• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כסא גלגלים בחינם בהשאלה לתקופה ארוכה

חובב_פנסיה2022

משתמש סולידי
דירוג
26
יש לי אבא קשיש וסיעודי עם קשיים בניידות אך ללא זכאות לכסא גלגלים מסובסד ...
לפי מה שראיתי יד שרה ועזר מציון משאילים כסא גלגלים בחינם ל3 חודשים.
מישהו מכיר עמותה או דרך להשאלה חינמית או זולה משמעותית לטווח זמן של שנה שנתיים?
תודה מראש.

זה אבא שלך למען השם..מה יש לך לחסוך? לא מאמין כבר למה שאני קורא כאן

אולי תנסה לקנות ביד 2 משהו? או אולי לקנות משהו פשוט ולא יקר

לצערי לא מכיר משהו בבדיוק למה שביקשת

השאלנו לסבתא שלי כיסא ביד שרה, לאחר תקופה של כמה חודשים מעבר לתקופה החינמית, הציעו לנו לרכוש את הכיסא דרכם.
לא זוכר את העלויות בדיוק אבל לא זכור לי משהו יקר במיוחד.

זה אבא שלך למען השם..מה יש לך לחסוך? לא מאמין כבר למה שאני קורא כאן
תגובה לא לעניין בכלל. קנייה של כסא גלגלים זה דבר מורכב ויקר ויש עוד הרבה הוצאות ובירוקרטיות מסביב.
ה שראיתי יד שרה ועזר מציון משאילים כסא גלגלים בחינם ל3 חודשים.
אפשר, בדרך כלל, לבקש מרופא אישור שאבא נזקק לכסא באופן מתמשך ואז הם מאריכים. אם אתה לא מסתדר, תפנה אלי בפרטי.

לא מאמין שיד שרה ידרשו להחזיר, מקסימום יפדו את הפקדון.

תגובה לא לעניין בכלל. קנייה של כסא גלגלים זה דבר מורכב ויקר ויש עוד הרבה הוצאות ובירוקרטיות מסביב.
מצטער אבל נזכרתי בפרק בסיינפלד שג'ורג' וקריימר צריכים לקנות כיסא גלגלים לנכה שנפצעה בגלל שחנו בחניית נכים, והם בחרו את הכסא הכי גרוע כדי לחסוך, אז מכאן הביקורת. לא יודע אולי הגזמתי, אבל אם מישהו מקרוביי יצתרך כסא גלגלים אני אעשה הכל כדי שזה יהיה הרולסרויס של הכסאות גלגלים, ואשתדל לחסוך במשהו אחר

יד שרה ועזר מציון משאילים כסא גלגלים בחינם ל3 חודשים.
ואחר כך מאריכים לפי העניין
אתה יכול גם להתקשר ולשאול אותם מה המדיניות
כדי לא להיתקע

האמת? יצא לי בטעות מעריכים, וגם זה נכון
אני משתדלת להשאיר אצלם תרומה בנוסף לדמי שימוש / פקדון
הם באמת שינו את העולם בשבילנו בנקודה הזו
יש היום אפילו סניפי השאלה בבתי חולים מרכזיים
כאילו, יש את זה ביותר נגיש?

אם מישהו מקרוביי יצתרך כסא גלגלים אני אעשה הכל כדי שזה יהיה הרולסרויס של הכסאות גלגלים,
מדובר באבא שלו. זה אדם מבוגר שכנראה זקוק גם לעזרה, אולי עובד זר. לא מדובר בבחור צעיר ועצמאי שכסא הגלגלים שלו זה חלק מהעצמאות היומיומית שלו.
וגם במקרים כאלה, כסאות גלגלים זה דבר יקר, במיוחד הטובים בהם ומי שלא אמיד מאד לא יכול לרכוש אותם בלי עזרה.

מדובר באבא שלו. זה אדם מבוגר שכנראה זקוק גם לעזרה, אולי עובד זר. לא מדובר בבחור צעיר ועצמאי שכסא הגלגלים שלו זה חלק מהעצמאות היומיומית שלו.
וגם במקרים כאלה, כסאות גלגלים זה דבר יקר, במיוחד הטובים בהם ומי שלא אמיד מאד לא יכול לרכוש אותם בלי עזרה.
קלעת בול בהבנה שלך.

לפי מה שראיתי יד שרה ועזר מציון משאילים כסא גלגלים בחינם ל3 חודשים.
מישהו מכיר עמותה או דרך להשאלה חינמית או זולה משמעותית לטווח זמן של שנה שנתיים?
תודה מראש.
מהניסיון שלי, כדאי לך להתחיל עם יד שרה
זה כיסא די פשוט אבל סביר (יותר טוב מהזולים שיש בכל מידי חנויות צדדיות)
והוא גם מתוחזק טוב ותמיד אפשר לתקן או להחליף אותו אם צריך

בדרכ יסכימו להאריך לך את הכיסא כמעט בכל מצב (אנחנו לקחנו ליותר משנה ולא היה שום בעיה)
(מעבר לזה שבשביל השקט הנפשי שלך רק, תמיד תוכל להחזיר את הכיסא ולקחת כיסא חדש כל פעם על שם אחר)

בפועל לא הייתי קונה כיסא גלגלים בהתחלה, התקופה הסיעודית הראשונה (3 חודשים או שנה) הם מאוד מעצבות ומשתנות
הצריכים בהם משתנים
כלומר הכיסא שאתה צריך בהתחלה זה לא הכיסא שתצטרך עוד שנה
מעבר לזה לפעמים רוצים לשדרג את הכיסא או לעבור לטיולון ישיבה וכל מיני

4 טיפים קטנים:
1. שים לב לרוחב הכיסא מול רוחב הדלתות בבית (עדיף 10 סנטימטר פחות בשביל לעבור בדלת עצמאית בשביל הידים)
2. מומלץ לקחת כיסא גלגלים לאמבטיה/ שירותים בנוסף (הרבה יותר קטן וקל לניוד בתוך המקלחת
3. יש הרבה כיסאות "קלים" בדרכ מקרבון ומאוד יקרים זה נשמע אחלה כיסא אבל זה בעיקר לאנשים צעירים, אנשים מבוגרים סיעודיים יעדיפו בכסף הזה כיסא ממונע (ויש גם הרבה גאגטים של מנועי עזר להוספה אחרכ אם רוצים)
4. יותר חשוב מסוג הכיסא זה להנגיש את היציאה מהבית/ מהחצר, לפרק דלתות שיהיה קל לעבור, להנגיש מקלחון ושירותים וכו

הרבה בריאות

למה בעצם לא קיבלתם זכאות ממשרד הבריאות ? ביקשתם מהרופא הערכה פיזיוטרפית בבית הקשיש ?

להבנתי, זכאות למימון לכיסא גלגלים מצריכה נכות קבועה מאובחנת ולא פשוט קושי בהתניידות. האם לדעתך אני טועה?

להבנתי, זכאות למימון לכיסא גלגלים מצריכה נכות קבועה מאובחנת ולא פשוט קושי בהתניידות. האם לדעתך אני טועה?
כן, לדעתי אתה טועה. יתכן שהפזיוטרפסט יגיד להתעקש על הליכון כי כיסא גלגלים ינוון את האבא ( use it or lose it ), אבל בכל מקרה כדאי לשמוע מה הוא אומר. הניחוש שלי שהוא יתן כיסא אבל יגיד להקפיד על הליכה לפחות חצי שעה - שעה ביום.
מדברים עם הרופא המטפל של האבא, אפשר בטלפון, מבקשים ביקור בית של פיזיוטרפיסט להתאמת סביבת הבית או משהוא בסיגנון. תסביר לרופא מה העניין והוא כבר ידע מה לכתוב. קח בחשבון השתתפות עצמית גם בביקור בית וגם בכיסא עצמו. לפזיוטרפיסט שיבוא יהיו עוד עיצות טובות על איך יותר נוח לעזור לאבא להתנייד ואיך לארגן את הבית - הכל מאד חשוב רק אל תשכח להבהיר לפזיוטרפסט שצריך ממנו מירשם לבקשה לכיסא גלגלים. מכסימום הוא יסרב.

כן, לדעתי אתה טועה.
זכאות לכיסא גלגלים עם השתתפות ביטוח לאומי בהוצאות גורעת מתקציב המטופל לשעות טיפול שבועי.
לכן עדיף לקבל בהשאלה מעמותות כמו יד שרה כך שבבוא הזמן המטופל יוכל לנצל את מלוא שעות טיפול.
זה בהנחה שהקשיש זכאי ומקבל שעות טיפול סיעודי בביתו.

זכאות לכיסא גלגלים עם השתתפות ביטוח לאומי בהוצאות גורעת מתקציב המטופל לשעות טיפול שבועי.
אנחנו לא מקבלים ביטוח לאומי. קיבלנו כיסא ממשרד הבריאות.

אנחנו ״משאילים״ כבר מעל לשנתיים כיסא לסבתא שלי דרך ״יד שרה״. תחילה השאילו לנו אותו בחינם (כנגד פיקדון) ולאחר מספר חודשים בהתחילו לחייב אותנו בתשלום חודשי של 26 ש״ח.

מאמין שנתרום את הפיקדון בסוף התקופה, אך זה לא היה תנאי כלשהו מצידם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כסא משרדי לעבודה מהבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
Res Cogitans ניקוי כסא מריח חזק של אבק וטחב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ל כסא מחשב והעסקים בישראל אוף טופיק 3
צ אופניים 4 גלגלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Y גלגלים עבים באופניים חשמליים אוף טופיק 9
לבארי האם לגור על גלגלים ו/או לבנות בית במושב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
Y האם יש אתר שאפשר לראות בו נתוני זמן אמת של קרנות בלונדון בחינם? שוק ההון 6
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
H הלוואה "בחינם" צרכנות פיננסית 7
A ארוחות חינם (כסף בחינם) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 85
הנולד הכנה לפסיכומטרי בחינם? כן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
H קורסים מומלצים בחינם בקורסרה\סקיל שר? התפתחות אישית 6
לא חשוב שמות אתרים עם כל החומר ללימוד יחידות בגרות - בחינם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
O האם יש בנק שמציע העברות זה"ב בחינם? צרכנות פיננסית 1
Myrath כרטיס אשראי בחינם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 106
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
AlexNOSAM אפליקציית Robinhood - חשבון בבית השקעות, רק בחינם צרכנות פיננסית 7
Rio מישהו מכם השתמש באפליקציה RobinHood שמאפשרת קניית מניות בחינם? צרכנות פיננסית 16
ח מוזיאונים בחינם בירושלים בימי חמישי בחודש דצמבר בין השעות 9 בערב עד 1 בלילה אוף טופיק 0
c881 4 ספרי השקעות מאת med faber - היום בחינם שוק ההון 18
c881 הלוואות בחינם שוק ההון 7
הקוקיה מי מכיר אתרים טובים להורדת audio books בחינם? אוף טופיק 14
pyrocks לקחת בחינם על אף היכולת לקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32

נושאים דומים

Back
למעלה