• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוד ושבר חזיז ורעם, מספר שאלות

שרלוק

משתמש סולידי
דירוג
22
אהלן חברים וחברות, אציג את עצמי לפני ואז אשאל כמה שאלות שאשמח אם תוכלו לסבר את אוזניי.
שמי שרלוק(לפחות נכון לפוסט הראשון פה בפורום), בן 23 אוטוטו, חדש בעולם ההשקעות.
מחפש, רוצה ושואף להגיע לעצמאות כלכלית ללא תלות בגורם חיצוני בהקדם האפשרי..

לאחר הצגתי הרשמית להלן שאלותיי לזה העת.
1)מה ההבדל בין קופת גמל לקרן נאמנות? (יודע שיש הרבה מאמרים על הנושאים האלו, אך לא הצלחתי להבין את ההבדל המהותי בין השניים,לכן אשמח אם תוכלו להסביר לי בעברית פשוטה ובכמה משפטים)

2)הבינותתי שיש דבר הנקרא השקעה בשוק ההון הלא היא השקעה פיזורית(במספר השקעות) ולאורך זמן, וישנו דבר הנקרא מסחר בשוק ההון הלא הוא סחר יומי שבו אפשר להרוויח סכומים נכבדים באותו יום מסחר(שבאותו יום משכת את הכסף והרווחים), אשמח אם תוכלו לאמת את הבנתי הנכונה בדבר..

3)לא יודע אם שמעתם על אפיק ההשקעה של דן אריאלי הלא הוא משקיע בחברות אשר מדד שביעות הרצון של העובדים הוא גבוה מן הרגיל, שדבר זה מאד תורם להצלחת החברה. אני חושב שיש קשר מוחלט בין הדברים ולכן על פניו נראה לי אחלה של מקום להשקיע בו.. בכל אופן הייתי שמח לשמוע את דעתם של מנוסים ממני בעניין כזה?\

תודה רבה לכל העוזרים במלאכה, מצטער עם עברתי על אחד מחוקי הפורום, שבוע טוב וקסום..

1)מה ההבדל בין קופת גמל לקרן נאמנות? (יודע שיש הרבה מאמרים על הנושאים האלו, אך לא הצלחתי להבין את ההבדל המהותי בין השניים,לכן אשמח אם תוכלו להסביר לי בעברית פשוטה ובכמה משפטים)
קופת גמל - מוצר חיסכון פנסיוני שיכול להחליף את קרן הפנסיה שלך, רק ללא הרכיב הביטוחי (ועוד מספר הבדלים). ניתן לבחור חברה ומסלול השקעה, וגם לנייד כספים בין חברות, מסלולים ומוצרים פנסיוניים (למשל מקרן פנסיה לקופת גמל) בלי לפגוע בהטבות המס.

קרן נאמנות - ניתן לקנייה כאשר יש לך חשבון השקעות מסוים (בבנק או בבית השקעות). משקיע לפי מדיניות ההשקעה.

קופת גמל להשקעה - מכשיר חיסכון לטווח קצר בינוני או ארוך. אין צורך בחשבון השקעות (מעבירים כספים בהעברה בנקאית). כולל מספר הטבות מס, בעיקר שניתן לנייד את הכספים בין חברות ומסלולים ללא אירוע מס. לטווח הארוך (משיכה אחרי גיל 60) יש הטבות מס נוספות. מוגבל להפקדה עד 70K ש"ח בשנה.

יש דבר הנקרא השקעה בשוק ההון הלא היא השקעה פיזורית(במספר השקעות) ולאורך זמן,
יש מספר סוגי השקעה בסגנון שציינת.
מתוכן, השקעה פאסיבית היא הפופולרית פה בפורום (ובבלוג).

שנו דבר הנקרא מסחר בשוק ההון הלא הוא סחר יומי שבו אפשר להרוויח סכומים נכבדים באותו יום מסחר(שבאותו יום משכת את הכסף והרווחים)
כן, וניתן להפסיד סכומים נכבדים לא פחות.
הרוב המוחלט מפסיד. בממוצע, הסוחרים היומיים עושים קצת פחות מתשואת השוק שהם סוחרים בו (בגלל ריבוי עמלות). לעיתים מדובר בשוק שהתוחלת בו היא 0 (כמו פורקס), ואז בממוצע מפסידים, ולעיתים מדובר בשוק כמו מניות, ואז בממוצע עושים קצת פחות ממדד המניות הרלוונטי. בכל אופן, לרוב המרוויחים יהיו המוסדיים (בנקים וכדו'), והמפסידים יהיו הפרטיים.
אם אתה יודע "מסחר יומי", אחת הדרכים הבטוחות להרוויח מכך היא להרצות בקורס על מסחר יומי.

3)לא יודע אם שמעתם על אפיק ההשקעה של דן אריאלי הלא הוא משקיע בחברות אשר מדד שביעות הרצון של העובדים הוא גבוה מן הרגיל, שדבר זה מאד תורם להצלחת החברה. אני חושב שיש קשר מוחלט בין הדברים ולכן על פניו נראה לי אחלה של מקום להשקיע בו.. בכל אופן הייתי שמח לשמוע את דעתם של מנוסים ממני בעניין כזה?\
זו דעתה של בעלת הבית. או בקיצור זו.
אני אישית לא גיבשתי דעה, אבל אני נוטה לשלול כזו השקעה. כעת, כנראה שאין מספיק מחקרים בנושא. ואם יהיו, לכשיהיו, בהנחה שהמחקרים יוכיחו שזה היה כדאי, סביר שהחברות האלו ייסחרו במכפילים גבוהים מממוצע השוק.

ישנו דבר הנקרא מסחר בשוק ההון הלא הוא סחר יומי שבו אפשר להרוויח סכומים נכבדים באותו יום מסחר(שבאותו יום משכת את הכסף והרווחים), אשמח אם תוכלו לאמת את הבנתי הנכונה בדבר..
לא הבנת: אפשר להפסיד סכומים נכבדים באותו יום מסחר ולמשוך את מה שנשאר לך מהכסף.

קופת גמל - מוצר חיסכון פנסיוני שיכול להחליף את קרן הפנסיה שלך, רק ללא הרכיב הביטוחי (ועוד מספר הבדלים). ניתן לבחור חברה ומסלול השקעה, וגם לנייד כספים בין חברות, מסלולים ומוצרים פנסיוניים (למשל מקרן פנסיה לקופת גמל) בלי לפגוע בהטבות המס.

קרן נאמנות - ניתן לקנייה כאשר יש לך חשבון השקעות מסוים (בבנק או בבית השקעות). משקיע לפי מדיניות ההשקעה.

קופת גמל להשקעה - מכשיר חיסכון לטווח קצר בינוני או ארוך. אין צורך בחשבון השקעות (מעבירים כספים בהעברה בנקאית). כולל מספר הטבות מס, בעיקר שניתן לנייד את הכספים בין חברות ומסלולים ללא אירוע מס. לטווח הארוך (משיכה אחרי גיל 60) יש הטבות מס נוספות. מוגבל להפקדה עד 70K ש"ח בשנה.
בשורה התחתונה שלושתם +- אותו דבר מקור שאליו אני מפקיד כסף יוצרים לי תשואה די דומה 5-7%, פשוט המיסוי עליהן שונה?

גם הנזילות שונה

אוקיי עוד שאלה, בנושא קצת אחר..
עלתה בפניי הצעה להשקיע בקניית משרד להשכרה, בחישוב של התשואה היא 12%, איך אני יכול לחשב את כדאיות העסקה ועליית ערך הנכס?
ובכללי אשמח לקבל עוד דגשים/טיפים/שאלות/מידע/ והכוונה לפני הוצאה לפועל של עסקה כזו

אשמח אם תרשום לי את החישוב המתוקן ולשמוע עוד מדעותיך בנושא..
בלתי אפשרי מבלי להכיר את ההצעה הספציפית אבל באופן כללי אין 12% היום. אם תגיע ל7% תגיד יפה תודה.

איפה משיגים 7%? אני עכשיו סוגר
כתבתי "אם".
בכל מקרה זה התשואה המקובלת המינימלית בשוק המסחרי.
אני מניח שאם תרכוש משרד על הנייר לדוגמא אז תגיע לתשואות כאלה.
ככל שהיקף ההשקעה שלך גדול יותר ככה הסיכוי שלך להגיע לתשואות גבוהות יותר עולה והסיכון שלך יורד, כלומר אם תקנה משרד של כמה עשרות מטרים רק הקב"ה יודע מה תהיה התשואה שלך (ואם תהיה חיובית בכלל), אם אתה קונה כמה קומות אז זה סיפור אחר.

אוקיי עוד שאלה, בנושא קצת אחר..
עלתה בפניי הצעה להשקיע בקניית משרד להשכרה, בחישוב של התשואה היא 12%, איך אני יכול לחשב את כדאיות העסקה ועליית ערך הנכס?
ובכללי אשמח לקבל עוד דגשים/טיפים/שאלות/מידע/ והכוונה לפני הוצאה לפועל של עסקה כזו

במידה ואתה רוצה להשקיע בנדל"ן מניב, מוטב שתתמקד בנכסים סולידיים יותר, המתאימים למשקיע מתחיל, על תנסה לחקות את המקצוענים, אתה עדיין לא שם.

לפני כן חשוב שתחקור ותלמד את התחום, לגבי התשואות שמבטיחים לך תהיה זהיר,
כל משווק נדל"ן מחשב תשואה באופן שונה.
כאשר סוכן הנדל"ן שלי באנגליה שולח לי נכס מתחת למחיר השוק, ורושם לי שהתשואה נטו משכירות היא 7%, אני יודע שכאשר אני אחשב זאת התשואה תהיה בסביבות 5% לפני מס.

אהלן חברים וחברות, אציג את עצמי לפני ואז אשאל כמה שאלות שאשמח אם תוכלו לסבר את אוזניי.
שמי שרלוק(לפחות נכון לפוסט הראשון פה בפורום), בן 23 אוטוטו, חדש בעולם ההשקעות.
מחפש, רוצה ושואף להגיע לעצמאות כלכלית ללא תלות בגורם חיצוני בהקדם האפשרי..

לאחר הצגתי הרשמית להלן שאלותיי לזה העת.

2)הבינותתי שיש דבר הנקרא השקעה בשוק ההון הלא היא השקעה פיזורית(במספר השקעות) ולאורך זמן, וישנו דבר הנקרא מסחר בשוק ההון הלא הוא סחר יומי שבו אפשר להרוויח סכומים נכבדים באותו יום מסחר(שבאותו יום משכת את הכסף והרווחים), אשמח אם תוכלו לאמת את הבנתי הנכונה בדבר..

תודה רבה לכל העוזרים במלאכה, מצטער עם עברתי על אחד מחוקי הפורום, שבוע טוב וקסום..
לגבי מסחר יומי. אחוז המשקיעים שם שמפסידים את כל כספם במהירות כל כך גבוה, עד כדי כך שנוצרו גופי מסחר שלא השקיעו את הכסף בניירות אלא פשוט משכו אותו.
בבטחון רב שהמשקיע יפסיד אותו במהרה בכל מקרה .

במידה ואתה רוצה להשקיע בנדל"ן מניב, מוטב שתתמקד בנכסים סולידיים יותר, המתאימים למשקיע מתחיל, על תנסה לחקות את המקצוענים, אתה עדיין לא שם.

לפני כן חשוב שתחקור ותלמד את התחום, לגבי התשואות שמבטיחים לך תהיה זהיר,
כל משווק נדל"ן מחשב תשואה באופן שונה.
כאשר סוכן הנדל"ן שלי באנגליה שולח לי נכס מתחת למחיר השוק, ורושם לי שהתשואה נטו משכירות היא 7%, אני יודע שכאשר אני אחשב זאת התשואה תהיה בסביבות 5% לפני מס.
אני מבין שיותר נכון לי להתחיל בעסקאות אקזיט, על פני נדל''ן מניב לפחות בתור התחלה..
יש לי שאלה אחרת שלא מצאתי עליה מענה ברחבי האינטרנט אולי חברי הפורום יוכלו פה לעזור, כיצד ניתן למצוא בעלים של שטח נטוש?
(ניסיתי לחפש באתרים מידע באתרים ממשלתיים אודות הבעלים ובכל המקרים לא נמצאו נתונים.)

יש לי שאלה אחרת שלא מצאתי עליה מענה ברחבי האינטרנט אולי חברי הפורום יוכלו פה לעזור, כיצד ניתן למצוא בעלים של שטח נטוש?
בודקים כתובת או גוש/חלקה, ניתן להעזר בGIS של הרשות הרלוונטית ומוציאים נסח טאבו בעלות של 15 ש"ח.

אני מבין שיותר נכון לי להתחיל בעסקאות אקזיט, על פני נדל''ן מניב לפחות בתור התחלה..
(ניסיתי לחפש באתרים מידע באתרים ממשלתיים אודות הבעלים ובכל המקרים לא נמצאו נתונים.)

כדי לפעול באסטרטגיה כזו או אחרת, אתה צריך להתמקד במיקום ועיתוי הרכישה, לרכוש בשוק הנמצא ברמת מחירים אטרקטיבית, דבר שיאפשר לך להנות מעליית ערך, ותשואה נאה משכירות.
בעתיד תוכל להחליט בהתאם לאופציות ההשקעה בשווקים האם לבצע אקזיט, או להשאר עם הנכס.
מוטב להשאיר את האופציות פתוחות ולהחליט בעתיד.

בודקים כתובת או גוש/חלקה, ניתן להעזר בGIS של הרשות הרלוונטית ומוציאים נסח טאבו בעלות של 15 ש"ח.
זה פשוט רושם לי בכל אתר רלוונטי של הממשלה שלא נמצאו נתונים, ישנה אולי דרך אחרת לברר?

Back
למעלה