• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימוד שפה חדשה

Lucy

משתמש בכיר
דירוג
1,384
טוב, אז בימים אלו מלאה שנה לשהותי בגרמניה. כדי ללמוד גרמנית, למדתי 4 חודשים במכון גתה, עשיתי דולינגו עד שיצא לי מהאף, למדתי מעל לאלף ומאתיים כרטיסיות ממוחשבות (מכניסה מילים ומושגים מצד אחד ואת משמעותן מצד שני), הקשבתי לחדשות שמוקראות באיטיות וחדשות שלא מוקראות באיטיות ו...אני עדיין לא מדברת גרמנית. יש שיפור, בהחלט, אבל אני לא מפטפטת, כל משפט מצריך מחשבה.

אשמח ללמוד מנסיונכן/ם בנושא.

אני חושב שכל מה שנותר לך זה להעזר בסבלנות.

אמנם איני מבין דבר בגרמנית, אבל - סיפור קצר מהתקופה אי שם בעבר הרחוק שרק עלינו לארץ. אני תמיד נזכר מהניגוד בין הדרך שבה ההורים שלי למדו לאורך השנים את השפה (עברית):
אבא שלי, אדם לוגי, מחושב ודייקן בדבריו, היה חושב על המשפט שהוא רוצה להגיד, בונה אותו בראש נכון תחבירית, חושב על התרגום הנכון של המילים, על הפעלים הנכונים, וכו' - אבל ביומיום עד שזה היה מוכן אצלו בראש, בהרבה מקרים השיחה כבר זרמה הלאה...
אמא שלי, הייתה דוהרת קדימה בשיחה ועל אף הטעויות הבלתי נמנעות או חוסר ידע לתרגם מילה מסוימת הייתה מפצה עם מילים ברוסית/אנגלית (ואפילו מילה או שתיים ביידיש לפעמים), חזרה על אותו הרעיון בכמה דרכים שונות, פנטומימה וחיוך. ולמרות הבלבול פה ושם, בני השיח היו לרוב מבינים מה הכוונה, מתקנים אותה מדי פעם, וממשיכים בשיחה.
ואני מניח שזה לא מפתיע - אבל אימי למדה את השפה הרבה יותר טוב ומהר.

התובנה שלי מהעניין היא שמעבר לבסיס התיאורטי הבסיסי של השפה/תחביר/אוצר מילים, עצם התרגול, בעיקר בשיחה שוטפת, הוא הדבר הקריטי ומועיל ביותר להתקדמות. אז כמו שציינו מעלי - סבלנות, אבל גם מאמץ לנצל כמה שיותר הזדמנויות לנהל שיחה בגרמנית.

[מקפיץ]
שבת שלום חברים.

מחפש רעיונות איך ללמוד ערבית/שפת סימנים בצורה מהירה-יעילה.

טוב, אז בימים אלו מלאה שנה לשהותי בגרמניה. כדי ללמוד גרמנית, למדתי 4 חודשים במכון גתה, עשיתי דולינגו עד שיצא לי מהאף, למדתי מעל לאלף ומאתיים כרטיסיות ממוחשבות (מכניסה מילים ומושגים מצד אחד ואת משמעותן מצד שני), הקשבתי לחדשות שמוקראות באיטיות וחדשות שלא מוקראות באיטיות ו...אני עדיין לא מדברת גרמנית. יש שיפור, בהחלט, אבל אני לא מפטפטת, כל משפט מצריך מחשבה.

הדרך היעילה ביותר היא שתעשי מנוי לנטפליקס, תשימי שמע בגרמנית עם כתוביות באנגלית.
לאט לאט המוח יקשר לבין המילה שהוא שומע למילה שהוא קורא. מנסיון.

הדרך היעילה ביותר היא שתעשי מנוי לנטפליקס, תשימי שמע בגרמנית עם כתוביות באנגלית.
לאט לאט המוח יקשר לבין המילה שהוא שומע למילה שהוא קורא. מנסיון.
לא חייב באנגלית.
[מקפיץ]
שבת שלום חברים.

מחפש רעיונות איך ללמוד ערבית/שפת סימנים בצורה מהירה-יעילה.
קצת מפוזר הייתי אומר (הרעיון, לא אתה).
שפת סימנים או ערבית? איזו שפת סימנים?
(אפשר גם לשאול איזו ערבית, אבל זה כבר למתקדמים)

קצת מפוזר הייתי אומר (הרעיון, לא אתה).
דווקא זו חשיבה אנטי-שבירה (לא במובן הכלכלי המקובל פה).
במקרה שהאיראנים יכבשו אותנו, הוא לא ירצה להזדהות כישראלי ולדבר עברית או אנגלית במבטא ישראלי.
אז אם יצליח ללמוד ערבית היטב ללא מבטא, מעולה. הוא בעצם ערבי ששורשי משפחתו בירדן.
אם לא יצליח, שפת הסימנים זה גם אחלה (לא מצליח לדבר, חרש, עזבו אותי אבל אני לא יודע באמת אני אומר לכם תסמכו עליי, לא יהודי!).

אם זה אפוקליפטי מדי, אז קבל משהו יותר ריאלי: אולי בעקבות הצהרות התמיכה הישראליות באוקראינה, זה יתאים למצב שפוטין יכבוש את העולם וירצה לנקום בכל מי שתמך באוקראינים.

נערך לאחרונה ב:
אפשר גם לשאול איזו ערבית, אבל זה כבר למתקדמים)
התחלתי ללמוד מאז ערבית-מדוברת-פלסטינית בירושלים/תל אביב כמה חודשים, ועכשיו אני עם מורה פרטית.

יש ערבים/מוסלמים בקהל ?

אני לומד ספרדית כבר מעל שנה. אני חושב שיש לי מסקנות ועצות שרלוונטיות ללימוד כל שפה.

עבורי, הדברים החשובים ביותר בתחילת הדרך היו:
* צפיה יומית בסרטונים לפי גישת comprehensible input. כאן יש אוסף של מקורות מידע רלוונטיים עבור הרבה שפות.
* לימוד דקדוק עם Language Transfer. הקורס בספרדית נהדר בעיני. יש להם עוד כמה קורסים מלאים (complete) וכמה קורסים חלקיים (introduction).
* לימוד ותרגול אוצר מילים. בהתחלה השתמשתי ב-Memrise, לאחר מכן עברתי ל-Anki עם כרטיסיות מוכנות (מעולם לא יצרתי כרטיסיות בעצמי, למרות שזה מומלץ) והגדרות בהתאם למה שמופיע כאן.

עוד דברים שאמליץ עליהם:
* צפיה בסדרות וסרטים (וגם קריאה, לאנשים יותר מתורבתים ממני). בהתחלה צפיתי עם אודיו וכתוביות בספרדית, ואחר כך ללא כתוביות (אני לא ממליץ לצפות עם כתוביות באנגלית). אפשר בהתחלה לצפות בסדרות/סרטים שראיתם במקור באנגלית, והפעם לצפות בהם בדיבוב לשפה שאתם לומדים, זה עוזר להבנה ולהנאה. גם סרטים מדובבים של פיקסאר/דיסני יותר קלים להבנה מאשר סרטים אחרים, כי זה מיועד גם לקהל צעיר ויש פחות שימוש בסלנג. אם אתם נכנסים לאתר של נטפליקס במחשב יש המון אופציות לשפת האודיו, אם השפה שלכם חסרה יש את תוסף Netflix International עבור פיירפוקס וכרום.
* כיום יש לי שיעור פרטי שבועי עם מורה מ-iTalki. אני מאוד מרוצה, סוף סוף התחלתי לדבר בשפה ואני מאמין שאני מתקדם.

מעבר לזה, הייתי כמה שבועות בקורס ספרדית (בקבוצה) בחו"ל. אישית, הרגשתי שלא למדתי דבר בקורס, ולא אמליץ על זה. לבסוף, התחלתי בשלב מאוחר יחסית ללמוד גם באמצעות ספר דקדוק. אני לא בטוח שזה חשוב, אבל זה נחמד סה"כ וממלא עבורי איזשהו צורך בלימוד "קלאסי".

כבר הזכירו למעלה סבלנות, ואני מסכים. לימוד שפה דורש מאות שעות, זה דבר שקשה לזרז אותו.

נערך לאחרונה ב:

נסיוני - לדבר כמה שיותר ולשמוע כמה שיותר אנשים. מה זה אומר ברמה הפרקטית?
כל פעם שיורדים מהרכבת לשאול איך מגיעים ליעד שלך, גם אם את יודעת וגם אם יש גוגל מאפס.
במסעדה לנסות להבין מה כוללות המנות בתפריט, איך זה נראה/מרגיש/מריח וכו'. בכלל, נותני שירות הם נקודת מפתח.
לשהות כמה שיותר עם מקומיים

לא קל, אבל אפשרי

אני אוהבת ללמוד שפה עם סרטוני יוטיוב וכמובן עם שירים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik לימוד עברית און-ליין אוף טופיק 2
C ספרי/חוברות לימוד במתמטיקה אוף טופיק 0
א לימוד שיווק דיגיטלי התפתחות אישית 0
S לימוד עצמי תורה/ברית חדשה אוף טופיק 8
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
U לימוד פייתון בעברית התפתחות אישית 12
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
Emilia קורס מקצועי במכללה או לימוד עצמי? יומני מסע אישיים 5
משה כמה לבקש על יצירת מצגות וחומרי לימוד לקורס בנושא קיימות? אוף טופיק 16
A לימוד יסודות שוק ההון התפתחות אישית 1
Myrath לימוד יסודות הכלכלה התפתחות אישית 6
ה לימוד נדל"ן התפתחות אישית 8
B החוק לאיסור מזומן ושכר לימוד לאוניברסיטה - למתקדמים צרכנות פיננסית 26
א לימוד השקעות? התפתחות אישית 10
O לימוד ניהול תיקים התפתחות אישית 1
Aranchik לימוד פסנתר אוף טופיק 31
M לימוד עצמי ML/DS/PYTHON התפתחות אישית 14
ד לימוד JAVA התפתחות אישית 10
אוסף תאים משתכפלים לימוד נהיגה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
J לימוד מסחר יומי. איפה כדאי? שוק ההון 34
מ לימוד אופציות התפתחות אישית 4
ל לימוד שפות אוף טופיק 19
Myrath לימוד אנגלית לרמת שפת אם (אנגלית עסקית/משפטית) התפתחות אישית 28
פסיוני לימוד יישומי מחשב התפתחות אישית 18
Benjamin W לימוד סטטיסטיקה התפתחות אישית 2
ה לימוד תוכנת אקסל התפתחות אישית 3
D לימוד נגינה התפתחות אישית 24
Y קורסים ומקורות לימוד למתחילים התפתחות אישית 6
M תעודת סל ממונפות והמלצות לימוד שוק ההון 5
משה לימוד כלכלה לתלמידי תיכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ז לימוד השקעות נדל"ן חו"ל שוק ההון 11
א משקיעה במדד לימוד סבלני ארוך טווח יומני מסע אישיים 138
א ללמוד שפה בחודש? התפתחות אישית 25
S ללמוד שפה לבד התפתחות אישית 16
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
ס פגישה עם סוכן בעבודה חדשה איך להתכונן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15

נושאים דומים

Back
למעלה