• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיטת הפניקס בפנסיה

• פותח הנושא Gena
  • פורסם בתאריך

Gena

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום חברים
עשיתי מחקר קטן לגבי פנסיות הקיימות בשוק ונתקלתי בשיטת הפניקס בפנסיה - שזה להבנתי נותן יכולת להשקיע פסיבית במדדי המניות
אפשר לבחור ברמת סיכון בין 1 ל 5 (כש 5 זה הכי הרבה מניות או מדדים)
דיברתי עם הנציגה של פניקס ולגילאים 30-40 רמת סיכון 5 זו השקעה של 55% במניות
הם עובדים בשיטה צ'ליאנית שעם הגיל רמת סיכון יורדת, זאת אומרת בעוד מספר שנים אחוז מניות ירד ורכיבים אחרים יעלו.
האים מישהו שמע, ממליץ ?

@Gena בתור לקוח של פניקס (ביטוח מנהלים דווקא עם מסלול "שיטת הפניקס") - אני ממליץ לא להתקרב אליהם.
תבדוק ביצועים שלהם בשנים אחרונות :)
אני אפילו לא מזכיר רמת שירות וכו...
כל שאלה מולם אצלי לוקחת עד שנה. לעדכן מעסיק בפוליסה קיימת, לקבל אישורי פטור ממס...
כל פיפס - 7-8 חודשים רק לביצוע פעולה פשוטה.
בקיצור, "ממליץ" בחום :(

@Gena גם למנורה יש מסלול של השיטה הצ'ליאנית. אני לא לקוחה אז לא יכולה להמליץ או לא, אבל אם אתה מתעניין שתדע :)

תודה על התגובות.
האמת חשבתי שאופציה להשקיע במדדים כשאני יודע מה בדיוק אני קונה זה הדבר המעניין בפנסיה הזאת. נכון שאני אדע רק על 55 אחוז אבל זה עדיין 55 אחוז יותר מי מה שאנשים יודעים איפה הפנסיה שלהם מושקעת. ( בהנחה שאקח דרגת סיכון5). ממה שאני יודע בכל פנסיה כללית אתה רק יכול לקבוע שאחוז מסויים מהסכום יושקע במניות בלי לדעת באיזה מניות. פה אני יכול להחליט ש 20 אחוז יושקע בתל אביב 100 ו 30 אחוז יושקע בסנופי.
לגבי תשואות לא ראיתי שהם מפגרים בהרבה אחרי הראל שיש לי היום במיוחד אם חצי תיק יושקע לפי בחירה שלי זה קצת פחות רלוונטי.
שירות זה דבר חשוב אז אחשוב אם זה שווה את כל הפלוסים שאני חושב שיש פה.
יכול להיות שאני לא רואה את כל התמונה. בשביל זה יש את הפורום הזה כדי לעזור להבין

פה אני יכול להחליט ש 20 אחוז יושקע בתל אביב 100 ו 30 אחוז יושקע בסנופי.
אתה בטוח שבפנסיה אפשר לבחור את המדדים עצמם?

זה היופי של המוצר אם הבנתי נכון כמובן

@איליה לא הצלחתי להבין- מה זה פנסיה פאסיבית ולמה זה מבורך?

פאסיבית - הכוונה היא להשקעה פאסיבית של הכספים. כאילו לוקחים את כספי הפנסיה וקונים בהם מדדים. זה עדיף מבחינת יחס תשואה/סיכון (כי מנהלי תיקים לא יתחרו אחד בשני על חשבון הכסף שלנו) ומבחינת שקיפות (הכסף יעקוב אחרי מדדים ידועים וברורים, ולא ישמש כהלוואה/השקעה לגורמים לא ידועים)

במקום לקחת מאיתנו דמי ניהול על זה שהם מנסים להביס את השוק, הם עדיין לוקחים מאיתנו דמי ניהול אבל לפחות עוזבים את הכסף שלנו בשקט ופשוט קונים איתו מוצר מחקה מדד.

במקום לקחת מאיתנו דמי ניהול על זה שהם מנסים להביס את השוק, הם עדיין לוקחים מאיתנו דמי ניהול אבל לפחות עוזבים את הכסף שלנו בשקט ופשוט קונים איתו מוצר מחקה מדד.

אני מוכן לשלם יותר בשביל זה! עברתי מפנסיה משלימה עם 0.3% לקופ״ג מחקה עם 0.5%.

(@תל אביבי אגב אני לא חושב שאתה אפילו משלם יותר דמי ניהול - תחפש פה בפורום על ״הוצאות ניהול השקעות״)

תודה. אז בעצם תמיד השקעה במדדים היא השקעה פאסיבית? ואם אשקיע במדד של מדינה כמו עיראק עדייו יהיה ניתן לומר שזו השקעה פאסיבית?
כי יש לי בראש שפסיבי שווה בטוח.
לגבי יחס תשואה סיכון: זה לא בעצם מה שקוראים לו מדד שארפ?

הנחת היסוד בהשקעה פסיבית היא שאת לא יודעת ״יותר טוב מהשוק״ מה הולך לקרות - אז עדיף פשוט לקנות את כל השוק וזהו, ולדבוק בזה, במורדות ועליות. מה שנגזר מההנחה הזאת הוא גם שאת גם לא יודעת באיזו מדינה ״כדאי יותר״ להשקיע - אז משקיעים במניות כל החברות הנסחרות בעולם, באופן יחסי לפי השווי שלהם כפי שקבע השוק. כל חריגה מזה מבטאת איזוהי ״הבעת עמדה״ אקטיבית לגבי השוק - כלומר דעה שחלק כזה או אחר מהחברות בשוק יתנהגו אחרת ולכן כדאי/לא כדאי להשקיע בהן.

ה״בטחון״ קשור לסוג הנכס שאת משקיע בו - מניות הן תנודתיות ומסוכנות הרבה יותר (בין אם את משקיעה פסיבית או אקטיבית), אג״חים לטווח קצר הרבה פחות, וכו׳. עם זאת, יש ״בטחון״ שנובע מהשקעה פסיבית באופן עקיף - הפסיכולוגיה האנושית נוטה דווקא לפגוע בהשקעות שלנו (לקנות בעליות כשיקר, ולמכור בפניקה כשזול), אז ההשקעה הפסיבית אמורה להגן עלינו מעצמינו - לתכנן את רמת הסיכון של התיק מראש, ופשוט לזרום עם מה שהשוק זורק עלינו. easier said than done...

תודה יבגני.
מה זה השקעה פסיבית במניות?
ולגבי לקנות ביוקר ולמכור בזול: הזכרת לי עכשיו מנהל שהיה לי :)
בשביל להימנע מזה צריך ככל הנראה משמעת עצמית, תכנון, קור רוח ועצבים מפלדה.

השקעה פסיבית במניות זה לקנות מוצר שעושה עבורך את העבודה של לקנות את כל מניות העולם - מוצר מחקה מדד כלשהו (קרן סל = ETF, קרנות מחקות, וכו׳). יש הרבה דוגמאות ספציפיות בבלוג ופה בפורום.

לגבי יחס תשואה סיכון: זה לא בעצם מה שקוראים לו מדד שארפ?
סוג של ״נכון״ - מדד שארפ זו דרך אחת, מאוד מקובלת, למדוד סיכון, ע״י בדיקת תשואה כנגד התנודתיות. יותר גבוה = יותר תשואה בפחות תנודתיות. זה עדיף מכלום, אבל לא כדאי לקבל את המספר בתור משהו קדוש - מדידה כזאת מגלמת בתוכה כמה הנחות לא טריוואליות:
* סיכון = תנודתיות
* גם עלייה במחיר נכס תורמת לתנודתיות - אבל זו תנודתיות רצויה דווקא, אז אנחנו לא רוצים ״להעניש״ נכס על תנודתיות כזאת.

פותחו מדדים חלופיים יותר טובים (אך פחות נפוצים) במקום מדד השארפ (sharp ratio) - למשל ה-sortino ratio, שמסתכל רק על התנודתיות כלפי מטה בתור הדבר ה״בעייתי״.

תודה רבה יבגני.

חברים, בוא נחזור לגופו של עניין. יש המון טופיקים על מה זה השקעה פאסיבית.
מישהו פה נצאה במסלול פאסיבי בפניקס? מה היו הוצאות ניהול השקעות שלהם? האם מישהו בדק טעות עקיבה?
מה הדעה שלכם לגבי הסיכון בפנסייה מבוססת תעודות סל (לי זה נשמע מפחיד)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
korma שיטת הפניקס ז"ל - מהן האלטרנטיבות ? שוק ההון 102
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
כ שיטת השקעה ומימוש לפורש מוקדם + פרדוקס? שוק ההון 25
ג שיטת המיסוי מעבר לתקרה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
E שיטת של שילר שוק ההון 4
א הערות על שיטת עבודה עם תיק ממוסה, עסק עצמאי, חיסכון פנסיוני ומה שבניהם שוק ההון 16
Res Cogitans הצעת חוק לשינוי שיטת המיסוי בארה"ב ממבוססת על אזרחות למבוססת טריטוריה שוק ההון 38
M שיטת שני התיקים של כהנמן שוק ההון 13
yossik לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Y הפניקס protect שוק ההון 19
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
O קרן/פוליסה של בלאקרוק דרך הפניקס שוק ההון 17
R הראל VS הפניקס ומסלול הקרן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הפניקס מניות מול SP500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
עפרי קביעת אחוזי פיצויים ותגמולים במסלול מחקה מדד S&P 500 של הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
L מחקה s&p - מנורה, הפניקס או חברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י קרן פנסיה וקרן השתלמות s&p 500 הפניקס או מיטב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 261
1337justme האם כדאי לנייד קה"ש וגמל IRA של אלדובי ז"ל למקום אחר עקב המיזוג עם הפניקס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G קרן פנסייה 13335 של הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I הלוואה מקרן השתלמות בהלמן - לאור המיזוג עם הפניקס צרכנות פיננסית 11
N פנסיה SP500 מיטב דש vs הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 40
R פוליסת חיסכון של הפניקס מחקה מדד S&P500 שוק ההון 8
L הפניקס רוכשת את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 3
T חוות דעת IRA - הלמן מול הפניקס/אקסלנס שוק ההון 18
A הפניקס מחקה מדדי חו"ל שינוי מסלול לs&p 500 צרכנות פיננסית 1
H קרן פנסיה הפניקס מסלול מחקה מדד s&p500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 162
H קרן פנסיה מחקה מדדי חול הפניקס צרכנות פיננסית 8
דור דורים קרן השתלמות וקופת גמל סנופי חדשה באקסלנס/הפניקס שוק ההון 40
ramiv השוואת קרנות פנסיה - הפניקס מחקה מדד חו"ל - הראל מניות צרכנות פיננסית 2
A הפניקס הולכים כנראה לרכוש את הלמן (גמל&פנסיה) ): צרכנות פיננסית 6
oz1987 הפניקס מתמזגת עם חברת אקסלנס שוק ההון 5
C הפניקס מעבירה את קרן הפנסיה לניהול אקסלנס צרכנות פיננסית 1
C קרן הפנסיה הפאסיבית של הפניקס מוכרת מניות ושומרת מזומן - למה? שוק ההון 55
ג משהו מוזר בדו"ח נכסים של קרן השתלמות הפניקס שוק ההון 1
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
Fitch [קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 343
ע יש לך פנסיה של הפניקס? קנית משכנתאות בסיכון מבנק טפחות צרכנות פיננסית 9
G קרן פנסיה הפניקס או מיטב דש? שוק ההון 41
itamaratz מסלולי פנסיה בחברת "הפניקס" שוק ההון 80
Jane Doe מי שמע/ה על הפניקס גמל בניהול אישי? צרכנות פיננסית 0
ש משיכת פיצויים מעל תקרת הטבות מס בהפקדה / קצבה מוכרת - בסיום העסקה או רק בפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I מנגנון תשואה מובטחת בפנסיה כיצד הוא עובד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה