• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גלריית התיקים שלנו

לאחר שינויים בשנה האחרונה והרבה לימוד והפנמה של כל מה שקראתי, התיק שלי ב-IB נראה כך:
100% - VTI עם מספיק מזומן בצד כדי שארגיש בנוח.

1. החלטתי להשמיט את VXUS בגלל העלויות הגבוהות שלה (כ-0.63%-0.64% בשנה האחרונה, עשוי להשתנות בעתיד). במצב הנתון שהשוק האמריקאי מהווה כ-54% מהכלכלה העולמית, אני מאמין שמדובר בפיזור מספק. כן, זה יכול להשתנות בעתיד אבל כנראה שלא ברמה קיצונית (נניח פחות מ-20% מהשוק העולמי).

2. בתחילת הדרך, התיק שלי היה מורכב מ-VOO (גרסת ה-S&P 500) לפי המלצתו של וורן באפט. הגעתי למסקנה שעבור משקיע ישראלי הסובל ממס דיבידנד גבוה מזה של מקבילו האמריקאי, VTI עדיפה משום שהחברות הבינונית והקטנות מקטינות את הדיבידנד הכולל והצמיחה אמורה להתנקז יותר לכיוון הקרן עצמה (יעילות מס).

3. אני סומך על באפט שאמר לא להחזיק אחוזים גבוהים (30% ויותר) של אג"ח וכינה אותן "השקעה נוראית". מעדיף ליישם את המלצתו לאנשים מן השורה "להשאיר מספיק מזומן כדי להרגיש בנוח והשאר במניות". פשוט וקל.

לאחר שינויים בשנה האחרונה והרבה לימוד והפנמה של כל מה שקראתי, התיק שלי ב-IB נראה כך:

1. החלטתי להשמיט את VXUS בגלל העלויות הגבוהות שלה (כ-0.63%-0.64% בשנה האחרונה, עשוי להשתנות בעתיד). במצב הנתון שהשוק האמריקאי מהווה כ-54% מהכלכלה העולמית, אני מאמין שמדובר בפיזור מספק. כן, זה יכול להשתנות בעתיד אבל כנראה שלא ברמה קיצונית (נניח פחות מ-20% מהשוק העולמי).

2. בתחילת הדרך, התיק שלי היה מורכב מ-VOO (גרסת ה-S&P 500) לפי המלצתו של וורן באפט. הגעתי למסקנה שעבור משקיע ישראלי הסובל ממס דיבידנד גבוה מזה של מקבילו האמריקאי, VTI עדיפה משום שהחברות הבינונית והקטנות מקטינות את הדיבידנד הכולל והצמיחה אמורה להתנקז יותר לכיוון הקרן עצמה (יעילות מס).

3. אני סומך על באפט שאמר לא להחזיק אחוזים גבוהים (30% ויותר) של אג"ח וכינה אותן "השקעה נוראית". מעדיף ליישם את המלצתו לאנשים מן השורה "להשאיר מספיק מזומן כדי להרגיש בנוח והשאר במניות". פשוט וקל.

למה 100٪ VTI? אולי עדיף 100٪ VT?

אם הייתי צריך היום להתחיל תיק מ0 כנראה שזה גם הכיוון שהייתי הולך אליו.

התיק (תיק השקעות ממוסה + קרן השתלמות IRA) פשוט למדי:

75% מניות - מדד מניות עולמי דרך קרנות איריות צוברות (IWDA (שווקים מפותחים) ו-EIMI (שווקים מתפתחים) ביחס 10 ל-1).
15% אגח - קרן מחקה על אגח ממשלתי שקלי ריבית קבועה 2-5 שנים
10% אגח - קרן מחקה על כלל אגח ממשלתי ישראלי

יש עוד חלק שמשתנה קצת שהוא לא פסיבי (מורכב משני ETF-ים מנייתיים כיום), ולא כללתי פה את קרן החירום (קרן כספית בסכום קבוע) ושאר מוצרים פנסיוניים חוץ מקרן השתלמות.
היי
יהיה אכפת לך לרשום את מספרי האג"ח שאתה עובד עימם ? מבלי להמליץ כמובן

יהיה אכפת לך לרשום את מספרי האג"ח שאתה עובד עימם ?
הוא כתב בפירוש שהוא מחזיק בקרנות מחקות על מדדים, ולא מחזיק אג"ח ישירות, כך שהמספרים שבקשת לא רלוונטיים.

הוא כתב בפירוש שהוא מחזיק בקרנות מחקות על מדדים, ולא מחזיק אג"ח ישירות, כך שהמספרים שבקשת לא רלוונטיים.
טונה יקר, נדמה לי שהוא התבלבל וביקש בעצם לדעת את מספרי הקרנות המחקות על המדדים, או את השמות שלהן או את מידת הנעליים של בית ההשקעות.
אולי היה אפשר להפנות אותו לפוסט של הסולידית - "כך תשקיעו בזול".

שאלה (כנראה קצת פעורה, אבל לא מצאתי תשובה כאן)
אני רואה שכמעט אף אחד לא משקיע במניות ספציפיות (גוגל, פייסבוק אמזון וכדומה) - מה הסיבה? סיכון מוגזם?

אני רואה שכמעט אף אחד לא משקיע במניות ספציפיות (גוגל, פייסבוק אמזון וכדומה) - מה הסיבה? סיכון מוגזם?
חלקינו כן, לרובנו עדיף שלא.

שלום,
שמי יבגני וזהו תיק הנכסים הפיננסיים שלי:

1. תיק ממוסה
100% SCHB מפקיד כל רבעון סכום של $4000. (נפתח לפני כחודש).

2. קרן חירום
מזומן שמספיק ל 8 חודשי מחייה ( נכון להיום) נמצא בחשבון חסכון (ריבית שנתית 1.3%).

3.נדל"ן
דירה בישראל (ללא משכנתא) שמייצרת הכנסה קבועה של 1700 ש"ח בחודש.

4. קרן פנסיה+קה"ש: סכומים נמוכים שנצברו במהלך היותי סטודנט ובגלל שאני חי כעת בארה"ב אין לי הפקדות חדשות. כמו כן העברתי את הקרנות למסלול "מנייתי".

בשל העובדה שאני תושב ארה"ב עובד וחי בארה"ב פתחתי חשבון ממוסה כאן ע"מ לפשט את תהליך הדיווח.

@nicepo1 , אכן שמעתי על חשבון IRA אבל זהו חשבון ממוסה בין אם בהפקדה (ROTH IRA) או בין אם במשיכה (Traditional IRA).
הסכום הניתן להפקדה לשנת 2016 (למיטב ידיעתי) הוא $5000 בשנה. ההפקדות שלי הם גדולות יותר.
401K גם כן שמעתי, לצערי מקום העבודה שלי לא תורם ל 401K ולא מאפשר פתיחה דרכם.
אוסיף ואומר שהידע שלי ב IRA/ 401K הוא מאוד בסיסי ויכול להיות שאני לא מודע להרבה דברים אשמח אם תוכל לחלוק מידע איתי.

@nicepo1 , אכן שמעתי על חשבון IRA אבל זהו חשבון ממוסה בין אם בהפקדה (ROTH IRA) או בין אם במשיכה (Traditional IRA).
הסכום הניתן להפקדה לשנת 2016 (למיטב ידיעתי) הוא $5000 בשנה. ההפקדות שלי הם גדולות יותר.
401K גם כן שמעתי, לצערי מקום העבודה שלי לא תורם ל 401K ולא מאפשר פתיחה דרכם.
אוסיף ואומר שהידע שלי ב IRA/ 401K הוא מאוד בסיסי ויכול להיות שאני לא מודע להרבה דברים אשמח אם תוכל לחלוק מידע איתי.
חשבון roth הוא בדיוק כמו חשבון השקעות רגיל. ההבדל היחיד הוא שלא ממסים אותו.
אתה יכול לשים 5500 שם ואת היתרה בחשבון רגיל.
רוב הסיכויים שהברוקר שלך תומך בשתי סוגי החשבונות.

לחלופין, ובהנחה ואתה משלם מסים בארה"ב, כדאי לך דווקא להפקיד ל-traditional כיזה מוריד לך את ההכנסה למס ותקבל הטבה בגובה המס השולי שלך.
אם המדרגה שלך ב-15% אז יש כאלה שאומרים שבכל מקרה עדיף roth. אם מעל (25% ומעלה) אז עדיף traditional (בהנחה ואתה זכאי).

אשמח אם תוכל לחלוק מידע איתי
יעקב ענה לך מעולה,רק הוסיף שתוכל להפקיד על 2017, עד אפריל 2018, אז יש לך זמן לקרוא ללמוד ולהפקיד גם על השנה.

נושאים דומים

Back
למעלה