• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לאירופאים קל יותר ?

ישראלי מצוי

משתמש רגיל
דירוג
157
ראיתי שוב את הסדרה ואי ואי ואי של כאן, וזה גרם לי לחשוב, האם לאירופאים (נגיד גרמנים ) קל יותר להגיע לעצמאות כלכלית מלנו?
ברור לי שיש להם את הפאקים שלהם, ושלא הכל מושלם.
מרגיש לי שהדחף לבזבז פחות קיים שם, שהתמיכה של המדינה יוצרת מצב שזול בחיים והעובדה שהסטנטרט עבודה הוא יותר מקל (עובדים פחות שעות ויותר ימי חופש - למשל גרמניה ) מאפשר למי שמוכן לדחוף את עצמו יותר ולהגיע לעצמאות כלכלית .
אשמח לתגובות ודעות :)

נערך לאחרונה ב:
ראיתי שוב את הסדרה ואי ואי ואי של כאן, וזה גרם לי לחשוב, האם לאירופאים קל יותר להגיע לעצמאות כלכלית מלנו?
מרגיש לי שהדחף לבזבז פחות קיים שם, שהתמיכה של המדינה יוצרת מצב שזול בחיים והעובדה שהסטנטרט עבודה הוא יותר מקל (עובדים פחות שעות ויותר ימי חופש - למשל גרמניה ) מאפשר למי שמוכן לדחוף את עצמו יותר ולהגיע לעצמאות כלכלית .
באירופה עשרות מדינות שבהן אוכלוסיות מגוונות והבדלי מנטליות עצומים. החיים של ההייטקיסט הקפריסאי, הרופא באירלנד והסנדלר ברומניה מאד שונים והם לא חולקים ביניהם יותר ממה שהם חולקים איתך. בקיצור, השאלה שלך די חסרת משמעות בעיני.

אירופה זה יבשת... אתה רוצה לדון בדרום מלטה או בצפון נורווגיה?
ערכתי
באירופה עשרות מדינות שבהן אוכלוסיות מגוונות והבדלי מנטליות עצומים. החיים של ההייטקיסט הקפריסאי, הרופא באירלנד והסנדלר ברומניה מאד שונים והם לא חולקים ביניהם יותר ממה שהם חולקים איתך. בקיצור, השאלה שלך די חסרת משמעות בעיני.
מבין אותך, יתכן שאני צריך לחדד את התהיה, הייקיסט בגרמניה ו/או בפורטוגל- נגיד אם גוגל ברלין יקבלו אותי או משהו בסגנון חחח

ערכתי

מבין אותך, יתכן שאני צריך לחדד את התהיה, הייקיסט בגרמניה ו/או בפורטוגל- נגיד אם גוגל ברלין יקבלו אותי או משהו בסגנון חחח
זה לא חידוד, אלא דיון אחר לגמרי, כי אתה לא שואל על הייטקיסט בגרמניה אלא על הייטקיסט מהגר בגרמניה וזה כבר תלוי במאפיינים אישיים ומקצועיים שלך.

גם ביישוב בדואי בנגב יש פחות דחף לבזבז מאשר בצפון תל אביב.
וזה עוד בארצנו הקטנטונת, אז שלא לדבר על מדינה בסדר גודל של גרמניה.
עדיין השאלה שלך חסרת משמעות D:

אני מניח שקשה לדעת כל זמן שאתה לא חיי שם

בגדול מניח שככל שבמדינה ה gdp per capita יותר גבוהה ככה באופן כללי לאדם x מאותה נקודת התחלה יהיה יותר קל
אבל יש עוד גורמים אותו אדם עם אופי מסויים יכול להצליח יותר במדינה אחת ואותו אופי ותכונות אולי יהיה בכלל חיסרון במדינה אחרת..

יש הטייה מובנית בכתבות הללו... הנראטיב עובר בצורה חלקה יותר מפי סטודנטים לקולנוע שעובדים במוקדי שירות לקוחות של חברות ביטוח ומפרקים את רוב ההכנסה שלהם על וויד, ולא, נניח, מפי חבר'ה צעירים מפורום הסולידית שמגיעים לשווי נקי של 6 ספרות עוד לפני שמלאו להם 30.

יש לך אזרחות אירופאית? אתה יודע גרמנית? אם לא אז זה ממש לא רלוונטי אליך.
למה לא?
לא חסרים אנשים שהיגרו לגרמניה, למדו את השפה ועשו שם תואר כמעט בחינם ללא אזרחות בכלל.
תוך כמה שנים אתה מקבל אזרחות וממשיך כרגיל.

למה לא?
לא חסרים אנשים שהיגרו לגרמניה, למדו את השפה ועשו שם תואר כמעט בחינם ללא אזרחות בכלל.
תוך כמה שנים אתה מקבל אזרחות וממשיך כרגיל.
אל תאמין לכל מה שאומרים לך, כן, יש אנשים כאלה אבל הם מעטי מעטים.
אני ממליץ לך לשבת עם אדם כזה, לדבר איתו ולהבין בדיוק מה עבר עליו, מה הוא היה צריך לעבור וכמה זה קשה.

ראיתי שוב את הסדרה ואי ואי ואי של כאן, וזה גרם לי לחשוב, האם לאירופאים (נגיד גרמנים ) קל יותר להגיע לעצמאות כלכלית מלנו?
"אירופה" כמו שהסבירו חכמים ממני, זה באמת לא בר השוואה.
מנגד, גם הייתי לוקח את דבריה של בעלת הבית בעירבון מוגבל כי מבחינתה כל צעיר שקובל על הבעיות שיש במדינה, הוא עוד סטודנט קולנוע סטלן.
(ריבית בנק ישראל/עליית מחירי הדיור/עליית מס הון בבורסה ושאר דברים ששינוי את כללי המשחק כלפי הדור הנוכחי שנכנס לשוק העבודה. הם דיל ברייקר)

אספר לך סיפור קצר, אם ממש משעמם לך, תזרום:
בן דודי היה נח"לוואי בשנות ה-80 העליזות.
אי לכך,לאחר שחרורו אץ רץ לקיבוץ בדרום, שם ברוח התקופה התאהב בעלמה שוויצרית חביבה ויפת מראה.
5 שנים לאחר מכן מצא עצמו בעיירה קטנה, במחוז ארגאו שבשוויץ עם שני ילדים מעורבים.
חצי תימנים, חצי שוויצרים.
אתה יכול לדמיין לבד את הדיאלוגים בין נכד שוויצרי שגדל על רקלט ופונדו לבין סבתו התימנייה שמאביסה אותו במלוואח וקובנה.
20 שנה לאחר מכן בתו השוויצרית רצתה "עלייה" וכו' וכו' ,עבדך הנאמן אף לימד את העולה החדשה עברית.
מצאה עבודה בהילטון (כי יש לה מלא שפות) במחלקת שיווק וקיבלה סל קליטה (לא ארחיב, אבל לא סקסי).
מהר מאד היא הבינה שמה שהיא עושה בחודש ונשאר לה למחייה לבד בשוויץ, זה בערך כמו מה שייצא אם היא תעבוד בישראל (במקום ממוצע)
ותגור אצל סבתה במשך שנה.
בקיצור, אחרי הרבה דם יזע ודמעות, היא כיום בציריך, עובדת ב-FIFA ומחזירה לי על כל השנים שדאגתי לה :).

אחרי עשרות שיחות שלי ושלה בנושא
חדמש, הרבה יותר "קל" להגשים את עצמך במקום כמו שוויץ,
יש להם פנאי לתחביבים, תחבורה מהירה, לימודים בהישג יד, עצמאות כלכלית לא מצריכה שינויים מרחיקי לכת בהרגלים (כמו שחלק אולי ירגישו שהם שונים משאר הממוצע אצלם).
מאד מקובל שם לעבוד 60%/70%, לקחת חופשה ארוכה בקריסטמס ולטייל.

מאידך,
זה בא על חשבון דברים אחרים. לא פסיכולוג אנכי אבל יש משהו בחסינות הנפשית פה שאין שם.
האם זה בא לידי ביטוי בהיקף ההתאבדויות? האם זה קשור לזה שיש לה חברים "קרובים" יותר בארץ על אף שעברו שנים מספר?
לדעתי כן.

יש לי גם משפחה בארה"ב שהסיפורים די מקבילים.
ואצטט את בת דודתי :
א. הישראלי הממוצע חושב שהוא לא פראייר אבל הוא הפראייר הכי גדול בכל העולם (בהקשר של חברות,מסים,מכסים וכו')
ב. ישראל זה המקום היחידי שגרתי בו בעולם שהייתי צריכה עזרה מהמשפחה על מנת להגיע למחיה סבירה ותחבורה ראויה (בשנים הראשונות של הגירה)

אבל זה רק סיפור אחד וזה חדמש הטייה קוגניטיבית,
יש מצב שהאבולציה של משפחתי כושלת בכל הנוגע להישארות במקום אחד.

אמ;לק.
לדעתי,
יותר קל לגור באירופה (העשירה) מבחינת כלכלית, מול ישראל
מה שכן, זה בא על חשבון אספקטים אחרים שלא פחות חשובים בחיים.

שבת שלום.

[הח"מ הוא סטודנט קולנוע לשעבר-סטלן סולידי]

נערך לאחרונה ב:
אל תאמין לכל מה שאומרים לך, כן, יש אנשים כאלה אבל הם מעטי מעטים.
אני ממליץ לך לשבת עם אדם כזה, לדבר איתו ולהבין בדיוק מה עבר עליו, מה הוא היה צריך לעבור וכמה זה קשה.
ואיזה מקום יותר טוב יש לחפש אחד כזה מהפורום נחמד באינטרנט :)

אני מניח שקשה לדעת כל זמן שאתה לא חיי שם

בגדול מניח שככל שבמדינה ה gdp per capita יותר גבוהה ככה באופן כללי לאדם x מאותה נקודת התחלה יהיה יותר קל
אבל יש עוד גורמים אותו אדם עם אופי מסויים יכול להצליח יותר במדינה אחת ואותו אופי ותכונות אולי יהיה בכלל חיסרון במדינה אחרת..
נכון, אבל מרגיש לי שעל הנייר קל יותר להגיע ליעד של עצמאות כלכלית במדינה כמו הולנד או גרמניה, אולי נגלה את זה יום אחד :)

יש פורומים רבים של ישראלים שעברו לגרמניה, לא חושב שקהל היעד שלך הוא פה.
אני חולק עליך, אותי מעניין עצמאות כלכלית לא מחיה ומימוש מקצועי שם (מאוד מעניין אותי אבל בתחום שלי יתכן ועדיף לי לעבור למקום כמו גרמניה )

נכון, אבל מרגיש לי שעל הנייר קל יותר להגיע ליעד של עצמאות כלכלית במדינה כמו הולנד או גרמניה, אולי נגלה את זה יום אחד :)

לא באמת מכיר לעומק אז אין לי ממש דעה בנושא
יש מצב שזה נכון לגבי שתי המדינות שהזכרת...

באופן כללי ככל שהמדינה עשירה יותר זה יהיה יותר קל

אז למשל במדינות מזרח אירופה זה יהיה קשה יותר ובצפון אירופה קל יותר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 12
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א בלבול קל לגבי מיסוי ריאלי לעומת נומינלי מיסים 1
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S תיקון קל בדוח 135 שהוגש למס הכנסה מיסים 7
G תמהיל משכנתא, יותר מידי קל"צ? נדל"ן 5
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
י קל גמל סלייס- סיכון? שוק ההון 376
I קופת גמל מתמחה בזהב - של Slice/קל גמל שוק ההון 3
ש בלבול קל - דיבידנדים שוק ההון 1
T IRA של קל-גמל לעומת מסלול מחקה מדד שוק ההון 4
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
Omri. מה הסיפור של קל גמל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
B קל גמל - קופת גמל מחקה מדד שוק ההון 18
י קל גמל שינוי דמי ניהול למקסימום כעבור שנתיים שוק ההון 10
G קל גמל צרכנות פיננסית 22