• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גלריית התיקים שלנו

בניתי תיק שמבוסס בחלקו על "שוקולד מריר" ובחלקו על "הארי בראון". אסביר:
ב"שוקולד מריר" היתה חסרה לי ההשקעה בזהב ומזומן וב"הארי בראון" הרגשתי שזה קצת בטוח מדי עבורי להשקיע שווה בשווה בין מניות ואג"חים. לכן בניתי תיק שבו 25% מושקעים בתעודת סל של זהב, 25% מושקע במזומן, ואילו את החצי הנותר חילקתי עפ"י "שוקולד מריר" 65% מניות (32.5% מהתיק), ו35% באג"ח (17.5% מהתיק)..
חוץ מזה הסיטואציה שאני נמצאת בה שונהבמעט מאחר ואני מתגוררת באנגליה. אז גם הקרנות והאג"חים שונים, וגם יש לי פטור ממס רווחי הון (עד סכום מסויים).
בכוונתי להשקיע בתיק כל חודש סכום מסויים שיושקע בתיק עפ"י החלוקה שהצבתי( רק קנייה), ואחת לרבעון לאזן את התיק חזרה בהתאם לביצועים (אני עובדת בפלטפורמה שלא גובה על עסקות מכירה/קנייה, וכאמור אני פטורה ממס רווחי הון בשלב זה).
אשמח לשמוע דעות/הצעות

הנה התיק שלי:
75% מניות, 25% אג"ח.

מניות:
70% VTI
30% VEA

אג"ח:
ישראלי לבערך 10 שנים, חצי צמוד מדד, חצי לא צמוד. מח"מ של בערך 8 שנים, אבל זה לא מדוייק ומשתנה.

שאלות ותשובות:
- למה VEA ולא VXUS?
אני לא רוצה מדינות מתפתחות, אלא רק מפותחות. מדינות מתפחות בד"כ לא שקופות, לא דמוקרטיות וכתוצאה מכך סובלות משחיתות רבה. למשל, בסין הצמיחה ב-30 שנה האחרונות הייתה בסביבות 10% בשנה, ושוק המניות ראלית כמעט ולא עלה. אני גם חושב שהשוק מעריך בצורה גרועה שחיתות (אופטימי מדי). ובכל מקרה, אני לא רוצה להכנס לזה.

- למה 70% VTI, הרי המשקל של ארה"ב במדינות המפותחות הוא בערך 60%?
כי אני רוצה לתת משקל יתר לארה"ב. מדינה שהקפיטליזם הוא נר לרגליה ושמצעידה את כל העולם קדימה יותר מ-200 שנה, מגיע לה בונוס קטן.

- למה אג"ח ישראלי ולא אמריקאי?
כי העלות של אמריקאי יותר גבוהה בגלל המיסוי: 25% באמריקאי, ובישראלי זה 15% או 25% מעל האינפלציה. אם לא היה את יתרון המס הזה, הייתי עובר לאמריקאי.

- למה להחזיק ישירות אג"ח ולא קרן מחקה על אג"ח?
בסימולציות שערכתי ראיתי שזה בערך שקול, תלוי בהנחות. אבל אני לא סומך על הגופים בארץ שמנהלים את הקרנות המחקות.

גילוי נאות חשוב: אני לא מומחה, לא מהתחום, לא ממליץ ולא מייעץ.

כי העלות של אמריקאי יותר גבוהה בגלל המיסוי: 25% באמריקאי, ובישראלי זה 15% או 25% מעל האינפלציה. אם לא היה את יתרון המס הזה, הייתי עובר לאמריקאי.
באמריקאי יש תשואות טובות יותר (אם אני זוכר נכון) אז יכול להיות שזה מתקזז

התיק שלי:
כרגע בן 31 (נשוי + 1), מצפה להיות FI בגיל 45. כרגע 100% מניות. (התחזיות מנבאות (הרבה) יותר מוקדם אבל אני שומר על יעד של גיל 45 כדי לא להתאכזב)
בגיל 45 (או מתי שאגיע ליעד, המוקדם מבינהם) אעבור ל-25% אג"ח כדי למתן תנודתיות ב-10 השנים הראשונות של הפרישה (בעקבות זה)
לאחר 10 השנים חוזר בהדרגתיות ל-100% מניות.
חשבון ממוסה
(105-הגיל שלי) VO (מדד מחקה S&P Midcap 400) - כרגע 74%
(היתרה) VTI (מחקה מדד אמריקאי כללי) - כרגע 26%
גמל + קרן השתלמות
90% מחקה מדד sp500
10% מחקה מדד ת"א 25

רציונל:
1) אני אזרח אמריקאי וכדי לפשט את תהליך דיווח המיסים גם בארה"ב וגם בישראל אני משקיע רק בשוק האמריקאי וכך אין לי הכנסות מיותר משתי מדינות. כל מדינה נוספת מסבכת מאוד את תהליך דיווח המסים לממשלת ארה"ב.
2) מתן משקל יתר ל-MidCap מתוך רצון לתת משקל יתר לקבוצה שיש להם אופצייה לצמיחת יתר, תוך מודעות לכך שיש בה יותר סיכון.
3) עם הזמן הורדה מהמשקל של ה-Midcap כדי להקטין (במעט) את התנודתיות.
4) איזונים נעשים באמצעות כסף "חדש" בלבד. חוסכים כ-8000 ש"ח בחודש רגיל. בחודשים של בונוס/הבראה/חלקות רווחים, כל העודף הולך לתיק.
5) אני יודע שהוספת השקעה בינלאומית תוסיף לי עוד גיוון, אבל 3800 חברות שרובם עושות עסקים בינלאומיים מספיקים לי.
6) האג"ח (אם וכאשר) יהיה בקופת הגמל שלי

כל מדינה נוספת מסבכת מאוד את תהליך דיווח המסים לממשלת ארה"ב.
תודה על השיטוף תיק לבעלי לב חזק
איך הוספת נגיד VXUS מסבכת אותך ?
אפשר הסבר קצר על ההבדל בדיווח?

@FIYaacov אם אתה מעוניין בדיון על התיק שלך נא לפתוח שרשור נפרד.

בן 26, סטודנט. בתחילה בניתי תיק קטנטן שכולו VOO בהסתמך על הצוואה וההתערבות של וורן באפט אבל החלטתי לערוך שינויים.
התיק מיועד לעולמי עד. כרגע 100% מניות, לקראת הפרישה אוסיף מעט אג"ח.

התיק החדש שלי:
58% - VTI
42% - VXUS

בחרתי ביחס מעט חריג בין VTI ל-VXUS.
על אף שהיחס העכשווי ביניהם הוא 53/47, החלטתי שתמיד תינתן עדיפות ל-VTI בגלל דמי הניהול הנמוכים יותר (משמעותי) וכפל המיסוי על הדיבידנדים הזרים ב-VXUS (מאוד משמעותי). תשואת הדיבידנד הממוצעת של VXUS בחמש השנים האחרונות עמדה על 3.08%, מה שמביא לפיגור משמעותי של כ-0.28% ומקשה על VXUS להתחרות ב-VTI. את הרעיון שאבתי מהפורום וממחקר של וונגארד בנושא.

אני מאמין כי היחס שנבחר מהווה איזון כמעט אופטימלי בין העלויות הגבוהות יותר של VXUS לבין השאיפה להשקיע בהתאם לפרופורציית השוק.

למנ לא להישאר עם VOO? זה כן מניות גלובליות במידה מסוימת כי כולן (כמעט) בעלות עסקים גם מחוץ לארה"ב ולכן זה כם פיזור עולמי.
@OnTheVerge

למנ לא להישאר עם VOO? זה כן מניות גלובליות במידה מסוימת כי כולן (כמעט) בעלות עסקים גם מחוץ לארה"ב ולכן זה כם פיזור עולמי.

התיק שלי מיועד ל-70 שנה הבאות ואולי אף יותר. תיק שמורכב מ-500 החברות הגדולות ביותר בארה"ב לא מתאים לכל נקודת זמן בהיסטוריה. זה עלול להיות מסוכן מעשית ובעיקר פסיכולוגית להחזיק תיק שכולו VOO לתקופה כל כך ארוכה.

מסוכן מעשית ובעיקר פסיכולוגית להחזיק תיק שכולו VOO לתקופה כל כך ארוכה.
הכוונה הייתה לכל הפלח במנייתי וכל עוד ארה"ב היא עדיין חלק גדול כמו עכשיו

תיק בInteractive Brokers המסתמך אך ורק על נוסחאת הF-Score במניות ארה"ב. הקונספט פשוט והוכח מספר רב של פעמים.
תיק המניות: SON,KLAC,HA,EBAY,WNC,WINA
אחכה לעוד חברות אשר יוציאו את הדו"חות שלהן לרבעון השלישי ואז אשקיע במניות נוספות תחת אותה הנוסחא. בסופו של דבר, אני מכוון ל20 מניות בעלות משקל זהה.

נערך לאחרונה ב:
@Roi
@cstocks זה לא המקום. לדיון על התיק שלך נא לפתוח שרשור נפרד.

• אהבתי
Reactions: Roi
תיק בInteractive Brokers המסתמך אך ורק על נוסחאת הF-Score במניות ארה"ב. הקונספט פשוט והוכח מספר רב של פעמים.
אני אישית מאוד אשמח אם תפתח שרשור ייעודי לתיק שלך ובו תסביר טיפה מעבר.

אציג כאן את התיק שלי גם כן.
התיק מאוד פשוט, למעשה זה התיק שהסולידית הציעה בפוסט שלה שוקולד מריר ב-7 טעמים, רק שהוספתי גם קרן שמשלימה את הכיסוי העולמי המלא עם חברות קטנות (WDSC).
מניות (90%)- מנוהל ב-IB, ללא דמי ניהול.
77% - IWDA- ד"נ 0.2%.
12%- WDSC ד"נ 0.45%.
11%- EIMI ד"נ 0.25%.

אג"ח (10%) - מנוהל בפסגות, 10 שח לחודש.
100% - KTF קסם אגח ממשלתי כללי- ד"נ 0.03%.

תשואה צפויה: 5% ריאלי לשנה לפני מיסים ועמלות, 4.8% ריאלי אחרי עמלות, 3.8% ריאלי אחרי מיסים.

זה לגבי התיק הממוסה.
לגבי קרן השתלמות- מצויה בכלל מסלול מנייתי אקטיבי (אין לי עדיין את המינימום ל-IRA) - משמע גם כאן בערך 90% מניות.

נערך לאחרונה ב:
לגבי קרן השתלמות- מצויה בכלל מסלול מנייתי אקטיבי (אין לי עדיין את המינימום ל-IRA) -
אם אתה שלם עם 100% סנופי אתה יכול להעביר למחקה סנופי של IBI

נושאים דומים

Back
למעלה