• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר ראשון בחשבונאות

BeLarge

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם!!
הרבה זמן אני קורא פה בפורום ולומד המון. אני כרגע בן 18 ועכשיו הגיע הזמן שלי להתחיל את מסלול החיים.
אני לא גר בישראל אלא גר בקנדה, כבר כשנה נמצא פה.

הגיע הזמן שלי להתחיל את לימודי באוניברסיטה. לאחר הרבה הרבה התלבטויות הגעתי למסקנה שאני רוצה ללמוד חשבונאות בתואר הראשון ולעבור את מבחני ההסמכה הקנדיים\אמריקאיים (cpa).
בחשבונאות בחרתי מכיוון שאני רואה בזה כ"כוח" (כן, אני מניח שחלקכם גיחחו עכשיו). אבל לפי דעתי השכלה בחשבונאות מביאה לך את האפשרות לעמוד מאחורי הקלעים של הצד הפיננסי של עסקים, אנשים וכו'. אתה רואה דברים שאחרים פשוט לא רואים אותם.
אני אף פעם לא הייתי התלמיד הכי מבריק ומקצועות ריאליים כמו פיזיקה ומתמטיקה היוו כמכשול בשבילי. קצת אחרי גיל 16 התחלתי להתעניין בכל מה שקשור לעולם העסקים, החל משיווק ומכירות ועד לשוק ההון. הבנתי שאני לא רוצה להיות "עכבר מעבדה" אלא רוצה להיות עצמאי ולא תלוי בנורמות המקובלות.

עכשיו השאלה שלי היא בעצם, עד כמה תואר בחשבונאות יביא לי את האפשרות הזו של להיות עצמאי? אולי כמה ממכם עברו את המסלול הזה ויכולים לתת לי כמה עצות?
אני אומנם לא הייתי התלמיד הכי מבריק בבית הספר אך יש לי ראש על הכתפיים, יש לי הבנה די מעמיקה מקריאה פה בפורום ובמקורות אחרים.

תודה מראש לכולם!

ברוך הבא לפורום!
למרות שבארץ מסתכלים על רואה חשבון כמקצוע אפור ומשעמם, לא כך בשאר העולם.
CPA זה תואר מכובד ונכסף.
בתחילת הדרך תעבוד כנראה כשוליה במשרד רואי חשבון ותקבל מטלות משמעממות. לאחר זמן תיצבור פורטפוליו של קליינטים ושם טוב.
לאחר מכן תוכל לפתוח משרד משלך או לעבוד מהבית. בארה"ב נידרש רשיון בכול מדינה, לא יודע איך עניין הרשיון עובד בקנדה.
CPA זה תחום רחב מאוד מעריכת דוחות מס לפרטיים עד לאיזון ותשקיפים בחברות גדולות.
CPA זה לא רק מספרים, זה דורש הבנת החוקים המקומיים ולפעמים עם מעט פילפול הגמשת המספרים ברוח החוק [אומנות הפיכת שטח אפור ללבן].
CPA שמתמחה גם בשתי מדינות, למשל ישראל-קנדה זו תוספת נחמדה למשכורת.
אולי @שמעון פורשר יכול להוסיף.

בנוסף לנאמר מעלי, מנהלים רבים התחילו כראוי חשבון. התואר ועוד יותר העיסוק בכספים נותנים מקפצה מצויינת לתפקידי ניהול. מהפן הזה המקצוע הזה עדיף על משפטים שגם הוא מכשיר נותני שירות לפירמה

ברוך הבא לפורום!
למרות שבארץ מסתכלים על רואה חשבון כמקצוע אפור ומשעמם, לא כך בשאר העולם.
CPA זה תואר מכובד ונכסף.
בתחילת הדרך תעבוד כנראה כשוליה במשרד רואי חשבון ותקבל מטלות משמעממות. לאחר זמן תיצבור פורטפוליו של קליינטים ושם טוב.
לאחר מכן תוכל לפתוח משרד משלך או לעבוד מהבית. בארה"ב נידרש רשיון בכול מדינה, לא יודע איך עניין הרשיון עובד בקנדה.
CPA זה תחום רחב מאוד מעריכת דוחות מס לפרטיים עד לאיזון ותשקיפים בחברות גדולות.
CPA זה לא רק מספרים, זה דורש הבנת החוקים המקומיים ולפעמים עם מעט פילפול הגמשת המספרים ברוח החוק [אומנות הפיכת שטח אפור ללבן].
CPA שמתמחה גם בשתי מדינות, למשל ישראל-קנדה זו תוספת נחמדה למשכורת.
אולי @שמעון פורשר יכול להוסיף.

מקצוע החשבונאות הנו בסיס טוב לעולם העסקים, לימוד התואר לא מחייב להיות רואה חשבון בסופו. לא חייבים ללמוד את השנה הרביעית ולא להתמחות במשך שנתיים, אפשר ללמוד את התואר הראשון כתחליף ללימודי מנהל עסקים ולצאת לעולם היזמות. התואר עצמו קשה ואף משמים, שיעורי הבית והמבחנים עורכים שעות, ישנם מבחנים של 8 שעות.

אם מקצוע כמתמטיקה מהווה מכשול עבורך אני לא ממליץ לך ללמוד חשבונאות. אני יכול לומר לך שהיו אנשים שהתקבלו גם לאוניברסיטה עם מתמטיקה ברמה של 4 יחידות בלבד, הם בינוניים מאוד. עדיף במקרה כזה ללמוד כלכלה, משפטים, ולעשות קורסים בחשבונאות לצורך השלמת הידע.

שיהיה בהצלחה.

שלום לכולם!!
הרבה זמן אני קורא פה בפורום ולומד המון. אני כרגע בן 18 ועכשיו הגיע הזמן שלי להתחיל את מסלול החיים.
אני לא גר בישראל אלא גר בקנדה, כבר כשנה נמצא פה.

הגיע הזמן שלי להתחיל את לימודי באוניברסיטה. לאחר הרבה הרבה התלבטויות הגעתי למסקנה שאני רוצה ללמוד חשבונאות בתואר הראשון ולעבור את מבחני ההסמכה הקנדיים\אמריקאיים (cpa).
בחשבונאות בחרתי מכיוון שאני רואה בזה כ"כוח" (כן, אני מניח שחלקכם גיחחו עכשיו). אבל לפי דעתי השכלה בחשבונאות מביאה לך את האפשרות לעמוד מאחורי הקלעים של הצד הפיננסי של עסקים, אנשים וכו'. אתה רואה דברים שאחרים פשוט לא רואים אותם.
אני אף פעם לא הייתי התלמיד הכי מבריק ומקצועות ריאליים כמו פיזיקה ומתמטיקה היוו כמכשול בשבילי. קצת אחרי גיל 16 התחלתי להתעניין בכל מה שקשור לעולם העסקים, החל משיווק ומכירות ועד לשוק ההון. הבנתי שאני לא רוצה להיות "עכבר מעבדה" אלא רוצה להיות עצמאי ולא תלוי בנורמות המקובלות.

עכשיו השאלה שלי היא בעצם, עד כמה תואר בחשבונאות יביא לי את האפשרות הזו של להיות עצמאי? אולי כמה ממכם עברו את המסלול הזה ויכולים לתת לי כמה עצות?
אני אומנם לא הייתי התלמיד הכי מבריק בבית הספר אך יש לי ראש על הכתפיים, יש לי הבנה די מעמיקה מקריאה פה בפורום ובמקורות אחרים.

תודה מראש לכולם!

בגדול לא צריך ראש מתמטי למקצוע , צריך להיות מוכן לשבת הרבה ולהתמודד עם כמויות של חומר בלימודים.(מבחנים שמסכמים חומר של 4 שנים , לאורך 8 שעות מבחן...שלומדים אליהם חודשיים מראש.

בארץ אפשר להבדיל בין מסלול אחד שבו אתה מתחיל במשרד גדול , עובד בחברות גדולות מאוד ומכוון לתפקידים כשכיר בהן, לבין המסלול השני בו אתה עובד עם תיקים קטנים וחברות קטנות ולאחר כמה שנים אתה יכול לצבור נסיון ולפתוח משרד משלך - מן הסתם אתה נדרש ליכולות שיווקיות.

המקצוע עצמו מאוד מעניין ונותן ידע רב במיסים ,משפט ,מימון ודוחות כך שאפשר להבין למה המון מנכלים מגיעים מהתחום.

אני ממליץ להיכנס לסילבוס ולראות את החומר הנלמד ...

החסרונות העיקריים:
מסלול של בערך 6 שנים עד לסיום התמחות.
אם תלמד במכללה יהיה לך קשה פי 20 לתפוס תפקידים טובים.
ברוב התפקידים עובדים המון שעות.

נערך לאחרונה ב:
אני יכול לומר לך שהיו אנשים שהתקבלו גם לאוניברסיטה עם מתמטיקה ברמה של 4 יחידות בלבד
אני עם 4 יחידות לקחתי כל הצטיינות אפשרית באוניברסיטה . אין קשר ואין דרישה ליותר מ4.

לימודי מנהל עסקים בכל מקרה לא מכינים לעולם העסקים.

מי שמתכנן להיות כלכלן עדיף שילמד רק כלכלה ויוציא ממוצע גבוה יותר.

לא מכיר את עולם ראיית החשבון בקנדה.
בארץ? תעשה לעצמך טובה אם תבחר לעצמך מקצוע אחר.
יש יתרונות פה ושם, לא הכל שחור, אבל זה לא שווה את זה.

במקרה כזה ללמוד כלכלה, משפטים,
הקורסים המתמטיים בכלכלה דומים לאלו שבחשבונאות (נדמה לי שאלו אותם קורסים). החשיבה המתמטית הנדרשת בקורסים בכלכלה גבוהה מאשר בקורסים בחשבונאות.

נערך לאחרונה ב:
באופן כללי, חשבונאות הוא התואר הכי טוב למי שרוצה תואר שיעזור לו בעולם העסקים, אבל אפשר גם בלי תואר כמובן.

הקורסים המתמטיים בכלכלה דומים לאלו שבחשבונאות (נדמה לי שאלו אותם קורסים). החשיבה המתמטית הנדרשת בקורסים בכלכלה גבוהה מאשר בקורסים בחשבונאות.
מחזק. מהיכרות שטחית וקרובה עם סטודנטים לכלכלה ולחשבונאות, רמת המתמטיקה הנדרשת בכלכלה גבוהה יותר.
אגב, לפחות מבחינת הגישה שלי - אין שום רע להיות "בינוני". בינוני זה מושג מאוד יחסי וביינוניים למיניהם מצליחים מאוד ונחשבים כמוצלחים. לא כל אחד יכול למנכ"ל את טבע או לא יודע מה.
לפעמים הבינוניות שלך היא הרצפה או התקרה של האחר.
באופן כללי, מנסיון אישי שלי (ולא רק במתמטיקה לביולוגים שהיא ברמה בינונית מינוס) - אין לך מה "לפחד" מהמתמטיקה באוניברסיטה. אם יש לך רקע בסיסי וטוב (נניח 4 יח"ל, לא יודע איך זה בקנדה), רצון חזק מאוד ללמוד ולהתעקש מול החומר הנלמד, ובעיקר בעיקר בעיקר תחת ללמוד ומוטיבציה להשקיע (אבל מוטיבציה בכמויות), כל מה שנדרש מעבר לכך זה לתרגל, לתרגל, לתרגל, לתרגל ולשבור את הראש מול המספרים והנוסחאות. לא כל אלו שצלחו בכבוד ולמעלה מכך את המתמטיקה האוניברסיטאית היו מוכשרים לכך מלכתחילה או גאונים גדולים.

הכי מהר להיות עצמאי זה אם אתה בוחר להיות אינסטלטור. כל מה שאתה צריך זה ארגז כלים וכרטיס ביקור, זה לוקח אולי שבוע.
בשביל להיות רואה חשבון אתה הולך למסלול של 3 שנות לימוד פלוס שנת מבחנים פלוס שנת התמחות שאותה כנראה תעשה בחברה גדולה, ואצלה כנראה תישאר כשנתיים נוספות לצבור מעט ניסיון. זאת אומרת שבמינימום אתה מתחיל מסלול של שש או שבע שנים לפני שאתה יכול להיות עצמאי.
הסטטיסטיקה היא שרוב רואי החשבון עובדים בפירמות הגדולות המעסיקות כל אחת אלפים רבים של רואי חשבון והן אלו שנותנות שירות לכל החברות הציבוריות. יש לא מעט כאלו שמצטרפים למשרד של האבא. רק מעטים פותחים משרדים עצמאיים והם מחפשים בנרות לקוחות.
מהצד החיובי: קח בחשבון שלרואה חשבון הרבה יותר קל להיות עצמאי מאשר למהנדס תוכנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
R הכנה לקראת תואר ראשון במדמ"ח. התפתחות אישית 28
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
H תואר ראשון- ביואינפורמטיקה התפתחות אישית 21
Y ללמוד תואר ראשון נוסף? התפתחות אישית 17
M התקדמות תעסוקתית אחרי תואר ראשון במתמטיקה התפתחות אישית 19
D מהנדס - תואר ראשון נוסף בניהול? התפתחות אישית 5
G תואר ראשון במנהל עסקים, איך המכללות? התפתחות אישית 1
W תואר ראשון התפתחות אישית 9
T נרשמתי ללימודי תואר ראשון רב תחומי התפתחות אישית 81
S נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין תואר ראשון צרכנות פיננסית 14
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61