• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Excess Fund Sweep ו\או השאלת מניות פסיבית

לאחר שנחשפתי לשרשור הזה, התקשרתי כדי לנסות לתת לבית ההשקעות(איביאי) רשות להשאיל מניות שברשותי לשורט והם אמרו שהם עושים את זה רק לתיקים גדולים וללקוחות ספציפיים. למישהו יש רעיון מה הראציונאל מאחורי זה? מה אכפת להם שיהיו להם עוד מניות "בכיס" שבאפשרותם להשאיל לצד ג?

ויש מישהו שבאיביאי וכן קיבל אישור לכך?
אם זה רלוונטי, אז בתיק יש גם מניות ספציפיות וגם תעודות סל מחקות

לאחר שנחשפתי לשרשור הזה, התקשרתי כדי לנסות לתת לבית ההשקעות(איביאי) רשות להשאיל מניות שברשותי לשורט והם אמרו שהם עושים את זה רק לתיקים גדולים וללקוחות ספציפיים. למישהו יש רעיון מה הראציונאל מאחורי זה? מה אכפת להם שיהיו להם עוד מניות "בכיס" שבאפשרותם להשאיל לצד ג?
1. כי יש להם מספיק ני"ע להשאלה, הם לא צריכים את שלך.
2. זה הטבה, הם מעדיפים להשאיל קודם מהנוסטרו והקרנות שלהם ורק לאחר מכן מהלקוחות.
3. כי הם לא רוצים להתעסק בכסף קטן, זה לא שווה את הזמן שלהם.

אין בארץ מסלקה של השאלות, זה הכל עובד ידנית OTC.

הכלי הזה עובד רק עם TWS?
אני עד עכשיו הצלחתי להסתדר עם ממשק הWEB והאפליקציה בשביל השימושים שלי בIB
אין לי מושג, לא מכיר את הWEBי.

זה מכסה לי את העמלות של הקניה החודשית.

עשיתי חישוב מדוייק.
הריבית החודשית הממוצעת לשנת 2019 היא 4.76 דולר.
הריבית החודשית הממוצעת לשנת 2018 היא 0.73 דולר.
עשיתי בדיקה על 18 חודשים (ינואר 2019 עד יוני 2020 כולל).
יצא ממוצע חודשי של 4.81 דולר. לא רע בכלל.

בסך הכל יצא 300 ש"ח בשנה וחצי. זה כמו מענק הצטרפות לפפר כל שנה וחצי.

למי שמתעניין מה קורה דוקא עם הניירות הכי פופולריים ונזילים.
עבר חודש מהרגע שאיפשרתי את התוכנית.
החשבון שלי הוא
70% VXUS
23% VTI
השאר זה מניה ספציפית שלא משתתפת בתוכנית.

בחודש הזה קיבלתי סכום השווה, במונחים שנתיים, ל0.33% מהחשבון.
הרוב מVXUS. על VTI הריבית הרבה יותר נמוכה.

בדקתי את הנושא ביסודיות לפני כשנה.
המסקנות שלי היו חד משמעיות: ממוסה כמו דיבידנד.
אין לי אסמכתאות, סורי.
ועוד משהו: בסכומים האלה זה ממש לא משנה איך תצהיר על זה ואם תצהיר על זה, זה פשוט לא חשוב.
@אורי ג.

אני מבין שלמטרות התוכנית של IB נושא המס מינורי, אבל ממה שלמדתי בתואר הסיווג הינו כהכנסה פירותית תחת סעיף 1(10) / 1(7) ולכן ממוסה במס שולי.
אשמח לדעת מה הרציונאל למסות כמו דיב' ?

אני מבין שלמטרות התוכנית של IB נושא המס מינורי, אבל ממה שלמדתי בתואר הסיווג הינו כהכנסה פירותית תחת סעיף 1(10) / 1(7) ולכן ממוסה במס שולי.
אשמח לדעת מה הרציונאל למסות כמו דיב' ?
אני לא בטוח על מה אתה מדבר, האם על PIL?
אם כן אז זה ממוסה בדיוק כמו דיבידנד כי זה החוק (או בפקודה) אני זוכר במפורש כי קראתי אותו וגם הרו"ח שלי מסכים וממסה בהתאם.
איני מבין בסיווגים, איני רו"ח.

אציין שהמצב בארה"ב שונה!

אני לא בטוח על מה אתה מדבר,
אני מדבר על דמי ההשאלה שמקבלים המשתתפים בתוכנית.
האם על PIL? אם כן אז זה ממוסה בדיוק כמו דיבידנד כי זה החוק (או בפקודה) אני זוכר במפורש כי קראתי אותו וגם הרו"ח שלי מסכים וממסה בהתאם.
איני מבין בסיווגים, איני רו"ח.
PIL זה תחליף דיבינד - רשום במפורש בתקנה שהמיסוי הוא כמו דיבידנד.

האפשרות הזו זמינה לכל תיק ישראלי ?

וואו.
מה ההיגיון ?
מתן זכות שימוש / השכרה, תמיד במיסוי פירותי (ר' ס' 2(4) לפקודה).
במקרה הזה מיסוי הוני לא רק שלא משקף את העסקה הכלכלית, הוא גם היה פוגע מאד בנישום שנכפית עליו מכירה לצרכי מס כשוא לא מכר כלום.

מתן זכות שימוש / השכרה, תמיד במיסוי פירותי (ר' ס' 2(4) לפקודה).
במקרה הזה מיסוי הוני לא רק שלא משקף את העסקה הכלכלית, הוא גם היה פוגע מאד בנישום שנכפית עליו מכירה לצרכי מס כשוא לא מכר כלום.
אינטואיטיבית ציפיתי שזה ימוסה כמו הכנסה מריבית ודיב׳
לגבי פגיעה בנישום, לא הבנתי איך בדיוק זה פוגע בו, כך או כך יש אירוע מס, המס השולי של נישומים רבים הוא מעל מס הוני / דיב/ריבית

אינטואיטיבית ציפיתי שזה ימוסה כמו הכנסה מריבית ודיב׳
זה ממוסה כהכנסה פירותית כמוהם, רק שלהם יש שיעור מס מיוחד שקבוע בפקודה D:
לגבי פגיעה בנישום, לא הבנתי איך בדיוק זה פוגע בו, כך או כך יש אירוע מס, המס השולי של נישומים רבים הוא מעל מס הוני / דיב/ריבית
אם היה ממוסה כהוני אתה צריך להראות נכס שנכנס ויצא. הנכס כאן זו המניה ולכן מיסוי הוני היה פוגע ברוב הנישומים (וכאמור, ללא כל הצדקה מבחינה כלכלית).

@מתכנת
עולה גם שאלה אם דמי ההשאלה יכולים לגרור חיוב בהגשת דוח למי שהיה פטור / הגיש דוח מקוצר, לפי מה שנראה לי זה כן גורר חובת השגת דוח...

זאת כל עוד לא קיימת איזה הקלה פרקטית איפשהו על הכנסה פירותית בסכומים מזעריים.

לא מייעץ.

בהמשך לשרשור שהתחיל פה

למי שיצא להשתמש, יכולים לפרט על תשואות שמקבלים ממניות שונות / איפה ניתן לבדוק מה התשואה על מניות? מסקרן לשמוע מה קרה עם התשואות בתקופות התנודתיות שהיו בשנה האחרונה (לדוגמה מרץ שנה שעברה)

בנוסף, מישהו מצא איזה סיכון שבגינו לא כדאי להפעיל את האפשרות הזאת? אני מוצא רק פלוסים.

אני יודע שלגבי vt ושות' התשואות אפסיות אבל אני מחזיק גם דברים יותר אזוטריים לכן אשמח לשמוע אינפוט של אנשים לגבי זה.

@אורי ג.

למי שרוצה לקרוא עוד על מה אני מדבר:

נערך לאחרונה ב:
I've only been using IB for about a month, so not much data to report, but I only got like 60 shekels off a 6.5M shekel position that's mainly VT, but also has some more volatile stock.
So looks like I'll be able to maybe pay the accountant to do my taxes at the end of the year with the proceeds.

As far as I understand one possible danger is if they don't recall the stock before the dividend ex date, the money that you're paid is not actually a dividend so might be taxed differently.
I guess also in some extreme short squeeze cases there might theoretically be failure to deliver the stock back.

This guy is worth following, if you're interested in what's going on with shorts, he occasionally posts borrow rates for popular stocks, but I think it's mainly something that changes in real-time based on supply and demand.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: YPV
זה נותן לך אופציה לבחור? אתה רואה איזה אחוז קיבלת על כל מנייה? או פשוט מופיע שקיבלת 60 בגין התוכנית?

נקודה מעניינת לגבי הדיבידנד, נראה לי שזה סיכון יותר מהותי בתיק כמו שלך בתיקים יותר קטנים גם אם זה כבר יקרה הפער לא מאד משמעותי. זה סיכון שהם מתארים? הייתי מצפה שיחזירו לך את זה לפני יום האקס או שיהיה איזה מנגנון שיסדר את זה, מצד שני שורטיסטים לא נחים בתקופה הזאת.

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה