• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוג שאין לו מושג

מצב
הנושא נעול.
יש לי אפשרות פשוט לוותר על סוכן הביטוח אבל עדיין להישאר בקרן פנסיה שהנוכחית שלי ?

האדם הזה פשוט מרתיח אותי- אני עכשיו רואה ב-Wobi שיש לי 3 קרנות פנסיה של פסגות על מקום העבודה הנוכחי שלי כשאחת פעילה ו-2 לא ובכל אחת מהן יש דמי ניהול על הפקדה וצבירה שונים.

נערך לאחרונה ב:
כשסוכן הביטוח מעביר את הקרנות מחברה לחברה שתשתלם לי יותר - האם אני מאבד מהוותק וההטבות של הקופה במידה ועברתי ?

מאבד מהוותק וההטבות
על אילו ותק והטבות אתה מדבר?
אם אתה עובר עם חיתום, אין משמעות לוֶתק בכלל, ואם אתה מדבר על מעבר ללא חיתום, לפעמים ניתן לעבור ללא תקופת אכשרה חדשה.

על אילו ותק והטבות אתה מדבר?
אם אתה עובר עם חיתום, אין משמעות לוֶתק בכלל, ואם אתה מדבר על מעבר ללא חיתום, לפעמים ניתן לעבור ללא תקופת אכשרה חדשה.

הבנתי בעיקרון שלא כדאי לי לעבור כל פעם קרנות פנסיה(בן משפחה, סוכן הביטוח של המשפחה) כי אני מאבד מהוותק ולא כדאי לי לעשות זאת. אשמח להבין יותר את הנושא.
מהו חיתום ? תקופת אכשרה ?

כמו כן קיבלתי מייל מסוכן ההסדר במקום העבודה שלי לגבי הורדת דמי הניהול:

"עוז צהריים טובים

על מנת שנוכל לקבל מידעים מחב' הביטוח ולבדוק הנחה של דמי ניהול עלייך לחתום על יפוי כח ולצרף צילום ת.זהות

ללא קבלת המסמכים לא נוכל להתקדם

מצ"ב יפוי הכח יש למלא את הפרטים האישיים ולחתום

לגבי קה"ש נמצאת במבטחים בטיפול ישיר של המעסיק מול מבטחים

עלייך לפנות למדור שכר לדוד [נמחק - יוסי] ולבדוק את הנושא של דמי ניהול"

האם לתת להם יפוי כוח ?

האם בשורה האחרונה הם מתכוונים בדמי ניהול של הפנסיה או קרן ההשתלמות ?

אם בקרן ההשתלמות - מה אפשר לעשות כדי להוריד את עמלת הניהול מול המעסיק ? ואם הוא יסרב ?

איך אני יכול לבדוק באיזה מסלול השקעה אני נמצא בקרן ההשקעות ? רוצה לבדוק את המסלול שלי בגמל נט

נערך לאחרונה ב:
@oz1987 אם אתה עושה לכאן העתק-הדבק (לא מומלץ) לטקסטים שלמים מהמייל שלך,
רצוי לפחות לצמצם רווחים מיותרים בין השורות ולא להתיש את הקוראים בגלילת סרק.

@oz1987 אם אתה עושה לכאן העתק-הדבק (לא מומלץ) לטקסטים שלמים מהמייל שלך,
רצוי לפחות לצמצם רווחים מיותרים בין השורות ולא להתיש את הקוראים בגלילת סרק.

אישית אני אוהב סדר. מה גם שקובץ "מכווץ" ייראה מתיש מכדי שבנאדם ירצה לקרוא.

אשמח לדעתך. אגב האם יש לסוכן עמלה X ולקרן ההשקעות סכום Y ? או שהסכום שראיתי עם ההפקדה והצבירה בנוי מעלה ל-2 הצדדים ?

אישית אני אוהב סדר. מה גם שקובץ "מכווץ" ייראה מתיש מכדי שבנאדם ירצה לקרוא.
סבבה אז אפשר פסקאות, לא צריך פעמיים אנטר אחרי כל שורה. ובשאלות אפשר ספרור או בוליט.
מעניין אבל אצלי ההפך :) העניים שלי מדלגות על טקסט מרווח מדי.
אשמח לדעתך. אגב האם יש לסוכן עמלה X ולקרן ההשקעות סכום Y ? או שהסכום שראיתי עם ההפקדה והצבירה בנוי מעלה ל-2 הצדדים ?
סורי, לא הבנתי את השאלה.

אבל אני בכלל לא משתמש בקרנות הללו אז למה בכלל לקחת עליהם עמלות כלשהן ?
כי עדיין לקרנות יש הוצאות על ניהול השקעות (שכר למנהלי השקעות) והוצאות שונות (הוצאות ניהול השקעות)

סבבה אז אפשר פסקאות, לא צריך פעמיים אנטר אחרי כל שורה. ובשאלות אפשר ספרור או בוליט.
מעניין אבל אצלי ההפך :) העניים שלי מדלגות על טקסט מרווח מדי.

סורי, לא הבנתי את השאלה.

עמלת הניהול בקרן ההשקעות מורכבת מעמלה גם לסוכן הביטוח וגם למנהל הקרן ? או שיש עמלה בסכום X לסוכן ועמלה בסכום Y למנהל הקרן ?

החבר'ה האלה רוצים שאשלח להם ייפוי כוח חתום שהם יכולים לייצג אותי ולעשות פעולות בשמי - מה הקטע ? עד עכשיו שילמתי לסוכן שלא באמת יכול לעבוד בשבילי ?

עמלת הניהול בקרן ההשקעות מורכבת מעמלה גם לסוכן הביטוח וגם למנהל הקרן ? או שיש עמלה בסכום X לסוכן ועמלה בסכום Y למנהל הקרן ?
לך יש רק 2 סוגי עמלות, דמי ניהול מהפקדה - על כל שקל ששמת יגחלו מיידית X%, דמי ניהול מצבירה - אחוז מסוים שנתי שנגבה מסך היתרה הצבורה.
החבר'ה האלה רוצים שאשלח להם ייפוי כוח חתום שהם יכולים לייצג אותי ולעשות פעולות בשמי - מה הקטע ? עד עכשיו שילמתי לסוכן שלא באמת יכול לעבוד בשבילי ?
אאל"ט אפשר לתת ייפוי כוח רק לצפייה ללא שינויים אבל כנראה לא יעזור לך, תציין להם שאתה לא מאשר להם לבצע שום פעולה ללא ידיעתך.

נ.ב אמנם לא נתתי לך ייעוץ אסור אלא יעוץ כיצד להתנהל מול הסוכן אבל קח בחשבון ששום דבר לא על אחריותי.

על מנת שנוכל לקבל מידעים מחב' הביטוח ולבדוק הנחה של דמי ניהול עלייך לחתום על יפוי כח ולצרף צילום ת.זהות

ללא קבלת המסמכים לא נוכל להתקדם

אאל"ט אפשר לתת ייפוי כוח רק לצפייה ללא שינויים אבל כנראה לא יעזור לך, תציין להם שאתה לא מאשר להם לבצע שום פעולה ללא ידיעתך.

הם אומרים משהו אחד ואתה אומר משהו אחר מנוגד לגמרי----> אז מה לעשות ?

ואתה אומר משהו אחר מנוגד לגמרי
יש לי כסתח:

בנוסף,
אבל כנראה לא יעזור לך,
כי אתה רוצה שהם יבצעו שינויים (הוזלה בדמי ניהול, שיוני מסלולים וכו')
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר שלמה.

אם אתה יכול ורוצה תעיף אותם לכל הרוחות ותעבוד ישירות מול החברה, גם את דמי הניהול והמסלולים אתה יכול לבדוק לבד בחברה זה כמו סלולר, יש מוקד שירות.

אם אתה יכול ורוצה תעיף אותם לכל הרוחות ותעבוד ישירות מול החברה, גם את דמי הניהול והמסלולים אתה יכול לבדוק לבד בחברה זה כמו סלולר, יש מוקד שירות.

קצת בעיה כי קרן ההשקעות מחייבים אותי לעבור דרך הסוכן לפני הכל

קצת בעיה כי קרן ההשקעות מחייבים אותי לעבור דרך הסוכן לפני הכל
על מה הגבת?
אם אתה יכול ורוצה תעיף אותם לכל הרוחות ותעבוד ישירות מול החברה,
או זה:
גם את דמי הניהול והמסלולים אתה יכול לבדוק לבד בחברה זה כמו סלולר, יש מוקד שירות.
?

אז תתחיל עם זה שתברר בעצמך מול החברה מה דמי הניהול ומסלול ההשקעה, לאחר מכן תוכל לשקול לנטוש אותם לטובת חברות אחרות קצת יותר ידידותיות.

• אהבתי
Reactions: Roi
יש לי אפשרות פשוט לוותר על סוכן הביטוח אבל עדיין להישאר בקרן פנסיה שהנוכחית שלי ?
אפשרות על הנייר, בדרך כלל זה לא מעשי.
אל תפחד לעבור קרן, רק תוודא שאתה א מפסיד תנאים במעבר (תוודא מול החברה החדשה)

אפשרות על הנייר, בדרך כלל זה לא מעשי.
אל תפחד לעבור קרן, רק תוודא שאתה לא מפסיד תנאים במעבר (תוודא מול החברה החדשה)

במידה ובסוף אצליח לפטר את סוכן הביטוח - איך אני יכול בעצמי(או שפסגות עושים זאת?) לאסוף ולחבר 3 קרנות פנסיה(כשאחת פעילה ו-2 לא) של פסגות ממקום העבודה הנוכחי שלי ?

זה בדיוק ממה שאני חושש אם אעבור לקרן אחרת - שאפסיד תנאים. אתה יכול לציין מהם ? עשיתי חיפוש בבלוג ולא ממש מצאתי.

אגב, כשסוכן הביטוח מעביר אותי בעצמו מקרן אחת לקרן אחרת או ממסלול השקעה X למסלול השקעה Y - האם גם אז אני לא מפסיד תנאים ?

לחבר קרנות פנסיה זה ממש פשוט - שולחים דו"ח שנתי אחרון לנציג של קרן הפנסיה (או סוכן ביטוח), ממלאים טופס (שהנציג ישלח לך) וזהו.

הפסד תנאים - אמרו לך כבר - תקופת אכשרה וחיתום.

מעבר בין מסלולים לא גורר שום שינוי בתנאים. מעבר בין קרנות - כמו שענו לך, תקופת אכשרה וחיתום, אבל תלוי במו"מ (שאתה או סוכן הביטוח תנהלו מול החברה המקבלת)

תפנה לקרן שאתה מעוניין להעביר אליה (למוקד השירות שלהם), הם ינחו אותך בדיוק מה לעשות.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z האם בטוח שאין התיישנות על יתרת זכות במס הכנסה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Level חושש על כך שאין 2 authentication במיטב, האם יש דרך לשפר בטחון בחשבון? שוק ההון 42
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד? אוף טופיק 51
F הוצאות על משלוחים למי שאין אוטו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
נ למה יש מניות שאין בהם תנועה? שוק ההון 5
Barak_hed אג"ח קונצרני ארה"ב האם מומלץ שהדולר נמוך או שאין קשר ? שוק ההון 3
פשוט IRA שאין בה הפקדות חדשות שוק ההון 30
Kipodi המחלקה לדרדור לקוחות בבנק: "קנו מהכסף שאין לכם צרכנות פיננסית 0
yossik חבל שאין בחירות פעם בשנה אוף טופיק 56
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
G שאלת תם ללא מושג כלל נדל"ן 12
Lemonade מה החשיבות של חסכון פנסיוני, ועזרה בהבנת מושג מתוך טופס 161 שוק ההון 1
Rio יש למישהו מושג מדוע זה לא נותן לי למכור? (תמונה בפנים) שוק ההון 13