• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניקוי כסא מריח חזק של אבק וטחב

Res Cogitans

משתמש רגיל
דירוג
581
היי, קניתי ביד 2 כסא משרדי (דומה לאלה של ד"ר גב). נדמה לי שהוא שהה זמן רב במרתף או במקום דומה עם טחב. איך אני מנקה אותו היטב מריח של טחב ואבק? בטח משהו שמשלב חומץ, אבקת סודה לשתייה או משהו בסגנון. מבקש עיצות מבעלי נסיון

חומץ, אבקת סודה לשתייה או משהו בסגנון.
רק אחד מהם בכל זמן.

+ שואב אבק
+ אמבטיית שמש (אפשר לסגור אותו בתוך ניילון כהה כדי לחמם, וגם חשוף בשביל uv)

יש גם חומרי ניקוי ייעודיים.

מבקש עיצות מבעלי נסיון
אה, אני לא ניסיתי. סליחה

יש בכל סופר ספריי נגד עובש, זה ליד כל המוצרי אקונומיקה.
שים לב שצריך לעבוד עם מסיכה, החומר הזה מסריח .
מה גם שאם העובד כבר נמצא בתוך הריפוד של הכיסא, לא תוכל לנקות את זה כנראה

וגם חשוף בשביל uv
איך אתה יודע אם הניילון שקוף?
מאמר אקראי שמצאתי טוען שרוב סוגי הניילון אטומים לאור קצר מ200 ננומטר:
UV-Vis-transmission-spectra-of-polyethylene-film-after-PIII-treatment-to-a-range-of.png

איך אתה יודע אם הניילון שקוף?
מאמר אקראי שמצאתי טוען שרוב סוגי הניילון אטומים לאור קצר מ200 ננומטר:
ב"חשוף" התכוונתי לבלי כיסוי. פלסטיק עבה וכהה בשביל לחמם, בלי פלסטיק בשביל להקרין.
לדעתי קרינה מתחת ל-250 ננומטר בכלל לא מגיעה לקרקע, אז המאמר שראית לא קשור לעניין.
אבל בטח ממילא כבר חורף מדי לנסיונות כאלה.

עריכה: הסתכלתי בגרף שהעלית, נראה שגם ב-300 ננומטר הניילון מוריד איזה 50% מהעוצמה. אז אולי בכ"ז הוא לא יהיה יעיל בהקרנה ב-UV (אבל ממילא לא התכוונתי לשימוש בניילון שקוף).

עריכה 2: מוזר לי שאין כמעט בליעה באינפרה אדום. איך חממות פלסטיק עובדות?
האם המאמר מדבר על ניילון אמיתי? מה שרוב האנשים קוראים לו ניילון, הוא לא הניילון של הכימאים.

נערך לאחרונה ב:
ב"חשוף" התכוונתי לבלי כיסוי. פלסטיק עבה וכהה בשביל לחמם, בלי פלסטיק בשביל להקרין.
ממילא לא התכוונתי לשימוש בניילון שקוף
תודה על ההבהרה.

לדעתי קרינה מתחת ל-250 ננומטר בכלל לא מגיעה לקרקע, אז המאמר שראית לא קשור לעניין.
גם ב-300 ננומטר הניילון מוריד איזה 50% מהעוצמה. אז אולי בכ"ז הוא לא יהיה יעיל בהקרנה ב-UV
צודק.

מוזר לי שאין כמעט בליעה באינפרה אדום. איך חממות פלסטיק עובדות
אני חושב שהבליעה היא במצע, ושהפלסטיק רק מונע התקררות של האוויר.

האם המאמר מדבר על ניילון אמיתי?
פוליאתילן.

מונע התקררות של האוויר
אם הניילון לא מונע התקררות בהקרנה של ir, אלא רק מפריע להסעת החום החוצה, הוא לא יהווה חממה טובה.
כל הקטע של אפקט החממה הוא שהחממה מחזירה את רוב ה-ir, אבל שקופה לאורכי גל אחרים. האור הנראה נכנס ונבלע באדמה, והאדמה החמה מקרינה החוצה אינפרה אדום, שנלכד בחממה, כי הוא מוחזר מהקירות ומהגג.

הפוליאתילן שהראית מעביר כ-80% מה-ir. זה לא נראה לי מספיק, אבל אולי בכ"ז זה מאפשר חימום קל ושמירה על אקלים יציב בחממה, בלי בישול של הצמחים... יש כאן אולי איזה חקלאי שיוכל לפתור את התעלומה? @זאב ? @בת העמק ?

יש כאן אולי איזה חקלאי שיוכל לפתור את התעלומה? @זאב ?
הפעם אין לי תשובה בשבילך, רוב החקלאות שלי היא בתוך מעבדות חקלאיות מבוקרות עם בקרת אקלים ממוחשבת או לחילופין מערכות ההידרופוניות אשר מתקינים אותם במגוון מקומות (במקסימום מוסיפים רשת הצללה\נגד מזיקים).

מניסיון, שים אותו תחת שמש ישירה במשך יומיים רצופים, לא ישאר זכר לריח. הבעיה שנראה לי שכבר מאוחר מדיי, השמש כבר לא משהו...אבל שווה לנסות, אולי השעתיים בהם עדיין השמש סבירה ביום יעזרו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N ניקוי חובה מהתלוש מיסים 0
A ניקוי מס 100% על דיבידנדים מיסים 9
א מדיח כלים וחומרי ניקוי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
1337justme ניקוי ראש "post covid" בחו"ל אוף טופיק 28
Tsachi01 ניקוי מזגן - שאלה למבינים פוסטים מאיכות נמוכה 14
hommie ניקוי מכונת נספרסו אוף טופיק 17
L חומרי ניקוי לרכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
סטרבו ניקוי כתמי שומן מרצפות אוף טופיק 5
G ניקוי מקלחון אוף טופיק 9
G ניקוי מזרן משומש. אוף טופיק 13
G איזה חומרי ניקוי חייב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
ה ניקוי יבש בבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
C ניקוי מס במקור IB שוק ההון 7
N ניקוי ספות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
yossik ניקוי מדפים בשופרסל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ETL ניקוי שטיח אוף טופיק 1
חובב_פנסיה2022 כסא גלגלים בחינם בהשאלה לתקופה ארוכה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
M כסא משרדי לעבודה מהבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל כסא מחשב והעסקים בישראל אוף טופיק 3
א פרנואיד? הזמנתי כ"א חדש, קיבלתי עם שליח - משהו לא מריח לי טוב צרכנות פיננסית 1
א אני פרנואיד? הזמנתי כ"א חדש, קיבלתי עם שליח - משהו לא מריח לי טוב צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה