• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גלריית התיקים שלנו

@doc29 בחלק מבתי ההשקעות יש אפשרות לקרן פנסיה במסלול מנייתי, שבו אחוז המניות מתקרב ל70%.
אני ביקשתי קרן פנסיה עם מקסימום מניות במגדל.
אם אני לא טועה הם אמרו לי לפחות 50% ועד כ-60% כאשר היתרה זה האג"ח המיועדות.

ריכה: הנה התפלגות הנכסים במסלולים של מגדל. המסלול המנייתי: %66 אחוז למניות, 30% אגח מיועדות, כ4% מזומן.
כ-60% זה קרוב מספיק ל-66% (לא זכרתי מספרים מדוייקים).

@doc29 בחלק מבתי ההשקעות יש אפשרות לקרן פנסיה במסלול מנייתי, שבו אחוז המניות מתקרב ל70%.
אני כרגע בחברת כלל, ועם תנאים מאוד טובים בגלל הסכם עם העבודה, אז נראה לי שאני אמתין עוד קצת כדי לראות אם הם גם פותחים מסלולים מנייתיים, הבנתי מהסוכנת שב-2016 הם הולכים לעשות שינוי בפנסיות שלהם, אז אני ממתין.

התיק שלי :

48% פרוייקטים של נדל״ן בארה״ב דרך קרן הגשמה
42% VTI + VXUS כאשר 10% נקנו דרך קרן ההשתלמות (עד התקרה- 50k) והיתרה בחשבון לא ממוסה
5% קרן מחקה של ת״א 100 TF
5% נזיל

יש לי הרגשה שהמבנה שלו ישתנה בשנה הקרובה, אבל כרגע אני בעיקר שמחה שיש לי מעט מדי מזומנים כדי לאכול לעצמי (ולכם) אם המוח בשאלה היכן כדאי להשקיע אותם.

תודה לדורין ולכל החמודים מהפורום שהביאוני עד הלום. באמת באמת תודה.

נערך לאחרונה ב:
התיק שלי: (סליחה אם אני מקפיץ סתם ככה, חשבתי שהרעיון זה לשתף כמה שיותר תיקים)

בן 25, אופק השקעה לא ידוע (כלומר, לא רואה הוצאות עתידיות מלבד הפנסיה. אולי דירה, כנראה בטווח של 5-10 שנים מהיום)
משקיע דרך קרנות נאמנות ישראליות

60% אג"חי
10% - מזומן (מחקה מק"מ)
50% - מחקה אג"ח ממשלתי כללי

40% מנייתי
15% - S&P500
10%- EUROSTOXX 600
10% - שווקים מתעוררים
5% - תל אביב 100

כל הקרנות מחקות המדדים חשופות למט"ח. כמו שרואים הקציתי 5% לת"א, כיאה ל home bias (היתרון לטעמי הוא חשיפה מעטה למניות מנוטרלות סיכון מט"ח וללא עלויות בשל כך, וצבירת דיבידנדים מעט יותר יעילה). נתתי מעט פחות חשיפה לארה"ב מהמקובל (שזה 50%) כי נשמע לי מוגזם לשים חצי מהמניות על מדינה אחת, עם כלכלה גדולה (מנופחת?) ככל שתהיה. בנוסף חשיפת יתר לשווקים מתעוררים מכיוון שמדובר על חשיפה למדינות רבות, עם קורולציה נמוכה לשאר המדדים (אירופה, ארה"ב וישראל מתנהגות מאוד דומה), שאחת מהן (סין) מתעלה מבחינת תוצר על ארה"ב. לא מצאתי לנכון להשקיע ביפן, כי אני מפחד (מעל 20 שנה של תשואה שלילית). (כל המדינות שהוזכרו מהוות כמעט את כל שוק המניות העולמי).
בנוסף, בגדול אני רוצה להקצות 50% למניות (החלטתי על תיק 50%-50%). זה התיק הראשון שלי אחרי זמן אבוד בו הלכתי שולל אחרי יועץ ההשקעות שלי ששם את הכסף בקרנות מנוהלות של אג"ח קונצרני אז רציתי להתחיל טיפטיפה יותר סולידי, והשנה (2016) אסיט 10% מהאג"ח למניות.

אשמח להערות אגב (במיוחד לגבי המשקל שנתתי למדינות השונות. ההחלטה באה אחרי הרבה מחשבה ואני מרגיש שלם איתה, אבל אולי אני מפספס משהו. במיוחד לגבי יפן, שם ההחלטה באה ממקום קצת אמוציונלי ובלי סיבה מבוססת כלשהי).

@ברננקי זה מצויין ששמת את התיק שלך. אני אקשר מהגלריה. רק אם אתה רוצה לדון בו ולשמוע תגובות אנא פתח עבורו שרשור נפרד כדי לא לעשות פה בלאגן.

זה אפשרות לנעוץ את השרשור בבקשה?

תיק ממוסה:
Vanguard VDU - 15%
Vanguard VEE - 10%
Vanguard VUN - 25%
Vanguard VNQ- 20%
Vanguard VAB- 30%
הבחירה ב ETF קנדי בגלל מס ירושה ארה"ב וכי הדולר הקנדי היה בשפל היסטורי בעת בניית התיק
גמל IRA לפי תיקון 190
50% iShares IWDA
10% iShares EIMI
20% iShares LQDE
20% iShares IBTM
אופק השקעה - עשרות שנים...

עידכנתי את הרכב התיק. הוא כולו נכתב מחדש בהתבוננות הוליסטית לגמרי כולל מוצרים פנסיוניים: קישור

אוקיי, הנה התיק.
מניות 40%:
-- סל מניות חו"ל (שקלים) 15%
-- סל ת"א 25 + ת"א 100 5% (שתי תעודות)
-- שווקים מתעוררים סל דולרי (VWO) 5%
-- עולמי דולרי (VT) 15%
אג"ח 30%
-- סל עוקבת אג"ח ממשלתי 30% (בפועל, 15% ועוד 13% בכמה אג"חים בודדים שצריך להפטר מהם. יאוזן מתישהו השנה)
זהב 10% (תעודה עוקבת דולרית)
נדל"ן 10%:
-- סל עוקבת REIT אמריקאי בדולרים 5%
-- סל עוקבת REIT עולמי בדולרים 5%

התיק בן שנה שנתיים (התארגן בהדרגה). אני חושב שעשה 2-3% בתקופה הזו. אולי פחות.

בן 25, סטודנט.
תיק 100% מניות בהתאם להמלצתו של וורן באפט אך ללא 10% אג״ח ממשלתיות קצרות טווח (שאמורות לשמש לשליפת כסף מהתיק). זקוק לצמיחה מהירה.

100% - VTI (וונגארד S&P 500).

נערך לאחרונה ב:
100% - VOO (וונגארד S&P 500).
מזל טוב. אתה המבקר ה -100,000 !!
סתם, אתה זכית בפרס הלא רשמי של ״בעל התיק הפסיבי הפשוט ביותר בפורום״. היחיד עם אפס סיכון עקיבה. מזל״ט D:

התיק שלי:
מניות 70%:
VIG 10%
VNQ 10%
VTI 30%
VEA 15%
VWO 5%

אגח 30%:
VGIT 10%
VGSH 10%
VGLT 10%

בנוסף אני מחזיק קרן חירום שיקלית במזומן ואגח בסך הוצאות כוללות של שנה אחת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
@MMM תודה על השיתוף. רשמת VGIT פעמיים.

נושאים דומים

Back
למעלה