• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוג שאין לו מושג

מצב
הנושא נעול.
שלחתי הרגע לפסגות אימייל שאחרי שסוכן ההסדר אמר שהוא לא יכול להוריד בעמלת הניהול(לא ציפיתי למשהו אחר...) - אם הם לא יעשו זאת ללפחות ל-0.09% מהצבירה ו-2% להפקדה- אני אעבור לקרן השקעות אחרת.

האם בשיחה עם נציג בבירור למעבר קרן השקעות חדשה בנושא של מסלולים - הם יודעים להגיד בכלל היכן הכסף מושקע ?

אני כרגע מברר בין מוצרי פנסיה שונים של חברות השקעות שונות.

כמו ש-FEEX רשם לי - דמי הניהול שלי צריכים להיות 0.09% מהצבירה ו-2% מהפקדה. השאלה שלי האם זה נכון לכל החברות ולכל המוצרים הפיננסים ?

האם אלו דמי הניהול שאני צריך לדרוש מול כל קרן השקעות ?

כמו כן יש לי קרן פנסיה לא פעילה של חברת כלל שדמי הניהול שם עומדים על 0.25% מצבירה ו-2% על הפקדה, נראה דווקא אחלה לפי FEEX. כרגע אני לא מפריש לשם כסף. האם במקרה ואתחיל להעביר לשם כספים - החברה תעלה לי את דמי הניהול ?

האם גם בקרן השתלמות יש עמלות ניהול של צבירה והפקדה ? בדקתי ב-FEEX ורשום לי שם דמי ניהול של 1.72% שאני משלם ושאני יכול לרדת 0.5%. אני רק לא יודע דמי ניהול של מה הם מתכוונים ?

ילין לפידות מציעים לי בהעברת קרן השתלמות ממנורה אליהם בחשבון של עד 100,000 0.9% מהצבירה ו-0% על ההפקדה - זה טוב ? האם אפשר להוריד אותם עוד ? אם כן אז איך ?

נערך לאחרונה ב:
אלו דברים שקיימים בחיפוש מהיר בגוגל - למשל, חיפוש של "קרן השתלמות דמי ניהול" יוביל אותך לעמוד ב-feex עם תשובות לכל השאלות שלך.

בנוסף, כשאתה מדבר על "קרן השקעות" חשוב שתבין בעצמך על מה אתה מדבר - "קרן פנסיה"? "קרן השתלמות"? "קרן נאמנות"?

בקרן השתלמות יש רק דמי ניהול שנתיים (כלומר מצבירה) ולא מהפקדה, 0.9 זה לא מאוד גבוה ולא מאוד נמוך.
לגבי קרן הפנסיה, אתה מתקשר למעסיק (בדרך כלל זה הסוכן הפנסיוני שלו) ואומר לו שאתה רוצה להעביר את ההפקדות שלך לחברת כלל לקופה הקיימת (או לכל חברה אחרת שהציעה לך הצעה טובה) ואז כנראה שהוא ישלח לך טופס למלא, כשיש לך את הטופס, אם אתה מסתבך איתו אתה מתקשר לחברה אליה אתה עובר (למשל כלל) ואומר להם שאתה ממלא טופס מעבר אליך ויש לך סעיף ככה וככה, מה רושמים?
לגבי התנהלות מול הסוכן, כנראה שהוא לא ישמח שאתה עובר כי בדרך כלל הקרנות שמציעות דמי ניהול משתלמים ללוקח, פחות משתלמים בעמלות לסוכן. אבל, החוק איתך. אם הוא אומר לך (קרה לי) "אני לא עוהד עם החברה הזו" אז תגיד לו שעל פי חוק אתה יודע שאתה יכול לבחור כל חברה בעצמך ותשאל אותו "אם אתה לא מטפל בזה אז לפנות עם זה למעסיק?", עכשיו, אתה עובד חברת כוח אדם נכון? (גם אני), אז כנראה שהסוכן הזה מטפל בהמון פנסיות של עובדי החברה, משתלם לסוכן לטפל בך למרות שזה לא רווחי לו כי אחרת אתה פונה למעסיק שלך, שהוא גם המעסיק שלו, ואז הוא מתקשר לסוכן בקטע של " יוסי פנה אלי לגבי הפנסיה ואמר שאתה לא מטפל בו, בשביל מה אני משלם לך???!".
בדרך כלל הסוכן יעדיף להתעסק בך מאשר להגיע לזה...
ולגבי כל השאלות שלך בכללי, כמו שכבר כתבו לך פה, יש להכל תשובות פה באתר וכמובן בגוגל, תשקיע בעצמך ותלמד כמה שאפשר

אלו דברים שקיימים בחיפוש מהיר בגוגל - למשל, חיפוש של "קרן השתלמות דמי ניהול" יוביל אותך לעמוד ב-feex עם תשובות לכל השאלות שלך.

אלו שאלות ספציפיות בשבילי שלא מצאתי עליהן תשובות - גם לא ב-FEEX.

@GcD
בנוגע לכלל - אני מקווה שאוכל לדבר איתם ביום ראשון כי חברות הביטוח כולן עובדות א'-ה' מ-08:00-17:00 - ובימים ובזמנים הללו אני בלימודים.
שוב בנוגע לשאלה שלי - אם אעבור לכלל ואפעיל את הקרן הלא פעילה הזאת - האם כלל תעלה לי את דמי ההפקדה(שכרגע נמצאים על 0% בגלל שהקרן לא פעילה ואני לא מפריש לה כספים) ? כרגע הצבירה בקרן הזאת עומד על 0.28% ב-FEEX רשם שאני יכול להוריד ל0.25%, מקווה שאצליח לעשות זאת.
עוד משהו מוזר: ב-Wobi כתוב לי שהצבירה עומדת על 0.5% ו-6% על הפקדה. ב-FEEX כמו שרשמתי - הנתונים אחרים, אז למה מהם להאמין ?

להגיד את האמת אני לא בטוח שאני רוצה וצריך סוכן ביטוח, הרי עד לפני שהתעניינתי בכל הנושא הזה לא ידעתי בכלל מי הוא סוכן הביטוח שלי וכמה הוא לוקח לי. נשמע לי כמו בנאדם כ"כ מיותר שעד עכשיו לא ממש עשה בשבילי משהו והיה יותר כמו עלוקה ואת האינטרסים שלי הוא בטוח לא משרת אז אין לי מה להחזיק אותו בכלל. ודוגמא לעניין הזה: הסוכן פתח לי 3 קופות בפסגות(שלא ממש הבנתי למה הן נפתחו) - קופה לשעות נוספות, קופה לשכר נסיעות וקופה לשכר בסיס.

לגבי בירור תנאים קיימים - הכי טוב, לבדוק מול החברה שאצלה הקופה/קרן. תנסה להתחיל מאתר האינטרנט שלהם, ותתגלגל משם. ואתה לא חייב לנהל הכל טלפונית - לרוב החברות יש מענה גם באי-מיילים.

לגבי סוכן ביטוח - לא שואלים אותך. יש סוכן ביטוח של מקום העבודה, שאתה פחות או יותר חייב לעבוד דרכו. מה שאתה לא חייב, זה לקבל את ההצעות שלו (כמו שכבר כתבו לך בשרשור אחר).

לגבי בירור תנאים קיימים - הכי טוב, לבדוק מול החברה שאצלה הקופה/קרן. תנסה להתחיל מאתר האינטרנט שלהם, ותתגלגל משם. ואתה לא חייב לנהל הכל טלפונית - לרוב החברות יש מענה גם באי-מיילים.

נכון וניסיתי לדבר בצ'אט, הבעיה שהם כל הזמן מבקשים מספר נייד בשביל שנציג יחזור אליי וכמו שרשמתי אין לי זמן.

ובנוגע לסוכן - האם במידה ואתפטר ממנו(אני יכול בכלל לבקש דבר כזה ?) אוכל להשאיר אצלי יותר כסף ?

לשאלתך בנוגע לכמות הקופות בפסגות, התשובה היא שיש צו הרחבה לעובדי באבטחה והשמירה שבהם האחוזי הפרשה משתנים
הנה ציטוט מאתר כל זכות:
הפרשות לקצבה (פנסיה חודשית)
  • החל מ-01.07.2015 הפרשות לפנסיה של עובד קבלן בתחום השמירה והאבטחה יהיו לפי החישוב הבא:
דוגמה:
  • מאבטח עבד בחודש יולי 2016 100 שעות בחודש (שכר הבסיס שלו הוא 2594 ש"ח, והוא זכאי לדמי הבראה בסך 133.90 ש"ח).
  • מתוך 100 השעות שעבד, 10 מהן הן שעות נוספות ביום חול (שעתיים בכל יום במשך חמישה ימים, כאשר הגמול עליהן הוא 125% מהשכר).
  • בנוסף הוא מקבל הוצאות נסיעה על פי תעריף חופשי חודשי בסך 256 ש"ח.
  • הפרשות העובד לפנסיה, שינוכו משכרו, יסתכמו ב-208.29 ש"ח, אשר יחושבו באופן הבא:
    • עבור שכר הבסיס בגין 90 שעות עבודה רגילות ינוכו משכרו של העובד הפרשות בסך 163.42 ש"ח (לפי חישוב של 90 שעות X‏ 25.94 ש"ח לשעה X‏ 7%).
    • עבור הגמול בגין 10 שעות נוספות ינוכו משכרו של העובד הפרשות בסך 22.70 ש"ח (לפי חישוב של 10 שעות X‏ 125 אחוז (הגמול) X‏ 25.94 ש"ח לשעה X‏ 7%).
    • עבור דמי ההבראה ינוכו משכרו של העובד הפרשות בסך 9.37 ש"ח (133.90 ש"ח X‏ 7%).
    • עבור הוצאות הנסיעה ינוכו משכרו של העובד הפרשות בסך 12.80 ש"ח (256 ש"ח X‏ 5%).
  • הפרשות המעסיק לפנסיה עבור העובד יסתכמו ב-222.26 ש"ח, בהתאם לחישוב הבא:
    • עבור שכר הבסיס בגין 90 שעות עבודה רגילות יפריש המעסיק לפנסיה סך של 175.10 ש"ח (לפי חישוב של 90 שעות X‏ 25.94 ש"ח לשעה X‏ 7.5%).
    • עבור הגמול בגין 10 שעות נוספות יפריש המעסיק סך של 24.32 ש"ח (לפי חישוב של 10 שעות X‏ 125אחוז (הגמול) X‏ 25.94 ש"ח לשעה X‏ 7.5%).
    • עבור דמי ההבראה יפריש המעסיק סך של 10.04 ש"ח (133.90 ש"ח X‏ 7.5%).
    • עבור הוצאות הנסיעה יפריש המעסיק סך של 12.80 ש"ח (256 ש"ח X‏ 5%).
  • ההפרשה תופיע בתלוש המשכורת כסכום כולל של הפרשת המעסיק בגין תגמולים, ללא חלוקה להפרשות על שכר בסיס, שעות נוספות/מנוחה וקצובת נסיעה. ההפרשות של המעסיק יופרדו מההפרשות של העובד. כמו כן תהיה הפרדה בין ההפרשה לפיצויים והפרשה לקצבה (פנסיה).

נכון וניסיתי לדבר בצ'אט, הבעיה שהם כל הזמן מבקשים מספר נייד בשביל שנציג יחזור אליי וכמו שרשמתי אין לי זמן.
הצ'אטים הם ברובם רובוטים לא חכמים. הדבר שונה עבור אי-מיילים.

ובנוגע לסוכן - האם במידה ואתפטר ממנו(אני יכול בכלל לבקש דבר כזה ?) אוכל להשאיר אצלי יותר כסף ?
לגבי סוכן ביטוח - לא שואלים אותך. יש סוכן ביטוח של מקום העבודה, שאתה פחות או יותר חייב לעבוד דרכו. מה שאתה לא חייב, זה לקבל את ההצעות שלו (כמו שכבר כתבו לך בשרשור אחר).
אתה לא יכול להתפטר מסוכן ביטוח, כיוון שאתה לא מועסק על ידו.
אתה לא יכול לפטר את סוכן הביטוח, כיוון שאתה לא מעסיק אותו.
אתה יכול לכפות עליו את ההצעה שתקבל באופן עצמאי, ואז הוא לא יכול לקחת ממך שום דבר בנוסף למה שסיכמת (בפועל, יכול להיות שיש לו הסכם מול חברת הביטוח/השקעות, ואז הוא יקבל חלק ממה שאתה מעביר לחברה; בנוסף, אל תדאג לו - הוא אמור לקבל תשלום גם מהמעסיק)

הצ'אטים הם ברובם רובוטים לא חכמים. הדבר שונה עבור אי-מיילים.
אתה משאיר פנייה באתר ומחכה שיצרו עמך קשר ? כי זה לא שיש באתרים השונים כתובות מייל למי שרק רוצה.

אתה יכול לכפות עליו את ההצעה שתקבל באופן עצמאי, ואז הוא לא יכול לקחת ממך שום דבר בנוסף למה שסיכמת (בפועל, יכול להיות שיש לו הסכם מול חברת הביטוח/השקעות, ואז הוא יקבל חלק ממה שאתה מעביר לחברה; בנוסף, אל תדאג לו - הוא אמור לקבל תשלום גם מהמעסיק)

האם אני יכול לבקש ממנו שיביא לי לשולחן הצעה זולה יותר ? הבחורה שענתה לי למייל רשמה לי להביא להם הצעה יותר זולה יותר בגלל שביקשתי דמי ניהול של לפחות X אחוז(לא זוכר כבר מה זה היה...) ולעדכן אותם במ"ה עמית והם יטפלו בזה לאחר מכן. לא מבין בשביל מה הם סוכני הביטוח שלי אם גם להביא לי הצעה יותר זולה הם לא יכולים לעשות.

אתה משאיר פנייה באתר ומחכה שיצרו עמך קשר ? כי זה לא שיש באתרים השונים כתובות מייל למי שרק רוצה.
אז תשאיר פנייה, ותכתוב בה שאתה לא יכול לדבר במהלך שעות העבודה ולכן אתה מבקש את הפרטים במייל. ואם בכל זאת יתקשרו אליך, תגיד שוב שאתה לא יכול לדבר במהלך שעות העבודה ושישלחו לך את הפרטים במייל.

האם אני יכול לבקש ממנו שיביא לי לשולחן הצעה זולה יותר ? הבחורה שענתה לי למייל רשמה לי להביא להם הצעה יותר זולה יותר בגלל שביקשתי דמי ניהול של לפחות X אחוז(לא זוכר כבר מה זה היה...) ולעדכן אותם במ"ה עמית והם יטפלו בזה לאחר מכן. לא מבין בשביל מה הם סוכני הביטוח שלי אם גם להביא לי הצעה יותר זולה הם לא יכולים לעשות.
אתה יכול לבקש ממנו, אבל הוא לא עובד אצלך, והוא בטח שלא
סוכני הביטוח שלי
סוכן הביטוח מועסק על ידי המעסיק שלך - במקום שהמעסיק שלך יצטרך להתעסק בהפקדות, חברות ביטוח וכל זה, הוא מעסיק מישהו אחר שיעשה את זה בשבילו.
אתה רוצה הצעה טובה יותר? תשיג בעצמך.

נראה לי שסוכן ביטוח במסגרת עבודתו הוא בסך הכל הפקיד שגורם לכל הניירת לנוע מהלקוח לגוף ההשקעות, הוא מקבל על כך תשלום לפי כמות הכסף שעוברת בצינור הזה, והוא לא משמש יועץ לכל מי שמעביר דרכו כסף, נראה לי שאין לו בכלל אינטרס כלכלי לייעץ אלא רק "לדחוף ניירת" ולהגדיל את כיסו לפי כמות הכסף שזורמת דרכו, אם תרצה להקטין את דמי הניהול הוא יקבל עמלות נמוכות יותר מבית ההשקעות שאיתו הוא עובד ומקבל עמלות מהם, אני לא מכיר אנשים "נחמדים" כאלה שיתרמו את כספם לשכיר כלשהו
אין לי ידע בזה, לא מבין כלום ואל תבסס את מה שאני אומר כתורה מסיני

אגב, שלחתי לילין לפידות הודעה ולאחר כמה הודעות עם הנציגה שדיברתי היא העבירה אותי למנהל קשרי לקוחות.
הבחור שאל בהתחלה "על מה מדובר ? העברת קרן השתלמות? אם כן באיזה סכום ?"
אני עניתי
"שמדובר בהעברת קרן השתלמות פעילה מחברה אחרת -----> אליהם
סכום של מעל 5K. מעוניין בהצעה עם דמי ניהול של פחות מ-0.5% וללא קצבת שארים"

הוא חזר אליי עם תשובה: "דמי הניהול שאנחנו נוכל להציע בהעברת סכום של עד 100 אלף ₪ הם 0.9% מהצבירה ו 0% מההפקדות."

אני עניתי לו חזרה "דמי הניהול שאתה מציע גבוהים - ערכתי בדיקה באתר של Feex וגיליתי שעמיתים אחרים בעלי כמות כסף דומה לשלי
משלמים דמי ניהול נמוכים משלי, ושעל כן גם אני מעוניין באותה הנחה."

הוא חזר אליי ושאל איפה אני עובד ? לא הבנתי כ"כ איך זה קשור...

עניתי לו שאני ממעט לעבוד בגלל לימודי תעודה של 5 ימים בשבוע אבל בעיקרון אני מאבטח ולאחר מכן אחפש עבודה בתחום ההייטק.

הוא חזר אליי עם ההודעה הזאת: "שאלתי כדי לבדוק האם קיים הסדר מעסיק.
דמי הניהול הטובים ביותר שאנחנו יכולים להציע עבור הסכום שציינת הנם 0.9%."

לא חזרתי אליו כי אני לא ממש יודע מה לענות לו מכאן. תוכלו הציע לי מה לענות לו ?

א. אין קצבת שארים ב"קרן השתלמות".
ב. ב"קרן השתלמות", לא ניתן לגבות דמי ניהול מתוך ההפקדות.
ג. לא חושב שתוכל לשכנע אותו. כיוון שאין לך סכום גבוה ואתה לא מפקיד הרבה ואתה לא מגיע ממקום שיש לו הסדר מול ילין, אלו התנאים שתקבל ממנו.
ד. יש מקומות אחרים חוץ מילין לפידות.

• אהבתי
Reactions: Roi
ג. לא חושב שתוכל לשכנע אותו. כיוון שאין לך סכום גבוה ואתה לא מפקיד הרבה ואתה לא מגיע ממקום שיש לו הסדר מול ילין, אלו התנאים שתקבל ממנו.
+1

א. אין קצבת שארים ב"קרן השתלמות".
ב. ב"קרן השתלמות", לא ניתן לגבות דמי ניהול מתוך ההפקדות.

א. אוקיי, טוב לדעת
ב. סבבה
ג. ואם אעביר סכום מחשבון הבנק שלי ? יש לי 80K, מניח שהבנק לא יפסיק להתקשר אליי בשביל להשאיר אצלו את הכסף ואני בהחלט אתלבט בין המוצרים הפיננסיים שברשותי(פנסיה, השתלמות, חשבון חיסכון בפניקס) בשביל להפקיד את הכסף הזה.

אתה לא יכול להפקיד עצמאית לחשבונות הללו אם אתה לא עצמאי, עד כמה שידוע לי.
הוא יכול לפתוח חשבון השקעות (או חסכון) ומספיק שזה כספו בכיסם כדי לקבל הטבות במסלולים אחרים, כסף זה כסף :)

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z האם בטוח שאין התיישנות על יתרת זכות במס הכנסה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Level חושש על כך שאין 2 authentication במיטב, האם יש דרך לשפר בטחון בחשבון? שוק ההון 42
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד? אוף טופיק 51
F הוצאות על משלוחים למי שאין אוטו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
נ למה יש מניות שאין בהם תנועה? שוק ההון 5
Barak_hed אג"ח קונצרני ארה"ב האם מומלץ שהדולר נמוך או שאין קשר ? שוק ההון 3
פשוט IRA שאין בה הפקדות חדשות שוק ההון 30
Kipodi המחלקה לדרדור לקוחות בבנק: "קנו מהכסף שאין לכם צרכנות פיננסית 0
yossik חבל שאין בחירות פעם בשנה אוף טופיק 56
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
G שאלת תם ללא מושג כלל נדל"ן 12
Lemonade מה החשיבות של חסכון פנסיוני, ועזרה בהבנת מושג מתוך טופס 161 שוק ההון 1
Rio יש למישהו מושג מדוע זה לא נותן לי למכור? (תמונה בפנים) שוק ההון 13