• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

It's the Student Life for Me

גיא גולן

משתמש רשום
דירוג
2
היי כולם!
סטודנט בן 24, חיים יחסית רגילים ושקטים ככה שאני לא מתלונן.
אני מממן לעצמי את התואר אבל בכל זאת, אני עובד תוך כדי הלימודים והצלחתי לחסוך כמות של 25K שכרגע יושבת לי בבנק ולא יהיו לי עוד הוצאות על התואר. אין לי הרבה נטלים או נכסים מניבים חוץ מהכנסה צנועה ממשרה חלקית כרגע.
לאחרונה התחלתי להתעניין בהשקעות (יש לי פנסיה וקרן השתלמות), אבל אחרי שקראתי את רוב החומרים שמוצעים פה אני עדיין מתלבט בנוגע לצעד הבא שלי לעצמאות כלכלית:
1. בין ניהול תיקי ההשקעות מסכומים קטנים שמציעים בתי השקעות (פסגות PRO, מיטב דש מנג'ר וכו') לבין מסחר עצמאי.
2. במסחר עצמאי - בשיטה שלי כביכול רציתי יותר ללכת על מסחר פסיבי של 50-50 או 75-25 לפי מה שאני קראתי (קרנות מחקות מדד או אולי אפילו ETFs של בלאקרוק שיש על זה הרבה התלהבות לאחרונה) ולהנות מדיבידנדים. מסחר יום לא ממש קורץ לי.
3. מתחיל טיפה ללמוד את העקרונות הבסיסיים של מערכות המסחר, גרפים וכו' מסרטונים ומאמרים באינטרנט. הייתי רוצה לדעת איזו מערכת הכי ידידותית למשתמש (אני טיפה פשוט-עם והכל) למרות שלא נראה לי שאני מתכוון לעשות הרבה פעולות אם זה מסחר פאסיבי.
4. רציתי אולי להיפגש עם יועץ השקעות פרטי, אבל בכלל יסתכלו עליי עם סכום כזה? אולי בכלל שווה לי לחכות ולהתחיל כשיהיה לי סכום גדול יותר ביד?

סליחה אם אני נשמע טיפה בור בנושא אני חדש פה.

לדעתי, בשלב בחיים שאתה נמצא בו, בוודאי סכום כל כך, נמוך אין שום היגיון להשקיע. מצב טוב שתזדקק לו בתוך זמן קצר. במצבך נזילות היא צורך, בעיני לפחות.

כן הייתי שוקל כל מיני אפיקים בסיכון מאוד נמוך: פקדונות למינהם.

לדעתי, בשלב בחיים שאתה נמצא בו, בוודאי סכום כל כך, נמוך אין שום היגיון להשקיע. מצב טוב שתזדקק לו בתוך זמן קצר. במצבך נזילות היא צורך, בעיני לפחות.

כן הייתי שוקל כל מיני אפיקים בסיכון מאוד נמוך: פקדונות למינהם.

מעריך מאוד את ההתייחסות.

אם ככה אני מאמין שכן אמתין בינתיים, אצבור ידע ואתן להכנסות החודשיות שלי להגדיל את ההון עד שאולי אהיה בשל יותר לצעדים מסוג כזה.

מעריך מאוד את ההתייחסות.

אם ככה אני מאמין שכן אמתין בינתיים, אצבור ידע ואתן להכנסות החודשיות שלי להגדיל את ההון עד שאולי אהיה בשל יותר לצעדים מסוג כזה.
זאת רק דעתי, ואני לא מבין כלום בשום דבר.

כן הייתי משקיע זמן עכשיו בשביל ללמוד את הנושא לעומק..

א. לדעתי אין שום גרפים שצריך לדעת. השקעה פסיבית היא די פשוטה.
ב. לדעתי אם ה25K זה סכום פנוי ולא סכום שצריך להוצאות ביום-יום (אוכל, חשבונות, שכ"ד, גיחה לחו"ל) אז כן הייתי משקיע אותו. אני קצת מתחרט שלא התחלתי עם ההשקעות בגיל מוקדם יותר. אני חושב שעצם ההשקעה גורמת לי לחסוך יותר, יש כאן איזה לופ שמזין את עצמו. מעבר לכך זה יתן לך טיפה להשתפשף בעולם ההשקעות על סכום קטן. אולי גם תלמד קצת על סיבולת הסיכון שלך (למשל אם תהיה ירידה של 10% ותיבהל מזה אז תבין שאתה על תיק אגרסיבי מדי).
ג. כל מה שכתבתי נכון אך ורק לגבי עצמי, אין לי מושג מי אתה, מה ההוצאות שלך ומה התוכניות שלך - לא מייעץ ולא ממליץ.

א. לדעתי אין שום גרפים שצריך לדעת. השקעה פסיבית היא די פשוטה
מחזק
מעבר לכך זה יתן לך טיפה להשתפשף בעולם ההשקעות על סכום קטן. אולי גם תלמד קצת על סיבולת הסיכון שלך (למשל אם תהיה ירידה של 10% ותיבהל מזה אז תבין שאתה על תיק אגרסיבי מדי).
מחזק

רק כדי לא תחשוב ש
ג. כל מה שכתבתי נכון אך ורק לגבי עצמי

אני דווקא רוצה לתת דעה נגדית לדעות שמעליי.

אני בן 25, סטודנט ונמצא בסיטואציה די דומה לשלך. אני בחרתי כן להשקיע באופן עצמאי, חוסך מדי חודש 2K ומפריש אחת לרבעון. הסיבה המרכזית הייתה הרצון ללמוד ולהכיר לעומק. חוץ מזה, לי אישית עצם המחשבה על ההשקעה עוזרת להתנהל כלכלית טוב יותר.

כמובן שלמטבע יש שני צדדים ואני יחסית מצמצם בבילויים ומחזיק במזומן נזיל בכמות קטנה יחסית שמתאימה עבורי. יש גם קושי נוסף של להיות סטודנט ולשלב עבודה במשרה חלקית מה שמצריך תמרון בין הדברים.

דרך אגב, ממליץ לבדוק לגבי מלגות שונות, יכול לסייע לך ואולי כן להשפיע ללכת לכיוון השקעה ועדיין להשאיר נזילות מספקת.

אני בן 25, סטודנט ונמצא בסיטואציה די דומה לשלך. אני בחרתי כן להשקיע באופן עצמאי

רק אם מותר לי לשאול כמובן - באיזו מערכת אתה משתמש? דרך איזה ברוקר? איל עושים את זה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A The Hawk and the Serpent שוק ההון 21
K The Volatility Squeeze - משבר באופק? שוק ההון 4
B The simple path to wealth כאזרח עם אזרחות ישראלית וארה"ב שוק ההון 5
I Three apartments in the building, add another one on top נדל"ן 5
D the non-permanent portfolio - פרוטפוליו יעיל לצעירים שוק ההון 0
Liron2035 The inventor of the ‘4% rule’ just changed it שוק ההון 46
S הינה זה הגיע - The social dilemma אוף טופיק 21
Liron2035 ארה"ב: צפי לשיא אבטלה הסטורי(25%), פוטנציאל למיתון. והבורסה?greatest 50-day rally in the history שוק ההון 37
M My parents and the advisor at the bank שוק ההון 33
מ The EuroLeague is coming מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Liron2035 אינטרקטיב ברוקר פרסמו: Access the Tel Aviv Stock Exchange שוק ההון 12
adamshalev How The Economic Machine Works by Ray Dalio שוק ההון 8
Roi מצב הכלכלה בארץ על פי THE MARKER מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
Danielovich living of the grid אוף טופיק 0
ברננקי משהו מוזר קורה ב The Marker אוף טופיק 22
עומר המלצת סרט: "מכונת הכסף" (The Big Short) אוף טופיק 76
ל The illusion of free choice אוף טופיק 0
Sinister האם השוק מכור? Is the market rigged שוק ההון 25
whybe Take the blue pill? התפתחות אישית 73
wa11a Be The Bank - מישהו התנסה ? שוק ההון 35
Kintsukuroi life hacks סולידיים מחיי היומיום שלכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 109
O Van Life מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
א Life hacks מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ל Death - A Series About Life אוף טופיק 2
אורי whole life insurance שוק ההון 50

נושאים דומים

Back
למעלה