• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשבתם פעם להצביע לפי מדיניות כלכלית ?

pseudonym

משתמש רגיל
דירוג
678
זהו לא דיון פוליטי.
למיטב זכרוני אסור לנהל כאן דיונים פוליטיים (?).

זוהי מערכת הבחירות הראשונה שבה אני נוטה להזיז הצידה את דעותיי הפוליטיות המדיניות ולהצביע נטו לפי מצע כלכלי.
לתפיסתי - לבטחון האישי אחראים המשטרה, צה"ל השב"כ ושאר כוחות הבטחון.
אני מסתקרן לדעת, מה היה קורה לו היו מצביעים ומקימים ממשלה לפי מצע כלכלי ליבראלי( כזה שנשען על מחקרים ולא סוציאליסטי- פופוליסטי).

זהו לא דיון פוליטי.
למיטב זכרוני אסור לנהל כאן דיונים פוליטיים (?).

זוהי מערכת הבחירות הראשונה שבה אני נוטה להזיז הצידה את דעותיי הפוליטיות המדיניות ולהצביע נטו לפי מצע כלכלי.
לתפיסתי - לבטחון האישי אחראים המשטרה, צה"ל השב"כ ושאר כוחות הבטחון.
אני מסתקרן לדעת, מה היה קורה לו היו מצביעים ומקימים ממשלה לפי מצע כלכלי ליבראלי( כזה שנשען על מחקרים ולא סוציאליסטי- פופוליסטי).
אין מפלגה כזו (היתה ימינה שלא בטוח תשרוד).
הרע במיעוטו הוא להצביע למפלגה שדואגת לקבוצה שלך או לפחות לא דואגת לקבוצה שלדעתך לא צריך לצ'פר אותה.

בהתאם לכך אתה כנראה אמור להצביע למפלגה שטרם הוקמה
לא בדיוק. הליכוד,
הוא לכאורה היה פעם הימין הכלכלי. פחות התערבות ממשלה יותר הפרטה. כמובן לפני שנהיה מפלגה מושחתת שכל מטרתה האדרה ושימור המנהיג.

אולי אתה צודק הוא יכול להצביע למפלגה שטרם הוקמה או למפלגה שכבר לא קיימת

ולהצביע נטו לפי מצע כלכלי.
אם אני פותח מפלגה נטו כלכלי.
שזה אומר שאם כלכלי צריך לפרק את הכור בדימונה, אז אני מפרק, או להתיר לעשות אזרחות לכל מי שמעוניין לעבוד בבניה, לתת לאוכלוסייה גדולה פטור מצבא כדי שמיד יהיה מותר להם לעבוד, לפנות אזרחים משטחים שלא כלכלי להגן עליהם, ועוד ועוד.
אתה מצביע לי?

שזה אומר שאם כלכלי צריך לפרק את הכור בדימונה, אז אני מפרק, או להתיר לעשות אזרחות לכל מי שמעוניין לעבוד בבניה, לתת לאוכלוסייה גדולה פטור מצבא כדי שמיד יהיה מותר להם לעבוד, לפנות אזרחים משטחים שלא כלכלי להגן עליהם, ועוד ועוד.
אתה מצביע לי?
לפרק הכור לא כלכלי. הוא הכרחי להגנה. ולכן זה הופך אותו לכלכלי. אם היה אפשר לקנות נשק אטומי אזי הוא היה הופך ללא כלכלי ושווה סגירה.

אזרחות לכל מי שרוצה לעבוד בבניה ? לא כלכלי, מה הם יעשו לאחר שיעבדו בבניה ? לתת שהייה או אזרחות למי שיכול לתרום לכלכלת המדינה מעבר לסכום מסויים כמו ארצות אירופה, זה כן.

לתת פטור מצבא ? כבר היום בסביבות 50 אחוז עושים צבא. לעשות קריטריונים כלכליים זה כן, ולא לפי מספר ילדים או אם אתה לומד בישיבה או אם את בת דתיה אלא האם הפטור מהצבא לאדם מסויים יתרום לכלכלת המדינה או לא. זה כן.

לפנות אזרחים משטחים לא כלכליים ? אין דבר כזה. לפינוי אזרחים יש עלות כלכלית. תוכיח שזה כלכלי יותר לפנות אותם. כלכלי יותר להוצאות ההגנה שיעלו מכייון שההגנה קשה יותר, כלכלי יותר למרות הבעיות בתעסוקה ודיור שזה יגרום. לכן זה לא ריאלי לפנות מטעמים כלכליים טהורים מכייון שאין אפשרות להוכיח את זה. אם תוכיח שזה כלכלי יותר ומעלה את רמת החיים והבטחון שגם עבורו יש מחיר כלכלי. אזי ברור שלפנות.

כן למפלגה כזו שנוהגת בהגיון כלכלי אמיתי ללא שיקולים זרים, הייתי מצביע. אבל לא תהיה אף פעם כזו בגלל טבע האדם ובגלל שאי אפשר לכמת באופן מדוייק כל דבר.

בהתאם לכך אתה כנראה אמור להצביע למפלגה שטרם הוקמה
משה כחלון הקים מפלגה "כלכלית" אבל לא מהמניעים הנכונים.
זליכה ניסה ואולי עוד אחרים.

הנה המצע של הליכוד...
בוא תגיד על איזה מהסעיפים שהם מציינים הם אכן פועלים לישום.

נ.ב.
בגין שלח פעם "ראש חץ" לכיוון ההסתדרות.
הפך לעוד סיעה בהסתדרות.

הנה המצע של הליכוד...
בוא תגיד על איזה מהסעיפים שהם מציינים הם אכן פועלים לישום.

נ.ב.
בגין שלח פעם "ראש חץ" לכיוון ההסתדרות.
הפך לעוד סיעה בהסתדרות.
אף אחד. זה בדיוק מה שטענתי. אין מה להצביע להם למרות שהם לכאורה מפלגת ימין כלכלי. אין מה להצביע לפי מצע מכייון שאף אחד לא מקיים אותו.

אתה טוען שכל מדיניות סוציאליסטית כלשהי היא בהכרח גרועה? ומה הכוונה בנשען על מחקרים? הרי גם לכל מחקר יש בסוף איזה חוקר עם אג'נדה שכתב אותו ומחקרים נגדיים שמגיעים למסקנה הפוכה.

אתה מצביע לי?
כבר יש מפלגה כזו - הרשימה המשותפת :)

לפרק הכור לא כלכלי. הוא הכרחי להגנה. ולכן זה הופך אותו לכלכלי. אם היה אפשר לקנות נשק אטומי אזי הוא היה הופך ללא כלכלי ושווה סגירה.

אזרחות לכל מי שרוצה לעבוד בבניה ? לא כלכלי, מה הם יעשו לאחר שיעבדו בבניה ? לתת שהייה או אזרחות למי שיכול לתרום לכלכלת המדינה מעבר לסכום מסויים כמו ארצות אירופה, זה כן.

לתת פטור מצבא ? כבר היום בסביבות 50 אחוז עושים צבא. לעשות קריטריונים כלכליים זה כן, ולא לפי מספר ילדים או אם אתה לומד בישיבה או אם את בת דתיה אלא האם הפטור מהצבא לאדם מסויים יתרום לכלכלת המדינה או לא. זה כן.

לפנות אזרחים משטחים לא כלכליים ? אין דבר כזה. לפינוי אזרחים יש עלות כלכלית. תוכיח שזה כלכלי יותר לפנות אותם. כלכלי יותר להוצאות ההגנה שיעלו מכייון שההגנה קשה יותר, כלכלי יותר למרות הבעיות בתעסוקה ודיור שזה יגרום. לכן זה לא ריאלי לפנות מטעמים כלכליים טהורים מכייון שאין אפשרות להוכיח את זה. אם תוכיח שזה כלכלי יותר ומעלה את רמת החיים והבטחון שגם עבורו יש מחיר כלכלי. אזי ברור שלפנות.

כן למפלגה כזו שנוהגת בהגיון כלכלי אמיתי ללא שיקולים זרים, הייתי מצביע. אבל לא תהיה אף פעם כזו בגלל טבע האדם ובגלל שאי אפשר לכמת באופן מדוייק כל דבר.
אני הבאתי דוגמאות להראות את המורכבות של החיים, ואיך שממש הזוי להסתכל על החיים ככלכלי בלבד, כמו שכתבת בשורה התחתונה.
לגבי הדוגמאות יש מצבים שהם יהיו כלכליים ויש מצבים שלא אבל הציבור בכל מקרה לא יסכים להסתכל רק על הצד הכלכלי.

אני הבאתי דוגמאות להראות את המורכבות של החיים, ואיך שממש הזוי להסתכל על החיים ככלכלי בלבד, כמו שכתבת בשורה התחתונה.
לגבי הדוגמאות יש מצבים שהם יהיו כלכליים ויש מצבים שלא אבל הציבור בכל מקרה לא יסכים להסתכל רק על הצד הכלכלי.
לא רק שאתה צודק, אלא צריך להבחין בין שני מובנים לכלכלה - התיאורי והנורמטיבי.
התיאורי מתאר התנהגות אנושית בכלים (כמותיים בדרך כלל) שפיתחו כלכלנים - החל מבחירה של משפחה בין מוצרים בתקציב נתון ועד מדיניות עמימות הריבית של נגיד הבנק המרכזי. במובן הזה אין "טוב" או "רע" כמו שאין "טוב" או "רע" בסופר פוזיציה של אלקטרון.
החלק הנורמטיבי מדבר על העדפות ושיקולי מדיניות. בדרך כלל מדברים על רווחה במובן של "כמה שיותר כסף" שישמש לשירותים ציבוריים ואת האזרחים בהעלאת רמת החיים שלהם, אבל זה לא הכרחי. אין שום בעיה לקחת את הצד של הציבור שלך, למשל, ולהגיד שכלכלית נכון ללמוד פחות מדעים ולהקים פחות חברות הזנק כדי שהנערים המבריקים ילמדו רק גמרא והתוצאה היא המתנה ארוכה יותר בתור לרופאים או שכולם יגורו בדירות צפופות כמו לפני כמה עשרות שנים, למשל.

נערך לאחרונה ב:
אתה טוען שכל מדיניות סוציאליסטית כלשהי היא בהכרח גרועה? ומה הכוונה בנשען על מחקרים? הרי גם לכל מחקר יש בסוף איזה חוקר עם אג'נדה שכתב אותו ומחקרים נגדיים שמגיעים למסקנה הפוכה.
אני נוטה להאמין לעומר מואב, אם כי גם את דבריו אני לוקח בערבון מוגבל.

ולא הזוי לבחור רק על פי קריטריון של ימין/שמאל מדיני ?
אני נוטה להאמין שאולי מלבד החרדים , אלו הם מניעי ההצבעה של רוב האנשים בישראל שמצביעים.
אם העבודה ומרצ היו מפלגות שמאל קפיטליסטיות, אני נוטה להאמין שהן עדיין היו מקבלים קולות ממצביעי השמאל.

אני נוטה להאמין שאולי מלבד החרדים , אלו הם מניעי ההצבעה של רוב האנשים בישראל שמצביעים.
אני יכול להעיד על עצמי שהקריטריון ימין/שמאל מדיני היה בראש הרשימה שלי בשנים עברו אך ירד למקום נמוך יותר בשנים האחרונות.
מאמין שיש לא מעט כמוני.

אני מסכים איתך שזה לא חכם במיוחד שהציבור מתעסק בשטויות בייחס לחיים בעצמם.

(אבל לדעתי כחרדי גם החרדים מתנהלים בצורה מטופשת שנלחמים כמעט אך ורק על כסף למוסדות)

ליברמן ומפלגתו הוכיחו במעשים שהם די ליברלים כלכלית ומקדמים שוק חופשי. כמו כן אביר קארה מהמפלגה של בנט/שקד פועל נמרצות לדה-רגולציה והצליח לקדם כמה וכמה דברים יפים.

נערך לאחרונה ב:
בעצם נזכרתי שעשיתי טעות ב-2015 והצבעתי לכחלון מתוך בורות כלכלית.
הייתי תמים, חשבתי שהוא יעזור לחלשים ו"ירכך" את המדיניות ה"קשוחה" של ביבי מה שהתברר כטעות.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S בעלי אזרחות פורטוגזית, חשבתם לעבור לגור בפורטוגל? אוף טופיק 1
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
S תשכנעו אותי למה לא להצביע העבודה גשר? אוף טופיק 167
כ דיכאון בחירות - למי להצביע? אוף טופיק 4
amidar מחוייבות לתרום כתנאי למימוש הזכות להצביע. אוף טופיק 43
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
sharon תזרים משוק ההון כאלטרנטיבה למשיכה הונית (לפי חוק המשיכה הבטוח) שוק ההון 45
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
P מלחמה - דמוגרפיית הרוגים לא הגיונית, לפי חמאס פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 7
I מכירה לפי שכבות - מספר שאלות שוק ההון 4
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
D דירוג בנקים לפי סיכון צרכנות פיננסית 2
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
B אפשרי לדווח מס ממכירות של מניות לפי LIFO ? מיסים 4
יבגני וולף אינדקס עולמי של מניות שמחלקות דיבידנד לפי DGI שוק ההון 13
B איך קונים דירה ב-200 ש"ח לחודש (לפי טמקא)? פוסטים מאיכות נמוכה 20
S שאלה: מגמות מחירי דירות לפי מודעות נדל"ן 6
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
S "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y ציפיות האינפלציה של הציבור לפי אג"חים ממשלתיים שוק ההון 16
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
י ביטוח רכב לפי קילומטרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Regevkr בעיות עם ניכוי מס במקור לפי האמנה עם ארה"ב - לא מוצאים אותי במרשם מיסים 1
Y האם ניתן לאתר בעלות על נכסי נדלן לפי פרטים מזהים? נדל"ן 7
כנשר האם ישנם בארץ מעסים העובדים לפי צילום עמוד שדרה? אוף טופיק 4
yanosh34 בחירת קרן כספית\מק"מ לפי רמת סיכון שוק ההון 0
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
S העברת זיכוי מס לפי סעיף 46 לשנה עוקבת מיסים 6
ת מדדים עולמים או מדדים לפי סקטורים שוק ההון 17
K מס רווחי הון לפי זמן החזקה שוק ההון 2
A לפי הסולידית יש להשקיע גם במדדי המניות וגם בהשקעות סולידיות שוק ההון 0
S בקשת המלצה לספרי קריאה בעברית לפי נושאים.. אוף טופיק 1
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
Y התלבטות בין ETF טורקיים לפי גודל, מיסוי, צורת עקיבה, סוג הבורסה שוק ההון 5
M האם כדאי לי להגיש דוח מס ,לפי ה867 שקיבלתי ? מיסים 2
Y האם אפשר איפה שהוא למיין מניות לפי השווי שאנליסטים נותנים להן (יחסית למחירן הנוכחי) בפלטפורמה כלשהי? שוק ההון 3
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
ה השקעות עומק - הצצה להשקעות לפי התזה של שלומי ארדן שוק ההון 74
M חלוקת ההשקעה בניירות ערך לפי מיסוי? מיסים 1
Waler ״סלי״ פרישה לפי נושאים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
S תעו"ז (תעריף לפי עומס המערכת וזמן הצריכה) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
ו יש דרך לדעת את מהירות הגלישה לפי מגורים? צרכנות פיננסית 5
U תהיות לגבי השקעה לפי משקל שוק שוק ההון 39

נושאים דומים

Back
למעלה