• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IRA שאין בה הפקדות חדשות

פשוט

משתמש בכיר
דירוג
1,946
שאלה לגבי IRA שאין בה הפקדות חדשות ועדיין רוצים להנות מהקרנות האיריות הצוברות.
איך כדאי להתמודד עם נושא דמי הניהול החודשיים ?
להשאיר מזומן לדמי ניהול שנתיים בערך ?
אולי להחליף את EIMI ב VWO ולהשתמש בדיבידנדים לתשלום דמי ניהול ?
אשמח לשמוע הצעות.
תודה.

אוסיף שאני באותה דילמה ונסיון שלי לחייב את דמי הניהול מחשבון אחר או בכרטיס אשראי לא צלחו בהלמן אלדובי עקב "בעיות רגולציה".

גם אני באותה דילמה. תודה על העלאת הנושא.

באתי לכתוב תגובה לגבי חישובי מס והמשמעות של מכירה עם רווחים אבל פתאום נפל לי האסימון שזה בכלל בתוך IRA.
ולכן אני שואל, מה הדילמה פה בכלל?
אם אין הפקדות, ובגלל שאי אפשר לשלם מחוץ לחשבון (דיי ברור למה), אז האופציה היחידה היא למכור קצת מהקרן.
משתמע כאילו יש משמעות למכירה הזאת שאולי אני מפספס.
לא רואה למה ההחלטה אם ללכת על קרנות מחלקות או על צוברות צריכה להיות מושפעת בכלל מההיבט הזה.
אני חושב שהדבר היחיד שצריך זה לעשות חישוב שמאזן את עלות המכירה מול הזמן שהכסף עומד סתם בחשבון וע"י כך להגיע לפרקי הזמן הנכונים שבהם צריך לבצע את המכירה.

נערך לאחרונה ב:
@yanosh34 יש הרבה אופציות ויש ביניהן הבדלים בעלות, לכן יש דילמה (שלדעתי הפתרון שלה אישי ותלוי בעמלות שכל אחד משלם ובסכום שיש לו בקרן). אפשרויות למשל:
להשאיר סכום במזומן, ולמכור מהקרן כל כמה זמן כאשר המזומן נגמר.
להשקיע חלק מהסכום בקרן שקלית עם עמלות ק/מ נמוכות, ולמכור מדי פעם כדי שיהיה מזומן לדמי ניהול.
לקנות נייר זר שמחלק דיבידנדים.

@גילגמש פתרון על ידי נייר שמחלק דיבידנדים חוסך לך עמלות מכירה אבל עולה לך עמלת המרת מט"ח, שיכולה להיות משמעותית (אך לפחות אין שם עמלת מינימום בדרך כלל). יש גם בעיה שגובה הדיבידנדים אינו ידוע בדיוק ולכן מדי פעם יהיה צורך לשנות את התמהיל.
אבל גם לאפשרויות האחרות יש חסרונות.

משתמע כאילו יש משמעות למכירה הזאת שאולי אני מפספס.
בהחלט! בחשבון לא ממוסה לטווח ארוך, האופציה המשתלמת היא להחזיק קרנות צוברות איריות.
מכירת קרן זרה והמרת מט"ח זו פעולה עם עמלת מינימום גבוהה ומאוד לא כדאית למטרת תשלום דמי ניהול.

באיזה קופה מדובר? גמל או השתלמות?
האם ניתן לפתוח קופה חדשה אצל אותו גוף IRA?

בהחלט! בחשבון לא ממוסה לטווח ארוך, האופציה המשתלמת היא להחזיק קרנות צוברות איריות.
מכירת קרן זרה והמרת מט"ח זו פעולה עם עמלת מינימום גבוהה ומאוד לא כדאית למטרת תשלום דמי ניהול.

את התובנה שהאופציה הכי טובה בIRA היא החזקת קרן אירית צוברת אני מכיר.
אבל מבחינת הבעיה שהועלתה כאן, השיקולים היחידים שנראים לי רלוונטיים הם עלויות מכירה והמרת מט"ח.
אפשר פשוט למכור פעם אחת בכמות שתספיק ל4 שנים.
מדובר עדיין על לא יותר מ1% מהקרן. (בהנחת דמי ניהול של 0.22%)
אפילו אם תשואת התיק היא 10% שנתי, זה יקטין אותה בסך הכל ל9.9%.
ובימים כתיקונם, הכסף שבעו"ש אפילו יכול לקבל ריבית ראויה.

הנקודה שלי היא שאני לא רואה למה זה צריך להשפיע על ההחלטה לגבי איזו סוג קרן לבחור. זה בטל בשישים ביחס לשיקולים האחרים שנידונו פה לגבי קרנות צוברות\מחלקות\ישראליות\זרות בהקשר של IRA.

נערך לאחרונה ב:
יש לי IRA אחד כזה. אני מחזיק אחוז מסויים שלו בקרן רייט ישראלית, מתוך חישוב שהדיבידנדים אמורים להספיק לדמי הניהול (עם קצת ספייר). במקרה הגרוע, אם לא יספיק, אמכור בהדרגה את החלק הזה - העמלה נמוכה.

זה מאוד משנה, קרנות השתלמות על אותה ת"ז ואצל אותו מנפיק IRA מוצגות כתיק השקעות אחד שדמי ניהול נגבים ממנו ביחד. לכן אחד הפתרונות זה פשוט לפתוח\להעביר קרן פעילה ולשם דמי ניהול על כל הקרנות מההפקדות לקרן פעילה.

@איליה זו קרן השתלמות אבל אם אפרוש לא אפקיד אליה יותר

@איליה בכלל לא בטוח שאהיה עצמאי או ארצה להיות "עצמאי".

@HHH כלומר אי אפשר לשלם דמי ניהול של קו9ת הגמל בכסף של קרן השתלמות, ואם רוצים לקנות אותו נייר בשניהם משלמים פעמיים עמלת מינימום? מאכזב.

אלו מוצרים שונים מבחינה חוקית ולכן לא ניתן לאחד אותם. היתרון הוא שאפשר למשוך/לנייד אחד ללא תלות באחר. אצלי אגב אוחדו שתי קופות גמל שונות לחשבון ira אחד, כך שאם יש כמה קרנות השתלמות כנראה שזה גם אפשרי.

אצלי אגב אוחדו שתי קופות גמל שונות לחשבון ira אחד, כך שאם יש כמה קרנות השתלמות כנראה שזה גם אפשרי.
אותו כנ"ל עם קה"ש

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט יתרות שגויות בקופ"ג בניהול אישי (IRA) במיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 14
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S 1099div בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
V IRA קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R קה"ש IRA Vs s&p פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
T מסלקה פנסיונית וקה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E קרן השתלמות IRA ועמלות שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה