• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פוסט מוטיבציה: הרגלים ומשמעת

DiverGirl

משתמש רגיל
דירוג
657
היי לכולם,
החלטתי לפתוח את הפוסט, כי אני נמצאת כרגע בתהליך של גמילה מהרגלים מסויימים ורכישה של הרגלים אחרים, שזה, כמובן, גם קשור בקשר הדוק לטיפוח משמעת עצמית :)
אם אתם בתהליך דומה, או שרוצים להתחיל אותו, ורק צריכים קצת מוטיבציה קבוצתית - אז יאללה, זה המקום לחלוק, להשוויץ ולעודד את האחרים!

אז אני אתחיל. שלושה הרגלים שאני מטפחת כרגע:
1) פעילות גופנית - לפחות שלוש פעמים בשבוע (ריצה 5 ק"מ / תרגילי כוח, לסירוגין). אחרי הפסקה של כשבועיים, חוזרת לזה ובנתיים מצליחה להתמיד :)
2) מעבר הדרגתי ל-RAW FOOD - כרגע לא רואה את עצמי ניזונה ב-100% מראו, בנתיים מצליחה להתמיד בתפריט שב-80% ראו.
3) מדיטציה. כל יום.

בתור בנאדם שחיי הרבה זמן על משמעת עצמית אז אני כבר לא בטוח שזה מאוד חשוב ולמעשה אני חושב שמשמעת עצמית היא להלחם בביולוגיה שלנו.
דוגמא למשמעת עצמית זה להישאר ער למרות שעייפים או לקום עם שעון מעורר.(רע מאוד בדר"כ, אל תעשו את זה)
הרבה יותר חשוב לדעתי זאת משמעת עצמית שנוגעת בלהקשיב לגוף שלנו ולהשתמש במידע שהוא נותן לנו כדי לעשות בחירות חכמות יותר.
שוב אני מדגיש להקשיב לגוף שלנו ולצרכים שלנו קודם ולא לצרכים ולדרישות של אחרים.
בנוגע ל-procastination:
https://class.coursera.org/learning-001/lecture

עוד משהו חשוב שאני חושב שהוא המפתח להסתגלות להרגלים שונים הוא זה:
Don’t try to get things done. That’s too hard. Too painful. Too annoying. Too prone to failure.
Don’t try to get things done. Do try to increase the probability that they will get done.
Don’t ask if you’re doing the right thing.
Do ask if what you’re doing increases the probability of having what you want to happen, happen.
Do ask if what you’re doing increases the probability of you getting what you want.
Don’t work with the certainties; it hurts too much; it’s too painful. Work on pushing up those probabilities.
מקור:
http://www.alljapaneseallthetime.com/blog/probability-over-certainty

האם זה כולל גם בשר כמו סטייק טארטאר שזה מאוד raw?
אני אישית לא אוכלת מזון מן החי, וגם לא דברי חלב.
יש אנשים שעוברים ל-RAW FOOD, ואוכלים גם בשר / פירות ים / ביצים, ללא בישול.

גם בשר / פירות ים / ביצים, ללא בישול
תודה.
בשר - יש בעיית אמינות בארץ, טארטאר אני אוכל רק בצרפת (לא סולידי, אבל חייב לבקר את ביתי ואת נכדי ׳ועל הדרך׳ מתפנק מעט)
פירות ים לא מבושלים - רק צדפות ומולים טריים שאני קונה בנמל עכו בשעה 6 בבוקר. שרימפים - או מטוגנים או מושרים בלימון אבל אף פעם לא raw.
ביצים - לא נוגע בביצה לא מבושלת.

הרגל לוקח שבועיים~שלושה לרכוש.

בשר - יש בעיית אמינות בארץ, טארטאר אני אוכל רק בצרפת
חוגגים היום את יום הבסטיליה בחיפה עם מאכלים צרפתים והקהילה הצרפתית המקומית, יכול להיות ששם יש טארטאר איכותי לטעמך ?

אני התחלתי את חיי כגוש פינוק שרק צריך לצייץ כדי שאחרים יעשו בשבילו מה שהוא רוצה איך שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה.
כך שהקשר היחיד ביני לבין משמעת עצמית זה שאני יודעת לאיית את הביטוי הזה :)
למזלי אמא שלי גידלה כאדם עצמאי חרף כל הפינוק הזה אבל גם נדפקתי בדחיית סיפוקים (הייתי גרועה מאוד בתחום עם יכולת אפסית).
מה שלי שיפר עד מאוד את היכולות האלו זה טיפול פסיכולוגי כשחלק מהפירות שאני קוצרת ממנו זה עכשיו בשינוי התנהלותי הפיננסית.
מבחינת הרגלים קטנים קראתי בעבר שלוקח 30 יום להטמיע הרגל חדש.
וזה מה שלמדתי לעשות. אם אני רוצה להקנות לעצמי הרגל חדש אני מבצעת אותו באופן יומיומי במשך 30 יום.
לרוב הוא פשוט נשאר בחיים שלי והופך לטבע שני.
בכלל, סיגלתי לעצמי מוטו שאומר שאם אני מקנאת באנשים אחרים בשל יכולות הניתנות לרכישה אני פשוט אלך ואלמד להיות כמוהם.

ועכשיו מהמילים למעשים :)
מה ההרגלים הספציפיים שכרגע אתם מכניסים לחייכם?
למי שזה מתאים - מוזמן לעדכן כאן פעם בשבוע בערך, כדי תעד את התהליך ולהשוויץ.
גם בכי כגון "קשה לי! לא הולך לי!" יתקבל באהבה ונשתדל לעודד :)

חצי שעה אימון ביום.
להוריד צריכת קפה.

הוספת שומן לתבשילים.

כבר המלצתי בדיון הספרים שהיה פה בפורום על הספר "כוחו של הרגל". בעקבות הספר התחלתי לעצמי טבלה של הרגלים שאני רוצה לשנות או שאני רוצה ליצור ואני עוקב אחריה פעם בשבוע.
הפילוסופיה שלי בתחום זה שבשביל לעשות דברים צריך כוח רצון (שתורם גם למשמעת עצמית) - שהוא כמו מעין שריר שצריך לאמן אותו בצורה תדירה כמו שעושים כושר (ואני עושה זאת במסירות כבר שנים), אך לרוטינות שחוזרות על עצמן בצורה דומה ובכלל לטווח ארוך יש להשתמש בהרגלים (שהם בגדר צ'יטים מדהימים מבחינתי). בשביל להתחיל בהרגלים חדשים צריך להשתמש בהרבה כוח רצון, וזאת בניגוד להרגלים קיימים. אם יש כוח רצון ויכולת, כל מה שנותר הוא מטרה שרוצים בלב שלם שתניע אותי להתחיל או לשנות את ההרגלים.
וזה על רגל אחת.

את רוב הדברים בטבלה אני מצליח, חוץ משניים שאני כל הזמן נכשל בהם:
1. לזכור שמות חדשים: פעם נהגתי לתרץ שהזיכרון שלי גרוע, אבל במציאות הוא מעל הממוצע ואני פשוט לא מייחס חשיבות לשמות. החלטתי שכל פעם כשאומרים לי שם - בין אם זה בן אדם שנמצא מולי ובין אם זה דיבורים על סלבריטיז אפילו שלא מעניינים אותי, אני צריך לזכור אותו. הבעיה היא שקשה לי לגרום לעצמי להאמין שלשמות יש באמת משמעות, ואני תמיד שוכח מזה.
2. התלהטות בדיונים - אני נוטה להתדיין על רוב הנושאים עם הרבה רגש וחיבור לנושאים. ולמרות שהרבה פעמים זה נתפס ככריזמטי ועזר לי, בשוטף זה מערפל לי את המחשבות וגורם לי להגיב בצורות שאני לא רוצה. אני משתפר בזה קצת אבל לצערי עדיין לא איפה שאני.

אין לי ממש הרגל ספציפי כרגע אלא תרגול של שליטה עצמית. בעבודה בעיקר.
וגם לדבר על רגשות ולהיחשף (קשה מאוד לפעמים עד בלתי אפשרי).
לשתוק או להגיב בהשהייה.
לתעד הוצאות.
וכל הזמן: לבחור, לבחור, לבחור.
לבחור תגובות, לבחור התנהגויות, לבחור מחשבות.

@Odysseus

את רוב הדברים בטבלה אני מצליח, חוץ משניים שאני כל הזמן נכשל בהם:
1. לזכור שמות חדשים: פעם נהגתי לתרץ שהזיכרון שלי גרוע, אבל במציאות הוא מעל הממוצע ואני פשוט לא מייחס חשיבות לשמות. החלטתי שכל פעם כשאומרים לי שם - בין אם זה בן אדם שנמצא מולי ובין אם זה דיבורים על סלבריטיז אפילו שלא מעניינים אותי, אני צריך לזכור אותו. הבעיה היא שקשה לי לגרום לעצמי להאמין שלשמות יש באמת משמעות, ואני תמיד שוכח מזה.

תחום הלמידה של שמות הוא תחום ספציפי באחסון מיידע ולאו דווקא קשור ליכולות אחרות של זיכרון.
כמו תחומים אחרים בזיכרון ולמידה הוא ניתן לשיפור רב בעזרת תרגול.
בדרך כלל מציעים למקד קשב בעת מפגש עם אדם חדש ולנסות לחבר את הידע החדש (השם) לידע קודם בזיכרון ולרמזים סביבתיים, למשל (ואני מפליגה כאן בדמיוני): ״אה קוראים לו אודיסאוס, יש לו עיניים כחולות שמזכירות לי ים כמו שאודיסאוס הפליג בים....״ או לחבר לידע צלילי (שוב קבל בהומור): ״ אודיסאוס, אהה, באמת טיפה מזכיר לי דינוזאור״ וכדומה.
העיקר שהשם יכנס עם רמז שיעזור לך לשלוף אותו כשתצטרך.
עוד עקרון הוא החזרה המודעת. ברוב המקרים לוקח זמן רב למידע להכנס לזיכרון לטווח הארוך ואת רוב המיידע שאנו קולטים ״על הדרך״ המוח צריך למחוק כדי לשמור על מקום למידע חשוב. אם השם הוא מיידע חשוב , כדאי מדי פעם ״להוציא אותו מהמחסן ולנער מהאבק״ באופן מודע (בסגנון ״רגע, איך הוא אמר שקוראים לו, כן, אודיסאוס״...).

יש כמובן עוד טכניקות, אבל נראה לי שאסיים כאן את הנאום הלא קשור...o_o

@Odysseus, אני כמוך עם זיכרון מעל הממוצע וגרוע בלזכור שמות, כמו ש @עצמאית אמרה, אלו חלקים אחרים בזיכרון ויש דרכים לעזור לעצמך לזכור. הכי חשוב שהמוח יעבד את המידע החדש ויעביר אותו מטווח קצר לבינוני ולארוך
לי עוזר שכשאומרים לי את השם אני חוזר אחריו בקול רם ומנסה לשייך לו הקשר, בין אם הבן אדם מזכיר לי מישהו או משהו עם שם דומה או אסוציאציה לשם שלו, או שיר, או סרט או ספר (הבנת את הרעיון).. כמו כן בסוף השיחה אני משתדל להתרכז בפנים של הבן אדם ולחזור שוב על שמו בקול רם (זאת בהנחה שעוד לא שכחתי את השם ;))

@Bebonitus @עצמאית
תודה על התגובות, העניין הוא שאני למדתי להשתמש בדיוק בטכניקות האלו ואפילו תירגלתי את זה. הבעיה עמוקה יותר וקשורה לרצון לזכור את השם.
כשאני שומע על דמות היסטורית או על בן אדם שהוא באמת ממש מעניין אותי (רמז: זה בדר"כ לא זמרים למשל, שאני מתעניין בקול שלהם ולא בשם שלהם) אני זוכר את השמות שלהם (המלאים, גם אם הם ארוכים ובניב זר. אני אפילו זוכר את השמות התקניים אם יש טעות נפוצה בהגייה של השמות), וכל זה גם מבלי לנסות להשתמש בשום טכניקה.
הבעיה שלי נוגעת לכל שאר השמות, ולדעתי נובעת מכך שאני מאמין שלשמות בפני עצמם אין שום משמעות. אז כן, אני מבין שלשמות יש משמעות כאשר אני משתמש בהם, אבל אני לא מצליח לשכנע את עצמי בזה באמת משום מה.

זה שיעשע אנשים למשל לראות אותי מתחיל עם בחורה ולראות איך אני מתמודד עם זה ששתי שניות אחרי שהציגה את עצמה אני שם לב שלא קלטתי את השם שלה. נהייתי אומן בלהסתדר עם הסימפטומים של הבעיה, אבל אני עדיין לא טוב בטיפול בבעיה עצמה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
ה עריכת פוסט אוף טופיק 4
T מקרו מחזוריות (פוסט שיתוף) אוף טופיק 1
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M אופטימיזציה של הפרשות לפנסיה - עוד פוסט עם טוויסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
deussex מה עוד חסר לי לאושר ? פוסט שיתוף התפתחות אישית 20
כ פוסט ראשון, היו עדינים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ס פוסט קורונה == ירידות שערים? שוק ההון 10
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נ ניודים, התנתקויות, ביטולים - פוסט עידוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ב למה פוסט נמחק? נדל"ן 5
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
S יש לסולידית פוסט שמראה את כל האופציות של קרנות מחקות מדדים עולמיים? שוק ההון 2
א פוסט ראשוני- דירה לצורך השקעה נדל"ן 17
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
ג חיפוש פוסט- כל צורות ההשקעה באגח האפשריות שוק ההון 1
ה מחפש פוסט על ריבית דריבית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
A שאלה בעקבות פוסט "קרנות ריט" שוק ההון 0
Kintsukuroi מעבר לארהב לצורך פוסט דוק אוף טופיק 6
M פוסט בכורה חופר, שוק ההון 46
הסולידית עידן פוסט-נתניהו אוף טופיק 1618
משה פוסט בבלוג שלי שבו אני מציג חלק מהעקרונות בספר אנטי שביר אוף טופיק 5
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Benjamin W עולם חדש נורא? [פוסט בבלוג] דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 67
ד פוסט מעניין: איך לא לאבד כסף בהחלפת עבודה אוף טופיק 5
ד שאלה לסולידית: פוסט "נתינת נייר ערך כמתנה" שוק ההון 3
ד פוסט שפורסם בעבר על מתנת יום הולדת לילדים שוק ההון 2
ס פוסט שננעל אוף טופיק 1
Waler "הכנסה בסיסית" - אם כבר יש על זה פוסט אוף טופיק 38
הסולידית הזמנה לכתיבת פוסט אורח אוף טופיק 0
איליה פוסט של MMM לראשון באפריל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R פוסט/תגובה אבודה אוף טופיק 0
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
משה הצטרפו להרפתקה וירטואלית - משחק מחשב כדרך להגברת מוטיבציה ופרודקטיביות התפתחות אישית 9
משה פיתוח של מוטיבציה התפתחות אישית 6
ITS הרגלים פיננסיים שנתיים - יצירת צ'ק ליסט קולקטיבי צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה