• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרח-מכונת קרח/מורה נבוכים

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,632
אנחנו קבוצה של 20 חברים במאקרו [בית ספר]
שתחתיה יש 3 קבוצות.
בד"כ כל קבוצה עושה טיול אחד בחודש, וזולה בים לאיזה שבוע שבועיים פעם בחצי שנה.
גם אחרי סולידיות בקניות [אני אחראי קניות] וצריכת בירות-מיחזור, וכל המסביב.
ההוצאה הכבדה ביותר היא *קרח* [ודלק, אבל זה צרה אחרת]. תמיד.
וזה מתסכל אותי.
לפיכך ובהתאם לזאת, החלטנו שנתאגד כל ה-20 חברים ונרכוש מכונת קרח שתחזיר את עצמה תוך שנה שנתיים לכל היותר.
האם מישהו יודע מי נגד מי בתחום הזה ? או במקרה אבא שלו/אח שלו/חבר של אחותי מהמילואים מוכר דברים כאלו?
איך זה עובד ? או לחילופין יש דרך יעילה יותר ? מחירים?

נ.ב.
קרח יבש ירד מהפרק-כוויות וכו'

סליחה על החפירות ואם פגעתי במישהו!,
צום קל/בינג' שמח שיהיה לכולם.

האם אתה מדבר על [שקיות] קרח עבור צידנית, מכונת קרח לרכב או מכונת קרח למשרד.
הכי זול לקנות את קרח יבש ולעקוב אחר ההוראות.
זה גם תלוי לכמה זמן זה אמור להישאר בצידנית.
שים לב שקרח יבש עלול להקפיא את התכולה לכן רצוי לעטוף אותו כדי למתן את עומצת הקירור.
אם אני מבין את הרעיון, קונים בירה/יין בסופר ומקררים אותו במקום לקנות בירה קרה ב 25 ש"ח מהגזלנים.

האם אתה מדבר על [שקיות] קרח עבור צידנית, מכונת קרח לרכב או מכונת קרח למשרד.
מכונת קרח תעשייתית.
לדוג' יוצאים לטיול עם 80 בירות/מצרכים/אוכל, אתה צריך לפחות 5-10 שקיות ביום. לכמה ימים...
שים לב שקרח יבש עלול להקפיא את התכולה לכן רצוי לעטוף אותו כדי למתן את עומצת הקירור.
אני נמנע מזה, לא אוהב את זה שיש סיכון שמישהו בטעות ייגע בזה או ילד ויקבל כוויה.
אם אני מבין את הרעיון, קונים בירה/יין בסופר ומקררים אותו במקום לקנות בירה קרה ב 25 ש"ח מהגזלנים.
מסכים איתך.
קנינו X בירות. הם בצידנית. יש לך שלושה ימים במדבר, איך היית מציע לקרר את זה מבלי לפרק כסף על קרח בתחנת דלק?

איך היית מציע לקרר את זה מבלי לפרק כסף על קרח בתחנת דלק?
אני חושב שבכל המקומות מחייבים 9.90 לשקית של 2-3 קילו.
היי, אבל איזו מכונה? מכונה ביתית דורשת שקע/תקע המחיר הזול ביותר שראיתי זה 1K.
לא מצאתי מכונות לרכב רק מקררים לרכב, אפשר לרכוש ממיר 12 וולט --> 220 וולט, עלות כ 250 ש"ח. מחברים אותו למצבר של הרכב אבל יש הגבלת אמפר וצריכת החשמל של המכונה...
לפעמים כשיוצאים לחופשה כיפית אולי נוח יותר להשאיר את הסולידיות בבית אבל לחסוך היכן שניתן.
אני לא רואה מצב שתחזיר את עלות המכונה.

אני חושב שבכל המקומות מחייבים 9.90 לשקית של 2-3 קילו.
צורכים בערך 5-10 שקיות קרח לטובת קירור+שתייה ליום.
היי, אבל איזו מכונה? מכונה ביתית דורשת שקע/תקע המחיר הזול ביותר שראיתי זה 1K.
מדובר על מכונה שתשב פיזית במקום מרכזי ולפני טיול נמלא צידניות בקרח (או נמלא יום לפני ואז ביום של הטיול שוב)
לפעמים כשיוצאים לחופשה כיפית אולי נוח יותר להשאיר את הסולידיות בבית אבל לחסוך היכן שניתן.
מסכים איתך,תמיד אולם כשאתה מוציא 300 ש"ח על קרח [זולה בים] ... קצת מעצבן. מנסים בהחלט
לחסוך היכן שניתן.

מסכים איתך,תמיד אולם כשאתה מוציא 300 ש"ח על קרח [זולה בים] ... קצת מעצבן. מנסים בהחלט
אני מבין אבל זה מתחלק על 6-7 חברים אז על כמה שקלים לנפש אתה מדבר?

אני יודע שבכל מלון יש כמה מכונות קרח,
וכמעט בכל עסק של מזון גם יש מכונה.

אם אתם 6-7 חברים נסו להפעיל קשרים בשביל להיכנס לעסק/מלון עם צידנית ולמלא אותה.

מנסיון קצר בקניה ותפעול, המכונות כמו שאתה צריך,כאלה שיכולות ליצר כמויות גדולות של קרח יקרות מאוד לקניה תיקון ותפעול,ממש לא כלכלי לך לקנות ולהחזיק כזאת מכונה.
מה עם הפתרון של להקפיא מים בבקבוקים, למה לא מסתדר לך?

מה עם הפתרון של להקפיא מים בבקבוקים, למה לא מסתדר לך?
זה טוב אולי למצרכי מזון או דברים בצינדית בצורה מוצקת.
אם יש לך בירות חמות ואתה צריך אותן בטרמפ' האופטימלית, רק אם הן ישחו בים של קרח, זה יעבוד...
אני מבין אבל זה מתחלק על 6-7 חברים אז על כמה שקלים לנפש אתה מדבר?
לפעמים זה גם 3 נפשות, אבל עדיין צריך צידנית עם קרח.
אני פשוט מנסה לחשוב לפיתרון טווח ארוך ולהימנע מלעבור "שנייה" לקנות קרח איפשהו. אם הפיתרון יקר מאד, כמובן שנרד ממנו

אם יש לך בירות חמות ואתה צריך אותן בטרמפ' האופטימלית, רק אם הן ישחו בים של קרח, זה יעבוד...
בקבוקי קרח ומים קרים מסביב יתנו את אותו אפקט.

בוקר טוב
אתה צריך מכונת קרח קטנה
כזו שמייצרת כ20 קילו ליום
אפשר לקנות חדשה בכ3500 שקל
או ממישהו שסגר בית קפה/בר /מסעדה
ב1000-1500 שקל
חד משמעית אני בעד
עולם אחר רמת הקפאה אחרת
שלא לדבר על זה שה״קוביות״ הם
בעצם חלולות עם שטח פנים יותר גדול
ומקררות את הנוזל יותר מהר
טיולים נעימים

אפשר לקנות חדשה בכ3500 שקל
או ממישהו שסגר בית קפה/בר /מסעדה
ב1000-1500 שקל
מבדיקה שעשיתי יש דגמים מחו"ל ודגמים מהארץ.
א. האם משנה המותג או שהכל אותו דבר פחות או יותר ?
ב. לא קריטי האחריות? [אם אני קונה יד2 מבית קפה]
ג. התחזוקה לא מסובכת?

מה בדבר להקפיא שקיות קרח, ולשבור אח"כ את הקרח עם פטיש?

ג. התחזוקה לא מסובכת?
אם אני זוכר נכון, צריך לבצע טיפול יסודי פעמיים בשנה
שזה כולל ריקון מלא וקירצוף כל החללים שיש בהם מים\קרח, יש הצטברות של אבנית\מינרליים במגשיות קרח ומיכל האיחסון חייב להיות נקי כמו בית מרקחת
לא יודע איזה מכונה תיקח בסוף אבל חשוב שיהיה פילטר\מסנן, בדרך כלל הוא פנימי אבל יש גם חיצוניים שיעברו על הצינור מהברז
מסנן דורש תחזוקה לפי הוראות היצרן

לא כזה משנה הדגם
צריך פילטר בכניסה אחרת
הקוביות לא יוצאות שקופות
רצוי גם מסנן/מטפל באבנית
לי יש בכניסה לבית אז התעלמתי מזה
קח בחשבון שאצלך זה יעבוד מהותית
פחות מאשר בבר/בית קפה
סך הכל זה מכשיר די פשוט
מקפיא עם כניסת מים וברז חשמלי
תבדוק בפייסבוק בקבוצות של מסעדנים
או ציוד למסעדות
או אצל סוחרי נבלות שקונים ממקומות שנסגרו
באופן אישי מעדיף לקנות מבעל עסק שסגר
זה עוזר לו מעט
בהצלחה

מאוד מאכזב.

ממך, טונה, ציפיתי, שתשים לינק לציידנית עם משאבת חום, שמשתמשת באיזה איזוטופ רדיואקטיבי, כמקור אנרגיה.
הצפיות שלך היו מטונה, אבל אני גולם.
אני חושב שזו פרסומת מבריקה למוצר במחיר מוגזם, וחשבתי שנקודה זו יכולה לתרום לדיון על צידניות קרח.

קנינו X בירות. הם בצידנית. יש לך שלושה ימים במדבר, איך היית מציע לקרר את זה מבלי לפרק כסף על קרח בתחנת דלק?
בדיוק מה שהייתי בו בשבוע שעבר - אני וחבורת חברים/ידידות (7 אנשים סה"כ) + מדבר מדבר (בין מצפה רמון לאילת) + 3 ימים מלאים (מהבוקר עד הלילה, 2 לילות).
אתה מתאר פה 2 בעיות: (א) אחסנת הקרח, (ב) ייצור הקרח.

1. אני פותר את עניין אחסנת הקרח עם צידנית מקצועית ואיכותית שנחה בצל... ולא יעזור פה, מקצועית=יקרה!.
צידנית מקצועית שכזו יודעת לשמור על קרח עד 3-4 ימים אמיתיים.
רכשנו משהו כמו 8-9 שקיות קרח, וכשיצאנו בחזרה לבתים היו עוד 2 שקיות קרח שלמות בצידנית שכמעט ולא התנזלו להן (היו בהן קוביות קרח ברות שימוש!).
אני ממליץ על מה שיש לי ועל חברה מוכחת ואמינה - חברת Igloo האמריקאית שהיא מהטובות בתחום.
את הצידנית ממלאים/מרפדים בקרחומים קפואים (לצידנית ענקית כמו שלי דרושים 20-30 כאלו, כתלות עד כמה דברים אתה רוצה לשים בפנים).
שקיות קרח קונים רק בשביל למלא קרחונים בכוסות השתייה (ברמי לוי הן עולות 8 ש"ח בכל מקום אחר 10-12 ש"ח)... ואז משלימים קרח לפי הצריכה של חובבי הקרחונים בכוסות השתיה שלהם, וזהו.
ממליץ לך על דגמים מהאזור של IGLOO Ice Cube ULTRA ועל לא פחות מ- 50L נפח צידנית (יש להם נפחים של 60QT שזה 57L).
את שלי קניתי בארץ ב- 550 ש"ח לפני כ- 9 שנים, והיא כמו חדשה ומשרתת אותי נאמנה. אני לא בטוח שמוכרים כאלו עוד כי אף אחד לא קונה במחירים המשוגעים הללו.
מזהיר מראש שזו צידנית שתופסת המון מקום גם בשימוש וגם באחסנה - תופסת מקום של מושב ברכב או דורשת תא מטען גדול וגבוה (תא מטען של רנו קליאו ודומותיה למשל לא יספיק).
זו הצידנית הכי טובה שהייתה ותהיה לי בחיים. נדירה בנוף (וענקית כל כך).
זה הפתרון הסטנדרטי, אבל עדיין תצטרכו לרכוש שקיות קרח לפי צריכת הקרח שלכם בכוסות.

2. את עניין ייצור הקרח אני לא פותר - אני רוכש קרחונים מרמי לוי.
לחילופין - מכונת קרח משומשת ממקומות/מוכרים שמוכרים ציוד מטבח משומש של עסקים מתחום המזון.
משומשת כי בדר"כ אלו מכונות תעשייתיות אמינות ופשוטות מכאנית ולא חייב חדשה מהניילונים, וכי זה חוסך לך המון כסף בעלות הרכישה.
לדעתי, אתה יכול להשיג מכונת קרח טובה, לא גדולה מדי, בעד 1.5K-2K.
אל תתמקד בכמה קרח היא מייצרת ליום כי בכל מקרה תפעיל אותה יום-יומיים לפני כדי שתמלא את המיכל, וממנו תעביר לשקיות ולהקפאה במקפיא.
אם ממש תרצה ותחליטו שאתם הולכים על זה ברצינות - אני אולי יכול לקשר אותך לחבר טוב עם עסק רציני מתחום המזון שנתקל בהמון מציאות של מכשירי חשמל תעשייתיים (פשיטות רגל, ירוקים וכו'), שיכול לעזור לך או לשאול אותו לגבי אחת.
תצטרכו להתחלק בעלות הקניה כל החברים, אבל תתעודד כי כשתמכרו אותה כשהראשון מביניכם יתחתן, תקבלו חלק נכבד מהכסף חזרה (המחירון שלהם די יציב).
ובכל אופן כשתגיע לשטח עדיין תצטרך צידנית אימתנית ורצינית שתשמור על הקרח הזה 3-4 ימים...

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik איך למכור קרח לאסקימוסים (איכות המים בארץ) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 321
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ת התלבטות בין 2 מכונת כביסה Bosch או Constructa ? צרכנות פיננסית 16
נ האם קונה יכול להתקין מכונת כביסה בעצמו או שצריך טכנאי מוסמך אוף טופיק 16
G מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
hommie ניקוי מכונת נספרסו אוף טופיק 17
E גיבור ''מכונת הכסף'', מייקל ברי: הצלחתי לזהות את הבועה הבאה בשוק שוק ההון 48
M שאלה לגבי מכונת שטיפה אוף טופיק 0
Mamaof מכונת קפה חצי אוטומטית - בדיקה ליד שניה אוף טופיק 12
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
א מיקרוגל+מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Myrath מכונת גילוח לשיער צפוף ונוקשה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
C מכונת מסטיקים להשקעה :) שוק ההון 5