• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גלריית התיקים שלנו

מספר קרןשם קרןאחוזיםדמי ניהולמשקל דמי ניהול בתוך כל התיקמה זה בתכלס?
USSC
15%​
0.30%​
0.0450%​
SPDR MSCI USA Small Cap Value Weighted UCITS ETF USD Acc​
1159250​
35%​
0.07%​
0.0175%​
ETF העוקבת אחר מדד 1S&P 500, הכולל כ-500 מניות של החברות הגדולות ביותר הנסחרות בבורסה בארה"ב.​
1159169​
15%​
0.18%​
0.0270%​
ETF העוקבת אחר מדד 1MSCI Emerging Markets Investable Market הכולל מניות של חברות בעלות שווי שוק גדול, בינוני וקטן, הנסחרות בשווקים מתפתחים.​
1159094​
25%​
0.12%​
0.0300%​
ETF העוקבת אחר מדד 1MSCI Europe הכולל מניות של חברות הנסחרות במדינות מפותחות באירופה​
5%​
0.09%​
0.0045%​
חשיפה ליפן, אוסטרליה, סינגפור והונג קונג​
Vanguard International Dividend Appreciation Index Fund ETF Shares (VIGI)​
VIGI
5%​
0.15%​
0.0075%​
הקרן מחזיקה בתיק מפוזר מאד של 325 חברות, עם ייצוג מכובד ליפן (17.8%), קנדה (15.2%), שוויץ (17.4%), , בריטניה (10%), הודו (7%), גרמניה (6%) ועוד שלא מופיעות בקרנות אחרות כמו קוריאה (0.6%), ניו זילנד (0.3%), פיליפינים (0.1%)​

אחוז דמי ניהול של התיק​
0.1385%​

זה לא התיק שלי כרגע בדיוק, ניתן לעקוב אחרי הדרך שלי ביומן מסע כאן, אבל שוקל לאזן את התיק לקונספט הזה בעתיד.

יש פה כמה יתרונות בעיניי:
- חשיפה דיי אפקטיבית לכמעט כל העולם בדמי ניהול נמוכים יותר משל ACWI, במספר יחסית נמוך של קרנות (6).
- לארה"ב מוקצה 50% מהתיק, שמתוכם יש דגש על מניות ערך קטנות שהוכיחו את עצמן מבחינה היסטורית (USSC).
- אני מקבל חשיפה למספר מדינות נוספות שלא מקבלים דרך השילוש הפופולרי שנדון פה רבות של [60% ארה"ב, 25% אירופה ו15% שווקים מתעוררים] דרך הקרן הפסיפית ו-VIGI, שבעזרתן אני מכסה מעל 90% מהשווקים שACWI מכסה בשני שליש דמי הניהול.

סייגים:

-VIGI היא קרן שמחלקת דיבידנדים, לא אידאלי מבחינת צמיחה, בנוסף אני עושה חשיפה נוספת לשווקים וחברות שכבר כיסיתי בקרנות "השילוש"
- את הקרנות הנוספות לעומת "השילוש" הוספתי על חשבון SP500, ולא הורדתי במשקל זהה באירופה ובשווקים מתעוררים, גישה פסיבית באמת הייתה שומרת על המשקל היחסי המקורי של כל שוק. עשיתי את זה מכיוון שאני במסלול מחקה SP500 דרך קרן הפנסיה וההשתלמות ולכן הרשתי לעצמי להוריד מהמשקל שלו בתיק ההשקעות העצמאי

העברתי את הדיון על תיק הדיבידנדים של @divmod לנושא חדש
כאן
נא להמשיך שם

זה תקציר התיק:

שלום לכולם :)

בעקבות הפוסט של הסולידית להרכבת תיק דיבידנדים החלטתי להתחיל את התהליך בעצמי.
אעדכן פעם בחודש/רבעון עם עדכונים בתיק ואשמח לקבל הערות ו/או תוספות שכדאי להוסיף למעקב.
בשנה האחרונה קניתי רק VOO ומחודש שעבר התחלתי לבנות את התיק לכיוון שמחצית ממנו יהיה מניות דיבידנד.

מניהכמותמחיר קנייה ממוצעמחיר שוקאחוז מקנייהדיבידנד שנתי
אחרון
אחוז דיבידנד
שנתי משוער
אחוז הגדלת דיבינד
משנה קודמת
שווי קנייהשווי בתיקאחוז בתיק
NEE1974.3272.05-3.05%1.8722.60%10.12%$1,412.08$1,368.956.98%
WSM11125.87120.93-3.92%3.62.98%15.38%$1,384.57$1,330.236.78%
VOO42363.68402.8910.78%6.21.54%לא רלוונטי$15,274.56$16,921.3886.24%
$18,071.21$19,620.56100.00%
תאריך יעד
מטרות:1. VOO שווי בתיק של 50%, ועוד 8 מניות דיבידנדים 50% משווי תיק01.01.2025
2. הכנסות מדיבידנדים שנתי של 20,000$01.01.2040

מצורף התיק עם יעדים עיקריים.
- כרגע מפקיד כל חודש כ1000$
- מפקיד שקלים וממיר לדולרים
- כל דיבידנד שיתקבל יוחזר להשקעה חוזרת כרגע
- בחירת המניות מתבצעת בקפידה ומעקב אחרי המניות הקיימות, כולל תקופת חלוקת הדיבידנד, משך זמן הגדלת הדיבידנד בשנים וכו'.

אשמח לקבל כל הערה/המלצה/שינוי שלטעמכם יעזור לי/לכם .

שיהיה לי בהצלחה

התיק שלי:

ניירתיקאחוז מכל התיקים
Ishares Core S&P 500קרן השתלמות IRA30%
Ishare MSCI ACWIקרן השתלמות IRA25%
TQQQקרן השתלמות IRA11.2%
SCHDקופת גמל IRA (בתהליך ניוד)13%
VTIBKR8.5%
מניות פרטניותIBI7%
עוקב סנופיקופת גמל להשקעה1.3%
מזומן כגובה שכ״ד + קרנות כספיות ל 3 חודשי מחייהבנק4%

פירוט והסברים בשרשור יעודי

שלום חברים , להלן תיק ההשקעות שלי , אשמח לשמוע הארות/הערות
פנסיה מקיפה ,הפניקס עוקב סנופי
תיק השקעות אי בי אי
50% מדד עולמי בלקרוק
16% קרן מחקה נאסדק 100 קסם
16% קרן אגח ממשלתי כללי הראל
16% קרן כספית מיטב - דרך הבנק
פלוס רכיב מזומנים ופקמ , בחודש הקרוב אמור להיפתח קה״ש ,עדין לא יודע באיה מסלול ליבחור
יום טוב

ETF 75%
40%- VOO
20%-SCHD
10%- QQQ
5%-VXUS

25% מניות (לפי סדר גודל ההחזקה בתיק)
צמיחה (וקצת דיבידנד):
META
MSFT
TSM
BABA
GOOGL

דיבידנד:
CSCO
NVO
PEP
JNJ
NEE
KO
MCD
JPM

קצת פחות מאחוז- IBIT

בן 32
מתכנן להגדיל באופן יחסי את SCHD ואת מניות הדיבידנד ככל שהשנים עוברות.

שרשור שפתחתי לצורך דיון על התיק.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ETF 75%
40%- VOO
20%-SCHD
10%- QQQ
5%-VXUS

25% מניות (לפי סדר גודל ההחזקה בתיק)
צמיחה (וקצת דיבידנד):
META
MSFT
TSM
BABA
GOOGL

דיבידנד:
CSCO
NVO
PEP
JNJ
NEE
KO
MCD
JPM

קצת פחות מאחוז- IBIT

בן 32
מתכנן להגדיל באופן יחסי את SCHD ואת מניות הדיבידנד ככל שהשנים עוברות.
תודה על השיתוף, ככל ותרצה פידבק על התיק, אני מבקש שתפתח שרשור ייעודי, ותשים את הלינק כאן.

תודה על השיתוף, ככל ותרצה פידבק על התיק, אני מבקש שתפתח שרשור ייעודי, ותשים את הלינק כאן.
קישור

בן 26, סטודנט. בתחילה בניתי תיק קטנטן שכולו VOO בהסתמך על הצוואה וההתערבות של וורן באפט אבל החלטתי לערוך שינויים.
התיק מיועד לעולמי עד. כרגע 100% מניות, לקראת הפרישה אוסיף מעט אג"ח.

התיק החדש שלי:
58% - VTI
42% - VXUS

בחרתי ביחס מעט חריג בין VTI ל-VXUS.
על אף שהיחס העכשווי ביניהם הוא 53/47, החלטתי שתמיד תינתן עדיפות ל-VTI בגלל דמי הניהול הנמוכים יותר (משמעותי) וכפל המיסוי על הדיבידנדים הזרים ב-VXUS (מאוד משמעותי). תשואת הדיבידנד הממוצעת של VXUS בחמש השנים האחרונות עמדה על 3.08%, מה שמביא לפיגור משמעותי של כ-0.28% ומקשה על VXUS להתחרות ב-VTI. את הרעיון שאבתי מהפורום וממחקר של וונגארד בנושא.

אני מאמין כי היחס שנבחר מהווה איזון כמעט אופטימלי בין העלויות הגבוהות יותר של VXUS לבין השאיפה להשקיע בהתאם לפרופורציית השוק.
היי, אם תרצה לשתף, אשמח לדעת אם/מהם העדכונים שחלו בתיק ההשקעות הנ"ל בשמונה השנים האחרונות.
בנוסף, האם יש חוקיות מסוימת לגבי כמה שנים לפני פרישה תוסיף אג"ח, ומהם האחוזים הצפויים של האג"ח בתיק.

היי, אם תרצה לשתף, אשמח לדעת אם/מהם העדכונים שחלו בתיק ההשקעות הנ"ל בשמונה השנים האחרונות.
הרבה מים זרמו בנהר מאז - עברתי לקנות את VHVE ו-VFEA האיריות.

לפני מספר חודשים עשיתי רילוקיישן ועכשיו אני קונה קרן מקומית של וונגארד.

נערך לאחרונה ב:
התיק שלי:

ארה"ב - S&P​
30%​
ישראל - ת"א 125, ת"א 90.​
25%​
אירופה - MSCI-EURO, STOXX600​
15%​
מתעוררים - MSCIEM​
10%​
כלל עולמי - MSCIACWORLD​
8%​
הודו - INDIA-MSCI, NIFTY50​
9%​
מניות שונות (בשביל ההרגשה האקטיבית, סוג של לוטו...)
2%​
מטבעות דיגטליים (בעיקר IBIT, רוצה להחשף גם לסל מטבעות פתוח להצעות)​
1%​

באופן כללי, בעת הוספת כספים:
* במקרה של התלבטות בין קרנות שוות יחסית (לדוג' S&P בלאקרוק מול אינווסקו) - אני מנסה ליצור שכבות מלאכותיות לצורכי מס. (ברוקר ישראלי)
* בעת בחירת קרנות לא שוות (לדוג' INDIA-MSCI מול NIFTY50) - לפי מי שמדשדשת יותר.
* ההשקעה פאסיבית בכללי, אבל בכניסה אני מנסה להיות מעט אקטיבי.
(1. בחירת שער קניה יותר נמוך מהשער הכללי - ונתינת תוקף ארוך לפקודה, בד"כ זה מצליח לתפוס את המניה בזיגזג בירידה
2. בעת שאני רואה ירידה ספציפית של מדד שבסל שלי, אני מזרים לו קצת ומהדק חגורה זמנית
3. ספציפי כעת יש לי סכום שאני צריך לתת למדדי ת"א, מחכה איתו לפריצת המלחמה בצפון)

נושאים דומים

Back
למעלה