• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי RSU שקיבלתי בארץ אבל מכרתי בעת רילוקיישן

כן, רילוקיישן לארהב זאת דרך ניפלאה להפחית מס הכנסה במכירת RSU.
אני מתכנן למכור כל שנה כ100k שקלים בRSU
ומה ההשפעה של ניתוק תושבות? אתה ניתקת או מתכנן לנתק?

אני מתכנן למכור כל שנה כ100k שקלים בRSU
וואו מטורף!
״הבעיה״ היחידה שנשארת זה אם יש הרבה RSU ואז זה אומר להישאר על סיכון גבוה של מניה בודדת.
אבל זה נכון גם לשלב הפרישה שבו מפזרים על כמה שנים את המכירה (בשביל לא לעלות למדרגת מס גבוהה). פה לפחות לא נמצאים בשלב הפרישה, מה שמעלה את סיבולת הסיכון לנפילות, וגם יש משכורת במקביל (כך שלא צריך להוציא הרבה מה-RSU ואפשר ממש להישאר על אפס מס הכנסה).
בקיצור זה באמת יתרון מטורף.

איפה הRSU הופשרו?
המניות הופשרו בישראל, לפני הרילוקיישן. המכירה מתבצעת בשנה עוקבת לרילוקיישן.
ומה ההשפעה של ניתוק תושבות? אתה ניתקת או מתכנן לנתק?
ההשפעה היא לא לשלם מס הכנסה לישראל. מתכנן.

וואו מטורף!
״הבעיה״ היחידה שנשארת זה אם יש הרבה RSU ואז זה אומר להישאר על סיכון גבוה של מניה בודדת.
אבל זה נכון גם לשלב הפרישה שבו מפזרים על כמה שנים את המכירה (בשביל לא לעלות למדרגת מס גבוהה). פה לפחות לא נמצאים בשלב הפרישה, מה שמעלה את סיבולת הסיכון לנפילות, וגם יש משכורת במקביל (כך שלא צריך להוציא הרבה מה-RSU ואפשר ממש להישאר על אפס מס הכנסה).
בקיצור זה באמת יתרון מטורף.
בידיוק. גם ככה נמנעתי מלמכור את המניות של הRSU כי לדעתי הסיכון המוגבר עדיף מאשר לשלם 50% מס. זה בעיקר נכון לשלב שבו ההכנסה גבוהה כמו שציינת.

נערך לאחרונה ב:
המניות הופשרו בישראל, לפני הרילוקיישן. המכירה מתבצעת בשנה עוקבת לרילוקיישן.
האם נעזרת ביועץ מס/הגירה?
למיטב הבנתי, אם המניות הופשרו בישראל אז המדינה מצפה לקבל את המס.
ראה את הודעתי בעמוד הקודם.

ההשפעה היא לא לשלם מס הכנסה לישראל.
זה לא נופל תחת סעיף 100א לפקודה ("מס יציאה")?
או שהתכוונת שתוכל לשלם מס פירותי לפי שיעורי מס נמוכים, מכיוון שאין לך הכנסה פירותית אחרת באותה שנת מס?

נערך לאחרונה ב:
נשמע לי קצת מוזר שמס הכנסה יוצא טמבל פה, הייתי מצפה שיסתכלו על המס השולי שלך ביום ניתוק התושבות או משהו כזה. על פניו אם אתה צודק זה סוג של טעות, ולראייה היא מאוד מתגמלת את מי שעושה רילוקיישן כי מאוד כדאי לעבור לחו"ל לכמה שנים בהן אתה מרוויח משכורת בחו"ל ובו זמנית מוכר rsu במס שולי נמוך

בארה"ב אתה מחויב רק על הרווח מיום ההבשלה.
מבחינה "פירותית" אירוע המס קרה כשלא היית תושב ארה"ב, ולכן אתה לא מחויב בו כעת.
לא מתווכח עם @FIYaacov (קטונתי), רק מציין שזה נראה כמו אחד מהתחומים האפורים האלה במיסוי בינלאומי (החוק האמריקאי לא מתייחס למסלולי מיסוי RSU בישראל), אז מציע לוודא מראש שיש לך רו"ח שיסכים לדווח ל-IRS רק על הרווח ההוני. על פניו בשנה בה אתה מוכר תקבל בישראל טופס 106 עם השווי הפירותי כהכנסת עבודה, ולא מובן מאליו שלא צריך לדווח על ההכנסה הזו לארה"ב.

אז מציע לוודא מראש שיש לך רו"ח שיסכים לדווח ל-IRS רק על הרווח ההוני.
בהיבט הזה מומלץ להישאר עם רואה חשבון שגר בישראל ומכיר את הנושא, מאשר מישהו מקומי לאחר המעבר.

ולא מובן מאליו שלא צריך לדווח על ההכנסה הזו לארה"ב.
אירוע המס הפירותי בארה"ב הוא במועד ההבשלה, מה שקרה לפני היותך אמריקאי ולכן הוא לא אירוע מס בארה"ב, אבל הם כן מכירים בו לצורך חישוב "בסיס". עדיין מצריך רו"ח שיודע את זה, אבל זה הפרקטיקה.

האם נעזרת ביועץ מס/הגירה?
למיטב הבנתי, אם המניות הופשרו בישראל אז המדינה מצפה לקבל את המס.
ראה את הודעתי בעמוד הקודם.
זה לא נופל תחת סעיף 100א לפקודה ("מס יציאה")?
או שהתכוונת שתוכל לשלם מס פירותי לפי שיעורי מס נמוכים, מכיוון שאין לך הכנסה פירותית אחרת באותה שנת מס?

נכון, ישראל אכן תקבל מס הכנסה במכירת המניות שהופשרו בישראל אבל לפי מדרגה נמוכה ביותר. במקום לשלם 50% מס, אשלם כ11% על 100K בשנה.
תיקון להודעה הקודמת שלי - ניתוק תושבות זה עבור שלא אשלם מס הכנסה על המשכורת החודשית שלי.
וכן - התייעצתי עם יועץ מס.

נערך לאחרונה ב:
נשמע לי קצת מוזר שמס הכנסה יוצא טמבל פה, הייתי מצפה שיסתכלו על המס השולי שלך ביום ניתוק התושבות או משהו כזה. על פניו אם אתה צודק זה סוג של טעות, ולראייה היא מאוד מתגמלת את מי שעושה רילוקיישן כי מאוד כדאי לעבור לחו"ל לכמה שנים בהן אתה מרוויח משכורת בחו"ל ובו זמנית מוכר rsu במס שולי נמוך
אני לא חושב שזאת "טעות" בהכרח. התוכנית הראשונית שלי הייתה למכור RSU תוך כדי דוקטורט ולחיות מRSU + מלגה. גם במקרה הזה אתה מציע שימסו אותי לפי מס שולי ברגע תחילת הדוקטורט? אולי המלגות צריכות להיות חייבות במס?

יש משהו עקום בלדרוש מס הכנסה בזמן מכירת מניות ולא בזמן ההבשלה. זאת הטבת מס שיוצרת אינסנטיב לא לעבוד בכללי, לא רק לעבור לחו"ל.

העובדה שהמס השולי שלי בישראל הוא 50% ובמדינה שאני עובר אליה הוא 35%, זה האינסנטיב האמיתי לעבור לעבוד לחו"ל.

העובדה שהמס השולי שלי בישראל הוא 50% ובמדינה שאני עובר אליה הוא 35%, זה האינסנטיב האמיתי לעבור לעבוד לחו"ל.
שים לב שבמדינה שאתה עובר אליה ה- RSU ימוסו ברגע ההבשלה והמס הוא מס פירותי לפי המחיר בעת ההבשלה (אלא אם כן הצהרת על ההכנסה ושילמת את המס בעת ההענקה). אני לא יודעת מה היחס בין המשכורת שתהיה לך (שנכנסת לבנק) לבין ה- RSU שתקבל שם. אבל ההפרש באחוזי מס ההכנסה לא בהכרח מציג את כל הסיפור.

זה כמובן לא משפיע (לדעתי) כהוא זה על ההחלטה שלך. החוויה של רילוקיישן יכולה להיות מדהימה הן כחוויה אישית והן כקפיצת מדרגה מבחינה מקצועית.
פשוט אומרת את זה כי כתבת שזה היה האינסנטיב האמיתי שלך למעבר…

נערך לאחרונה ב:
ברשותי RSU ואני שוקל רילוקיישן. אני מבין שייתכן שאחוייב במס כפול.
יועץ המס שדיברנו איתו המליץ לממש את כל ה-RSU על אדמת ישראל, לפני המעבר.

ולא רק זאת - אם ההגירה היא בתחילת שנת 2024 (למשל, ב-20 לינואר 2024) הוא המליץ לממש את כל ה-RSU עד סוף שנת 2023, כדי שמדינת היעד לא תמסה את ה-RSU כפי שקורה בחלק מהמקרים, תלוי במדינה.
כלומר, לטענתו אפילו אם מימשת במקרה זה ב-15 לינואר על אדמת ישראל, מדינת היעד עלולה בחלק מהמקרים לרצות נתח מהמכירה.

כמובן, לא המלצה או ייעוץ.

נכון, ישראל אכן תקבל מס הכנסה במכירת המניות שהופשרו בישראל אבל לפי מדרגה נמוכה ביותר. במקום לשלם 50% מס, אשלם כ11% על 100K בשנה.
ישראל גם זכאים למיסוי ראשונים על רווחי ההון של מניות שהופשרו בישראל, כלומר 25% מס לישראל ואז זיכוי מס זר בארה"ב.

המס השולי שלך גבוה? אם כן נשמע הפוך למסקנה של @Wonko
סכום ה-RSU שלי נמוך משמעותית משל @Wonko כך שייתכן שיועץ המס שלי העדיף פשטות.

ההבדל בין המסקנות עדיין מוזר, אני מסכים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
F RSU מיסוי מיסים 1
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
lizozom כפל מיסוי על RSU מחברה בינלאומית מיסים 4
א מדיניות מיסוי RSU שוק ההון 2
S מיסוי RSU וקיזוז מול מגן מס מיסים 4
N מיסוי RSU בארה"ב מיסים 3
A שאלה לגבי מיסוי בעקבות מכירת RSU מיסים 2
R מיסוי rsu מקרה ספציפי מיסים 32
I מיסוי RSU ושער הדולר מיסים 5
I מיסוי RSU בעת מימוש מיסים 1
ה מיסוי על RSU לפני הנפקה מיסים 7
G שינוי צורת מיסוי של RSU מיסים 1
M מיסוי RSU בעת סיום העסקה מיסים 35
O מיסוי RSU בירושה או בניתוק תושבות מיסים 0
ב רילוקישן, מיסוי ו-RSU מיסים 2
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה