ב 7 שקלים (לעולם לא אבין את מי שמשלם יותר עבור המוצר הזה)

שנים רבות השתמשתי באבקה. בהפעלת אותן תוכניות, איכות הכביסה ומצב מכונת הכביסה היו זהים. עברתי לג'ל כי זה היה נראה יותר נוח, לא כל כך חשבתי על האלמנט הכלכלי....
כדי לשמור על המכונה מפני אבנית מידי פעם מפעילה מכונה עם חומץ בכל התאים.
הטעות היא שהשתמשת באותן התכניות למרות המעבר. משתמש בג'ל בטמפרטורת נמוכות ואין כלל צורך לשימוש בחומץ כי אין הצטברות אבנית.

הטעות היא שהשתמשת באותן התכניות למרות המעבר. משתמש בג'ל בטמפרטורת נמוכות ואין כלל צורך לשימוש בחומץ כי אין הצטברות אבנית.

מממ...מעניין...

רק מותג פרטי + כרטיס אשראי של העסק שנותן הנחה על המותגים הפרטיים. במצטבר זאת הנחה של 20% על כל קנייה.

טיפים קטנים
כמו שאמרת,
אל סבון - ג'ריקן מbeauty care ב20 שקל שמספיק למליון שנה. אפשר להשתמש בבקבוקונים של IKEA בשביל המיתוג.
סבון כלים - ג'ריקן של 1.55 ליטר ומעביר למארז ריק של fairy בשביל הנראות.
לפתיחת סתימות - סודה קאוסטיק ומים רותחים (במקום כל מיני סנו אינסטלטור וכד').
למניעת אבנית - חומץ (במקום אנטי קאלק).
הסרת שומנים - סודה לשתיה (במקום כל מיני סנט מוריצים מסיר שומנים קר).
נייר טואלט - הכי זול פר גליל. החברות בארץ מייצרות כולן דו-שכבתי מתאית (כבר אין נייר ממוחזר ומולבן) ולכן אין באמת הבדל (גם בין mollet ולילי - זה אותו מוצר, אשתי מהתחום).
מים כחולים לוישרים - מעט נוזל חלונות + חומץ + מים מהברז.
חמוצים - להחמיץ לבד.
פטרוזיליה/נענע/שמיר/בזיליקום/שום - לקצוץ מראש ולהקפיא.
רטבים לסלט - כל פעם לשמור מהפעם ההיא שאכלנו בארומה. ואז יש מגוון ובחינם.
מזגנים - על 24-25-26 מעלות. מאוורר נמוך.

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה