• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שקלית או דולרית, אירית או אמריקאית, מחלקת או צוברת - אחרי מחקר, יותר מבולבל.

Combine

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכל חברי הפורום.

אני עומד בפני רכישה גדולה (במונחים שלי) של קרנות עוקבות מדד סנופי ועולמי בחשבון הלא ממוסה שלי.

בבקשה לא לקטול אותי :), הקדשתי מספר שעות למחקר וקראתי את הפוסטים הבאים:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/צוברת-או-מחלקת-דיבידנדים.10529/

https://www.hasolidit.com/kehila/threads/שיקולים-שצריך-לעשות-כדי-לבחור-אם-לבחור-קרן-ישראלית-או-זרה.9206/

https://www.hasolidit.com/הו-הסלע-השחור

https://www.hasolidit.com/kehila/threads/קרנות-איריות-כל-מה-שרציתם-לדעת-והסתחרר-לכם-הראש-מרוב-דיונים.1495/

אבל יצאתי יותר מבולבל ממה שנכנסתי. הידע הפיננסי שלי בעולם הקרנות היה 0 לפני כמה שבועות, ולכן עדיין אני בתהליך למידה.

**לא מבקש ייעוץ.

רציתי לוודא שאני מבין נכון לפני שאני מבצע רכישה כזו:

למשקיע שמתכנן לקנות ולהחזיק ל30 שנה הבאות, שמעדיף תשואה גבוהה על דיבידנדים אלה ההעדפות:
לחשבון ממוסה:
1) טווח ארוך מאוד: איריות צוברות. טווח עד 20 שנה: אמריקאיות מחלקות או ישראליות מחלקות.
2) לגבי הישראליות, הכי משתלם לקנות את העוקבת השקלית של BLACKROCK בגלל העמלות הנמוכות והמיסוי הנומינלי.
כלומר, למי שרואה עצמו גר בישראל ב30 שנה הבאות, השקלית של BLACKROCK עדיפה? ז"א הקרן השקלית שלה "שברה" את השוק, לא? שילוב של מיסוי נומינלי + דמי ניהול זולים + השקעה חוזרת של דיבידנדים + אי-חשיפה למט"ח?
3) בפוסט הזה https://www.hasolidit.com/kehila/threads/מדידת-תשואה-יחסית-של-קרנות-איריות-מול-אמריקאיות.4720/ נכתב:
CSPX vs SPY - תשואת יתר של 0.22% 0.19% לקרן האירית. במקרה של הנזלה מלאה תשואת חסר של מינוס 0.16%.
מזה אומר? לא הבנתי איך יש תשואת יתר לאירית, אבל בהנזלה מלאה היא בפער? לא הבנתי למה הכוונה בהנזלה מלאה...

4) מהקובץ הזה https://docs.google.com/spreadsheet...k-TbGdGuMzYoux2SQLMbaYvsmM/edit#gid=857558822 המסקנה אומרת, ז"א ע"פ Price growth value, צוברות איריות עדיפות בטווח הארוך למרות דמי הניהול הגבוהים יותר? הבנתי את המסמך הזה נכון? במסמך הזה לא מצויינת העוקבת השיקלית של BLACKROCK.

5)הסיבה להבדל התשואה בין S&P500 KTF קסם (נמוכה יותר) לבין המדד עצמו הוא בגלל שהיא נמדדת בשקל? ז"א בסופו של יום כל העוקבות מדד עוקבות בצורה מדוייקת וההבדל הוא בסה"כ אם הן צוברות או מחלקות?

לסיכום: מי שרוצה להשקיע בשקלים, העוקבת של BLACKROCK מניבה תשואה טובה יותר בהתחשב במיסוי. מי שרוצה להשקיע בדולרים, לטווח הארוך מאוד איריות צוברות?

לחשבון לא ממוסה (לא רלוונטי לגבי בכל מקרה): עדיפות לצוברות איריות.

**שאלה נוספת: אני לא בטוח שאגור בישראל בעתיד, ולכן במידה ואקנה עוקבת מדד שקלית של BLACKROCK, האם יהיה אפשר להעבירה לברוקר אמריקאי? או בגלל שהיא שקלית, אין אפשרות?

האם הבנתי נכון? כמות המידע והפוסטים מאוד מאוד גדולה, ואשמח אם אקבל קצת סדר בבלאגן.

תודה!

נ.ב חייב להודות ל@adamshalev המסמך המצורף למעלה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V משיכה שקלית מIB - בעזרת WISE או ישירות דרך IB? שוק ההון 17
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 21
א קרן שקלית שמחקה מדד זר שוק ההון 6
שם משתמש בעייתי מה ההבדל בין "כספית" ל"כספית שקלית"? שוק ההון 1
TheTieMan קרן כספית שקלית - אני סתם מחזיק שם יותר מדיי? שוק ההון 10
א קרן שקלית בבנק שוק ההון 8
U קרן כספית - שקלית מול דולרית (מה השיקולים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
מ מקבילה דולרית לקרן שקלית פוסטים מאיכות נמוכה 1
F קרן כספית שקלית מול קרן כספית שוק ההון 2
N חישוב ריבית של קרן כספית (שקלית) - האם החישוב שלי נכון? שוק ההון 7
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
F קרן כספית שקלית - העלו היום את דמי הניהול שוק ההון 34
ל קרן מחקה אירית שקלית כנגד דולרית שוק ההון 4
שם משתמש בעייתי קרן כספית שקלית: השקעה ללא סיכון? שוק ההון 5
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
Aslan מיסוי ריאלי etf אמריקאי vs קרן שקלית שוק ההון 32
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
A העברה שקלית מפפר ל ibkr העולמית שוק ההון 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
maverick שאלות על מט״ח בהשקעה שקלית בקרנות חוץ iShares שוק ההון 10
G האם יש בעצם סוג של קיזוז בקניה של בלאקרוק שקלית שלא מגודרת לשקל במקרה של ירידות? שוק ההון 9
H מה ההבדל כרגע בין קרן שקלית להשקעה באג"ח ממשלתי? שוק ההון 1
H מעבר מקרן סל תכלית s&p500 1144385 לקרן שקלית של בלקרוק שוק ההון 10
bobby איך עובדת ההמרה בין שקל למטבע הבסיס של CSPX שקלית של Blackrock? שוק ההון 33
ג האפקט של השקעה דולרית על תשואה שקלית עתידית שוק ההון 53
unrealx השוואה בתשואות בין קרן שקלית לדולרית שוק ההון 1
א השקעה באג"ח שקלית האם זו השקעה נכונה? שוק ההון 20
R תעודת סל לא שקלית ושקלית... שוק ההון 3
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15

נושאים דומים

Back
למעלה