• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה??

Maor123

משתמש רגיל
דירוג
59
היי
קצת על עצמי בן 31 נשוי פלוס 2 החלום שלי כרגע הוא לצאת לעצמאות כלכלית. לא מעוניין לעבוד בתחום שבו עובד כרגע( עסק משפחתי משתכר מצויין). החלום שלי הוא שסך הכנסותיי הפסיביות יעמוד על צורכי המחיה... אבל לא על הקשקש אלא קצת ברווחה יותר.
מחזיק 2 דירות בבעלותי
דירה אחת מגורים שווי 2.6m משכנתא 600k
דירה שניה להשקעה שווי 1.1m משכתנא 440k
שווי פנסיה/ביטוח ותיק השקעות כרגע - 500k
תיק השקעות כרגע פסיבי עוקב נאסדק.
יש לי אורך רוח בירידות נדמה לי אחרי ה-3 שנים האחרונות( להיפך מחפש להגדיל את התשואה של המדד ולא מוצא דרכים לכך)
סה״כ שווי נקי בסביבות 3m
חי ברמת חיים יחסית גבוהה מצליח לחסוך כ10,000 שח בחודש. לצורך מחייתי השוטפת צריך כרגע 25k בחודש מתייי אצא לעצמאות כלכלית.
הדירה שלי להשקעה כרגע לא מניבה לי פירות אין עליית ערך למרות שכולם אומרים שבשנים הקרובות יהיה אבל זה לא קורה כבר שנתיים מנסה למכור ולשים את הכסף בשוק( פיספסתי בשנתיים האלה 50 אחוז תשואה לפחות)
מה אפשר לעשות כדי לצאת לעצמאות בערך באיזור גיל 40?
לאיזה סכום של תיק השקעות אני אמור להגיע( מעוניין ב100 אחוז מניות בלבד)
רוצה לציין שלא אתנזר מהכנסות גם שאצא לעצמאות פשוט אכניס כסף ממשהו שכיף לי ואוהב אותו אפילו אם מדובר בשליש מההכנסה שלי היום.
מה אתם הייתם עושים???

נערך לאחרונה ב:
חישוב מפית (מתעלם מסוגיות מיסוי רווח הון כרגע):
סה״כ שווי נקי בסביבות 3m
חי ברמת חיים יחסית גבוהה מצליח לחסוך כ10,000 שח בחודש. לצורך מחייתי השוטפת צריך כרגע 25k בחודש מתייי אצא לעצמאות כלכלית.
25k ש''ח הוצאות חודשיות לפי כלל משיכה של 3.5-4% שנתי אומר שתצטרך לצבור תיק השקעות בשווי 7.5-8.5 מיליון ש''ח.
רוצה לציין שלא אתנזר מהכנסות גם שאצא לעצמאות פשוט אכניס כסף ממשהו שכיף לי ואוהב אותו אפילו אם מדובר בשליש מההכנסה שלי היום.
אם תייצר הכנסה בגובה שליש מההכנסה הקיימת תוריד את גובה התיק הנדרש לאזור 5-5.5 מיליון ש''ח.
קצב החיסכון הנוכחי שלך אומר שמבלי לקצץ בהוצאות / להגדיל הכנסות לא תוכל להגיע לשם בגיל 40. קח בחשבון שצבירת ההון שלך צפויה להתבסס בעיקר על החיסכון השוטף עקב אי השקעה בשוק ההון, מה שמונע אפשרות צמיחה בדמות תשואה על ניירות הערך (וגם על בסיס דבריך לפיהם הדירה להשקעה לא מניבה עליית ערך).

חישוב מפית (מתעלם מסוגיות מיסוי רווח הון כרגע):

25k ש''ח הוצאות חודשיות לפי כלל משיכה של 3.5-4% שנתי אומר שתצטרך לצבור תיק השקעות בשווי 7.5-8.5 מיליון ש''ח.

אם תייצר הכנסה בגובה שליש מההכנסה הקיימת תוריד את גובה התיק הנדרש לאזור 5-5.5 מיליון ש''ח.
קצב החיסכון הנוכחי שלך אומר שמבלי לקצץ בהוצאות / להגדיל הכנסות לא תוכל להגיע לשם בגיל 40. קח בחשבון שצבירת ההון שלך תתבסס בעיקר על החיסכון השוטף עקב אי השקעה בשוק ההון (לפי דבריך שהדירה להשקעה לא מניבה עליית ערך).
בהנחה ולא לוקחים החשבון אינפלציה מדוע יש בעיה למשוך מעבר ל3-4 אחוז ? הרי מחקר טרניטי מראה ש100 אחוז מניות גם עם 9 אחוז משיכה שרד ואף הגדיל את ההון. בוא נגיד ש9 אחוז זה מוגזם ומתגרה במזל ו3-4 אחוז הוא בטוח אפילו בטוח מדי. מה רע ב6-7 אחוז משיכה המחקר גם הוכיח שהתיק באחוזי משיכה של 6-7 אחוז בשנה אחרי 30 שנה הפך אפילו לפי 8-10 למה דווקא 3-4 בהנחה ואתה רוצה 2 מיליון דולר לא משנה לך באיזה זמן

אולי תוכל למנות מישהו שכיר שינהל לך את העסק או למכור אותו? כי לדעתי אתה יכול להחליף תעסוקה גם אם לא הגעת לעצמאות כלכלית ואי תלות בעבודה. זה שאתה לא יכול להרשות לעצמך לא לעבוד בכלל לא אומר שאתה חייב לעבוד בעבודה מסויימת כי היא הכי רווחית, יש לך נכסים ואתה חוסך 10K אתה יכול לרדת 10K בנטו ועדיין להיות מאוזן אני מניחה שזה פותח לא מעט עיסוקים שאולי יותר תהנה מהם.

בהנחה ולא לוקחים החשבון אינפלציה
כלל ה-4% דווקא כולל תיאום אינפלציה
מחקר טרניטי מראה ש100 אחוז מניות גם עם 9 אחוז משיכה שרד ואף הגדיל את ההון
מציע לך לחזור לבדוק את תוצאות המחקר. לפי המחקר, תיק חציוני של 100% מניות עם אחוז משיכה של 9% התאפס תוך 25 שנה. (כנ"ל גם תיק זהה עם אחוז משיכה של 8% אגב).
מה רע ב6-7 אחוז משיכה המחקר גם הוכיח שהתיק באחוזי משיכה של 6-7 אחוז בשנה אחרי 30 שנה הפך אפילו לפי 8-10
שוב, לא נכון. המחקר מראה שאחרי 30 שנה יש סיכוי של 45% שלא יישאר מתיק כזה שקל. התיק החציוני יישאר עם 1.2 פעמים הסכום המקורי.

אני מניח שאתה מתכוון לחיות גם אחרי גיל 70, ועוד לא התחלנו לדבר על הסיבות הנוספות לפיהן כלל ה-4% עשוי להיתפס היום כמעט מסוכן לטווח ארוך.

הדירה שלי להשקעה כרגע לא מניבה לי פירות אין עליית ערך למרות שכולם אומרים שבשנים הקרובות יהיה אבל זה לא קורה כבר שנתיים מנסה למכור ולשים את הכסף בשוק( פיספסתי בשנתיים האלה 50 אחוז תשואה לפחות)

היי

אתה צריך להתמיד באסטרטגיה מסוימת,
מה יקרה עם תמכור את הדירה ותכניס לשוק ההון כאשר לאחר מיכן הבורסה תרד ?

מעבר לנאמר, כלל ה4% לא מביא בחשבון את העליה בסטנדרט החיים בחברה. מספיק שיש הבדל של 1.5% בין צמיחת השכר הממוצע ובין האינפלציה, אחרי 30 שנה אתה תהיה כמעט 40% יותר עני ביחס לעובד הממוצע.
אתה אומר שאתה רוצה לחיות ברמת חיים גבוהה, אז קח את זה בחשבון.

סה״כ שווי נקי בסביבות 3m
מה המשמעות של זה מעבר לטפיחה העצמית על הכתף?
לפי כלל משיכה של 3.5-4% שנתי
אבל מחקר טריניטי נעשה לפי נתונים הסטורים של השקעה בשוק ההון בארה"ב, אתם מפעילים אותו על שווי של דירת מגורים בישראל, זה לערבב תפוחים עם אגסים. אם הוא ימשוך מ"תיק" של 5 מליון ש-2.6 מליון ממנו הוא שווי דירה למגורים 18k בחודש הוא מהר מאוד ישאר בלי גרוש על התחת.

כשיסיים השואל לשלם את המשכנתא יפחתו הוצאותיו החודשיות ובעקבות כך גם שיעור המשיכה הבטוח, זה הגילום של דירה בבעלות למגורים במקרה הזה (בהנחה שלא רוצה למכור את הדירה ולעבור לדיור זול משמעותית, ע"ע " לחיות ברווחה"), כל השאר זה סתם לעשות נעים בבטן.

@KFC Uerdingen 05 - אתה צודק בהבחנה שנוגעת להרכב התיק, אבל ההתייחסות שלי הייתה לצבירת תיק השקעות בניירות ערך אם זה לא היה ברור. פות"ש ציין שהתיק שהוא שואל עליו הוא של 100% מניות.

אתה צודק בהבחנה שנוגעת להרכב התיק, אבל ההתייחסות שלי הייתה לצבירת תיק השקעות בניירות ערך אם זה לא היה ברור. פות"ש ציין שהתיק שהוא שואל עליו הוא של 100% מניות.
צודק, פספסתי את ה" לא" בתגובה שלך של" להגיע לשם עד גיל 40".

ועדיין, השווי הנקי שהשואל מציין מכיל להבנתי גם את שווי הדירה למגורים.

מעבר לנאמר, כלל ה4% לא מביא בחשבון את העליה בסטנדרט החיים בחברה. מספיק שיש הבדל של 1.5% בין צמיחת השכר הממוצע ובין האינפלציה, אחרי 30 שנה אתה תהיה כמעט 40% יותר עני ביחס לעובד הממוצע.
אתה אומר שאתה רוצה לחיות ברמת חיים גבוהה, אז קח את זה בחשבון.
עלייה כזאת אמורה להשתקף בשווי המניות שלו, לא?

עלייה כזאת אמורה להשתקף בשווי המניות שלו, לא?
אין קשר,הוא מושך סכום ששווה ל 4% מתואם אינפלציה ביום הפרישה בלי קשר לשווי הרגעי של המניות.
בנוסף אין קשר ישיר בן עליית שכר להעליית שווי המניות,לפעמים זה יכול להיות הפוך,נניח חברה שנאלצת לשלם יותר בגלל דרישות עובדים\שינוי בשכר המינימום לא בהכרח תהיה שווה יותר להפך היא עלולה לרדת ברווחיות כתוצאה מהמהלך.

באמת לא דובר הרבה על הנושא הזה אולי בגלל שקשה מאוד להעריך אותו וכי הוא רלוונטי בעיקר למי שחשוב לו לחיות ברמת חיים גבוה(לא איכות)שכמעט תמיד נמדדת ביחס לאחרים.

באמת לא דובר הרבה על הנושא הזה אולי בגלל שקשה מאוד להעריך אותו וכי הוא רלוונטי בעיקר למי שחשוב לו לחיות ברמת חיים גבוה
אני חושב שזה רלוונטי לכולם.
אנשים תמיד משווים את מצבם לסנדרט החיים מסביבם, גם אם הם לא רוצים לחיות בסטנדרט גבוה.
אם למשל "נסבל" מבחינתי לחיות על 8,000 ש"ח כשהשכר הממצוע הוא 11,500, זה בכלל לא אומר שזה יהיה נסבל מבחינתי לחיות כך כשלעובד ההמוצע יהיה כוח קניה של 16,000.
כל מי שבטוח שזה לא יפריע לו שיעשה ניסוי וינסה לחיות על פער של 50% מהשכר הממוצע כיום.

אנשים תמיד משווים את מצבם לסנדרט החיים מסביבם
יש מספיק שלא צריכים אישור כזה מהסביבה, שתחושת הערך העצמי שלהם לא נשאבת מאחרים.
תלוי ביסודות של האדם.

אני חושב שזה רלוונטי לכולם.
צודק,ניסוח לא נכון שלי.
אני מעריך שרלוונטי יותר למי שחשוב לו ומצהיר שהוא רוצה לחיות ב"רמת חיים גבוה" כי כמו שאמרת המושג הזה הרבה יותר צמוד להכנסה הממוצעת בחברה שבה הוא חיי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R להמשיך במסלול התואר או לרדוף אחרי החלום העצמאי? התפתחות אישית 6
מ החלום ושברו יומני מסע אישיים 130
T לחיות את החלום או לא? אוף טופיק 4
M החלום והדילמות - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 97
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
I נטייה להימורים - האם לצאת משוק ההון? (זהירות: טריגרים) התפתחות אישית 8
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
ה עומד לצאת למסע יומני מסע אישיים 11
ס לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
N לצאת מהבית של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
סטס לא מצליח לצאת מהדירוג הנמוך, ולבנות עסק יציב שגודל התפתחות אישית 6
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
ש לצאת או להחזיר? שוק ההון 5
ד לא מצליח לצאת מהבית של ההורים אוף טופיק 232
D תיק לאישה שעומדת לצאת לפנסיה שוק ההון 7
E תעזרו לי לצאת לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 57
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107
Will Smith מנוי פיס - שווה לצאת פראייר(?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
C עוד אחד שרוצה לצאת מהמירוץ עכברים יומני מסע אישיים 29
א עזרה לצאת מהבור יומני מסע אישיים 45
נ צרכנות נבונה, עוד סיבה לא לצאת לבלות היום 31.12 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
לא חשוב שמות האנטי-חומר למוטיבציה להצליח בחיים או לצאת לחופשי מבחינה כלכלית אוף טופיק 7
M איך לצאת מבור שכר המינימום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 82
R לצאת מהמטריקס, לחזור לשורשים. אוף טופיק 30
א לצאת מהמרוץ - עכשיו או אחר כך? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 91
yoyo עזרה למשפחה שמעוניינת לצאת מהמרוץ פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y איך להגיע לעצמאות כלכלית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
י התלבטות ביישום תיק ההשקעות שלי לעצמאות כלכלית שוק ההון 21
צ יציאה לעצמאות התפתחות אישית 2
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3
I הקרבות בדרך לעצמאות כלכלית אוף טופיק 4
F מה צריך ללמוד כדי להגיע לעצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ימבו סדר במוצרים פנסיונים | עצמאי בדרך לעצמאות כלכלית שוק ההון 13
אל ניניו הדרך שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 73
S כמה שנים נותרו לכם לפרישה? (לעצמאות כלכלית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
noamovich בן 21 מתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 18
חסכונית חסכונית בדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 76
ayeletavr מכשולים בדרך לעצמאות כלכלית - הרהורים פילוסופיים לקראת שבת יומני מסע אישיים 178
oz1987 מגיעים לעצמאות כלכלית - המומחים ממליצים צרכנות פיננסית 22

נושאים דומים

Back
למעלה