• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 21 מתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית

noamovich

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם ,
קצת על עצמי , בן 21 גר עם ההורים , עוקב אחר הסולידית מעל שנה, מתחבר לרעיונות שלה ומחכה הרבה זמן בשביל להתחיל להשקיע.
מבחינת מספרים, לפני כחודש נכנסתי לקבע והמשכורת הנוכחית שלי היא כ7200 (אחרי הטבות מס ועוד אני אעדכן בדיוק כמה יוצא נטו), מתכווןלהשקיע כ5 מתוכם.
אני משתחרר עוד שנה וחצי ומעריך שהמשכורת תיהיה כ25k ולכן בעתיד אשקיע סכומים גבוהים משמעותית.

נכסים:
כיום יש לי כ40,000 שקל בעו"ש

התחייבויות:
רכב שנת 2000 שווה כ8000 שקל שאני נוסע בוא רק בסופשים.

מטרות:
עוד אין לי מטרה ברורה , בינתיים אני רוצה להגיע למצב שאוכל להיות בלתי תלוי באחרים אם אופציה "לפרוש" ואז כנראה אעבוד במשרה חלקית \ אנסה להקים עסק \ אשנה מקצוע \ יהיה עקר בית \ מה שאני ארצה...

תיק ההשקעות שלי :
  • אגח 20 אחוז
  • ממשליות שקליות 2-5 מס ני"ע 5113022 דמי ניהול 0.03
  • מניות 70 אחוז
  • כל העולם: 50 אחוז מס ני"ע 5124573 דמי ניהול 0.34
  • ראסל 2000 : 20 אחוז 5118344 דמי ניהול 0.25
  • זהב 10 אחוז
  • etf מחכה זהב סימון SGOL דמי ניהול 0.4
בחירת תיק השקעות:
אני מאמין שזהו תיק עם סיכון גבוה , מה שמתאים לפרופיל הסיכון שלי בתור משקיע עם אפיק השקעה ארוך מאד. אני מודע לאופציה שתיק כזה יכול להגיע ל"הפסד" מקסימלי של 35-40 אחוז , אני מאמין שאני בן אדם רציונלי ומודע לכך שמפלה בשווקים היא זמן טוב לקנות בזול.
(מפלה בשנים הקרובות לא תכאב לי כי אני לא מושקע בהרבה כסף ואני יודע שמפלה בהתחלה מניבה את התוצאות הכי טובות. ואם המפלה תיהיה עוד הרבה זמן אז לפחות אני מקווה שאני לא יהיה בהפסדים גבוהים בשל הרווחים עד לאותה תקופה וזה יעזור לי פסיכולוגית)
פיזור הנכסים :
70 אחוז מהחלק עתיר הסיכון שלי (70\50) מפוזר בכל העולם בשביל פיזור רחב ככל האפשר.
30 אחוז מהחלק עתיר הסיכון מושקע במניות (20\70) עם שווי שוק קטן שאמורת לתת תשואה עודפת לטווח הרחוק.
לצערי אין מדד שעוקב אחרי מניות שווי שוק קטן בכל בעולם לכן בחרתי בראסל 2000.
החלק הבטוח בתיק מושקע באגח לטווח קצר , בגלל הריבית הנמוכה במשק אני נמנע בלשהקיע באגח לטווח רחוק.
10 אחוז מהתיק מושקע בזהב כגידור מפני אינפלציה.

אשמח לשמוע את הדעה שלכם (

בחיי שאני לא מבינה מה הקטע עם המתכת הזו... מה התפקיד של הזהב בתיק?

חוץ מזה נראה לי פשוט ונחמד. אבל למה קרנות ישראליות? מה עם קרנות זרות בבוקר זר (בחשבון באינטרקטיב תשלם 3$ לחודש שגם מהם תקבל פטור יחסית מהר עם משכורת של 25k)?

אני החלטתי להשקיע בזהב בגלל הקורולציה הנמוכה שלו עם מניות . חוץ מזה הערך של הזהב תנודתי מה שיביא לי את האופציה לקנות בזול ולמכור ביוקר בזמן איזון התיק. בנוסף ראיתי הרבה תיקים שמשקיעים בזהב אז בגדול חוכמת ההמונים. יש סיבה טובה לא להשקיע , גם ככה אני חשוף ל70 מניות אני לא רוצה יותר מזה.

בקשר להשקעה דרך ברוקר זר , כמה זה באמת שווה את זה , לא חקרתי את הנושא יותר מדי אבל כל ההתעסקות עם מס הכנסה וכד' נראית לי די מיגעת. בגדול יש סיבה לא אתחיל להשקיע בארץ ואז לעבור לברוקר זר?

חוץ מזה הערך של הזהב תנודתי מה שיביא לי את האופציה לקנות בזול ולמכור ביוקר בזמן איזון התיק
כן ולא.
כן, אתה תקנה בזול יחסית ותמכור ביוקר יחסית (וגם תשלם מיסים ועמלות בכל איזון)
לא, כי משתמע מדבריך שאיכשהו בגלל איזונים אתה יכול להוציא תשואת יתר לעומת המצב בלי זהב בכלל.

בנוסף ראיתי הרבה תיקים שמשקיעים בזהב אז בגדול חוכמת ההמונים
חוכמת ההמונים עובדת לפי העיקרון שהפרט טועה (ובגדול) אבל הממוצע הקולקטיבי הוא קרוב לאמת.
מה איכפת לך מה קורה למשקיע הממוצע? בסופו של דבר יש לך את התיק שלך ולא תיק קולקטיבי ממוצע.

גם ככה אני חשוף ל70 מניות אני לא רוצה יותר מזה.
זו סיבה אולי להגדיל אגח.

עריכה: בסופו של דבר 10% לא ישפיעו על התיק לכאן או לכאן, ולכן אני אישית הייתי מוותר על זה בשם הפשטות.

בגדול יש סיבה לא אתחיל להשקיע בארץ ואז לעבור לברוקר זר?
אם תתחיל מניירות זרים בבית השקעות בארץ, אז באת המעבר לא תצטרך לשלם מס רווחי הון, מצד שני לניירות זרים יש עמלות מינימום גבוהות בארץ ועמלת המרה למטח. אם אתה רוכש ניירות ישראליים, אז תצטרך להנזיל לפני מעבר לברוקר זר.
אצל ברוקר זר, כל עניין העמלות הגבוהות מתבטל לרמה מגוחכת.
לגבי התעסקות עם מס הכנסה, זו באמת דילמה. זה בעיקר תלוי בהתנהלות שלך, אם אתה בתיק קנה והחזק ברוב השנים לא תצטרך להתמודד עם מס הכנסה (בהנחה ומנכים לך 25% במקור על דיבידנדים).

מניות קטנות עולמיות vss
(פרט לארהב)
אשרך, שהכרת את האתר בגיל כה צעיר. (@הסולידית )
להערכתי, המתווה שציינת בתוספת חיסכון וצמצום הוצאות יביא אותך רחוק. בהצלחה.

ברוכים הבאים,

למה דווקא RUSSELL?
למה לא למכור את הרכב ולשכור כש ואם צריך?

כל הכבוד על ההחלטה להתחיל להשקיע.
בתור אחד שהתחיל כמעט באותו מצב כמוך, אנא תרשה לי לבקר מעט.

עוד אין לי מטרה ברורה
ממש, אבל ממש לא חכם. אתה צריך תוכנית ברורה ומדויקת עד מידת האפשר כדי שביום הגורלי בו השווי הנקי שלך יחתך תיזכור למה אתה עושה את מה שאתה עושה בכלל.
כאשר אחד מהנכסים שלך יתנהג בצורה שונה לחלוטין ממה שצפית, תצטרך להיזכר למה בכלל בחרת בו ומה תפקידו בתיק.
"להרוויח כסף" איננה מטרה מכיוון שלא ניתן להעמיד עיקרון לפיו אפשר לומר "זה בסדר/ זה לא".(חוץ מלהפסיד כמובן אבל זה מובן מאליו)
לעומת זאת כלל ה300 לדוגמא הוא מטרה לא רעה (באופן כללי. ניתן לבקר אותו בצדק). כנ"ל סכום לרכישת דירה, השכלה, נישואין וכו'.

תיק ההשקעות שלי
אג"ח סבבה.
עם השאר יש לי בעיה.
1. חלוקה בין מניות. באופן שרירותי אתה בוחר בארה"ב בתור החשיפה שלך למניות קטנות, אין סיבה לא להרחיב את החשיפה גם לשאר העולם. אני גם רואה יתרון בלהפריד בין מפותחות ומתפתחות אבל זה שולי.
2. קרנות ישראליות. קרנות סל זרות מספקות יותר נזילות, עקיבה מצויינת ושקט נפשי במחיר הרבה יותר טוב שבוודאות ישאר כזה. לא סתם רוב מוחלט של חברי הפורום בחרו בהן לחשבון החייב במס שלהם. תחפש ברחבי הפורום למה באמת.

זהב 10 אחוז
אני אנטי. מיותר לחלוטין לדעתי.
אתה מגדר אינפלציה יותר טוב עם מניות.
הקורלציה שלו עם מניות היא משתנה שלא הייתי סומך עליו. אג"ח ממשלתי מספק הגנה יותר טובה.
זהב כמעט תמיד גורע ביחס תשואה-סיכון.
שזה לא מפתיע, הרי אף אחד לא מפצה אותך על להחזיק זהב. יש חברי פורום הרואים זאת אחרת, כל אחד ודעתו.

לא מייעץ, לא ממליץ, זו רק דעתי האישית המבוססת על כלום ושום דבר.

לצערי אין מדד שעוקב אחרי מניות שווי שוק קטן בכל בעולם לכן בחרתי בראסל 2000.
VBR + VSS כנראה יתנו לך מה שאתה צריך (חשיפה למניות קטנות בכל העולם)
לא ממליץ
לא ברורה לי הבחירה של הזהב כי "לכולם יש", אם אתה יודע למה אתה צריך אותו, תחשוב האם בכמות הזאת הוא עושה את מה שאתה "מצפה" ממנו
בכל מקרה, אתה צעיר וזה טוב, גם לטעות, תטעה קצת, זה בסדר
הכי חשוב הוא לצאת לדרך עם תוכנית ברורה, או במילים אחרות "חוזה" עם עצמך, ולעמוד בו כמובן

ממש, אבל ממש לא חכם. אתה צריך תוכנית ברורה ומדויקת עד מידת האפשר כדי שביום הגורלי בו השווי הנקי שלך יחתך תיזכור למה אתה עושה את מה שאתה עושה בכלל.
כאשר אחד מהנכסים שלך יתנהג בצורה שונה לחלוטין ממה שצפית, תצטרך להיזכר למה בכלל בחרת בו ומה תפקידו בתיק.
"להרוויח כסף" איננה מטרה מכיוון שלא ניתן להעמיד עיקרון לפיו אפשר לומר "זה בסדר/ זה לא".(חוץ מלהפסיד כמובן אבל זה מובן מאליו)
לעומת זאת כלל ה300 לדוגמא הוא מטרה לא רעה (באופן כללי. ניתן לבקר אותו בצדק). כנ"ל סכום לרכישת דירה, השכלה, נישואין וכו'.
עוד אין לי מה להכפיל ב300 , אין לי מושג כמה אני צריך למחייה. אני לא יודע כמה ילדים יהיו לי , איפה אני אגור וכד', אני משקיע בכייון שכאשר כן יהיה לי מספר אני לא אתחיל מאפס.

לא ברורה לי הבחירה של הזהב כי "לכולם יש", אם אתה יודע למה אתה צריך אותו, תחשוב האם בכמות הזאת הוא עושה את מה שאתה "מצפה" ממנו

עריכה: בסופו של דבר 10% לא ישפיעו על התיק לכאן או לכאן, ולכן אני אישית הייתי מוותר על זה בשם הפשטות.

אני אנטי. מיותר לחלוטין לדעתי.
אתה מגדר אינפלציה יותר טוב עם מניות.
הקורלציה שלו עם מניות היא משתנה שלא הייתי סומך עליו. אג"ח ממשלתי מספק הגנה יותר טובה.
זהב כמעט תמיד גורע ביחס תשואה-סיכון.
שזה לא מפתיע, הרי אף אחד לא מפצה אותך על להחזיק זהב. יש חברי פורום הרואים זאת אחרת, כל אחד ודעתו.

תודה רבה על ההערות
מבדיקה שעשיתי ב portfolio visualizer ב30 שנה האחרונות התיק הניב תוצאות טובות יותר מתיק 75-25 וגם היה פחות תנודתי.
כשאני מסתכל על תיקים מפה: http://www.hasolidit.com/25-%D7%AA%...D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%94-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7 %99%D7%AA
הרבה תיקים שהשקיעו בזהב השיגו תנודתיות נמוכה יחסית לכאלה שלא, בנוסף הוספת נכס עם אני טועה איכשהו ?

קרנות ישראליות. קרנות סל זרות מספקות יותר נזילות, עקיבה מצויינת ושקט נפשי במחיר הרבה יותר טוב שבוודאות ישאר כזה. לא סתם רוב מוחלט של חברי הפורום בחרו בהן לחשבון החייב במס שלהם. תחפש ברחבי הפורום למה באמת.
מניות קטנות עולמיות vss
כנראה יתנו לך מה שאתה צריך (חשיפה למניות קטנות בכל העולם)

קראתי על הנושא עוד הפעם , אני קצת מסתבכך תקנו אותי אם אני טועה.
יש קרנות ישראליות נגיד 5124573 וקרנות בחול נגיד VT ויש ברוקר ישראלי נגיד בנק וברוקר חול נגיד אינטרקטיב
כאשר בארץ אני יכול לקנות את שני סוגי הקרנות ובחול לא.
ההשוואה היחידה בין ברוקר זה דמי העמלות וההשוואה בין קרנות היא לפי http://www.hasolidit.com/wp-content/uploads/2014/05/comparison.png
בקשר לקרנות חול, אני אצטרך לשלם מס על הדבינדים, זה לא חסרון גדול לטווח הרחוק.
מה בתכלס החסרון לקנות תעודות ישראליות , סיכון צד ג'?
יש אולי איזה פוסט\מאמר שמסביר מה ההפרש בלשלם מס על דבינדנים לעומת לקנות קרנות צוברות , אני לא מבין את סדרי הגודל.

תודה לכולם על התגובות והעזרה

אני אצטרך לשלם מס על הדבינדים
ובארץ לא? (בין אם זה אתה או הקרן)
בכל מקרה יש ל VBR אותו דיבידנד כמו ל SPY (1.9%) ,ול VSS הוא אפילו יותר נמוך (1.6%)
מה בתכלס החסרון לקנות תעודות ישראליות
החיסרון הגדול של הקרנות ישראליות הוא דמי ניהול (וקלות העלאתם), ניתן גם להוסיף טעויות עקיבה
כשיעלמו תעודות הסל (ויוחלפו בקרנות סל), ייעלם סיכון המנפיק
יש אולי איזה פוסט\מאמר
ממליץ לחפש בפורום ("קרנות צוברות"), יש הרבה מידע, תתמקד על מה שצריך והתשובה כבר תבוא לך (עם תובנות נוספות)

אחרי שקראתי קצת בפורום הבנתי שיותר מתאים לי לקנות מוצרים אמריקאים
ההבדל בין לשלם מס על דיבנדים לעומת לשלם עליהם בזמן המחירה הוא די זניח ומתקזז עם העמלות הנמוכות שvanguard מציעים
החלוקה :
50 אחוז מהתיק VT (מניות כל העולם) - עמלות 0.11
10 אחוז VB - (מניות ארהב שווי שוק קטן) - עמלות 0.06
10 אחוז VSS- (מניות כלל העולם מינוס ארהב שווי שוק קטן) - עמלות 0.13

יש לי רק הסתייגות לגבי סיכון מטח , כמה סיכון באמת יש , חסר לי קצת סדרי גודל
יתכן מצב שבוא לטווח הרחוק הערך של הדולר יחלש משמעותית ואני אפסיד מזה הרבה מאד (לעומת השקעה רק בשקל) ?
ואם הערכתי את סיבולת הסיכון שלי בX (נגיד הפסד של עד 40+- אחוז) כמה הסיכון מטח אמור להשפיע , האם נפילה בדולר והשוק בוז יכולה להפוך את ההפסד ל50 , 60.. אחוז נגיד?

בקשר לבית השקעות , המידע בפורום קצת מפוזר. ראיתי שהרבה משקיעים דרך IBI
כמה שאלות לגבי ביק השקעות וIBI בפרט
הבנתי שהם בעצמם עובדים עם הבנק, קצת לא הבנתי מה הולך , האם הם עובדים עם בנק ספציפי או פשוט דרך הבנק שלי ?
והאם גם איתם אפשר להתמקח או שזה רק עם הבנקים ?

יש לי רק הסתייגות לגבי סיכון מטח , כמה סיכון באמת יש , חסר לי קצת סדרי גודל
יתכן מצב שבוא לטווח הרחוק הערך של הדולר יחלש משמעותית ואני אפסיד מזה הרבה מאד (לעומת השקעה רק בשקל) ?
הסיכון לא קטן. ואם זה לא מספיק, אז אתה גם לא מפוצה עליו בתאוריה.
אם ניקח באופן שרירותי את השנה האחרונה כדוגמא אז נראה שבזמן שהשוק האמריקאי (S&P500) עלה ב - 18.20% (מטורף!)
שער השקל/דולר ירד מ3.9 ל3.5 ומייצג ירידה של כ - 9% (חישוב גס).

אז ניתן לומר שאם אתה חי בשקלים אז הרווחת רק חצי מהתשואה שהיית יכול לו היית חי בדולר.

עכשיו, זו הייתה דוגמא לשנה בה השוק עלה והשקל התחזק (דולר נחלש). בכל תקופה יכול להיות והראשון ירד בזמן השני יעלה, שניהם יעלו, שניהם ייפלו.
אין קשר פונקציונאלי ביניהם ולא ניתן דעת האם להיות מושקע הדולר יבוא לטובתך, רעתך או כלל לא ישנה.
מה שכן ניתן לדעת הוא שלגדר מט"ח עולה כסף, והעלות הזאת יורדת לך מהתשואה.
בנוסף ניתן להגיד שבטווח הארוך השער מט"ח רק זז הצידה ואינו בעל תוחלת תשואה חיובית או שלילית.

הנה פוסט של אסף נתן שאוהבים לפרסם כאן בפורום, אני חושב שהוא ממצה את העניין.

אין קשר פונקציונאלי ביניהם
על בסיס מה אתה אומר את זה? האם בדקת את הקורלציה ביניהם על פני תקופות שונות ורזולוציות שונות?

כדוגמא אז נראה שבזמן שהשוק האמריקאי (S&P500) עלה ב - 18.20% (מטורף!)
שער השקל/דולר ירד מ3.9 ל3.5 ומייצג ירידה של כ - 9% (חישוב גס).
האם שקלת לרגע שהעליה (חלקה) בערך הנומינלי של המניות נובעת ישירות מהחלשות הדולר?
כתבתי על זה בעבר, ומציע להסתכל מה קרה למניות של UK ביום הברקזיט כאשר מסתכלים עליהן נקובות בדולר או בפאונד ומה קרה לשער הפאונד-דולר.

@noamovich
KISS
ותקרא בדף האודות בפרופיל שלי את דעתי על גידור.

כמו כן אני לא בטוח שהבנת לגמרי את ההבדלים. האם אתה יודע למשל שעל ני״ע ישראלי תשלם פחות מס רווחי הון?
דעתי האישית היא נגד ני״ע ישראלים אבל זה לא בהכרח נכון לכולם וכל אחד צריך לקבל החלטה ממקום של ידע, ולא ממה שאחרים עושים.

האם בדקת את הקורלציה ביניהם על פני תקופות שונות ורזולוציות שונות?
לא. כוונתי הייתה שהעובדה שהדולר מתחזק אינה חייבת להיות מלווה בשוק עולה או יורד.
יכול להיות שישנה קורלציה לתקופות מסוימות, אבל ניתן לקבל כמעט כל צירוף שלהם, לא?
נשמע מוזר לטעון שתנועה בכיוון מסוים בשער מט"ח חייב לבוא כתוצאה של תנועה בשווי מניות או שכלל לא הבנתי את טיעון שלך.

כמו כן אני לא בטוח שהבנת לגמרי את ההבדלים. האם אתה יודע למשל שעל ני״ע ישראלי תשלם פחות מס רווחי הון?
האם מס רווחי ההון בשניהם הוא לא 25 אחוז, או שאני מפספס פה משהו ?

נראה לי בינתיים אני שומר עליו די פשוט (5 ניירות), בכללי אני אשמח אם תגיד לי את דעתך עליו.

האם מס רווחי ההון בשניהם הוא לא 25 אחוז, או שאני מפספס פה משהו ?
המס על ני"ע ישראלים הוא 25% ריאלי, ואילו על ני"ע זרים הוא 25% נומינלי.
נראה לי בינתיים אני שומר עליו די פשוט (5 ניירות), בכללי אני אשמח אם תגיד לי את דעתך עליו.
אפשר הרבה יותר פשוט.
אין לי דעה ממש. יש אנשים שמחזיקים ני"ע אחד והולכים לעשות דברים מועילים בשאר הזמן שלהם. יש אנשים כמוני שמסבכים את התיק עם עשרות ני"ע באמונה שזה ישפר מטריקה כזאת או אחרת.
האם 5 ני"ע זה יותר טוב או פחות טוב? תלוי בעיני מי.

ראשית ניק נחמד ;)
בכל מקרה דעתי היא שהעיקר שאתה צעד ראשון בכיוון חיובי, לרדת לרזולוציה גבוה מידי נראה לי מיותר.
בנוסף אין לך הרבה כסף אז זה ניסוי טוב לראות איך אתה חווה משברים.

בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
M כניסה לתחום ההשקעות, בן 25,מתחיל לגמרי שוק ההון 2
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23

נושאים דומים

Back
למעלה