• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדיניות תיק ההשקעות שלי

סמבה

משתמש רגיל
דירוג
164
היי,
הייתי שמח לשמוע את דעתכם על מדיניות תיק ההשקעות שלי.
קצת רקע עלי, נכנסתי לשוק ההון לראשונה שבועיים לפני הנפילות של משבר הסאב פריים. נכוותי ב30% הפסד אבל על סכום יחסית קטן. מאז לקחתי קורסים וקראתי לא מעט, ופרט למספר חודשים במהלך 2010-2011 רוב הזמן ישבתי באופן מודע על הגדר וחסכתי. פשוט כי רציתי ללמוד, להבשיל, לחוות את הלחצים הפועלים על משקיע עקב התנודתיות והמדיה ללא לקיחת סיכון כספי, כך שאוכל לגבש לעצמי אסטרגיית השקעה לטווח ארוך בה אני מאמין שאוכל לדבוק.

בתקופה האחרונה עברתי גם על הבלוג הנ"ל, וגיבשתי לי אסטרטגיה שאני חושב שתתאים לי.
הייתי שמח לשמוע מה דעתכם, וגם למצוא את ה blind spots שלי.

כמו שכתוב בבלוג ובפורום, גם אני לא מאמין בתיק שהוא 100% מנייתי, אם תקחו את הS&P ב10 השנים האחרונות תראו שהוא עלה בממוצע כ4.5% לשנה. וב20 השנים האחרונות ב6%. זוהי תשואה שלא מצדיקה את התנודתיות והסיכון.
הגדרתי לעצמי מדיניות השקעות אדפטיבית, המחליפה באופן הדרגתי בין שני סוגי תיקים, תיק מנייתי, ותיק דפנסיבי. המעבר בין תיק מנייתי לתיק דפנסיבי יהיה בהתאם למה שכתוב בהמשך.

בעקרון כל 3 חודשים אני מתכוון לאזן את התיק.
תיק מנייתי:
20% הגנה מפני אינפלציה (לא משנה אם התיק מנייתי או דפנסיבי)
מתוכם 5% זהב IAU, ו - 15% נדלן ריט VNQ
50% סל מניות - התעודה הכי זולה למדד S&P LOW VOLATILITY, כרגע SPLV היא היחידה
30% אגח ממשלת ישראל, לפי היחס (20% טווח ארוך, 40% 5-10 שנים, 40% 2-5 שנים)

תיק דפנסיבי:
20% הגנה מפני אינפלציה (לא משנה אם התיק מנייתי או דפנסיבי)
מתוכם 5% זהב IAU, ו - 15% נדלן ריט VNQ (אלא אם במהלך משבר - המשבר הוא משבר נדלן בארהב)
20% סל מניות - התעודה הכי זולה למדד S&P LOW VOLATILITY, כרגע SPLV היא היחידה
60% אגח ממשלת ישראל, לפי היחס (40% טווח ארוך, 40% 5-10 שנים, 20% 2-5 שנים)

מדיניות המעבר מתיק מנייתי לתיק דפנסיבי.
כאשר שני התנאים לעיל מתקיימים יחדיו.
1. כאשר יש משבר גלובלי הכולל נכסים/הלוואות רעילים והוא מקבל כינוי במדיה. בדרך כלל יש כמה חודשי חסד מרגע שהמשבר מקבל כינוי עד הנפילות הרציניות. למעשה בשני המשברים האחרונים היו עוד חצי שנה של עליות בזמן שהמשבר כבר קיבל כינוי

למשל משבר הדוט קום (קיבל כינוי לפחות באפריל 2000 אם לא לפניו)
https://www.google.co.il/search?q=משבר+הדוט+קום&source=lnt&tbs=cdr:1,cd_min:1/1/1999,cd_max:31/12/2000&tbm=

וכנל לגבי משבר הסאב פריים
https://www.google.co.il/search?q=משבר+הסאב+פריים&biw=1466&bih=911&source=lnt&tbs=cdr:1,cd_min:1/1/2007,cd_max:31/12/2007&tbm=

2. רווחי המניות במדד S&P קטנים באופן משמעותי (יותר מ 20 %) במשך 2 רבעונים
רווחי המניות במדד S&P מחושבים ע"י ערך המדד חלקי יחס ה PE
ראו למשל הגרף העליון - כאן
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WWA_XQmvutnT0383MFe65mB2RiJ1WwzXeMPoHdZgCMY/edit?usp=sharing

מרגע שמתקיים התנאי, אני מעביר 30% מהתיק מסל המניות לאגח ממשלת ישראל במהלך שני רבעונים. אם אחרי הרבעון הראשון שהעברתי מחירי המניות עוד לא החלו לרדת, או ירדו וחזרו לעלות, אני משאיר את סל המניות ברמה של 35% עד לחזרה לעליה ברווחי המניות במדד S&P.

מעבר מתיק דפנסיבי לתיק מנייתי.
כשנה וחצי אחרי תחילת הירידות במשבר פיננסי, מגדיל את סל המניות בפעימות של 10% בכל רבעון. התנאי להגדלה בין רבעונים הוא שישנה עליה ברווחי המניות במדד S&P

נשמע לי קצת מורכב מדי.

לגבי SPLV - נראה לי ש-USMV יותר זול והיו לו ביצועים דומים או יותר טובים: סימומלציה.

לגבי האגחים - לא ברור לי לסבך עם שלושה אגחים במח"מ-ים שונים ולא פשוט לבחור את המח"מ הרצוי עליך (ארוך, בינוני או קצר) ולקנות תעודה אחת שמתאימה למח"מ הזה.

לגבי הגנה מאינפלציה - אני יכול להבין למה שתחזיק זהב בשביל זה, אבל אני בספק אם VNQ יותר טוב בהגנה מפני אינפלציה מאשר פשוט כלל המניות, ואילו אתה משלם על האחזקה ב-VNQ יותר עמלות, יותר מס (עקב יותר דיבידנדים) ויותר סיכון בחשיפה לשוק מצומצם יחסית.

לגבי האסטרטגיה שלך למעבר בין התיקים - זה כל כך ספציפי, סובייקטיבי, מלא בהנחות לא מבוססות ותפור 1:1 לשני המשברים האחרונים שהיו שלדעתי רוב הסיכויים שהם יעשו לך הרבה יותר נזק מתועלת.
בכל רגע נתון יש אנשים במדיה שטוענים שאנחנו בפתחו של משבר. כינויים גם לא חסר. משבר הפד. משבר ה-"הכל". רק תקרא קצת zero-hedge והדמיון שלך יפתח.
אתה מחפש ספציפית משבר מבוסס הלוואות ונכסים רעילים \ נדל"ן, אבל כל משבר הוא ייחודי. שום משבר לא מתנהג כמו קודמיו. אתה מנווט בראי המראה האחורית ולא תראה את עמוד הבטון לפניך.

למה קבעת ירידה ברווחים במשך שני רבעונים? למה 20%? למה לא 19% ? תקרא את זה: http://awealthofcommonsense.com/2016/01/bear-market-truths/

שים לב ש-PE זה מחיר חלקי רווחים. אם אתה רוצה לדעת מה הרווחים, אתה לא צריך לחלק את המחיר חלקי ה-PE (להסתובב במעגלים) אתה פשוט צריך את הרווחים.

לא ממליץ ולא מייעץ. זאת רק דעתי. ג"נ - מחזיק VNQ וגם IAU ולא מתכנן לשנות פוזיציה בקרוב.

אם תקחו את הS&P ב10 השנים האחרונות תראו שהוא עלה בממוצע כ4.5% לשנה
מהשלישי למרץ 2006 ועד השלישי למרץ 2016 הוא עלה ב-6.65% בשנה.
מהשלישי למרץ 1996 ועד השלישי למרץ 2016 הוא עלה ב-7.67% בשנה.
http://longrundata.com
אל תשכח דיבידנדים!!!

15% נדלן ריט VNQ
זה לא מוצר שמגן עליך מאינפלציה - זו מניה שסובלת מנפילות בבורסה כמו כל מניה אחרת (אם לא יותר).
אל תתבלבל עם המילה "נדל"ן" - זה רחוק מאוד מלהיות השקעה יציבה בבלוקים.

אלא אם במהלך משבר - המשבר הוא משבר נדלן בארהב
ועל זה נאמר:
too little too late​
ברגע שתדע שזה משבר נדל"ן כבר הפסדת את רוב הכסף...

בדרך כלל יש כמה חודשי חסד מרגע שהמשבר מקבל כינוי עד הנפילות הרציניות.
זה הפוך - קודם מגיעות הנפילות החדות ואחר כך מגיע הכינוי.

למשל משבר הדוט קום (קיבל כינוי לפחות באפריל 2000 אם לא לפניו)
https://www.google.co.il/search?q=משבר+הדוט+קום&source=lnt&tbs=cdr:1,cd_min:1/1/1999,cd_max:31/12/2000&tbm=
כל התוצאות הללו פורסמו בדצמבר 2000 - הרבה אחרי שהמשבר חווה את הנפילות הגדולות ולא באפריל 2000.
בדצמבר כבר היה שם ובכתבות מדצמבר אמרו "באפריל..."...
לפי הטיעון שלך (חיפוש בגוגל עם שם המשבר לפי תאריכים) הכריזו על המשבר כבר בדצמבר 1999.

נשמע לי קצת מורכב מדי.
+1

באופן כללי לפי מחקרים רוב הניסיונות לתזמון שוק כמו שאתה מציע הניבו הפסדים ולא תשואת יתר על המדד.

אני מעדיף להיצמד לקנה, החזק וקבל דיבידנדים.

לגבי האסטרטגיה שלך למעבר בין התיקים - זה כל כך ספציפי, סובייקטיבי, מלא בהנחות לא מבוססות ותפור 1:1 לשני המשברים האחרונים שהיו שלדעתי רוב הסיכויים שהם יעשו לך הרבה יותר נזק מתועלת.
+1

לא הגבתי עדיין, כי הלכתי לעשות שיעורי בית בעקבות התגובות שלכם. אז דבר ראשון תודה.
אני אגיב בהמשך :)

@adamshalev , @daat99 , תודה.
לגבי VNQ, אני רואה אותה כהגנה מאיפלציה, מפני שבסופו של דבר מניות REIT מושתתות על נכסים פיזיים בעולם. זה שונה מחלק גדול מהחברות, שמחיר הוצרים שלהן נקבע ע"י ערך המותג, או יכולתן להוביל את השוק. לראיה (ואת זה בחנתי אחרי שחשבתי על REIT כמגן אינפלציה), המחירים של תעודות הסל על REIT היו אדישים למשבר הדוט-קום בתחילת שנות ה 2000. אני מתכוון להחזיק אותה בתוך תיק ה IRA, לכן אני לא מודאג ממס דיבידנדים, וה EXPENSE RATIO שלה הוא סביר (0.12%). אני מסכים שVNQ חושף אותי לשוק יותר מצומצם, אבל זה פחות רגיש מזהב, בו אני נסמך על סוג סחורה אחת, שהערך היחיד שלה נקבע בעיקר ע"י ההמון המחזיק בה. @daat99 , אם ננטרל את סיכון המטבע, למה "זה רחוק מאוד מלהיות השקעה יציבה בבלוקים.", אם נשווה לדירה יחידה שאני אקנה בשכונה כלשהי בארץ?
מה דעתכם על זה עכשיו?

לגבי תזמון השוק. מקבל מאד את זה שעשיתי התאמת יתר לשני המשברים האחרונים. היו מעט מאד משברים גדולים ב40 השנה האחרונות, לכן יהיה קשה לחזות מתי באמת הגיע הזמן לצאת ומתי זו אתרעת שווא או משבר שמתבטא בתיקון קטן-בינוני. עם זאת המוטיבציה שלי היתה "לקנות בזול כשהדם זורם ברחובות". לכן, מה אתם חושבים על המדיניות הבאה:
רוב הזמן להחזיק תיק באיזון של 60% מניות, 40% אגח ממשלתי. כאשר אנחנו נמצאים כבר בתוך משבר גדול, כזה שבמשך לפחות X זמן (נגיד שנה וחצי) הבורסה ירדה Y אחוזים (נגיד %35). אז אני אעלה את מרכיב הסיכון בתיק שלי ליחס של 80% או 90% מניות. כדי למנוע נעילת הפסדים, אני אחזור לאיזון המקורי של 60-40, רק אחרי שהרווחתי על המניות שקניתי בשלב בו שיניתי את האיזון, וההחלטה לחזור לאיזון תהיה תחת תנאי Z כלשהו (נגיד שמוקדם מבין המדד עלה לשווי שלו לפני הנפילות, או שעברו שנה או שנתיים) .

אני מתכוון להחזיק אותה בתוך תיק ה IRA, לכן אני לא מודאג ממס דיבידנדים
את מס הדיבידנדים מנכים במקור עוד בארה"ב, ולכן העובדה שבישראל אתה פטור ממס לא עוזרת לך בכלל.

העובדה שריטים לא קרסו במשבר הדוט קום לא קשורה לאינפלציה ובלוקים, היא קשורה לזה שריטים לא היו מניות דוט קום.

לגבי תזמון שוק, מה שתיארת זאת פשוט אסטרטגיה קצת אחרת של - תזמון שוק.
אני לא אומר שלשמור על חשיפה קבועה של אג״ח ומניות זה תמיד הדבר הנכון לעשות (פתחתי שרשור בנושא לא מזמן)
אלא שאתה צריך להיות מודע לכך שנסיונות שלך לנצח את השוק מועדים לכשלון וברוב הסיכויים יובילו ללחץ, עוגמת נפש והפסדים כספיים - שכולם יכלו להמנע אם היית דובק בגישה פסיבית לחלוטין.

אם נשווה לדירה יחידה שאני אקנה בשכונה כלשהי בארץ?
הבעיה היא לא אם "הבלוקים" שהחברה משקיעה בהם נשארים או לא - הבעיה היא אם החברה נשארת או פושטת את הרגל.
חברות ריט ידועות כחברות ממונפות להחריד והן נהנו בעשורים האחרונים מהורדות ריביות משמעותיות (מריבית דו ספרתית לריבית של עשירית האחוז) ולכן המינוף לרוב עבד לטובתן (משבר 2008 ריסק אותן בצורה דרסטית).
במקביל גם האינפלציה ירדה מאינפלציה דו ספרתית לאינפלציה שלילית בחלק מהמקומות כך שהריטים קיבלו דחיפה קדימה משני כיוונים.

עכשיו נשארת השאלה מה לדעתך יקרה הלאה:
1. האם הריבית תמשיך לרדת ותגיע לריבית שלילית דו ספרתית?
2. האם האינפלציה תמשיך לרדת ותגיע לאינפלציה שלילית דו ספרתית (דפלציה דו ספרתית)?
לדעתי שני המקרים האלו לא יקרו ולכן הדחיפה קדימה שקיבלו הריטים משנות השמונים ועד היום תיפסק.

יתרה מכך לדעתי הריביות יתחילו לעלות ויגיעו לטווח של 3-4% בשנה בתוך כמה שנים וכמוהן גם האינפלציה.
אם זה באמת יקרה אז חלק גדול מהריביות על המינופים יספוג מכה קשה וחלק גדול מהריטים פתאום ימצאו את עצמם במצב שתשלומי הריביות שהם צריכים לשלם גבוהים יותר מתזרים המזומנים שלהם.

אתה בדקת מה קרה לריטים ב-2000 וייחסת את ההתנהגות שלהם כהתנהגות אופיינית למשברים אבל בפועל משבר 2000 פגע בעיקר בחברות הטכנולוגיה והורדת הריביות עם אינפלציה דועכת ריככו את הירידה במחירי מניות הריט - לא העובדה שהן מבוססות "בלוקים".

שוב - העובדה שהבניין שהחברה רכשה נשאר לעמוד ואנשים מתגוררים בו לא אומרת שהחברה לא תפשוט רגל ותשאיר אותך כבעל מניות עם 0 עגול וגדול...
רכישת VNQ תרכך את הנפילה אבל ככל שיותר ריטים ימצאו את עצמם בלי יכולת להחזיר חובות כך הנפילה של VNQ תהיה יותר חזקה.
גם העובדה שלקיחת הלוואות בסביבת ריבית עולה יותר קשה תקשה על הריטים לצמוח בעתיד כי הן מחויבות לחלק 90% מהרווחים כדיבידנד (או שהן מאבדות הטבות מס משמעותיות) ולכן הן לא יכולות להשאיר לעצמן כרית בטחון שמנה לצורך התמודדות עם משבר הלוואות עתידי וריביות עולות.

מה דעתכם על זה עכשיו?
דעתי נשארה בעינה:
אתה יכול לעשות כרצונך אבל אני מתרחק מריטים כמו מאש...

לגבי תזמון השוק.
אני יודע שאני לא יודע לתזמן את השוק ולכן אני לא מנסה.
אני משקיע 100% מהחסכונות השוטפים במניות דיבידנד ברגע שהכסף מגיע לחשבון ההשקעות שלי ללא שום תלות במצב השוק.

טוב, אז אשמח לשמוע מה אתם חושבים עכשיו על התיק. (שינוי משמעותי בגישה - עקב התהליך שעברתי בשבועות האחרונים )
אני מתכוון לאזן אותו כל פעם שאחד הרכיבים העיקריים (אגח /מניות / ריט) משתנה ב 15% יחסית לחלק היחסי שלו, ולדגום את התיק פעם ב3 או 6 חודשים.
בחירה בריט ישראלים תחת IRA כי הם לא ממוסים, ולכן יש פוטנציאל תשואה עודפת כי הם גם לא משלמים מס חברות.

חלק של 15% לריט בגלל הקורלציה הנמוכה שלהם לשוק המניות.

בעיקרון בגלל שעמלות מינימום על מסחר בחול הן ~10$, זה אומר שצריך להשקיע לפחות 10000$ בכל פעולה עבור 0.1% עמלה. זהו סכום עצום במהלכי איזון. לכן איזונים לחלק מנייתי או ריט יהיו רק בשקלים לתוך מדד ת"א 100 או לריט ישראלי.

10% אגח ממשלתי קצר 2-5 שנים
5% אגח ממשלתי בינוני 5-8 שנים
10% קופג מבטיחת תשואה 4.5% צמוד (משהו משנות ה-80)
10% אגח ממשלתי ארוך 20+
15% ריט
מתוכם:
10% VNQ
2.5% ריט1 - תחת IRA
2.5% סלע קפיטל - תחת IRA

50% מניות
מתוכם:
25% קרן אירית S&P500 - תחת IRA
11% USMV
11% MTUM
1.5% T
1.5% VOO

נ.ב.
1. יש השקעה קטנה ב AT&T ו VOO, פשוט בגלל שאני כבר מושקע בהן ויש לי עליהן רווח הון שאני לא מעוניין לממש כל עוד אין צורך.
2. ה40 שנה האחרונות הראו שמשברים גדולים הם מאד נדירים. אבל אם אני ממש אריח משבר באוויר, ולא אישן טוב בלילה אז אקטין את החלק המנייתי ל 30% (מ50% כרגע). כדי לא לנעול הפסדים גדולים מדי, אני מרשה לעצמי לעשות זאת כל עוד לא נרשמה ירידה משמעותית במניות (כלומר אם המניות כבר הפסידו 25%, אז אני לא אקטין את החלק המנייתי).

נערך לאחרונה ב:
חלק של 15% לריט בגלל הקורלציה הנמוכה שלהם לשוק המניות.
על סמך מה הטענה שיש להם קורלציה נמוכה לשוק המניות?

10% קופג מבטיחת תשואה 4.5% צמוד (משהו משנות ה-80)
לא מכיר את זה אבל כל דבר ש"מבטיח" לי משהו כנראה עולה לי הרבה יותר.
יש לך קישור למידע ולאותיות הקטנות של המוצר הזה?

ה40 שנה האחרונות הראו שמשברים גדולים הם מאד נדירים. אבל אם אני ממש אריח משבר באוויר, ולא אישן טוב בלילה אז אקטין את החלק המנייתי ל 30% (מ50% כרגע). כדי לא לנעול הפסדים גדולים מדי, אני מרשה לעצמי לעשות זאת כל עוד לא נרשמה ירידה משמעותית במניות (כלומר אם המניות כבר הפסידו 25%, אז אני לא אקטין את החלק המנייתי).
זה לא נשמע טוב בכלל.
מה שאתה אומר למעשה זה: "סיבולת הסיכון האמתית שלי היא 30% אבל אני אשקיע 50% במניות ואנסה לתזמן את השוק".
מה שיותר הגיוני שיקרה לך במציאות זה שהמשבר יתחיל ואתה תישאר בפנים כי "לא תריח משבר באוויר" עד שהתיק שלך ייכנס להפסד משמעותי שבו לפי התוכנית שלך אתה "לא נועל הפסדים".
אחרי שתתחיל להריח את המשבר בצורה חריפה והתיק שלך יפסיד על חלק גדול יותר מבעבר סיבולת הסיכון שלך שעומדת על 30% בלבד לא תאפשר לך לישון בלילה בכלל ואתה ככל הנראה תזרוק את המגבת ותמכור הכל בהפסד עצום.

אתה לא הראשון שמנסה דברים כאלו אבל עדיין לא שמעתי על מישהו שהצליח לתזמן משברים באופן עקבי.
למה אתה חושב שיש לך חוש ריח יותר טוב מכל המפסידים לפניך?

לי היו מוצרים דומים בשנות התשעים. הריבית הגבוהה גרמה לבנקים לייצר אותם בלי אותיות קטנות.

REIT אמריקאי מאז 1972: 60% עם השוק האמריקאי ו40% עם השוק העולמי.

נערך לאחרונה ב:
מדד מצרכים בסיסיים 54%.
מדד האנרגיה - 60%.
מדד התשתיות ושירותים - 14%.

למה לא לבחור את אחד מאלה במקום את סקטור ה-REIT?

המספרים שאתה מציג לא אומרים שה-REIT אינם מתנהגים כמו מניות אלא ממחישים את העובדה שמכלול הסקטורים ביחד מייצר את תשואת המדד כאשר כל ססקטור מתנדנד בפני עצמו.

אין כאן שום הוכחה לכך שדווקא הריטים מנותקים מהמדד הרחב ואם כבר אז דווקא התשתיות מנותק מהמדד הרחב עם התאמה של 14% בלבד במקום ה-60% שאתה השגת עם הריטים...

הקורולציה עלתה משמעותית בשנים האחרונות.
אין כאן שום הוכחה לכך שדווקא הריטים מנותקים מהמדד הרחב ואם כבר אז דווקא התשתיות מנותק מהמדד הרחב עם התאמה של 14% בלבד במקום ה-60% שאתה השגת עם הריטים...
אחד לא סותר את השני, לכל סקטור יש את המתאם שלו למדד.
אגב אף אחד לא אומר שריט לא מתנהג כמו מנייה, מה גם שזה יהיה לא הגיוני בעליל מפני שקרן ריט היא מנייה :)
עלתה פה הסברה ש"ריט מגן מפני אינפלציה" ריט לא מגן מפני איפלציה יותר מכל מנייה אחרת, באופן כללי אפשר לומר שמניות הם הגנה לא רעה מפני אינפלציה.

הקורולציה עלתה משמעותית בשנים האחרונות.
דגמתי רנדומלית: 63% משנת 2000, 24% מ2009, שלילי מאז 2011. אני לא קונה את הטענה.
*** עריכה ***
אם מתבוננים בVNQ, המתאם גבוה בהרבה. אני חושב שPortfolioVisualizer משתמש בנתונים של NAREIT, אבל אני עדיין מופתע מגודל ההבדל.
באופן כללי אפשר לומר שמניות הם הגנה לא רעה מפני אינפלציה.
1+
השניים האחרונים הם מסוף 2013, כך שקשה לדעת אם מדובר בפלוק'. מבחינתי הגרף שמראה את התנודות היומיות הרבה יותר אינפורמטיבי:
4gC047Y.png

כמובן שעדיין רצוי לראות איך המדדים התנהגו במשברים הגדולים.
אני מודה לך על הראשון, למרות שגם הוא מאז 1999, ואשמח לראות נתונים על טווח ארוך יותר.
למה לא לבחור את אחד מאלה במקום את סקטור ה-REIT?
האם אתה שואל אותי על התיק האישי שלי? אני הבאתי את הנתונים שאתה בקשת:

נערך לאחרונה ב:
אם מתבוננים בVNQ, המתאם גבוה בהרבה. אני חושב שPortfolioVisualizer משתמש בנתונים של NAREIT, אבל אני עדיין מופתע מגודל ההבדל.
שים לב שזה תלוי גם איך דוגמים: יומי, שבועי או חודשי, למרות שזה לא אמור להביא לפערים גדולים במיוחד.
יתכן ואחד האתרים אינו מביא בחשבון דיבידנדים? זה כן יסביר פערים גדולים דווקא.

שים לב שזה תלוי גם איך דוגמים: יומי, שבועי או חודשי, למרות שזה לא אמור להביא לפערים גדולים במיוחד.
יתכן ואחד האתרים אינו מביא בחשבון דיבידנדים? זה כן יסביר פערים גדולים דווקא.
כאן (NAREIT) מופיע מתאם שלילי החל מ2011, וכאן (VNQ) מופיע מתאם של 57% על אותה התקופה.
יתכן שהסיבה היא דגימה שונה כפי שכתבת, אבל התופעה מוזרה משום שמדובר באותו הכלי (לכאורה).

נכתב ע"י daat99:
נראה לי שהסולידית סכמה את זה לא רע. פרט לכך במשבר בשנת 2000 הם הראו קורלציה מאד נמוכה ביחס לשוק המניות. ואני משער (זה לא וודאי) שאחרי המשבר האחרון הסיכויים למשבר נדלן בארה"ב הם הרבה יותר נמוכים, פשוט בגלל שבני אדם נוטים להיות הרבה יותר זהירים לגבי כשלים של העבר.

נכתב ע"י daat99:
זה מוצר שאי אפשר להפקיד אליו כסף חדש. כמו שכבר נאמר, בשנות ה80 וה90 הריביות היו יותר גבוהות ולא היתה בעיה להבטיח ריביות כנל. בכל מקרה, התקנון כאן, מדובר על מנורה מבטחים יתר ג'.

נכתב ע"י daat99:
זה לא נשמע טוב בכלל.
מה שאתה אומר למעשה זה: "סיבולת הסיכון האמתית שלי היא 30% אבל אני אשקיע 50% במניות ואנסה לתזמן את השוק".
מה שיותר הגיוני שיקרה לך במציאות זה שהמשבר יתחיל ואתה תישאר בפנים כי "לא תריח משבר באוויר" עד שהתיק שלך ייכנס להפסד משמעותי שבו לפי התוכנית שלך אתה "לא נועל הפסדים".
אחרי שתתחיל להריח את המשבר בצורה חריפה והתיק שלך יפסיד על חלק גדול יותר מבעבר סיבולת הסיכון שלך שעומדת על 30% בלבד לא תאפשר לך לישון בלילה בכלל ואתה ככל הנראה תזרוק את המגבת ותמכור הכל בהפסד עצום.
אני רואה את זה הפוך, כמו שאני רואה את עצמי היום, אני דווקא חושש מכך שארצה להגדיל את הסיכון ולקנות יותר מניות כאשר השוק יהיה במפולת.
אף אחד לא אומר שאדע להריח משבר. כתבתי את כי אני זוכר בבירור שהרבה לפני שהשוק קרס באמצע-סוף 2008 כבר זה היה ברור שיש כאן משבר רציני. אני ספציפית זוכר שבמרץ-אפריל 2008 היתה לי התלבטות האם לסוע לעבוד בארה"ב על רקע העובדה שיש משבר חמור. בתקופה זו השוק היה רק 10-15% נמוך מהשיא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מדיניות מיסוי RSU שוק ההון 2
R קרן נאמנות מדיניות תשלומים "לא מתחייבת לחלוקת תשלומים" שוק ההון 8
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
P חשבתם פעם להצביע לפי מדיניות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 32
B מיטב דש שינו מדיניות? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Liron2035 אג"ח AGGG ושינוי מדיניות השקעה ארוכת טווח (10 שנים) שוק ההון 19
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נ מיטב דש משנה את מדיניות ההשקעה של מסלול מניות פאסיבי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
YizhakF ביזור רחב או מדיניות השקעה מובטחת - משקיעי מניות פאסיבי (בתי השקעות) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 4
ה הרכב נכסים מול מדיניות השקעה שוק ההון 1
1337justme שינוי מדיניות whatsapp - מה החלטתם לעשות? אוף טופיק 101
D מדיניות ההטפה שלכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31
E מדיניות השקעה שוק ההון 26
T מדיניות דיבידנדים בקרן אי.בי.אי. סל ריט ארה"ב? שוק ההון 1
כ שינוי מדיניות השקעה- שיקולי מס שוק ההון 1
א מדיניות מיסוי של RSUs מיסים 66
drorcohen ישום מדיניות ההשקעה בארה"ב? שוק ההון 6
א ירושה עתידית כחלק ממסת הנכסים והשפעה על מדיניות השקעה שוק ההון 11
א מדיניות השקעה - מקרה לא שגרתי (אולי ...) שוק ההון 14
הסולידית מדיניות קישורים חיצוניים בפורום הסולידית שער הקהילה 2
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5

נושאים דומים

Back