• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Be The Bank - מישהו התנסה ?

מי שכן, איזה תשואה (ליחידת זמן) הוא השיג?

היי רומן, אני משקיע כשנה באילואן, תשואה ממוצעת שנתית (אחרי דמי ניהול, לפני מס, אחרי 2% חדלות פירעון): 5% צמוד מדד.
אני מפוזר על כ200 לווים, כך שכנראה שיעור חדלות הפירעון שנתקלתי בו פחות או יותר מייצג (אילואן גם מדווחים על כ2%).

למעלה יש לינק לפורום ארוך בנושא שפתחתי, המנכ"לים של אילואן וטריה עונים שם על שאלות.

לא יצא לי 'לראות את הכסף' מאילואן כי אני משקיע את ההחזרים מחדש, אבל עד כדי שיעור החדלות שציינתי מעל, התשלומים חוזרים לקרן הנאמנות (על שמי) כמו שעון. חשש זה טוב, אבל חוקית הם לא יכולים לגעת בקרן נאמנות. גם אם החברה מתקפלת מחר, לדעתי (והדעות חלוקות) לא אמורה להיות בעיה, לא עם ההחזרים (שמתקבלים בהוראת קבע, והנאמן אמון לפתוח תיקים בהוצאה לפועל למי שלא).

@הסולידית, באתר BeTheBank ההלוואות מיועדות רק לעסקים שפועלים לפחות שנתיים ולא לאנשים פרטיים שרוצים רכב חדש או מטבח משופץ.
יש לי שם תיק קטן שפתחתי בשביל הניסוי. המערכת עובדת בצורה אוטומטית וכרגע הריבית הממוצעת שאני מקבל היא 7.55% לפני מס של 15%.
יש לי גם חשבון באתר eLoan ושם התשואה הצפויה היא 6.8% לפני מס של 25%. המספר הזה משתנה לפי ההלוואות שאני נותן.

אלון, אתה יכול לכתוב בפירוט על התרשמותך מb2b? כמה קל 'לדחוף' לשם כסף (האם יש תחרות רבה בין המלווים?) איך הולך תשלום המס? איך הנזילות? וכו

@Sinister, שמתי 10,000 ש"ח באמצע ספטמבר האחרון. אחרי שבוע יצאו 50% להלוואות, אחרי שבוע נוסף עוד 20%, אחרי שבוע עוד 10%... בסופו של דבר מאז שעברו חודש וחצי היתרה מאוזנת בין 50-350 ש"ח. אני מניח שהמערכת האוטומטית נותנת עדיפות ליתרות גבוהות.

בכל פעם שמופקד צ'ק של לווה, אני רואה 2 שורות. למשל:
תשלום מהלוואה 69: 37.50.
ניכוי מס מהלוואה 69: (0.57).
עד עכשיו מופיע לי רווח לפני מס: 262.96 ש"ח.

אפשר לבחור אם היתרה תושקע בחזרה או לא. יש גם טאב למשיכת כספים אבל לא השתמשתי בו.
אם בתור מלווה אתה מתחרט באמצע, הם ינסו למצוא לך מחליף. פעם שאלו אותי אם אני מוכן להחליף מלווה וזה היה סבבה מבחינתי. זה בעצם המקרה היחיד שבו אני מקבל החזר מלא בפחות מ-3 שנים.

האם למישהו יש התרשמות נוספת מBTB במהלך השנים שעברו?

לטוב או לרע?

כן, המון התרשמויות, תכין סמובר של קפה
ותתחיל לקרוא מכאן
אמל;ק - ההתרשמות היא די לטובה. היו מקרים בעייתיים שטופלו. הדאגה העיקרית שהקרן ביטחון לוקחת רק בהפקדה וקצת נשמע כמו פרמידה.

גילוי נאות - אני מושקע ב BTB מספר חודשים ומרוצה לבנתיים

אז לא קראת את כל השרשור, ואפילו לא חיפשת בו.

זה לא נכון.
קראתי עשרות דפים שעמוסים במידע לא רלוונטי עבורי, כי לא מעניין אותי השוואת בין הלוואות P2P, מעניין אותי חברה מסויימת BTB ומה הנסיון כאן של אנשים איתה.
לפי מה שקראתי הנסיון איתה היה חיוב במהלך 2015, לא עברתע על כל 72 עמודים הדפים כאן, נכון. זה מתיש והחיפוש לא עוזר להתמקד.

מה שאני מבקש לדעת זה מה עכשיו, ב30.8.2017 אנשים יודעים לספר על BTB, אני חושב שככל שהזמן עובר לאנשים יש יותר נסיון והם יכולים לשתף ממנו.

אני חושב שככל שהזמן עובר לאנשים יש יותר נסיון והם יכולים לשתף ממנו.
והם שיתפו הרבה. שם. אתה לא יכול לצפות שכל פעם שמישהו שואל שאלה שנשאלה פעמים רבות, יעתיקו את כל תוכן הדיון.

והם שיתפו הרבה. שם. אתה לא יכול לצפות שכל פעם שמישהו שואל שאלה שנשאלה פעמים רבות, יעתיקו את כל תוכן הדיון.

אני מבין את הרצון ליעילות כאן, באמת.

אבל אין פה שאלה לגבי מה הם עושים ואיך הם עושים אלא שאלה לגבי טיב השירות וטיב הביצועים שלהם, זה משהו שכל הזמן משתנה וכמה שיותר דעות - כמה שיותר טוב.

או שעלי פשוט להסתפק בדעה-שתיים שניתנו לפני שנתיים וגמרנו, הכל טוב, העיקר שלא להעמיס על הת'רד.

או שעלי פשוט להסתפק בדעה-שתיים שניתנו לפני שנתיים וגמרנו, הכל טוב, העיקר שלא להעמיס על הת'רד
תתחיל מהסוף (:
לזכרוני היה מידע והתרשמויות גם מ BTB וגם בתקופה האחרונה.
דעתי האישית היא שכל החברות האלו הם סוג של אותו הדבר, ואני נמנה על מי שהיה מושקע שנתיים ב ELOAN ויצאתי מאוכזב .

לא ראיתי התרשמות מBTB אלא באופן כללי מהסוג הזה של השקעות.

אני מחפש מידע נקודתי לגביהם מנסיון אישי כמובן.
אל תהיה עצלן, קח כמה כפיות:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/הלוואות-עמית-לעמית-בארץ.1680/page-54#post-87079
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/הלוואות-עמית-לעמית-בארץ.1680/page-55#post-92355
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/הלוואות-עמית-לעמית-בארץ.1680/page-57#post-104500

אני לא רואה איך באמת חיפשת, כל השירשור עוסק במה שאתה רוצה לדעת
פה גדול...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M My parents and the advisor at the bank שוק ההון 33
A The Hawk and the Serpent שוק ההון 21
K The Volatility Squeeze - משבר באופק? שוק ההון 4
B The simple path to wealth כאזרח עם אזרחות ישראלית וארה"ב שוק ההון 5
I Three apartments in the building, add another one on top נדל"ן 5
D the non-permanent portfolio - פרוטפוליו יעיל לצעירים שוק ההון 0
Liron2035 The inventor of the ‘4% rule’ just changed it שוק ההון 46
S הינה זה הגיע - The social dilemma אוף טופיק 21
Liron2035 ארה"ב: צפי לשיא אבטלה הסטורי(25%), פוטנציאל למיתון. והבורסה?greatest 50-day rally in the history שוק ההון 37
ג It's the Student Life for Me שוק ההון 8
מ The EuroLeague is coming מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Liron2035 אינטרקטיב ברוקר פרסמו: Access the Tel Aviv Stock Exchange שוק ההון 12
adamshalev How The Economic Machine Works by Ray Dalio שוק ההון 8
Roi מצב הכלכלה בארץ על פי THE MARKER מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
Danielovich living of the grid אוף טופיק 0
ברננקי משהו מוזר קורה ב The Marker אוף טופיק 22
עומר המלצת סרט: "מכונת הכסף" (The Big Short) אוף טופיק 76
ל The illusion of free choice אוף טופיק 0
Sinister האם השוק מכור? Is the market rigged שוק ההון 25
whybe Take the blue pill? התפתחות אישית 73
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
B קריסת Sillicon Valley Bank פוסטים מאיכות נמוכה 211
Z IDB Bank צרכנות פיננסית 14
B קבלת כרטיס דביט מ-Bank of America לישראל. אוף טופיק 6
adamshalev העברות ועמלות בין - Interactive Brokers, Wise, Poalim, Charles Schwab, Bank of America צרכנות פיננסית 270
שמוליק קיפוד אישור ניהול חשבון [חשבון אמריקאי - Bank of America] צרכנות פיננסית 6
Wannabe חשבון קנדי בTD BANK צרכנות פיננסית 6
נ המפולת שחוזה Bank of America שוק ההון 22
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64

נושאים דומים

Back
למעלה