• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע לעצמאות כלכלית (בן 21)

solidi_journey

משתמש סולידי
דירוג
15
שלום לכולם, כאן אספר על המסע שלי לעצמאות כלכלית. (בתקווה לפני גיל 40).

פרטים יבשים:

קורא מזה כשנתיים בפורום, התחלתי להשקיע בערך לפני כשנה וחצי, בן 21 משוחרר טרי, גר אצל ההורים. עשיתי פסיכומטרי ושיפור בגרויות בזמן השירות הצבאי לכן מתחיל באוקטובר הקרוב ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה (לא מהמובילות, פסיכו 715 ובגרות ממוצעת לא מספיקה היום לטופ 4 לצערי).
ללא ידע מקדים בתכנות וכד' (צובר אותו כרגע בעזרת קורסי תכנות (אשמח להמלצות) ורענון ידע מתמטי רלוונטי לתואר).
כרגע עובד כשופט בענף ספורט ומרוויח בסביבות 7,000-8,000 לחודש, מוציא בסביבות 4,000-5,000 (שואף להנמיך את הסכום לסביבות 2-3 אלפים).
מתחזק רכב בגלל העבודה שלי שעולה לי בסביבות 1,000-2,000 בחודש עם דלק ביטוח וטסט. (רכב ישן שקיבלתי מהוריי).

נכסים:

מחזיק בחשבון השקעות באקסלנס שכולו מושקע ב - VT בסך 50,000 אלף דולר בערך. (חלקם נחסכו בעצמי וחלקם ע''י ההורים).
מחזיק בקופת גמל ישנה שנפתחה ע''י הוריי לפני 2008 ופטורה ממס בסך 35,000 ש''ח בערך.
פיקדון צבאי על סך 12,000 ש''ח בערך.
30,000 ש''ח שמוקפאים אצל ההורים ואמור לקבל אותם ב2-3 שנים הקרובות.
קרן פנסיה מהעבודה כשופט על סך 10,000 ש''ח בערך מושקע כולו במסלול מחקה מדד S&P 500. (לא זכאי לקרן השתלמות לצערי).

בכלליות:

הדבר היחיד שמטריד אותי כרגע לא מבחינה כלכלית הוא ההתפתחות הפיזית שלי, משקיע המון זמן בחדר כושר. (עובד בערך כשעתיים ביום פלוס מינוס לכן יש לי המון זמן פנוי). מרוצה מבחינה חברתית ומבחינת זוגיות.

מבחינה כלכלית כרגע הדבר היחיד שמטריד אותי הוא העמלות היחסית גבוהות שמשלם על המרות מט''ח באקסלנס, זה מגיע לסכומים לא קטנים כל פעם שאני מכניס כסף לחשבון ומקווה בזמן הקרוב לעשות את המעבר הגדול לIB. לא באמת בעל הידע הדרוש על מנת לעשות את המעבר ולמלא את הדו''ח מס שנתי בעצמי על מנת שהמעבר יהיה לי משתלם. (אשמח למדריכים הרלוונטיים ולעזרה בתגובות.)

התואר שלי כולו משולם ע''י ביטוח לאומי + שכר קיומי של 3,000 ש''ח בערך לחודש + מימון מחשב נייד וכל מיני תוספות, (השתתפות בשכר דירה אם ארצה בכך, האוניברסיטה במרחק חצי שעה נסיעה מהבית). כך שמבחינה כלכלית לתואר אני מסודר. (סכרתי).

בגדול התכנון שלי הוא לחסוך כמה שיותר כל חודש, לסיים את התואר ולהשתלב במשרה בהייטק, להכניס הכול לVT עד שאגיע לסכום שיספיק לי לפרישה. (מעריך כ20,000 ש''ח הוצאה חודשית אבל אין לי באמת מושג לאן החיים שלי יתפתחו מבחינת הוצאות והכנסות לכן כרגע מנסה לחסוך כמה שאפשר ולהשקיע הכל). לא רואה את עצמי משקיע בנדל''ן או באפיקים אחרים בעתיד הקרוב וגם הרחוק עקב הנוחות המדהימה של ההשקעה במניות והפסיביות המוחלטת בהשקעה.

אשמח לעצות, טיפים וחוות דעת על המסלול חיים שלי, מדי פעם אעדכן על מצבי הכלכלי. תודה לעונים!

שלום לכולם
שלום! ברוך הבא

בתקווה לפני גיל 40
איך בחרת את הגיל הזה? מעבר לכך שהרעיון קורץ לך ואתה חותר אליו בשלב זה אין לזה הרבה משמעות.

אתה מתכוון להמשיך לעבוד בזמן התואר? קח בחשבון שלפחות מבחינה כלכלית אולי יהיה נכון לוותר על העבודה הנוכחית למרות שהיא מאוד משתלמת. כנל לגבי צמצום הזמן בחדר כושר. המשאב הכלכלי הכי חשוב שיהיה לך זה התואר, אין עוד השקעה סולידית עם תשואה על כך גבוהה. במיוחד בהתחשב בכך שיש לך גב כלכלי ולא הכרחי בשבילך לעבוד.

זה כמובן לא אומר שצריך להפסיק לחיות. אם אתה נהנה לבא לחדר כושר אפשר להמשיך (בתדירות שונה אולי) גם אם יהיה לזה מחיר מסוים אבל צריך למצוא את האיזון מחדש.

מחזיק בחשבון השקעות באקסלנס שכולו מושקע ב - VT בסך 50,000 אלף דולר
מבחינה כלכלית כרגע הדבר היחיד שמטריד אותי הוא העמלות היחסית גבוהות שמשלם על המרות מט''ח באקסלנס,
למה קרן דולרית בבית השקעות ישראלי?

בכלליות:

הדבר היחיד שמטריד אותי כרגע לא מבחינה כלכלית הוא ההתפתחות הפיזית שלי, משקיע המון זמן בחדר כושר.
למה זה מטריד אותך?
ממליץ לגבש תוכנית אימונים שעורכת לא יותר משעה+- ל2-4 פעמים בשבוע שתהיה מוכן להוריד הילוך בתקופת התואר.

כמו ההיבט הפיננסי, גם ההיבט הפיזי הוא משחק לטווח ארוך בדר"כ, אלא אם כן יש לך איזה מטרה לטווח הקצר שלא כתבת עליה פה.

הדבר היחיד שמטריד אותי כרגע לא מבחינה כלכלית הוא ההתפתחות הפיזית שלי, משקיע המון זמן בחדר כושר. (עובד בערך כשעתיים ביום פלוס מינוס לכן יש לי המון זמן פנוי). מרוצה מבחינה חברתית ומבחינת זוגיות.
מציק לי שלא ציינת פה בכלל התפתחות מנטאלית.
במיוחד בהתחשב בעובדה שהרגע נרשמת ללימודים.

בהצלחה!

בהצלחה!
מקנא בך על המודעות (הכלכלית בעיקר) לדברים בגיל כזה.
מאמין שזה הדבר הכי חשוב שאתה יכול לסגל לעצמך כרגע. שאר הדברים, כמו דברים שתעסוק או תרצה לעסוק בהם, מסוגלות פיזית והעדפות בטווח הארוך הן רק סוג של יוריסטיקות

איך בחרת את הגיל הזה? מעבר לכך שהרעיון קורץ לך ואתה חותר אליו בשלב זה אין לזה הרבה משמעות.

אתה מתכוון להמשיך לעבוד בזמן התואר? קח בחשבון שלפחות מבחינה כלכלית אולי יהיה נכון לוותר על העבודה הנוכחית למרות שהיא מאוד משתלמת. כנל לגבי צמצום הזמן בחדר כושר. המשאב הכלכלי הכי חשוב שיהיה לך זה התואר, אין עוד השקעה סולידית עם תשואה על כך גבוהה. במיוחד בהתחשב בכך שיש לך גב כלכלי ולא הכרחי בשבילך לעבוד.

זה כמובן לא אומר שצריך להפסיק לחיות. אם אתה נהנה לבא לחדר כושר אפשר להמשיך (בתדירות שונה אולי) גם אם יהיה לזה מחיר מסוים אבל צריך למצוא את האיזון מחדש.
שיחקתי במחשבוני ריבית דריבית, ברור לי שכל הערכה היא פרועה מאוד מכיוון ואין לדעת לאן החיים שלי יתפתחו מבחינת הכנסות, הוצאות, זוגיות ילדים וכד'. אך מאמין שאצליח לחסוך לפחות 8,000 ש''ח ומעלה כל חודש לאחר סיום התואר ומציאת עבודה והסכום אמור רק לעלות כך שמבחינתי גיל 40 זו הערכה לא הכי מופרכת.

מאמין שאשפוט ממש משחק שתיים בשבוע על מנת לשמור על מקום העבודה ועל הזדמנות להתקדם (להגיע לליגה לאומית ועל שם השכר גבוה בהרבה).

בנוגע לחדר כושר ושאר התחביבים, ברור לי שמירב המאמצים והזמן שלי יושקעו בתואר וכך אעשה.
למה קרן דולרית בבית השקעות ישראלי?
משתי סיבות:
1. פשטות עם הקרן VT שמייצגת את כל השוק.
2.חשיבה על המעבר לIB שלמיטב הבנתי זה סיפור שלם להעביר קרן שקלית לדולרית והתהליך הרבה יותר מסובך.
למה זה מטריד אותך?
בגדול רוב הילדות הייתי ילד שמנמן, זה מטריד אותי רק לטווח הקצר כי זאת המטרה שלי כרגע עד תחילת התואר. אני אכן מגיע לתוצאות יפות וכרגע בשלבים הראשונים של החיטוב לאחר שצברתי מסת שריר די מכובדת. (100 קילו בנץ', 130 סקוואט, 160 דדליפט).
מציק לי שלא ציינת פה בכלל התפתחות מנטאלית.
תפרט יותר? ציינתי שמבחינת חברתית וזוגיות אני מרוצה ומאושר..
בהצלחה!
מקנא בך על המודעות (הכלכלית בעיקר) לדברים בגיל כזה.
מרשים מאוד!
בהצלחה!
תודה רבה!

כל הכבוד על היומן והמון בהצלחה!
שני הסנט שלי...
הוצאות של 4000-5000 בחודש למישהו שגר אצל ההורים זה המון, אם אתה רוצה להגיע לפרישה מוקדמת כדאי שתעבוד על זה, כי כשתצא מהבית יותר מתכפיל את ההוצאות שלך אם תשמור על אותם הרגלי צריכה.
כושר זה מדהים, אבל נסה ללמוד איך לעשות אימונים של פחות משעתיים ביום, פשוט כי במהלך התואר יהיה לך קשה להרשות לעצמך את זה.
לגבי הבחירה להשקיע רק במניות כי זה הכי נוח אני מסכים שזה באמת הכי נוח, אבל אם אתה יכול עכשיו לרכוש דירה בגיל כזה, עם קצת עזרה בהלוואות על חשבון קרנות ההשתלמות של ההורים, ועם השנים המשכנתא תקטן וערך הדירה יעלה, תוכל למצוא את עצמך בסוף התואר עם כפול 2-3 מהכסף ששמת. הרבה עורכים את ההשוואה בין נדלן למניות לא נכון ולא מחשבים בנדלן תשואה על ההון העצמי, אבל דירה ראשונה בארץ לתפיסתי זה לרוב משתלם מאוד ופטור לחלוטין ממס (עד מחיר מסוים).

נערך לאחרונה ב:
כל הכבוד על היומן והמון בהצלחה!
שני הסנט שלי...
הוצאות של 4000-5000 בחודש למישהו שגר אצל ההורים זה המון, אם אתה רוצה להגיע לפרישה מוקדמת כדאי שתעבוד על זה, כי כשתצא מהבית יותר מתכפיל את ההוצאות שלך אם תשמור על אותם הרגלי צריכה.
כושר זה מדהים, אבל נסה ללמוד איך לעשות אימונים של פחות משעתיים ביום, פשוט כי במהלך התואר יהיה לך קשה להרשות לעצמך את זה.
לגבי הבחירה להשקיע רק במניות כי זה הכי נוח אני מסכים שזה באמת הכי נוח, אבל אם אתה יכול עכשיו לרכוש דירה בגיל כזה, עם קצת עזרה בהלוואות על חשבון קרנות ההשתלמות של ההורים, ועם השנים המשכנתא תקטן וערך הדירה יעלה, תוכל למצוא את עצמך בסוף התואר עם כפול 2-3 מהכסף ששמת. הרבה עורכים את ההשוואה בין נדלן למניות לא נכון ולא מחשבים בנדלן תשואה על ההון העצמי, אבל דירה ראשונה בארץ לתפיסתי זה לרוב משתלם מאוד ופטור לחלוטין ממס (עד מחיר מסוים).
לגבי ההוצאות, בערך 1.000-2,000 אני מוציא על הרכב כי אין לי כל כך ברירה, עוד 2,000-3,000 על בילויים, בגדים והוצאות מסביב. אנסה להוריד את ההוצאות המשתנות לסביבות 1,000-2,000.

לגבי האימונים שים לב שרשמתי שאני עובד פלוס מינוס שעתיים ביום (שופט). בחדר כושר אימון ממוצע שלי הוא שעה ובקצב מהיר גם אוכל להוריד ל40 דקות בזמן התואר.

השקעה בנדל״ן ממש לא קורצת לי כרגע, אוכל להתמנף דרך IB או דרך ההורים וגם להשקיע במניות, המון התעסקות בחיפושים, עורכי דין ועוד ברכישת דירה, לא מדבר אליי אך תודה על ההצעה!

שלום לכולם, כאן אספר על המסע שלי לעצמאות כלכלית. (בתקווה לפני גיל 40).

פרטים יבשים:

קורא מזה כשנתיים בפורום, התחלתי להשקיע בערך לפני כשנה וחצי, בן 21 משוחרר טרי, גר אצל ההורים. עשיתי פסיכומטרי ושיפור בגרויות בזמן השירות הצבאי לכן מתחיל באוקטובר הקרוב ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה (לא מהמובילות, פסיכו 715 ובגרות ממוצעת לא מספיקה היום לטופ 4 לצערי).
ללא ידע מקדים בתכנות וכד' (צובר אותו כרגע בעזרת קורסי תכנות (אשמח להמלצות) ורענון ידע מתמטי רלוונטי לתואר).
כרגע עובד כשופט בענף ספורט ומרוויח בסביבות 7,000-8,000 לחודש, מוציא בסביבות 4,000-5,000 (שואף להנמיך את הסכום לסביבות 2-3 אלפים).
מתחזק רכב בגלל העבודה שלי שעולה לי בסביבות 1,000-2,000 בחודש עם דלק ביטוח וטסט. (רכב ישן שקיבלתי מהוריי).

נכסים:

מחזיק בחשבון השקעות באקסלנס שכולו מושקע ב - VT בסך 50,000 אלף דולר בערך. (חלקם נחסכו בעצמי וחלקם ע''י ההורים).
מחזיק בקופת גמל ישנה שנפתחה ע''י הוריי לפני 2008 ופטורה ממס בסך 35,000 ש''ח בערך.
פיקדון צבאי על סך 12,000 ש''ח בערך.
30,000 ש''ח שמוקפאים אצל ההורים ואמור לקבל אותם ב2-3 שנים הקרובות.
קרן פנסיה מהעבודה כשופט על סך 10,000 ש''ח בערך מושקע כולו במסלול מחקה מדד S&P 500. (לא זכאי לקרן השתלמות לצערי).

בכלליות:

מבחינה כלכלית כרגע הדבר היחיד שמטריד אותי הוא העמלות היחסית גבוהות שמשלם על המרות מט''ח באקסלנס, זה מגיע לסכומים לא קטנים כל פעם שאני מכניס כסף לחשבון ומקווה בזמן הקרוב לעשות את המעבר הגדול לIB. לא באמת בעל הידע הדרוש על מנת לעשות את המעבר ולמלא את הדו''ח מס שנתי בעצמי על מנת שהמעבר יהיה לי משתלם. (אשמח למדריכים הרלוונטיים ולעזרה בתגובות.)

התואר שלי כולו משולם ע''י ביטוח לאומי + שכר קיומי של 3,000 ש''ח בערך לחודש + מימון מחשב נייד וכל מיני תוספות, (השתתפות בשכר דירה אם ארצה בכך, האוניברסיטה במרחק חצי שעה נסיעה מהבית). כך שמבחינה כלכלית לתואר אני מסודר. (סכרתי).

בגדול התכנון שלי הוא לחסוך כמה שיותר כל חודש, לסיים את התואר ולהשתלב במשרה בהייטק, להכניס הכול לVT עד שאגיע לסכום שיספיק לי לפרישה. (מעריך כ20,000 ש''ח הוצאה חודשית אבל אין לי באמת מושג לאן החיים שלי יתפתחו מבחינת הוצאות והכנסות לכן כרגע מנסה לחסוך כמה שאפשר ולהשקיע הכל). לא רואה את עצמי משקיע בנדל''ן או באפיקים אחרים בעתיד הקרוב וגם הרחוק עקב הנוחות המדהימה של ההשקעה במניות והפסיביות המוחלטת בהשקעה.

אשמח לעצות, טיפים וחוות דעת על המסלול חיים שלי, מדי פעם אעדכן על מצבי הכלכלי. תודה לעונים!
בהצלחה חבר

השקעה בנדל״ן ממש לא קורצת לי כרגע, אוכל להתמנף דרך IB או דרך ההורים וגם להשקיע במניות, המון התעסקות בחיפושים, עורכי דין ועוד ברכישת דירה, לא מדבר אליי אך תודה על ההצעה!
נכון נדלן זה עבודה אבל המינוף הכי זול, עם מרג'ין בIB תוכל לקחת עד 20-30% (תלוי מה תחזיק כמובן) ויותר מזה כבר תהיה בסיכון למרג'ין קול, בנדלן תוכל לקחת כמעט 300% על הכסף שלך ואין סיכוי למרג'ין קול כל עוד אתה עומד בתשלומים בכל חודש.

מעניין, כל הכבוד :)

תוכל לפרט על הסיוע הכלכלי מביטוח לאומי כי אתה סוכרתי? ממה שאני יודע הסיוע הוא רק בשכר לימוד ועזרה בשכר דירה, לא 3000 ש"ח בחודש שזה המון

בהצלחה חבר
תודה !
תוכל לפרט על הסיוע הכלכלי מביטוח לאומי כי אתה סוכרתי? ממה שאני יודע הסיוע הוא רק בשכר לימוד ועזרה בשכר דירה, לא 3000 ש"ח בחודש שזה המון
בגדול בגלל שאני סוכרתי אני זכאי ל40% נכות אוטומטי מה שמקנה לי אפשרות לתהליך שיקום כך ביטוח לאומי קוראים לזה, שבו אני מקבל את הדברים שרשמתי פלוס השכר הקיומי (3,000 ש''ח בערך) בזמן שאני לומד. בגדול זה סוג של אינטרס דו צדדי כי הם מעניקים לי השכלה וכך לא אצטרך להיות תלוי בהם בעתיד.

עדכון קצר:

מכיוון ואני עתיד להתחיל את הלימודים באוקטובר ומצפים לי 3 שנים קשות, בחודש האחרון וגם עד ללימודים באוקטובר לא אצליח לחסוך כסף ולהשקיע אותו ממגוון סיבות:

1. העונה נגמרה ואני חסר עבודה. (כנראה שאעבוד בקייטנה מספר שבועות כמדריך אך זה לא יספיק.)
2. אני צריך לרכוש מחשב נייד ואייפד.
3. טס לברלין עם חברים וסגרתי קרוז עם החברה.
4. יש אפשרות שארכוש קורקינט/אופניים חשמליים על מנת להגיע לרכבת כל בוקר להתנייד לאונ'.

ממשיך להתאמן בחדר כושר ולהעשיר את מקורתיי בתכנות, אוטוטו אתחיל הכנה מתמטית כדי שאבוא בראש שקט לתואר.

כרגע השאיפות עד אוקטובר לצמצם את ההוצאות השוטפות עד למקסימום 3,000, (החודש יצא יותר בגלל תשלום טסט לרכב ומספר תיקונים). להמשיך להתאמן חזק בחדר כושר ולבוא מוכן לתואר שלפניי.

עדכון קצר:

מכיוון ואני עתיד להתחיל את הלימודים באוקטובר ומצפים לי 3 שנים קשות, בחודש האחרון וגם עד ללימודים באוקטובר לא אצליח לחסוך כסף ולהשקיע אותו ממגוון סיבות:

1. העונה נגמרה ואני חסר עבודה. (כנראה שאעבוד בקייטנה מספר שבועות כמדריך אך זה לא יספיק.)
4. יש אפשרות שארכוש קורקינט/אופניים חשמליים על מנת להגיע לרכבת כל בוקר להתנייד לאונ'.

ממשיך להתאמן בחדר כושר ולהעשיר את מקורתיי בתכנות, אוטוטו אתחיל הכנה מתמטית כדי שאבוא בראש שקט לתואר.

כרגע השאיפות עד אוקטובר לצמצם את ההוצאות השוטפות עד למקסימום 3,000, (החודש יצא יותר בגלל תשלום טסט לרכב ומספר תיקונים). להמשיך להתאמן חזק בחדר כושר ולבוא מוכן לתואר שלפניי.
כל מה שאני אומר זה נקודות למחשבה. כל הכבוד על החשיבה ונשמע שאתה בדרך הנכונה, יחד עם זאת אציג כמה נקודות למחשבה, מקווה שלא תראה בזה נקודות רעות אלא דווקא דברים שצריך לשים אליהם לב, פסיכומטרי מטורף ונשמע שאתה ממש יודע מה שאתה עושה.
ועכשיו לדבריי:
איך הגעת למסקנה שאתה צריך לרכוש מחשב נייד ואייפד? אפשר בלי. הרבה סטודנטים עושים את התואר בלי.
רכב זה עסק יקר, למה אתה צריך רכב בגיל הזה? האם לחברים שלך גם יש רכב?
בכל מקרה כשתסיים את התואר תרוויח משכורת נאה, מה שכן ממה שזה נראה אתה מהר מאוד תתמכר ל life style creep, וההוצאות שלך יעלו, זה הדבר הכי גדול שהייתי ממקסם, להרוויח עוד 50 אלף שקל לא יתן לך הרבה בטווח הרחוק כמו ללמוד לא לבזבז הרבה.

לגבי פרישה מוקדמת:
אם המשכורת שלך תהיה 24 נטו(משכורת מאוד גבוהה, גם בהייטק, מוציא שנייה RSU מהמשוואה כי לא כל ההייטק מקבל אותם) לחסוך 8 זה שליש. בשביל לפרוש אני מניח שתרצה שגם בת זוגתך לא תעבוד, או שתפרוש לבד? אני מצטער להגיד אבל לעבוד 20 שנה בהרגשה של בא לי לצאת לפנסיה זה לא גישה שהיא מאוד כיפית להעביר איתה את הזמן. הייתי מנסה מאוד למקסם רווח(פרילנס בתחום, אופציות, RSU, עבודה בכמה מקומות עבודה), ולהנות מהעבודה ולראות בהמשך הדרך. מאוד קל להניח שמעתה אתה תבזבז ״רק״ 16, אבל אני מזכיר לך שאתה חי אצל ההורים ומבזבז 5000 בלי להחשיב הוצאות כמו חו״ל אייפד קורקינט שאני מניח שזה עוד 1-2 בחודש בממוצע? כלומר כבר בערך 6-7? תחשוב שתהיה לך בת זוג, וילדים ותצטרך לשלם שכירות או יותר מזה משכנתא(שרק זה יהיה כנראה 6-7 בחודש), גנים שיכולים לעלות אלפי שקלים(מוגבל לכמה שנים אבל עדיין), חוגים, מזון, אוכל,חופשות בחו״ל, בייביסיטר/צהרון, הוצאות על רכב נוסף(כנראה גם שתרצה רכב קצת יותר יקר), כל זה יכול בקלות להגיע ל25-30 בחודש למשפחה של 4(ולא הגזמתי). אם ממש תתאמץ, במשפחה של 4 תוכל לחיות מ15 ואני מדבר על ממש לחסוך(מכונית אחת או להחליף מכונית פעם ב8 שנים, נסיעות מועטות, מעט טיסות לחו״ל, בלי לאכול בחוץ, ועוד) אני באמת חושב שבמציאות של היום שווה לחסוך אבל זה לא פשוט, אם ממש תתמאץ, תצליחו אתה ואשתך לחסוך נניח עוד 4-5 בחודש. לעומת זאת התקדמות בסולם העבודה, או אופציות בסטארטאפ טוב יכולים להביא לך כפול אם לא פי כמה על הסכום הזה(לא מדבר על מנכ״ל או יזם, מדבר על עובד בכיר או מהראשונים).

עדכון קצר:

- אף אחד לא צריך אייפד, וגם מי שממש רוצה, יש אופציות לטאבלטים יותר זולים בהרבה של סמסונג לדוגמא שעובדים בצורה שווה או יותר טוב.
כמובן שמי שרוצה אייפד, אני לגמרי בעדו :)

תהנה בחופשות!

- טענת שאתה מעוניין בהורדה במשקל. לך על אופניים רגילות :) (יש גם מתקפלות לרכבת לא חשמליות). יחסוך לך אירובי כלשהו בשעות הפנאי וחזרה הדרגתית למצב של עלייה במשקל כשתצטרך להשקיע את מירב הזמן שלך בלמידה

כל מה שאני אומר זה נקודות למחשבה. כל הכבוד על החשיבה ונשמע שאתה בדרך הנכונה, יחד עם זאת אציג כמה נקודות למחשבה, מקווה שלא תראה בזה נקודות רעות אלא דווקא דברים שצריך לשים אליהם לב, פסיכומטרי מטורף ונשמע שאתה ממש יודע מה שאתה עושה.
תודה רבה!
איך הגעת למסקנה שאתה צריך לרכוש מחשב נייד ואייפד? אפשר בלי. הרבה סטודנטים עושים את התואר בלי.
התייעצות עם סטודנטים שטוענים שאייפד שינה להם את החיים הסטודנטיאליים לגמרי וכל מי שהתייעצתי איתו אמר שמאסט. בנוגע למחשב נייד התכנות צריך להתבצע איפשהו ובנסוף אני מקבל מימון חלקי מביטוח לאומי על רכישת מחשב נייד.
רכב זה עסק יקר, למה אתה צריך רכב בגיל הזה? האם לחברים שלך גם יש רכב?
אני שופט, ציינתי זאת בפוסט הראשוני שאם לא עבודתי בשום אופן לא הייתי רוכש רכב..
אני מצטער להגיד אבל לעבוד 20 שנה בהרגשה של בא לי לצאת לפנסיה זה לא גישה שהיא מאוד כיפית להעביר איתה את הזמן. הייתי מנסה מאוד למקסם רווח(פרילנס בתחום, אופציות, RSU, עבודה בכמה מקומות עבודה), ולהנות מהעבודה ולראות בהמשך הדרך.
מסכים איתך לגמרי, רק ציינתי שזה היעד הסופי, אני מאוד מתחבר לתחום המחשבים והתכנות בפרט. אין לדעת לאיזה משרה ותחום התואר ייקח אותי.
כל זה יכול בקלות להגיע ל25-30 בחודש
מסכים לגמרי עם כל עניין ההוצאות ושם עליו דגש על מנת לצמצם ככל האפשר, אני חושב שזה הקושי של רוב העולם..
אני באמת חושב שבמציאות של היום שווה לחסוך אבל זה לא פשוט, אם ממש תתמאץ, תצליחו אתה ואשתך לחסוך נניח עוד 4-5 בחודש.
אין לדעת מה יהיו ההכנסות וההוצאות שלי ושל אשתי לעתיד לכן כל השערה תהיה מופרכת לחלוטין, השאיפה כמובן היא לצמצם הוצאות ולמקסם הכנסות.
- אף אחד לא צריך אייפד, וגם מי שממש רוצה, יש אופציות לטאבלטים יותר זולים בהרבה של סמסונג לדוגמא שעובדים בצורה שווה או יותר טוב.
כמובן שמי שרוצה אייפד, אני לגמרי בעדו :)
ממש *כל* סטודנט שהתייעצתי איתו טען שהאייפד ממש גיימ צ'יינצ'ר.

תודה רבה!

התייעצות עם סטודנטים שטוענים שאייפד שינה להם את החיים הסטודנטיאליים לגמרי וכל מי שהתייעצתי איתו אמר שמאסט. בנוגע למחשב נייד התכנות צריך להתבצע איפשהו ובנסוף אני מקבל מימון חלקי מביטוח לאומי על רכישת מחשב נייד.

מסכים איתך לגמרי, רק ציינתי שזה היעד הסופי, אני מאוד מתחבר לתחום המחשבים והתכנות בפרט. אין לדעת לאיזה משרה ותחום התואר ייקח אותי.

מסכים לגמרי עם כל עניין ההוצאות ושם עליו דגש על מנת לצמצם ככל האפשר, אני חושב שזה הקושי של רוב העולם..

אין לדעת מה יהיו ההכנסות וההוצאות שלי ושל אשתי לעתיד לכן כל השערה תהיה מופרכת לחלוטין, השאיפה כמובן היא לצמצם הוצאות ולמקסם הכנסות.

עכשיו גילוי נאות, אני קניתי אייפד ועוד רק מתחיל להשתמש בו וזה באמת כיף. אבל אני צרכניסט, שווה לי לשלם עוד 4000 שקל בשביל משהו שאני מרגיש שיעזור לי(אישית כל התואר לא הצלחתי לכתוב, יש לי בעיות קשות של כתיבה וזה קשור בכתב יד שלי שהוא מאוד גדול, ויחסית מכוער. אפילו בבית ספר המורות התעקשו שאשתמש בהקלות של שעתוק(מעתיקים מה שאתה רושם מילה במילה) כי אחרת מאוד קשה להבין מה אני רושם. האייפד הכתב עדיין מכוער אבל אםשר להקטין הכל די בפשטות, ואם אתה שכחת מילה באמצע אתה יכול להזיז את המשך המשפט ולשים אותה באמצע.
האם זה שווה מחיר של אייפד לעומת אולי אלטרנטיבות יותר זולות? הכל אצלי אפל אז אני משער שכן. האם יכולתי להסתדר עם משהו ב2000 שקל? כנראה שכן אבל הייתי לא נהנה באותה מידה.

השאלה בשבילך: האם תקנה אייפד פרו או אייפד אייר? ההבדל הוא אם אני לא טועה 2000 שקל. ואיזה נפח? אני מאמין בלקיחת נפח קטן ולפצות עם iCloud .

תודה רבה!

אני לא מסכים לגבי אין לדעת. אתה יכול לדעת טווח והשאיפה הזאת היא לא לגמרי ריאלית, כי אם תכניסו יחד 80000 שקל(נטו כולל rsu) (בערך הגבול שאתה יכול להשתכר אם אתה לא בעשירון העליון של ההייטק) קשה לי להאמין שתוציאו 25.
מעבר לזה אל תאמין למה שאתה קורא על ההייטק, יש אנשים מאוד מסויימים שמרוויחים את המשכורת שציינתי למעלה, שעובדים בכמה חברות במשק, ברמת ניסיון גבוהה מאוד, ואחרי שתגיע לשם קשה לי שתוכל להגיע לשם במחשבה של בא לי לפרוש . זה מחשבה שאם אתה חושב אותה בגיל 21 אתה תשחק מהר. שווה מאוד מאוד לחסוך בשביל דברים אחרים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 37
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 36
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
המהנדל המסע אל המליון השני יומני מסע אישיים 315
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
ג המסע שלי יומני מסע אישיים 46