• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Van Life

• פותח הנושא ODA
  • פורסם בתאריך

ODA

משתמש סולידי
דירוג
5
היי חברים,

לא ראיתי שפתחו נושא דומה אז הרשיתי לעצמי.

Van Life - הפיכת רכב (בדרך כלל מסוג ואן) לביתכם הנייד.
האם אתם מכירים את הקונספט?
תוכלו להציץ בערוץ באינסטגרם הזה למשל ולקבל מושג איך הדבר נראה:
https://www.instagram.com/vanlife.journal/

הדבר הזה הגניב אותי כשראיתי לראשונה במה מדובר. אני חושב שזה יכול להוות פיתרון מעולה לאנשים שרוצים לחסוך, להתקרב לטבע והרפתקנים בנפשם.
כמובן שבארצות הברית הרעיון הזה תופס קהילה רחבה ויש הרבה יותר מקומות מעניינים לחקור ולחנוצ מאשר בארץ. עם זאת, הדבר הזה יכול להיות אולי רעיון טוב עבר רווקים ללא ילדים שרוצים לחסוך ואין להם בעיה להתכלב (אם תהיו מוכנים להשקיע הרבה מאמץ לא בטוח שתתכלבו יותר מדי).

יש הרבה סרטונים ביוטיוב איך לבנות רכב כזה ואתם מוזמנים לחפש.

האם אתם מכירים קהילה לנושא הזה בארץ? מה דעתכם על הקונספט?

מכיר זוג שעושה את זה בארה״ב. זה די הזוי, סוג של הרפתקא.
לא חושב שזה מתאים לארץ.

יש הרבה אנשים שחיים ככה בארץ, הרבה רוכשים אוטובוס/משאית ישנה כפלטפורמה.
ואנים גדולים כמו ונדורה,סוואנה וכו' הם גם אפשרות, אבל מן הסתם פחות נוחה לטווח ארוך.
מבחינת עלויות - אם החזקת מעמד חצי שנה-שנה, התאזנת לעומת שכירת דירה וכל שאר ההוצאות.

שדרוג לבחירת חיים הזו לדעתי היא מנוי בקאנטרי קלאב/חדר כושר שפתוח רוב היממה ואפשר להתקלח ולהשתמש בשירותים מתי שרוצים.
תכננתי וחקרתי הרבה את הנושא. ברגע שבת הזוג נכנסה לתמונה זה ירד מהפרק - היא לא היתה מעוניינת לחיות ככה.

יש הרבה אנשים שחיים ככה בארץ, הרבה רוכשים אוטובוס/משאית ישנה כפלטפורמה.
ואנים גדולים כמו ונדורה,סוואנה וכו' הם גם אפשרות, אבל מן הסתם פחות נוחה לטווח ארוך.
מבחינת עלויות - אם החזקת מעמד חצי שנה-שנה, התאזנת לעומת שכירת דירה וכל שאר ההוצאות.

שדרוג לבחירת חיים הזו לדעתי היא מנוי בקאנטרי קלאב/חדר כושר שפתוח רוב היממה ואפשר להתקלח ולהשתמש בשירותים מתי שרוצים.
תכננתי וחקרתי הרבה את הנושא. ברגע שבת הזוג נכנסה לתמונה זה ירד מהפרק - היא לא היתה מעוניינת לחיות ככה.
מעולה! טוב לדעת.
הרשויות לא יכולות לבוא ולהגיד משהו על תפיסת שטח במידה ואני חונה עם הרכב/אוטבוס שלי וגר שם?

הרכב חייב לעבור לרישיון משא אחוד במידה ואתה רוצה לחיות באופן חוקי (עם ביטוחים ושאר השטויות), למרות שאני לא רואה הומלסים הולכים ומוציאים רישיון משא אחוד.
התהליך פחות או יותר הוא כזה קונים רכב --> לוקחים למהנדס שבונה תוכנית לרכב --> הולכים לעמדה מס' 1--> מקבלים אישור להתחלת שינוי מבנה -->מבצעים את שינוי המבנה --> הולכים לעשות בדיקות (טכניון\מכוני בדיקה) -->חוזרים לעמדה מס' 1 --> חותמים על האישורים וזהו יש לך רכב עם אישורים וכדומה..

לא שווה בכלל אלא אם יש לך איזה 70 אלף שקל בשביל לקנות אחד שכבר עבר את השינוי מבנה וקיבל את כל האישורים שצריך. וזה כולל למערכות נפרדות (מים\חשמל סולרי וכדומה).

אם אתה רוצה לשמוע על חויות של אנשים ממליץ להיכנס לפייסבוק לקבוצת "כפרים על גלגלים", נקודת מבט מעניינת אחרת היא של עמחי http://blogs.haaretz.co.il/amichaishine/
ממליץ לקרוא, נראה לי עדיין רלוונטי.
בכל מקרה. ממליץ לבדוק את הערוץ יוטיוב הזה https://www.youtube.com/user/livingbigtinyhouse
שיתן לך מבט על מה אפשר לעשות בזול ממש בארץ (יענו זה בחו"ל אבל בארץ יקל עלייך מבחינת החוקיות), למרות שת'כלס לא ממש בדקתי את כל נושא הנגררים והחוקיות שלהם בארץ.

ד"א אל תאמין לכל בנאדם שאומר לך שאתה לא צריך תוכנית לרכב והכל יהיה בסדר אם לא תעשה כזאת. אני ממליץ תמיד ללכת ולעשות את זה חוקי, כי לך תדע מה יקרה כאשר ויעצרו אותך משטרה או חס וחלילה תהיה תאונה.

מעולה! טוב לדעת.
הרשויות לא יכולות לבוא ולהגיד משהו על תפיסת שטח במידה ואני חונה עם הרכב/אוטבוס שלי וגר שם?
בעיקרון לכל עירייה\מועצה או כל גוף בארץ יש חוקי עזר לגבי חנייה חוקית עד תקופת זמן מסוימת שאחריה מותר להם לגרור אותך.
באופן חוקי תצטרך לעבור כל יום מקום לחניון אחר, ממליץ בחום לבדוק כל פעם את חוקי העזר.
חוקי עזר אמורים להיות מופיעים באתרי העירייה, במידה ולא מופיע צלצל למוקד 106 ובקש לדעת. זה די חוק בסיסי שאמורים לתת לך הכוונה איפה אפשר לקרוא אותו..

נושאים דומים

Back
למעלה