• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן

TheDrunkenSailor

משתמש רשום
דירוג
6
אהלן פורום. אני לוחם כשנה בצהל. מבית ממוצע מבחינה כלכלית שדואג לעתיד הכלכלי שלי.
מתלבט בין כמה אפיקי השקעה של המעט כסף שאני מרוויח עכשיו. אני מעוניין להשקיע אותו אבל לכל אפיק יש חסרון והייתי שמח לדעת מה אתם ממליצים.
השקעה בעצמי ישירות דרך IB: יש לי חשבון בib עם סכום קטן כבר שבו אני סוחר באופן עצמאי בהצלחה חלקית. הייתי רוצה להגביר את המסחר דרכו לסכומים יותר גדולים וגם להירשם לשירות כמו Motley Fools. החיסרון העיקרי שלי מבחינת זה זה הדוח מס השנתי שצריך להגיש ואין לי מושג איך לעשות את זה לבד כדי לא לשלם לרו"ח. זה דבר אפשרי שעושים? או שזה פרוצדורה לא נורמלית?
היתרון זה שאני מודע לכסף שלי במאה אחוז וגם יש לי נזילות גבוהה אם צריך אני פשוט מוכר פוזיציה ומושך כסף שאני צריך. לא ככה?
אופציה שנייה היא לפתוח קופת גמל להשקעה באנליסט כנראה במסלול מנייתי. ככה הכסף גם נזיל, וגם עניין המס מטופל על ידם.
המטרה היא להתחיל לבנות הון לתיק ארוך טווח, אבל עם נזילות מסוימת אם אצטרך משהו באופן דחוף ומיידי.
אני לא מעוניין לפתוח חשבון בברוקר ישראלי בגלל העמלות הגבוהות על פעולות שזה רצח.
לאיזה כיוון אתם ממליצים לי ללכת? אם יש לכם עוד טיפים כל דבר שיכוון אותי למה שיותר נכון לי אני אשמח

אז תעשה מעט פעולות.
לדוגמה: פעם בכמה חודשים לקנות קרן מחקה על כל העולם.
וזהו.

באופן היסטורי זו הייתה אסטרטגיה מעולה.

לא מכירה עמלות על פעולות בבתי ההשקעות. יש חיוב חודשי על דמי ניהול וזהו. אולי התכוונת לבנקים?

אז תעשה מעט פעולות.
לדוגמה: פעם בכמה חודשים לקנות קרן מחקה על כל העולם.
וזהו.

באופן היסטורי זו הייתה אסטרטגיה מעולה.
אני מעוניין להשתמש בשירות של motley fools כדי למצוא כיוונים מעניינים ושאוכל לקרוא עליהם גם עם המעט זמן שיש לי.
לא מכירה עמלות על פעולות בבתי ההשקעות. יש חיוב חודשי על דמי ניהול וזהו. אולי התכוונת לבנקים?
עמלת מינימום 8 דולר. כלומר גם אני אני קונה מניה אחת ב 200 דולר (וזה בערך היכולת החודשית שלי עם המשכורת הצבאית) אני אשלם 208 דולר.

השאלה אם עדיף ככה או אולי לנסות להגיש את הדוח שנתי בעצמי אם זה אפשרי וריאלי?

אתה מתעסק בשיקולים מסדר שני (מיסים, עמלות).

חשוב שתקרא קודם על הנושאים הבאים:
הקצאת נכסים
השקעה פסיבית
תזמון שוק

אתה מתעסק בשיקולים מסדר שני (מיסים, עמלות).

חשוב שתקרא קודם על הנושאים הבאים:
הקצאת נכסים
השקעה פסיבית
תזמון שוק
אני יודע מה האסטרטגיה שלי הולכת להיות. השקעה פאסיבית של חלק נכבד מהשכר שלי במניות לטווח ארוך. הבעיה היא שהשיקולים של מס וכו יכולים לאכול לי את כל הרווח כי כרגע מדובר בסכומים קטנים. לכן זה כזה מטריד אותי. השכר שלי הוא 1650 מתוכם 1000 אני משקיע.

אני יודע מה האסטרטגיה שלי הולכת להיות. השקעה פאסיבית של חלק נכבד מהשכר שלי במניות לטווח ארוך. הבעיה היא שהשיקולים של מס וכו יכולים לאכול לי את כל הרווח כי כרגע מדובר בסכומים קטנים. לכן זה כזה מטריד אותי. השכר שלי הוא 1650 מתוכם 1000 אני משקיע.
הסר דאגה מליבך, המס הוא 25% בלבד מהרווח.
אין רווח = אין מס.
מאחל לך שתשלם הרבה מס.

עמלת מינימום 8 דולר. כלומר גם אני אני קונה מניה אחת ב 200 דולר
זה בהנחה שאתה קונה מניה או קרן סל זרה.
יש לך את הקרנות של בלאקרוק שהם שיקליות כך שאתה לא צריך לבצע המרה לדולר ועמלת המינימום היא 2 ש״ח.

אופציה שנייה היא לפתוח קופת גמל להשקעה באנליסט כנראה במסלול מנייתי. ככה הכסף גם נזיל, וגם עניין המס מטופל על ידם.
אני לא יודעת כמה כסף כבר נצבר לך אבל בשלב מסויים דמי הניהול של קופת הגמל (שזה אחוז מהצבירה) יעלו הרבה הרבה יותר מכל העלויות של ברוקר ישראלי, בוודאי אם אתה קונה קרנות סל שיקליות (כמו של בלאקרוק).

לפי מה שאני מבינה יש לך כבר חשבון שם ויש לך פעילות, אז השנה בכל מקרה תצטרך למלא דו״ח, לא?
תראה השנה עד כמה זה באמת ״בעיה״ מבחינתך ולפי זה תחליט. זו למידה נהדרת עבורך.

נערך לאחרונה ב:
הסר דאגה מליבך, המס הוא 25% בלבד מהרווח.
אין רווח = אין מס.
מאחל לך שתשלם הרבה מס.
האם יצא לך להתנהל לבדך מול מס הכנסה? או שאתה משתמש ברוח?
אמן שמס הכנסה יקבלו ממני ארגזים של כסף.
זה בהנחה שאתה קונה מניה או קרן סל זרה.
יש לך את הקרנות של בלאקרוק שהם שיקליות כך שאתה לא צריך לבצע המרה לדולר ועמלת המינימום היא 2 ש״ח.

אני לא יודעת כמה כסף כבר נצבר לך אבל בשלב מסויים דמי הניהול של קופת הגמל (שזה אחוז מהצבירה) יעלו הרבה הרבה יותר מכל העלויות של ברוקר ישראלי, בוודאי אם אתה קונה קרנות סל שיקליות (כמו של בלאקרוק).
אוקיי לא חשבתי על זה. את אומרת שקופת גמל להשקעה היא לא מומלצת כי בסוף אם יש לי למשל 50 אלף ש"ח, ולוקחים ממני 0.7 דמי ניהול, יקחו לי 350 ש"ח כל שנה. אני מניח שבסכומים גדולים מדובר בקנס רציני.

נערך לאחרונה ב:
עמלת מינימום 8 דולר
דרך איזה ברוקר?
אני משלמת כל חודש 30 ש"ח לבית ההשקעות הישראלי שדרכו אני משקיעה, בין אם אני קונה או מוכרת או לא עושה כלום.
כאשר הסכום בתיק קטן, דמי הניהול מהווים אחוז לא קטן אבל בהמשך זה זניח.

דרך איזה ברוקר?
אני משלמת כל חודש 30 ש"ח לבית ההשקעות הישראלי שדרכו אני משקיעה, בין אם אני קונה או מוכרת או לא עושה כלום.
דרך איפה את משקיעה? אני בדקתי דרך אקסלנס
350

לא צריך אם עובדים עם ברוקר ישראלי.
מתלבט אם לעבור לברוקר ישראלי.
הייתי רוצה לדעת מה מישהו שמשקיע בברוקר זר חושב, על הפרוצדורה והעלויות הנמוכות יותר לעומת ברוקר ישראלי

אני חושב שגם הזמן וגם המשאבים הדלים שלך יעשו בשבילך הרבה יותר אם תתחיל לחשוב כבר מעכשיו מה כדאי לך לעשות, מה ללמוד ואולי אפילו להתחיל להשלים בגרויות אם חסר לך, פסיכו׳...

אני חושב שגם הזמן וגם המשאבים הדלים שלך יעשו בשבילך הרבה יותר אם תתחיל לחשוב כבר מעכשיו מה כדאי לך לעשות, מה ללמוד ואולי אפילו להתחיל להשלים בגרויות אם חסר לך, פסיכו׳...
בגרויות לא צריך להשלים למזלי. פשוט יודע שהשנים הראשונות בהשקעה הן השנים הכי איטיות ולכן רוצה להתחיל עם זה כבר עכשיו שאצא לאזרחות עם ניסיון מסוים ועם כיוון ברור. מאשר לתת לכסף למות בעוש

בגרויות לא צריך להשלים למזלי. פשוט יודע שהשנים הראשונות בהשקעה הן השנים הכי איטיות ולכן רוצה להתחיל עם זה כבר עכשיו שאצא לאזרחות עם ניסיון מסוים ועם כיוון ברור. מאשר לתת לכסף למות בעוש
אני לא אומר שאתה לא יכול, כמובן. רק מנסה להביא את תשומת לבך לזה שאולי יש דברים שעדיף לחשוב עליהם לפני השקעות.

למשל, כמו איך אולי לשברב לימודים לפסיכומטרי תוך כדי שירות - בלי קשר להחלטה מה תרצה ללמוד. זאת במקום לחשוב איך לעשות תשואה של כמה אחוזים בשנה על כמה מאות שקלים.

גם בסכומים הקטנים שמדובר בהם, הייתי אפילו מעז לחשוב על לשים הכל בקריפטו ולראות לאן התחום הזה ימשיך ללכת.

וגם להירשם לשירות כמו Motley Fools.

היתרון זה שאני מודע לכסף שלי במאה אחוז וגם יש לי נזילות גבוהה אם צריך אני פשוט מוכר פוזיציה ומושך כסף שאני צריך. לא ככה?
אני יודע מה האסטרטגיה שלי הולכת להיות. השקעה פאסיבית של חלק נכבד מהשכר שלי במניות לטווח ארוך.

לפי חלק ממה שאתה כותב אתה מעוניין בהשקעה אקטיבית, ולפי חלק אחר השקעה פסיבית.
אתה ממש לא חייב להיות חלק מ״דת המדדים״ שהחליטה שאי אפשר להשיג תשואת יתר מהשקעה אקטיבית, אבל חשוב להחליט במה אתה מעוניין...

דרך איזה ברוקר?
תרימי להם טלפון. אפשר די בקלות להגיע לחצי מזה.

לפי חלק ממה שאתה כותב אתה מעוניין בהשקעה אקטיבית, ולפי חלק אחר השקעה פסיבית.
אתה ממש לא חייב להיות חלק מ״דת המדדים״ שהחליטה שאי אפשר להשיג תשואת יתר מהשקעה אקטיבית, אבל חשוב להחליט במה אתה מעוניין...
כרגע, כשאני בצבא ולחוץ מאוד השקעה פסיבית כלומר מניות לטווח ארוך. לא מסחר יומי או סווינג.
אני לא אומר שאתה לא יכול, כמובן. רק מנסה להביא את תשומת לבך לזה שאולי יש דברים שעדיף לחשוב עליהם לפני השקעות.

למשל, כמו איך אולי לשברב לימודים לפסיכומטרי תוך כדי שירות - בלי קשר להחלטה מה תרצה ללמוד. זאת במקום לחשוב איך לעשות תשואה של כמה אחוזים בשנה על כמה מאות שקלים.

גם בסכומים הקטנים שמדובר בהם, הייתי אפילו מעז לחשוב על לשים הכל בקריפטו ולראות לאן התחום הזה ימשיך ללכת.
אני משקיע גם ב קריפטו. בנוגע לפסיכומטרי וכו' זה לא משהו ריאלי, אני לוחם וכמות הזמן שיש לי ביום למשהו משל עצמי כרגע היא בערך 10 דק. לכן אני מעוניין כרגע בהשקעה פסיבית כשבעתיד אשקיע גם אקטיבית.

ראשית, כל הכבוד לך שבגילך ומצבך אתה כבר חושב קדימה ואף מיישם השקעות.
דבר שני, כנראה שאת מה שאתה חוסך בשלוש שנים של שירות צבאי, זה מה שתוכל להרוויח בכמה חודשים של עבודה באזרחות לאחר השחרור - אז במקומך לא הייתי מייחס לכך חשיבות רבה במיוחד בינתיים. זה טוב שאתה לומד איך להשקיע ועל נושא המיסים והעמלות, כך שאת שכר הלימוד שלך אתה מבצע על תיק קטן יחסית (אני מניח), וכשתשתחרר והתיק יגדל כבר תדע לאפטם אותו מבחינת עמלות/מס.

לגבי מילוי דו"ח שנתי למס הכנסה - אני ממלא בעצמי, בעזרת ההסברים המעולים של @FIYaacov. זה דורש קצת למידה בפעם הראשונה, אבל בפעמים הבאות זה נהיה פשוט יותר. אם אין לך זמן או רצון להתעסק בכך, רו"ח יעשה זאת בשבילך.

לגבי עמלות קנייה כבר השיבו לך - בקניית מניות בישראל עמלת המינימום היא די נמוכה, וישנן קרנות מחקות שקליות שיעשו בשבילך את העבודה במקום לרכוש קרן דולרית.

בהצלחה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח מתכננת להתחיל לימודים בסמסטר הקרוב בטכניון וחוששת לבחור בתחום שאני רוצה יומני מסע אישיים 15
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
A נניח שאני קונה קרן מחקה מנוטרלת מט"ח: שוק ההון 10
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
ה מה ההפקדה המקסימלית שאני יכול לעשות כעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
O כישורים רבים - בעיה שאני לא יודע למנף אותם התפתחות אישית 18
D איך לעבוד עם בחור שאני לא אוהב בלי לאבד את השפיות? אוף טופיק 9
א באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים? אוף טופיק 19
לא חשוב שמות 5 דברים שאני כבר לא בטוחה לגביהם דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 181
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
unrealx הודעה מוזרה מהבנק בגלל מנייה שאני מחזיק שוק ההון 8
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
ע דעתכם בנוגע לאסטרטגיה שאני רוצה לבנות שוק ההון 63
N גרף שאני מחפש בנרות שוק ההון 1
ח "אין מו"מ על מחיר, אלו דירות שאני יכולה "להעיף" מהר" נדל"ן 28
A אני לא מאמינה שאני עושה את זה יומני מסע אישיים 19
V שאלה: מה קורה בדיוק לאחר שאני מתחיל לעקוב אחרי משתמש מסוים? אוף טופיק 5
א רגע לפני שאני מרים ידיים והולך לרואה חשבון -- אשמח לעזרה צרכנות פיננסית 5
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0
מ אישור שאני לא עצמאי אוף טופיק 25
L נכס שאני לא מכיר, אשמח לעזרה שוק ההון 6
D אוף... כמה שאני זקוק לעזרה! יומני מסע אישיים 6