• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה

הפרופסור

משתמש סולידי
דירוג
22
שלום. זה יהיה נושא קצת ארוך אז למי שיש סבלנות לקרוא ולעזור תודה מראש.
יש לי תואר ראשון דו חוגי בביולוגיה ומדעי הרפואה מאונ' תל אביב, כפי שאתם יודעים זה תואר כמעט חסר תועלת, המשרות מוגבלות + ממוצע שכר על הפנים.
אז כמו חלק די גדול מבוגרי ביולוגיה נרשמתי לתואר שני. התקבלתי לטכניון למאגסטר במדעים בביולוגיה במעבדה חדשה ביואינפורמטית, משלבת שיטות ניתוח מידע + קצת תיכנות ולמידת מכונה לחקור סרטן ואימונוטרפיה. הייתי ממש שמח שהתקבלתי אבל אחר כך התחלתי לחשוב פאק רגע בסוף זה לא תואר ביואינפורמטיקה זה תואר שני בביולוגיה סך הכל, מה לעזאזל אני אעשה עם זה ?
מפה - התחלתי לחשוב רציני לשנות כיוון לגמרי כדי להיפטר מסיוט האי ודאות והפחד לגבי חוסר משרות ואני שוקל לכיוון חזק כמו הנדסה / מדמח. שינוי מאוד גדול, אבל אני לא רואה את עצמי בתחומים אחרים אפילו רפואה.
אני יכול להתקבל לטכניון להנדסת מערכות מידע תואר ראשון, שילוב בין מדעי מחשב ותעשיה וניהול אבל אפילו פה הבנתי שרמת הקושי בלימודים אינה מצדיקה את הביקוש בשוק (ביקוש בינוני פלוס כזה), לכן הוספתי עוד אופציה לרשימה - מדמח באונ' הפתוחה.
למדמח יש ביקוש יותר גדול ממערכות מידע, אבל זה מפחיד אותי מאוד, כי מדובר במדמח ומדובר בלמידה עצמית ואחוז הנושרים בשנה הראשונה גבוה מאוד ולי אין זמן לבזבז.. אני בן 25 ומרגיש שזמן זה זהב עכשיו.
אני כבר שבוע מול המחשב שואל ומברר וראיתי קורסים לכל מקצוע ומה לא עשיתי אך שום דבר לא עוזר לי להחליט מרגיש שהיגעתי למחסום גדול, מה הלאה ?
חלק מכם אולי יגיד לך עם הלב ומה מעניין אותך, המעבדה בטכניון מאוד מעניינת אבל בסופו של דבר יש לי שאיפות להגיע רחוק ואני בספק שתואר כזה יעזור לי בתעשייה.
וזה הסיפור שלי, סליחה על החפירה ותודה למי שקרא

ככה, לגבי הנדסת מערכות מידע - זה כמעט כמו ללמוד הנדסת תוכנה/מדעי המחשב, מי שמסיים תואר כזה משתלב במשרות בהייטק באופן די דומה ויוצא עם ידע כמעט זה לשאר, לא הייתי פוסל את זה. השאלה האם אתה מוכן להשקיע עכשיו עוד 4 שנים והאם אתה בכלל מתחבר לתחום.
אני יודע שיש בוטקאמפים לבוגרי תארים במדעים, שיחסית יש להם מוניטין טוב והם ברמה גבוה, הייתי מחפש ובודק עליהם לפני שהייתי נרשם לעוד תואר.

ככה, לגבי הנדסת מערכות מידע - זה כמעט כמו ללמוד הנדסת תוכנה/מדעי המחשב, מי שמסיים תואר כזה משתלב במשרות בהייטק באופן די דומה ויוצא עם ידע כמעט זה לשאר, לא הייתי פוסל את זה. השאלה האם אתה מוכן להשקיע עכשיו עוד 4 שנים והאם אתה בכלל מתחבר לתחום.
אני יודע שיש בוטקאמפים לבוגרי תארים במדעים, שיחסית יש להם מוניטין טוב והם ברמה גבוה, הייתי מחפש ובודק עליהם לפני שהייתי נרשם לעוד תואר.
מוכן להשקיע? תראה כשאין ברירה אין ברירה.
אין עבודה לתואר בביולוגיה ואם כן השכר יהיה נוראי, אפילו אחרי תואר שני.

אתה יכול לעשות גיחה קצרה של כמה שנים לתחום התוכנה כדי לקבל קצת רווחה פיננסית ולצבור הון, ואז לחזור חזרה לאקדמיה לעשות מה שמעניין אותך באמת.
הביקוש למהנדסי תוכנה הוא גדול מאוד. אין טעם לעשות תואר ראשון נוסף בשביל להגיע לשם, יש היום מספיק קורסי הסבה לתכנות ומספיק חברות הייטק שמכירות בהן.

תואר אקדמאי (עריכה: ראשון) נוסף מיותר לחלוטין לדעתי.
יש לי כמה חברים, בוגרי תואר ראשון במשפטים, ניהול, כלכלה ועוד תארים לא קשורים שעשו הסבה לתכנות בהייטק, דרך בוטקמפ או באופן עצמאי, נכנסו לחברה התחילו בקטן ולמדו והתקדמו. כולם מרויחים היום 20-25k
מחזק את התגובה מעלי - אתה יכול לעשות גיחה של כמה שנים לתחום התוכנה, לחסוך כסף ולחזור למה שמעניין אותך.

נערך לאחרונה ב:
מוכן להשקיע? תראה כשאין ברירה אין ברירה.
אין עבודה לתואר בביולוגיה ואם כן השכר יהיה נוראי, אפילו אחרי תואר שני.
השאלה מה אתה אוהב לעשות? ניסית בכלל לתכנת? אתה מתחבר לזה?
החלום שלך זה להיות ביולוג? עבדת פעם במעבדה?

אולי תנסה ללכת לכיוון של נתונים? תתחיל מאנליזה. אני משוכנע שיש ביקוש לבוגרי ביולוגיה בתחום.
מנ לגבי הנדסה ביו רפואית? מה לגבי רפואה? בוטקאמפ לתכנות?
עבודה במעבדה? תואר שני ומשרות מחקר? הוראה?

כפי שאתם יודעים זה תואר כמעט חסר תועלת, המשרות מוגבלות + ממוצע שכר על הפנים.
ולא ידעת את זה מראש? נפל עליך בהפתעה בסיום הלימודים?
@ביולוג ירושלמי אולי יוכל להוסיף מזווית הראיה שלו.
אני בן 25 ומרגיש שזמן זה זהב עכשיו.
מהר, מהר, לרוץ, לרוץ, אין זמן, אין זמן... הארנב של אליס היה גאה בך :)
בסופו של דבר יש לי שאיפות להגיע רחוק
רחוק לאן? להיות עשיר? להיות פרופסור? להיות שמח? אחוזה בבוורלי הילס?

*והכי חשוב, ברוך הבא!

התקבלתי לטכניון למאגסטר במדעים בביולוגיה במעבדה חדשה ביואינפורמטית, משלבת שיטות ניתוח מידע + קצת תיכנות ולמידת מכונה לחקור סרטן ואימונוטרפיה. הייתי ממש שמח שהתקבלתי אבל אחר כך התחלתי לחשוב פאק רגע בסוף זה לא תואר ביואינפורמטיקה זה תואר שני בביולוגיה סך הכל, מה לעזאזל אני אעשה עם זה ?
עזוב אותך איך קוראים לתואר. מה שחשוב זה הידע שאתה יוצא איתו. אם בסוף יהיה לך ידע מספק בניתוח מידע, למידת מכונה ותכנות תוכל בהחלט למצוא עבודה בתעשיה וגם אופציה להמשיך במחקר בביולוגיה.

תנסה להבין איזה לימודים ייפתחו לך יותר דלתות בעתיד הלא-קרוב, ואיפה אתה רואה את עצמך נניח בגיל 35 בחיים. זה אולי במקום אחר שהוא לא הלימודים הנוכחיים ולא אלו שאתה שוקל. הרעיון הוא לחשוב רחוק ואז לקחת מתוך זה את הצעדים הקרובים.

אתה יכול לעשות גיחה קצרה של כמה שנים לתחום התוכנה כדי לקבל קצת רווחה פיננסית ולצבור הון, ואז לחזור חזרה לאקדמיה לעשות מה שמעניין אותך באמת.
הביקוש למהנדסי תוכנה הוא גדול מאוד. אין טעם לעשות תואר ראשון נוסף בשביל להגיע לשם, יש היום מספיק קורסי הסבה לתכנות ומספיק חברות הייטק שמכירות בהן.
תואר אקדמאי (עריכה: ראשון) נוסף מיותר לחלוטין לדעתי.
יש לי כמה חברים, בוגרי תואר ראשון במשפטים, ניהול, כלכלה ועוד תארים לא קשורים שעשו הסבה לתכנות בהייטק, דרך בוטקמפ או באופן עצמאי, נכנסו לחברה התחילו בקטן ולמדו והתקדמו. כולם מרויחים היום 20-25k
מחזק את התגובה מעלי - אתה יכול לעשות גיחה של כמה שנים לתחום התוכנה, לחסוך כסף ולחזור למה שמעניין אותך.
ראיתי את הקורסים האלה, כמו Infinity Labs ויש עוד, הבעיה שאני לא אוהב קיצורי דרך.
מה שחשוב בתעשיה בסוף זה ניסיון, אבל לטווח הרחוק אין לדעת מה יכול לקרות למי שאין תואר, בטח יש יתרון לאנשים בעלי תואר בתחום..

השאלה מה אתה אוהב לעשות? ניסית בכלל לתכנת? אתה מתחבר לזה?
החלום שלך זה להיות ביולוג? עבדת פעם במעבדה?
ביואינפורמטיקה זה משהו מאוד מעניין לפי דעתי ופרויקט התואר הראשון שלי היה ביאינפורמטי ומשם נובעת ההתעניינות שלי בתחום. במעבדה בתור לבורנט אני לא אוהב את זה.
לגבי תכנות עשיתי קורסים במטלב ובשפת R ואני יכול להגיד שכן יש לי פוטנציאל לאהוב את זה, אני כרגע כותב רק כמה שורות קטנות של קוד בקטנה וסבבה לי.
אולי תנסה ללכת לכיוון של נתונים? תתחיל מאנליזה. אני משוכנע שיש ביקוש לבוגרי ביולוגיה בתחום.
מנ לגבי הנדסה ביו רפואית? מה לגבי רפואה? בוטקאמפ לתכנות?
עבודה במעבדה? תואר שני ומשרות מחקר? הוראה?
נתונים זה יותר בכיוון הנדסת מערכות מידע נראה לי. חשבתי גם כן שאולי ניתן לשלב עם התואר שלי.
כל המקצועות האלה, כולל רפואה, לא מעניינים אותי. הסבה להייטק חושב על זה.
במידה ואבחר הסבה לתכנות אני כנראה אעשה את התואר השני בטכניון ורק אז אעשה הסבה במידה שצריך, כי לצאת עם תואר ראשון חסר תועלת + קורסים נשמע לי די risky.
ולא ידעת את זה מראש? נפל עליך בהפתעה בסיום הלימודים?
@ביולוג ירושלמי אולי יוכל להוסיף מזווית הראיה שלו.

מהר, מהר, לרוץ, לרוץ, אין זמן, אין זמן... הארנב של אליס היה גאה בך :)

רחוק לאן? להיות עשיר? להיות פרופסור? להיות שמח? אחוזה בבוורלי הילס?

*והכי חשוב, ברוך הבא!
אני עשיתי תואר בלי לדעת מה אני רוצה, תחום מדעי רפואה היה נשמע לי מעניין וחשוב (קראתי באתר האונ' תעסוקה בחברות פארמה וביוטק).
מה שהם לא אמרו זה שמתוך 10 חברות אולי 1 מחזירה תשובה למייל, ושממוצע השכר הוא 7-8 נטו, על הפנים.
להגיע רחוק אני צריך להיות במקום הנכון, להיות שמח במה שאני עושה ומרוויח מזה כסף טוב באותו זמן.
ותודה D:
עזוב אותך איך קוראים לתואר. מה שחשוב זה הידע שאתה יוצא איתו. אם בסוף יהיה לך ידע מספק בניתוח מידע, למידת מכונה ותכנות תוכל בהחלט למצוא עבודה בתעשיה וגם אופציה להמשיך במחקר בביולוגיה.
תן לי מקום עבודה אחד שיקבל מישהו עם תואר שני ביולוגיה ורכש את הכלים האלה. אני מזכיר שמחקר מעבדות - פסול מבחינתי. עבודה משעממת רצח + לא מתגמלת.

תנסה להבין איזה לימודים ייפתחו לך יותר דלתות בעתיד הלא-קרוב, ואיפה אתה רואה את עצמך נניח בגיל 35 בחיים. זה אולי במקום אחר שהוא לא הלימודים הנוכחיים ולא אלו שאתה שוקל. הרעיון הוא לחשוב רחוק ואז לקחת מתוך זה את הצעדים הקרובים.
זה מה שאני מנסה לעשות בגיל 35 - אני רוצה עבודה יציבה, להנות ממנה (גם אם לא ב100% כי אין דבר כזה), ומתגמלת.
התואר שלי מעניין מאוד, תחום הביואינפורמטיקה נורא מעניין אבל חסר לו היציבות והתגמול. המעסיקים לא נלחמים על בוגרי תואר כזה.

תארים כמו הנדסת מערכות מידע/מדמח (במיוחד המדמח) יכולים לפתוח דלתות שעכשיו הן נעולות מולי. סיימתי את התואר לפני 8 חודשים ומרגיש מה זה להיות בוגר התואר הזה.

נערך לאחרונה ב:
ראיתי את הקורסים האלה, כמו Infinity Labs ויש עוד, הבעיה שאני לא אוהב קיצורי דרך.
מה שחשוב בתעשיה בסוף זה ניסיון נכון, אבל לטווח הרחוק אין לדעת מה יכול לקרות למי שאין תואר, בטח יש יתרון לאנשים בעלי תואר בתחום..
choose your battles מה שנקרא.
אם השאיפה שלך בחיים היא להיות ביולוג מצליח, אז תרשה לעצמך להיות מתכנת בינוני.
הגישה הפרפקציוניסטית הזאת רק תוקעת אותך במקום.

choose your battles מה שנקרא.
אם השאיפה שלך בחיים היא להיות ביולוג מצליח, אז תרשה לעצמך להיות מתכנת בינוני.
הגישה הפרפקציוניסטית הזאת רק תוקעת אותך במקום.
בדיוק, אולי מדעי המחשב זה מה שייתן לך משכורת מתגמלת ותעסוקה יציבה גם עוד 10 שנים ואילך אבל אם אתה חושב שתהיה דווקא מוביל בתחום אחר שהוא פחות יציב תעסוקתית בעינך כרגע אז הייתי בוחרת את הסיכון - ומנסה לעשות טוב יותר מזה.

למדתי כלכלה לפני 15+ שנים ומעולם לא התמקדתי רק במשרות תקציב ותמחיר או בבנקים. עסקתי פחות משלוש שנים ואף לא ברצף בכלכלה והמשכתי הלאה.

תן לי מקום עבודה אחד שיקבל מישהו עם תואר שני ביולוגיה ורכש את הכלים האלה
במקום העבודה שלי, שלא בא לי לחשוף את שמו, יש אנשים שעובדים בתחומים האלו שההשכלה הפורמלית שלהם היא רפואה, ארכיטקטורה, פיזיקה, תעשייה וניהול, מכונות ועוד. לא רואה סיבה שיפסלו דווקא ביולוג אם הוא טוב.

בדיוק, אולי מדעי המחשב זה מה שייתן לך משכורת מתגמלת ותעסוקה יציבה גם עוד 10 שנים ואילך אבל אם אתה חושב שתהיה דווקא מוביל בתחום אחר שהוא פחות יציב תעסוקתית בעינך כרגע אז הייתי בוחרת את הסיכון - ומנסה לעשות טוב יותר מזה.

למדתי כלכלה לפני 15+ שנים ומעולם לא התמקדתי רק במשרות תקציב ותמחיר או בבנקים. עסקתי פחות משלוש שנים ואף לא ברצף בכלכלה והמשכתי הלאה.
האמת שאני נוטה לכיוון מערכות מידע. לא תהיה בעיה למצוא עבודה וזה מקצוע שלא 80% מטמטיקה כמו מדמח. השילוב עם תעשיה וניהול מעניין מאוד..

נרשמתי להנדסת מערכות מידע בטכניון.
נראה לי שעשיתי החלטה נבונה
מקווה בשבילך! אם זאת היתי במקומך אולי לוקח לעצמי יותר מיום אחד בשביל להחליט, כדי שלא תמצא את עצמך עוד 4 שנים שוב במצב של "סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה".

מקווה בשבילך! אם זאת היתי במקומך אולי לוקח לעצמי יותר מיום אחד בשביל להחליט, כדי שלא תמצא את עצמך עוד 4 שנים שוב במצב של "סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה".
ההחלטה התגבשה אחרי שבוע+ של חקירה באינטנרט. הבעיה שלי עם התואר שלי זה שאין עבודה, ממש אין מה לעשות עם זה.
וגם אם קורה נס, מה לדעתך תהיה ההצעה שלהם ? בטח לא 15K בחודש.. אולי חצי הסכום הזה.
בדקתי איזה מקצועות יש מסביב למערכות מידע - כמו הנדסת תעשיה וניהול , מדמח ועוד, הנדסת מערכות מידע משלב את האספקטים שאני רוצה. פן ניהולי ללא הגזמה, ולא יותר מדי מטמטיקה- איזון טוב ותואר טוב עם עתיד. תואר טכניון בממוצע 80+ לא חושב שתהיה לי בעיה כמו שיש לי עכשיו. יהיה בסדר גמור.
מה שאני יכול להגיד - שיהיה לכולנו בהצלחה עם פיתוח תרופות וגלויים רפואיים, אנשים שעוסקים בזה בורחים לאט לאט בגלל המשכורות שעל הפנים, צריך להתפלל שאינטל ואפל יתחילו לפתח תרופות בשנים הקרובות. winter is coming

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 62
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7

נושאים דומים

Back