• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית מחשב נייד מחודש

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
374
למישהו יש ניסיון עם אתר/חנות אמינים שמוכרים מחשבים ניידים מחודשים (refurbished) במחיר זול? או בכללי ציוד אלקטרוני מחודש?

*מחודשים (refurbished) - מחשב יד שניה, שהיצרן/מעבדה בדקו ובמידת הצורך תיקנו ועכשיו נמכר מחדש, לפעמים המוצר מגיע גם עם אחריות

עקב מחסור במחשבים חדשים בסגר ובהמלצת קולגה, קניתי שני מחשבים מחודשים (lenovo T480 וT450).
בינתיים עברו 3 שנים ואנחנו לא מתחרטים.

לא התלהבתי, המחירים לא כאלה נמוכים ביחס למחשב חדש ויש שם המון דברים שהם ענתיקה בעולמות הניידים. למשל מצאתי נייד מחודש של דל עם i5-5300u שנמכר ב-2350 שקל. זה מעבד מ-2015 והוא ענתיקה מטורפת, יש בו 2 ליבות ואני בספק שהוא יתן חווית שימוש נורמלית שלא כוללת תקיעות על כל דבר קטן - וזה בלי קשר לזה שזה מחודש, אז אני לא יודע מה עבר על המחשב הזה. אפשר למצוא באיזור 100-200 שקל יותר מחשב חדש מהמפעל עם מעבד חזק שנות אור מזה בחנויות כמו ksp (לא פרסומת כמובן, שכל אחד יעשה את חקר השוק שלו).

פותח הת'רד, מה התקציב שלך למחשב ומה השימושים? אני מאוד מינימליסט בהוצאות שלי אבל אני מאמין אחרי נסיון עם המון מחשבים ניידים שזה תחום שבו (עד תקרה מסויימת) יש הגיון בלהשקיע יותר כדי לקבל שקט נפשי לכמה שנים טובות. ההבדלים מתחילים להטשטש כשאתה משקיע מעל סכום מסויים (מחשב נייד שעולה 5000 שקל לא בהכרח יהיה גרוע יותר מכזה שעולה 6500). בכל מקרה, במחירים האלה, עדיף שתקנה חדש

לא התלהבתי, המחירים לא כאלה נמוכים ביחס למחשב חדש ויש שם המון דברים שהם ענתיקה בעולמות הניידים.
להזכירך, בסגר היה מחסור בצ'יפים שהוביל למחסור במחשבים, כך שרכישת מחשב מחודש הייתה מתוך כורח הנסיבות. על האתר המצורף גם קיבלתי המלצה.

מחשבי סדרת T של לנובו מאוד איכותיים, ולכן ידעתי שישרדו זמן רב, ובינתיים אין חרטות.

כן הייתי ממליץ לקנות מחשב חדש, אבל לא הייתי פוסל אם הפער במחיר היה משמעותי מספיק.

מחשבי סדרת T של לנובו מאוד איכותיים, ולכן ידעתי שישרדו זמן רב, ובינתיים אין חרטות.
המחשב ישרוד, אך בנייה איכותית לא תפצה על מעבד איטי ומיעוט בזיכרון.

להזכירך, בסגר היה מחסור בצ'יפים שהוביל למחסור במחשבים, כך שרכישת מחשב מחודש הייתה מתוך כורח הנסיבות. על האתר המצורף גם קיבלתי המלצה.

כן הייתי ממליץ לקנות מחשב חדש, אבל לא הייתי פוסל אם הפער במחיר היה משמעותי מספיק.
סדרת T לא כזאת איכותית, לא כמו מה שהיא הייתה בעבר לפחות. הם אולי בנויים פיזית כמו טנקים אבל בסך הכל מדובר במחשבים ממוצעים, וכמובן שכאשר המעבד שלך הוא 7 דורות אחורה זה לא באמת משנה. מחשבים כן איכותיים מבית לנובו זה סדרת x1 carbon ואם היה באתר שהצעת אפשרות לקנות אחד מחודש במחיר טוב זו הייתה מציאה, אבל אין
זכרון ניתן להרחיב, ומעבד אינו צוואר הבקבוק לכרום ואופיס...
10+ טאבים פתוחים של כרום בשילוב IDE של פייתון סטייל pycharm יגרמו למחשב עם מעבד מ-2015 לבכות. המחשב אולי יהיה שמיש אבל זה מונח מאוד רופף וחווית השימוש תהיה נוראית. ואגב, כנראה שמחשב באמת ישן גם מוגבל במהירות של הראם והדיסק, ככה שאם אם תחפש לשדרג אותם תצטרך להזמין חלקים ישנים מאיביי כי קשה למצוא אותם. הייתי שם, זה לא כיף..

תקציב אזור ה2.5K
שימוש - גלישה בדפדפן, סרטונים, סרטים וקצת תכנות בסיסי בpython
כל מחשב עם i5 סדרת U מהשנה-שנתיים האחרונות, לפחות 8 גיגה ראם (ממליץ על 16 אם יש לך אפשרות) ו-SSD בנפח שתהיה מרוצה איתו יותר מיספיקו לצורך שלך. כרום זולל ראם אז אם אתה אוהב להיות לארג' בטאבים שאתה פותח אתה תרגיש את זה די מהר. מצאתי די בקלות בלי יותר מדי התעמקות מחשב כזה ב-2850 שקל ואיזור 2450 באילת, מניח שאם תחפור תמצא בקצת פחות

במעבדים של אינטל שתי הספרות הראשונות אחרי הסימון של המינוס זה הדור של המעבד, למשל i5-1235u זה מעבד מדור 12. אני אישית ממליץ על דור 11-12 ולא מתפשר על פחות מדור 10

מתייחס לשאלה הראשונית - קניתי מאמזון מחשב מוחדש (זאת המילה הנכונה), אפשר למצוא שם מחשבים מעולים עם אחריות שלהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O קניית מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
שרון קניית מחשב נייד חדש אוף טופיק 45
ט קניית מחשב גיימינג סולידי אוף טופיק 11
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 14
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13