• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נרשמתי ללימודי תואר ראשון רב תחומי

Tal M

משתמש רגיל
דירוג
64
שלום,

נרשמתי היום ללימודי תואר ראשון רב תחומי (B.A כללי) במוסד אקדמי שנמצא מרחק הליכה מביתי.
זו החלטה שהתקבלה רק לאחר שפוטרתי מעבודתי והבנתי שבלי תואר ראשון אני אתקשה למצוא משרות ראויות.
לאחר סיום עבודתי האחרונה, שבה הרווחתי 5000 ש''ח נטו בחודש, נותרתי עם חיסכון של 50 אלף ש''ח בבנק.
ניסיתי לחפש עבודות אחרות והבנתי שבלי תואר ראשון כל מה שאמצא זה עבודות דחק שאין לי שום כוונה להשתלב בהן.
יש לי תעודת חשמלאי אך אינני רוצה לעסוק בתחום. זה ממש לא בשבילי.
והנה אני מוצא את עצמי עכשיו בגיל 29, עם חיסכון של 50 אלף ש''ח ובלי עבודה, אך גם בלי הוצאות חודשיות.
אתם חושבים שאני עושה החלטה נכונה כאשר אני פונה ללימודי תואר ראשון כרגע?
אולי התואר הזה לא הכי אטרקטיבי בשוק העבודה, אך זה התואר עם הנושאים שהכי מעניינים אותי. פילוסופיה, היסטוריה, ספרות ובכלל, מדעי הרוח.
יכולתי להירשם להנדסה או מדעי המחשב, אבל אני לא בטוח שאני יכול לשרוד שם, זה ממש משעמם אותי ונראה לי קשה מדי בשבילי.
בקיצור, אני מבולבל ומתוסכל.
אשמח אם תגיבו לאחר שתקראו את הפוסט שכתבתי בעבר
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/האם-אני-במצב-כלכלי-טוב.5321/

לפי דעתי התואר הזה לא יקדם אותך במובן הכספי — כשתסיים עדיין תהיה במשבצת עבודות ב5000.
באיזה סוג של עבודות מדובר?
אני כל הזמן נתקל בכתבות שהשכלה במדעי הרוח נחוצה היום בשוק העבודה אבל אני יודע שאין כל כך אמת בכתבות האלה וזה סתם כדי לשכנע אנשים ללמוד את זה.

אולי התואר הזה לא הכי אטרקטיבי בשוק העבודה, אך זה התואר עם הנושאים שהכי מעניינים אותי. פילוסופיה, היסטוריה, ספרות ובכלל, מדעי הרוח.
אתה צריך להחליט. האם אתה רוצה ללמוד כדי לשפר את מצבך הכלכלי, או ללמוד כמה דברים מעניינים.
ללמוד דברים מעניינים - לא חייבים באוניברסיטה, בשנת 2017.
לכן אם זה הכיוון,
אתם חושבים שאני עושה החלטה נכונה כאשר אני פונה ללימודי תואר ראשון כרגע?
אז לא.

אתה יודע מצויין מה אתה לא רוצה לעשות?
מה אתה כן רוצה לעשות?

אגב, ישנם עוד כמה מקצועות אקדמיים לא קשים כמו הנדסה, אבל בהחלט מפרנסים בכבוד.
דוגמאות שעולות לי לראש כרגע:
לימודי סיעוד. אח בבית חולים מרוויח משכורת נאה, שמשתפרת עם הזמן מאוד.
פיזיוטרפיה
משפטים(סתאאם)
ראיית חשבון

אחת המסקנות המעניינות בספר so
good they cant ignore you
זה שאנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים גם לאחר נסיון והתמקצעות ושאתה נהיה טוב במה שאתה עושה גם אם זו לא היתה התשוקה שלך במקור.
אתה יודע מצויין מה אתה לא רוצה לעשות?
מה אתה כן רוצה לעשות?
+1
אם תואר כללי יעזור לך בהמשך החיים אני לא יודעת, אבל לדעתי תוך כדי תמשיך בתחום שכבר למדת ויש לך תעודה (הנדסאי חשמל). תנסה להבין מה מפריע לך בעבודה הזאת וזה יכול לעזור לך גם לבחור מקצוע אחר שיתאים לך יותר.

ראיית חשבון
הלימודים אכן לא קשים יחסית להנדסה.
ההסמכה להיות רואה חשבון ארוכה, קשה ובהחלט לא מובטח סיום בהצלחה לכל מי שמתחיל.

אני חושב שכל עבודה תימאס עליי במוקדם או במאוחר. אף פעם לא הייתי שאפתן ואנשים שמכירים אותי מקרוב (ואין הרבה כאלה) מגדירים אותי כבטלן.
אני מעדיף עבודה משרדית של 8-9 שעות, לא ממש אכפת לי במה, אך מסתבר שגם לזה צריך תואר היום.
זו אחת הסיבות שאינני רוצה לגדל ילדים. אני לא יכול להבטיח שאוכל לפרנס אותם. וזה קצת מנחם אותי לדעת שאני פטור מהקמת משפחה וקניית בית.
אם יש תחום שמסקרן אותי, ואני לא ממש יודע אם אפשר לעשות מזה קריירה ואם בכלל יש לזה ביקוש, זה תחום המידענות (לא מידענות בספרייה, שזו בכלל טעות נפוצה), וזה דווקא פחות או יותר קשור לתחום הלימודים שלי.
שכחתי לציין שיש לי אפשרות לעשות תעודת הוראה בסיום התואר ולהשתלב כמורה במערכת החינוך. מורה עובד רק 36 שעות בשבוע ויש לו את כל יולי אוגוסט להתבטל.

אתה יכול לוותר על המסלול של הקמת משפחה, זו זכותך, הבעיה היא עם הגישה שלך, מעדיף לא להתאמץ, לא לעבוד קשה.... במציאות זה לא עובד כך, רק כאלו שהגיעו ממשפחות עמידות או הגיעו לעצמאות כלכלית יכולים להרשות לעצמם להתנהל כך.
בשלב מסוים לא תוכל לעבוד, לא תרצה לעבוד, כיצד אתה תממן את עלויות המחייה ? זה נראה לי נורא להחליט בגיל 29 לוותר על החיים, לנסות להעביר אותם איך שהוא, האם אתה חושש מהחיים ולכן אתה משכנע את עצמך ללכת בדרך זו ?

אתה יכול לוותר על המסלול של הקמת משפחה, זו זכותך, הבעיה היא עם הגישה שלך, מעדיף לא להתאמץ, לא לעבוד קשה.... במציאות זה לא עובד כך, רק כאלו שהגיעו ממשפחות עמידות או הגיעו לעצמאות כלכלית יכולים להרשות לעצמם להתנהל כך.
בשלב מסוים לא תוכל לעבוד, לא תרצה לעבוד, כיצד אתה תממן את עלויות המחייה ? זה נראה לי נורא להחליט בגיל 29 לוותר על החיים, לנסות להעביר אותם איך שהוא, האם אתה חושש מהחיים ולכן אתה משכנע את עצמך ללכת בדרך זו ?
כן, החיים מאוד מפחידים אותי. וזה גם מה שאבא שלי אומר לי כל הזמן, ''אתה פשוט מפחד מהחיים''.

כן, החיים מאוד מפחידים אותי. וזה גם מה שאבא שלי אומר לי כל הזמן, ''אתה פשוט מפחד מהחיים''.

החיים הם מאבק השרדות מתמשך, לצאת למאבק הזה כאשר אתה מראש מרים ידיים לא יעבוד עבורך. הכל בראש, אתה נמצא בצומת בחיים, חשוב שתבין את המשמעות של כל החלטה שתקבל. לדעתי ומניסיוני, אלא שפועלים ומנסים, בשלב מסוים יכולים להרשות לעצמם להחליט מה לעשות בזמן הפנוי.

שכחתי לציין שיש לי אפשרות לעשות תעודת הוראה בסיום התואר ולהשתלב כמורה במערכת החינוך. מורה עובד רק 36 שעות בשבוע ויש לו את כל יולי אוגוסט להתבטל.

מורים בימינו עובדים בהרבה מאוד מקרים גם מעבר לשעות העבודה "הרגילות". כלומר לוקחים עבודה הביתה, בודקים מבחנים, טלפונים להורים, וכו'. כך שלעניות דעתי לא מדובר ב"חיים הקלים" שאתה מחפש, על אחת כמה וכמה כאשר מוסיפים למשוואה את ההתמודדות עם התלמידים, ההורים וחוסר הגיבוי מצד המערכת שמורים רבים מתלוננים עליו.

לשאלתך - תואר ראשון במדעי הרוח למרבה הצער לא ייתן לך יתרון משמעותי (אם בכלל) בשוק העבודה. אתה פשוט תצטרף למאות אלפי בוגרי מדעי הרוח/חברה הנפלטים מדי שנה לשוק עבודה שמציע מעט מדי משרות איכותיות.

כן, החיים מאוד מפחידים אותי.
הדרך הכי טובה בהפרש להתגבר על פחד היא להתמודד איתו, חושש לומר אבל אולי אפילו היחידה. הדימיון שיש לך על החיים מהם אתה מפחד שונים מהותית מאיך שהם יהיו כשתפגוש אותם, תתמודד, ותהיה אני קצת שונה ומשופר. לוותר מראש לא זאת לא דרך קלה, היא עצלנית, זה כן אבל מפחידה בהרבה אם תחשוב לאיפה הדרכים מובילות. בהצלחה

לשאלתך - תואר ראשון במדעי הרוח למרבה הצער לא ייתן לך יתרון משמעותי (אם בכלל) בשוק העבודה. אתה פשוט תצטרף למאות אלפי בוגרי מדעי הרוח/חברה הנפלטים מדי שנה לשוק עבודה שמציע מעט מדי משרות איכותיות.

כל מה שאני צריך זה לצוא עבודה בשכר ממוצע כדי לשלם הוצאות מחיה בסך 2000 ש''ח (בהגזמה) והשאר לחיסכון.
משכורת של 7000 ש''ח, אני לא צריך יותר מזה.
האם זה לא סביר שעם תואר ראשון בלימודים רב תחומיים אני אצליח להגיע לדרגת שכר גבוהה שכזו?

כל מה שאני צריך
אתה צריך הרבה יותר מזה. הפורום הוא לא המקום, ולא משנה איך יכתבו לך זה יצא מתנשא ולא מועיל.
חפש בן משפחה מבוגר, רב, פסיכולוג, כל אדם שאתה סומך עליו ויכול לשפוך לפניו את הלב. ההשקעה בזה תעשה לך יותר טוב מכל חסכון.

אתה צריך הרבה יותר מזה. הפורום הוא לא המקום, ולא משנה איך יכתבו לך זה יצא מתנשא ולא מועיל.
חפש בן משפחה מבוגר, רב, פסיכולוג, כל אדם שאתה סומך עליו ויכול לשפוך לפניו את הלב. ההשקעה בזה תעשה לך יותר טוב מכל חסכון.

אתה אומר לי בעצם שאני צריך לדבר עם אנשים שישכנעו אותי להקים משפחה?

טעות רצינית. דבר עם שלושה מורים ותחזור לספר לנו מה למדת.

אתה אומר לי בעצם שאני צריך לדבר עם אנשים שישכנעו אותי להקים משפחה?
לא.
המשפט הזה מאד בעייתי (ואני לא איש מקצוע, לא מכיר אותך, סתם זר מהרשת).
אני חושב שכל עבודה תימאס עליי במוקדם או במאוחר. אף פעם לא הייתי שאפתן ואנשים שמכירים אותי מקרוב (ואין הרבה כאלה) מגדירים אותי כבטלן.
אני מעדיף עבודה משרדית של 8-9 שעות, לא ממש אכפת לי במה, אך מסתבר שגם לזה צריך תואר היום.
זו אחת הסיבות שאינני רוצה לגדל ילדים. אני לא יכול להבטיח שאוכל לפרנס אותם. וזה קצת מנחם אותי לדעת שאני פטור מהקמת משפחה וקניית בית.
אתה צריך אדם שיעזור לך להבין מה מניע אותך, מה השאיפות שלך, האם הבחירות שלך הן מה שאתה רוצה או שהן מונעות מפחדים וחששות שאולי שווה לנסות להתגבר עליהם.
קח בחשבון שיש אורחות חיים שנסבלים יותר (לאדם ולסביבה) בגיל 20, פחות בגיל 30 ופתטיים יותר בגילאים מאוחרים יותר. ואולי לך זה שונה ולא משנה איך הדברים נראים לאחרים. זה בסדר גמור, אבל שיהיה מבחירה ולא מפחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S מלגת לימודים ללימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה צרכנות פיננסית 3
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13

נושאים דומים

Back
למעלה