• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיומנויות או כישורים יצרניים

Myrath

משתמש רגיל
דירוג
450
ערב טוב,

מקווה שאתם בטוב בימים אלו.

התקופה האחרונה העצימה את תחושת הכמיהה שלי לפתח כישורים יצרניים וזאת הן בשל הפרספקטיבה הכללית שהביאה עימה והן בשל ההבנה שאני צריך להיות יותר פרגמטי, סתגלני ועמיד.

אני מתקרב לגיל 29, עו"ד עם כמה שנות ניסיון.
היתרון העיקרי במקצוע שלי הוא היכולת לנווט באופן די חופשי ואף להשעות את העיסוק במקצוע למשך שנים כאשר עדיין יישמר הצוהר לחזור - בניגוד לאנשי מחשבים ולמעשה מרבית המקצועות שאני מכיר [בין אם זה בשל התגובה בה תיתקל (בעריכת דין זה מתקבל יותר בהבנה) או בשל כך שהשוק משתנה והידע שצברת כבר לא רלוונטי (לדוגמה - אנשי מחשבים)].

במבט "אובייקטיבי" מצבי די טוב.
ללא ילדים (בתוספת סימן שאלה אם אהיה מוכן אי פעם לכך) ובגדול דירה בבעלותי ללא משכנתה.
די סולידי ובעל תכנון פיננסי בריא לכל הפחות.

אני שלם עם התהליך שעברתי עד היום. בחרתי את המקצוע בשיקולים די בוגרים ומרחיקי ראות, אך ידעתי מראש שיגיע היום, לאחר שאצלח את תקופת ההתבססות המינימלית, שארצה דבר מה נוסף.
לצד היתרונות שבמקצוע קיימים חסרונות רבים, שעיקרם (עבורי): בחלקים ניכרים של המקצוע לא נדרש שכל כלל, אלא כישורים שהגם שאני מכיר בקיומם, הם נחותים בעיניי. בחלקים אחרים מידת היצירתיות שהמקצוע מאפשר היא ממש לא דומה לזו שנחזית בסרטים וכו'. בנוסף, כבעל השקפה ליברטריאנית, ממש לא קל לי לשתף פעולה עם מנגוני בירוקרטיה והתערבות ממשלתית שהם בעיניי חסרי כל לגיטימציה. גם האווירה שהמקצוע משרה - מהקולגות ועד ההתנהלות היומיומית אינה מעודדת במיוחד.

לאחרונה , לצד המחשבה לפעול כעצמאי - מתחזק אצלי כאמור הרעיון לפתח מקצוע שני.
הבעיה היא, שעם כל הידיעה שבסופו של יום יש לי כישורים וכו' - ככל שהדברים מתקרבים למיומנות פרקטית או יצרנית אני מרגיש שדי נדפקתי. ממתמטיקה ועד כישורים טכניים - החלק הפחות שלי.
עם זאת, חייב לומר בכנות שמעולם לא ניסיתי בכל הכוח.

ומכאן הפוסט הזה - אני לא מתכוון לייבש את עצמי על ספסלי האקדמיה שוב, לפחות לא לזמן ממושך.
מאוד רוצה לפתח כישורים שיכולים לתרום לי ולסביבה. יכול לומר שנצבט לי הלב כשאני חושב על מהנדסים, רופאים, אחיות או כל מי שיכול לחזור הביתה ולהרגיש את התרומה שהוא נותן - גם אם בשכר.
עריכת דין, ראיית חשבון, פרסום - כל אלו, על נגזרותיהם, לא אהודים עליי...

מעניין אותי אם יש כיוון שלא חשבתי עליו, או דרך לבחון אם אני יכול להתפתח בכיוון אחר (כרגע, ההסתמכות שלי על כך שאני לא מוכשר לתחומים האלו נובעת בעיקר מחווית הלמידה בתיכון נחשל ובעיקר מתפיסה עצמית שקשה לי לומר שהיא מבוססת במיוחד...).

אשמח לכל טיפ או רעיון, בייחוד בתקופה הזאת :)

אם אפשר לשאול, מסקרנות, באיזה תחומים ספציפיים אתה?
ואם אתה לא אוהב את המקצוע באופן בסיסי, בחרת בו רק כי הוא נראה פרקטי?

אם אפשר לשאול, מסקרנות, באיזה תחומים ספציפיים אתה?
ואם אתה לא אוהב את המקצוע באופן בסיסי, בחרת בו רק כי הוא נראה פרקטי?

אני לא שונא את המקצוע, אלא אמביוולנטי כלפיו.
עסקתי כבר במגוון תחומים, אבל יכול לציין את תחומי המסחר וחדלות הפירעון כתחומים מרכזיים.
בחירתי במקצוע מהטעמים שציינתי (היכולת להחזיק את המקצוע על HOLD לתקופות די ארוכות) וטעמים נוספים (ידעתי שאני טוב בזה ושבניגוד לדעה הרווחת - יש עבודה).
that being said, אני שואף שיהיה לי, ולו כתחום משני, תחום שירגיש לי יותר יצרני ובכלל, אני מצד אחד אדם מאוד נישתי אבל עם כל זה, קשה לי לחשוב על עצמי כבעל מקצוע אחד בלבד.

קורס פרמדיקים?
טוב שאתה מעלה את זה כבר עכשיו כי הייתי צריך לציין - רפואה, אחיות, דם, מוות ומה שביניהם - בלתי אפשרי לחלוטין לצערי.
אלו תחומים שאשמח לעזור בעתיד כפרו בונו כעו"ד, וזה ממש המירב שמתאפשר לי.

מה לגבי מגשר ?

קרוב לתחום שלך , יוצאים עם המון הרגשת ערך , והאוירה שונה מעריכת דין.

מה לגבי מגשר ?

קרוב לתחום שלך , יוצאים עם המון הרגשת ערך , והאוירה שונה מעריכת דין.
זה כמעט חלק מהמקצוע היות שרבים עושים תעודת גישור.
זה משהו שבהחלט אשקול לחיוב, אבל בסופו של יום זה לא משנה את הפוזיציה שלך במקצוע. הגישור מתבצע תחת המעטה הרגולטורי והמשפטי שקיים והרבה פעמים הליך גישורי מתכתב בצורה ישירה עם ההליך הדיוני.
מאוד הייתי רוצה תחום שיש בו תפוקה קצת יותר נראית לעין.

*תודה על ההכוונה SO FAR*
אני תוהה אם יש דרך שבה אוכל לבדוק את ההתאמה שלי מבחינת מתטמיקה ותחומי ריאליים נוספים.

רק מדגיש - המטרה/סטנדרט היא ממש לא הטכניון...

מאוד רוצה לפתח כישורים שיכולים לתרום לי ולסביבה.
נפחות (עבודה בברזל ומתכת) או רתכות
נגרות
תיקון וטיפול ברכבים
בישול
גינון

חשבת על לימודי הנדסאות?

למשל הנדסאי בניין. יחד עם ההשכלה המשפטית שיש לך ועם תעודת עורך דין, זה נראה לי כמו שילוב טוב שיכול להכניס לנישות מעניינות בתחום.

ערב טוב,

מקווה שאתם בטוב בימים אלו.

התקופה האחרונה העצימה את תחושת הכמיהה שלי לפתח כישורים יצרניים וזאת הן בשל הפרספקטיבה הכללית שהביאה עימה והן בשל ההבנה שאני צריך להיות יותר פרגמטי, סתגלני ועמיד.

אני מתקרב לגיל 29, עו"ד עם כמה שנות ניסיון.
היתרון העיקרי במקצוע שלי הוא היכולת לנווט באופן די חופשי ואף להשעות את העיסוק במקצוע למשך שנים כאשר עדיין יישמר הצוהר לחזור - בניגוד לאנשי מחשבים ולמעשה מרבית המקצועות שאני מכיר [בין אם זה בשל התגובה בה תיתקל (בעריכת דין זה מתקבל יותר בהבנה) או בשל כך שהשוק משתנה והידע שצברת כבר לא רלוונטי (לדוגמה - אנשי מחשבים)].

במבט "אובייקטיבי" מצבי די טוב.
ללא ילדים (בתוספת סימן שאלה אם אהיה מוכן אי פעם לכך) ובגדול דירה בבעלותי ללא משכנתה.
די סולידי ובעל תכנון פיננסי בריא לכל הפחות.

אני שלם עם התהליך שעברתי עד היום. בחרתי את המקצוע בשיקולים די בוגרים ומרחיקי ראות, אך ידעתי מראש שיגיע היום, לאחר שאצלח את תקופת ההתבססות המינימלית, שארצה דבר מה נוסף.
לצד היתרונות שבמקצוע קיימים חסרונות רבים, שעיקרם (עבורי): בחלקים ניכרים של המקצוע לא נדרש שכל כלל, אלא כישורים שהגם שאני מכיר בקיומם, הם נחותים בעיניי. בחלקים אחרים מידת היצירתיות שהמקצוע מאפשר היא ממש לא דומה לזו שנחזית בסרטים וכו'. בנוסף, כבעל השקפה ליברטריאנית, ממש לא קל לי לשתף פעולה עם מנגוני בירוקרטיה והתערבות ממשלתית שהם בעיניי חסרי כל לגיטימציה. גם האווירה שהמקצוע משרה - מהקולגות ועד ההתנהלות היומיומית אינה מעודדת במיוחד.

לאחרונה , לצד המחשבה לפעול כעצמאי - מתחזק אצלי כאמור הרעיון לפתח מקצוע שני.
הבעיה היא, שעם כל הידיעה שבסופו של יום יש לי כישורים וכו' - ככל שהדברים מתקרבים למיומנות פרקטית או יצרנית אני מרגיש שדי נדפקתי. ממתמטיקה ועד כישורים טכניים - החלק הפחות שלי.
עם זאת, חייב לומר בכנות שמעולם לא ניסיתי בכל הכוח.

ומכאן הפוסט הזה - אני לא מתכוון לייבש את עצמי על ספסלי האקדמיה שוב, לפחות לא לזמן ממושך.
מאוד רוצה לפתח כישורים שיכולים לתרום לי ולסביבה. יכול לומר שנצבט לי הלב כשאני חושב על מהנדסים, רופאים, אחיות או כל מי שיכול לחזור הביתה ולהרגיש את התרומה שהוא נותן - גם אם בשכר.
עריכת דין, ראיית חשבון, פרסום - כל אלו, על נגזרותיהם, לא אהודים עליי...

מעניין אותי אם יש כיוון שלא חשבתי עליו, או דרך לבחון אם אני יכול להתפתח בכיוון אחר (כרגע, ההסתמכות שלי על כך שאני לא מוכשר לתחומים האלו נובעת בעיקר מחווית הלמידה בתיכון נחשל ובעיקר מתפיסה עצמית שקשה לי לומר שהיא מבוססת במיוחד...).

אשמח לכל טיפ או רעיון, בייחוד בתקופה הזאת :)
יפה שכליברטמאן הבנת שעוד, רוח זה עוד מעכרים שמלבים ביורוקרטיה והתערבות מיותרת של המדינה... אם רוצה להרגיש יצרני יזמות. היי טק תתאים לך...

אולי כדאי שאעביר איזשהו מסר ביניים כי אולי פתחתי דיון רחב מדי.

בסופו של יום אני די מכיר את המקצועות הקיימים כיום ובהינתן שקשה לי להאמין שאעשה עוד תואר - הרשימה הזאת די מצומצמת.
אולי עדיף שאגע בבעיה העקרונית - אני לא יודע אם יש לי (ולמעשה חושד שאין לי) את הכישורים למקצועות ריאליים - ובעצם מעל הכל הייתי רוצה לבדוק את ההתאמה שלי למקצוע משני כזה או אחר. זה ממש לא חייב להיות הנדסאי וכו'. באיזשהו מקום אני יכול אפילו לראות את עצמי עובר הכשרת בודק תוכנה.

אז נאמר זאת כך - מי שלכל הפחות לא gifted במקצועות הריאליים על כל תת התחומים - מהיכן כדאי להתחיל לנסות בכל זאת?
שוב, הסטנדרטים שאני מציב הם מבחינתי מאוד נמוכים. ממש לא מחפש להמציא את הגלגל ולא מן הנמנע שבסופו של דבר גם אשאר עו"ד מבלי לערוך שום גיוון ברמת הקריירה.

אני נוטה כרגע לבדוק תחומים "רכים" כמו QA, ייעוץ השקעות או כל דבר בסגנון הזה...

עריכה: מנסה למקד אפילו יותר. כעו"ד במשרדים שהיו מובילים ביותר ובעלי משאבים נחשפתי לכל התחום של מחשוב וסודיות מידע וכיו"ב.
אז זאת אולי דוגמה טובה - האנשים שראיתי שבאים במגע איתנו בכל מה שקשור לתחום הזה לא היו מהנדסי תוכנה למיטב ידיעתי. זה בעיקרון הכיוון שלי כרגע.
או התעסקות עם תוכנה כמו PRIORITY, בניית אתרים... משהו בסגנון.

נפחות (עבודה בברזל ומתכת) או רתכות
נגרות
תיקון וטיפול ברכבים
בישול
גינון
הלוואי והייתה לי ראשית האוריינטציה המינימאלית למי מהתחומים הללו - שאחרת ספק אם הייתי פותח את הפוסט.
אבל האמת שגם מעבר לכך - הייתי מעדיף תחום שלו הייתי חושב על הסבה מקצועית איזשהו יום - הייתי יכול להיכנס אליו כתחום "מסודר" יחסית.

חשבת על לימודי הנדסאות?

למשל הנדסאי בניין. יחד עם ההשכלה המשפטית שיש לך ועם תעודת עורך דין, זה נראה לי כמו שילוב טוב שיכול להכניס לנישות מעניינות בתחום.
אני לא כל כך הצלחתי להבין לאיזה שילוב כיוונת.
כעו"ד, אתה מאוד מוגבל מבחינת אתיקה מקצועית בקשר לשילוב המקצוע עם מקצוע אחר (זה נכון אפילו למקצועות משיקים כמו יועץ מס/רו"ח/מתווך, וביתר שאת לתחומים חיצוניים לחלוטין).

יפה שכליברטמאן הבנת שעוד, רוח זה עוד מעכרים שמלבים ביורוקרטיה והתערבות מיותרת של המדינה... אם רוצה להרגיש יצרני יזמות. היי טק תתאים לך..
הבנתי את זה עוד הרבה לפני. לא מעט עורכי דין מבינים זאת ומתבטאים בקשר לכך.
באופן אירוני, זה היה אחד הדברים שקצת הכניס אותי למקצוע, וזה גם לא שבעולם שיפעל על טהרת הליברטריאניזם לא יהיה מקום לעורך דין - פשוט הרבה פחות...
היי טק תמיד נשמע מעולה, אבל למי שאין כל ניסיון ושוב - לפי התחושות והפידבקים שהמציאות הביאה לי עד היום אני ממש לא מציאה בתחום הריאלי.
אתה חושב שאני יכול להתגבר על החסמים? אשמח לשמוע :)

נערך לאחרונה ב:
לגבי בדיקת היכולות הטכניות שלך :

הייתי לומד לתכנת python בשביל הכיף. בן שפות התכנות היא אחת הקלות ללמידה . זה, וכמה שתרחיק בזה, יתן לך הרבה פידבק לגבי אם אתה אוהב, יכול להסתדר, וכו.

ויכולת תכנותית כלשהיא תאמר לך שאולי תתאים לתחומים כמו בניית אתרים , בדיקות תוכנה אם זה יעניין אותך - כי פשוט תכנות בקטנה די נדרש בתחומים אלה.

זה כמעט חלק מהמקצוע היות שרבים עושים תעודת גישור.
זה משהו שבהחלט אשקול לחיוב, אבל בסופו של יום זה לא משנה את הפוזיציה שלך במקצוע. הגישור מתבצע תחת המעטה הרגולטורי והמשפטי שקיים והרבה פעמים הליך גישורי מתכתב בצורה ישירה עם ההליך הדיוני.
מאוד הייתי רוצה תחום שיש בו תפוקה קצת יותר נראית לעין.
האמת שהתעניינתי בגישור כגיג נחמד מהצד, יכול לפרט קצת מהידע שלך על הביקוש והכדאיות של זה? למה לא עסקת בזה עד עכשיו?
יש צעירים שמתעסקים בזה? יש לי הרגשה שלקוחות לא ייקחו צעירים ברצינות למקצוע כזה.

אגב, אם הייטק קורץ לך, למה לא להיות עורך דין בחברת הייטק פשוט?

לגבי בדיקת היכולות הטכניות שלך :

הייתי לומד לתכנת python בשביל הכיף. בן שפות התכנות היא אחת הקלות ללמידה . זה, וכמה שתרחיק בזה, יתן לך הרבה פידבק לגבי אם אתה אוהב, יכול להסתדר, וכו.

ויכולת תכנותית כלשהיא תאמר לך שאולי תתאים לתחומים כמו בניית אתרים , בדיקות תוכנה אם זה יעניין אותך - כי פשוט תכנות בקטנה די נדרש בתחומים אלה.

זה בערך מה שהבנתי לגבי פיית'ון, אבל לא ידעתי עד כמה היא רלוונטית או תישאר כזו בשוק הדינאמי הזה.
אבל בכל אופן, כפי שאתה אומר - לפחות בשביל לראות איך אני מסתדר.
יש מסגרת חינמית מומלצת ללימודי השפה הזו?
תודה :)

האמת שהתעניינתי בגישור כגיג נחמד מהצד, יכול לפרט קצת מהידע שלך על הביקוש והכדאיות של זה? למה לא עסקת בזה עד עכשיו?
יש צעירים שמתעסקים בזה? יש לי הרגשה שלקוחות לא ייקחו צעירים ברצינות למקצוע כזה.
עורכי הדין נהרו בהמוניהם ודי העמיסו את השוק, כך שאני מתקשה לראות מישהו ללא השכלה משפטית מסתנן לתחום.
בגדול, הגישור האמיתי מבחינתי, שהוא גם המעניין - הוא גישור מסחרי. שם, כפי שציינת, אף אחד לא ייקח בחשבון מגשר צעיר בייחוד אם אין לו השכלה משפטית וכו'. בד"כ גם בוחרים מגשר בעל שם או מישהו שהצדדים מכירים יחסית (בדומה לבורר לדוגמה).
לגבי גישור יומיומי - זה פחות מעניין לדעתי, אבל גם שם - סביר להניח שהצדדים יבצעו את הגישור באמצעות עורכי הדין שכבר ייצגו אותם בהליך. ככה זה בד"כ.
אותי, בכל אופן, התחום פחות מעניין. מעדיף ליטיגציה, חקירות, גילוי מסמכים וחילוץ האמת מתוך כל הסבך הזה.

אגב, אם הייטק קורץ לך, למה לא להיות עורך דין בחברת הייטק פשוט?

מפני שעורך דין בתחום ההיי טק לא באמת מתעסק בהיי טק. זה בדיוק כמו לייצג חברת הייטק שנכנסה לחדלות פירעון בהליך הפירוק שלה או ייצוג שלה בסכסוך מסחרי וכו'.
אני לא שולל את התחום, אבל הוא לא חף מכל ה"פגמים" שציינתי בפוסט הראשי ואני מעדיף את תחומי ההתדיינות וחדלות הפירעון.
תחומים שגם מקומו של עורך הדין בהם נובע פחות מקיומה של רגולציה מיותרת ויותר עקב צורך ממשי.

עו"ד פטנטים אולי?
אני לא יודע עד כמה זה שונה מעריכת דין 'רגילה'...

בניית אתרים... משהו בסגנון.
קל לנסות. לא יזיק אם יהיה לך משהו ספציפי שאתה רוצה לבנות. אולי אתר לעצמך?

אין לי הצעות ספציפיות למקורות לימוד, אבל כאן הומלצו סרטונים (אם כי נראה לי פורמט לא אידיאלי):
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/למידה-עצמאית-של-שפות-תכנות.13066/#post-299236

וכמה אתרים:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/האם-כדאי-ללמוד-בניית-אתרים.2752/#post-56933

עו"ד פטנטים אולי?
אני לא יודע עד כמה זה שונה מעריכת דין 'רגילה'...

בהחלט מספיק שונה בשבילי, אבל מצריך ידע מדעי (אפילו ממדרגה ראשונה הייתי אומר).
כרגע אני שואף להתחיל בקטן ולראות איך אני מתמודד בכלל עם מקצוע ריאלי כלשהו.

זה בערך מה שהבנתי לגבי פיית'ון, אבל לא ידעתי עד כמה היא רלוונטית או תישאר כזו בשוק הדינאמי הזה.
אבל בכל אופן, כפי שאתה אומר - לפחות בשביל לראות איך אני מסתדר.
יש מסגרת חינמית מומלצת ללימודי השפה הזו?
תודה :)

עורכי הדין נהרו בהמוניהם ודי העמיסו את השוק, כך שאני מתקשה לראות מישהו ללא השכלה משפטית מסתנן לתחום.
בגדול, הגישור האמיתי מבחינתי, שהוא גם המעניין - הוא גישור מסחרי. שם, כפי שציינת, אף אחד לא ייקח בחשבון מגשר צעיר בייחוד אם אין לו השכלה משפטית וכו'. בד"כ גם בוחרים מגשר בעל שם או מישהו שהצדדים מכירים יחסית (בדומה לבורר לדוגמה).
לגבי גישור יומיומי - זה פחות מעניין לדעתי, אבל גם שם - סביר להניח שהצדדים יבצעו את הגישור באמצעות עורכי הדין שכבר ייצגו אותם בהליך. ככה זה בד"כ.
אותי, בכל אופן, התחום פחות מעניין. מעדיף ליטיגציה, חקירות, גילוי מסמכים וחילוץ האמת מתוך כל הסבך הזה.

מפני שעורך דין בתחום ההיי טק לא באמת מתעסק בהיי טק. זה בדיוק כמו לייצג חברת הייטק שנכנסה לחדלות פירעון בהליך הפירוק שלה או ייצוג שלה בסכסוך מסחרי וכו'.
אני לא שולל את התחום, אבל הוא לא חף מכל ה"פגמים" שציינתי בפוסט הראשי ואני מעדיף את תחומי ההתדיינות וחדלות הפירעון.
תחומים שגם מקומו של עורך הדין בהם נובע פחות מקיומה של רגולציה מיותרת ויותר עקב צורך ממשי.
האמת שהצעתי עו"ד בחברת הייטק כי לא התרשמתי שאתה מתעניין בתכנות/תחום טכני אז הנחתי שאתה נמשך לתנאים ולסביבת העבודה ולא למקצוע עצמו, וגם לרוב עבודה בהייטק לא מציעה את אותו הסיפוק שתיארת שיש למנתחים וכו'. לדעתי זה גם מאוד תלוי מה מטרות העל שלך בחיים, אם אתה שואף לעצמאות כלכלית בהשראת הסולידית אז אולי עדיף לך להחזיק עוד כמה שנים במקצוע המבוסס שלך. זה רק דוגמה אחת מבין מיליון, כן? אני לא מניחה שכולם פה חותרים למטרה אחת אני פשוט לא מכירה אותך אבל אם משמעות זה מה שאתה מחפש, למה בהכרח באמצעות שינוי קריירה? זה צעד דרסטי בכיוון ההפוך מהביטחון המצוין שיש לך ולא חסר אלפי דרכים להתנדב, לעזור, להרחיב אופקים ולהתפתח לא על חשבון המקצוע שלך שנשמע טוב בסך הכל, לעשות עכשיו הסבת קריירה יכול לעלות לך בהרבה משאבים זמן ועצבים ואף אחד לא מבטיח לך שבאמת בסוף התהליך תהיה שמח ומרוצה. אני חשבתי כל החיים שאני צריכה להיות מתכנתת ועכשיו שאני מתכנתת בא לי לזרוק את זה לפח, אבל אני נשארת כי זה מתאים למטרות ארוכות הטווח שלי ובסך הכל לעבוד בנוחות במשרד במשכורת גבוהה ועם תפקיד עם יוקרה (3 דברים שיש גם לך..) זה לא הדבר הכי גרוע שיכול להיות, אפילו לא קרוב.

אני לא כל כך הצלחתי להבין לאיזה שילוב כיוונת.
טוב, אולי לא תעודת העורך דין, יותר ההשכלה המשפטית, זו הכוונה. או, ההבנה המשפטית, אם תרצה. זו לא חובה, אבל זה בונוס נחמד.

למה אני מתכוון?

כל התחום של הבנייה והתכנון , בגדול. במודעות דרושים קוראים לזה 'ייעוץ תכנון וסטטוטוריקה' וכאלה.

זו הייתה רק דוגמה כמובן. אני הבנתי שאתה מחפש תחום יצרני אבל לא הארדקור , כזה שדרושה בו גם יכולת הבנה משפטית .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מכירים סדנא שמשפרת בטחון עצמי/מיומנויות תקשורת או דיבור לפני קהל? התפתחות אישית 8
משה הדרכה על מיומנויות למידה ואיך להגביר ריכוז ומוטיבצייה התפתחות אישית 6
משה סיכום חוברת מיומנויות למידה התפתחות אישית 71
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה