• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קיצור תולדות האנושות שלי

אני חושב שכדי להתמודד טוב עם מרפי כדי שתשכור דירה ואז הדירה שרכשת תהיה מוכנה.
זה אמנם לא אידאלי כי לחפש דירה בתל אביב זה קאדר לא סביר, אבל לדעתי כדאי שתעשה את זה, אתה יכול להרשות לעצמך וזה יעזור לך לקדם את המטרות האישיות שלך בחיים. הסיכונים הם שמלאכת החיפוש תתברר כבזבוז ושתוציא יותר מידי על ריהוט, למצוא מחליף לדירה בתל אביב זה ממש לא בעיה.

תבדוק אילו עלויות יהיו לך כאשר הדירה תהיה מוכנה כדי שתוכל להתחיל להיערך אליהן, לדוגמא לרוב צריך מערכת מיזוג.

לא התייחסת לזה בשרשור אבל באיזה מסלול הפנסיה וקרן ההשתלמות שלך? אנשים נוטים לזלזל בנושא אבל מדובר בכסף גדול.

למה אתה רוצה לסגור את המשכנתא כל כך מהר? זאת הלוואה מאוד זולה בפרישה ארוכה, אתה לא חושב שתוכל להרוויח יותר מ2-3% נטו בשנה בשוק ההון?

לגבי המשך הדרך שלך בצבא, לדעתי בשלב כזה כדאי לך לקבל החלטה אם אתה רוצה להשאר בצבא עד גיל פרישה או לא, כי אם לא אז לדעתי עדיף לארוז את הכלים ולהתקדם.

כולם דורשים חוזה לשנה ואני לא יודע מה יקרה איתי
אתה יכול לנסות לסגור עם המשכיר על אפשרות לשבירה של החוזה בהתראה מוקדמת של חודשיים-שלושה, ואולי אפילו "קנס" של חודש-חודשיים אם אינך מוצא דייר מחליף. זה יאפשר לך להתגורר בינתיים בתנאים נורמליים.

זה חשוב מאוד וסיבה טובה להמשיך.

אני חושש שהתנאים של אנשי הקבע יהיו הראשונים להיפגע לאור "המצב הכלכלי הקשה".
שים לב שכל מני מסלולים והבטחות שמציעים לך עכשיו עלולים להשתנות בעתיד.
מסלול באזרחות מאפשר לך יותר גמישות במקרה שדברים יידפקו פה חזק... ואני אומר את זה בתור מישהו ששרת הרבה בצבא.
או שלא...

שלום לכולם
עברה קצת יותר משנה, היו מספר דברים שהשתנו, בסה"כ לטובה. אתחיל...

אני עדיין בצבא, בן 29, נמצא כשלושה חודשים לפני סיום התפקיד השוחק ולפני שנת הלימודים שאני אקבל (מספטמבר עד ספטמבר), בשכר מלא עם כל התנאים. הספקתי כבר להירשם לתואר שני במתמטיקה פיננסית בבר אילן, כי אני אוהב מתמטיקה, אני טוב במתמטיקה, ולכל מקרה מעדיף שיהיה לי תואר פרקטי אם לא אמשיך בצבא בעתיד. בשביל התואר אצטרך להשלים שנת לימודים תוך כדי שירות אחרי שאחזור לתפקיד הבא וזה מאוד מדאיג אותי מבחינת המסוגלות לשלב בין הדברים (בהינתן תפקיד הבא שאם אבצע אותו טוב אקודם לסגן אלוף).

כמו כן, חשוב לציין שאני לא מחויב לחזור לשירות אחרי שנת הלימודים שאני אקבל, מכיוון שההחזר עליה הוא התפקיד שאותו אני עושה כרגע. לכן, אסתכל קצת בחוץ בשנה הזו ואם אמצא כי עדיף לי להיות בחוץ באזרחות, כך אעשה.

בסוגייה הזו אני נתקל בבעיה. במסגרת שנת הלימודים יש לי יום וחצי לימודים בשבוע. אני לא מכיר מצב בו יש כל כך הרבה זמן פנוי ולכן אני מחפש איך להגדיל הכנסה בזמן הזה. הבעיה - הצבא לא מאפשר לי לעבוד תוך כדי הלימודים בשום עבודה שיש לה תלוש ומדווחת למס הכנסה... לכן, אני נדרש לעבוד "בשחור" על אף שהציעו לי כבר משרות בחוץ בהייטק. האם יש לכם רעיונות להגדלת הכנסה ללא תלוש או דיווח למס הכנסה?

השכר שלי עלה מעט ל-14.5 נטו. לא עלייה משמעותית. מזכיר לכם כי יש לי בנוסף רכב צמוד עם דלקן פטור מלא ממס.

אחרי עיכובים גדולים בקבלת הדירה אותה קניתי עוד ב-2020, קיבלתי אותה בפברואר השנה, ומאז התעסקתי בהתאמה שלה אליי, ריהוט, שינויים וכו' - מה שעלה לי עוד 120 אלף ש"ח מעבר לרכישת הדירה עצמה. זה היה חלק גדול מהחיסכון שלי בשנתיים האחרונות. עדיין, הדירה היא ההחלטה הכי טובה שעשיתי, אני גר בה ומבסוט. רק לאחרונה פנה אליי אדם והציע לרכוש אותה בעבור 4 מיליון ש"ח (מזכיר, נרכשה על ידי בשפל הקורונה בהתחלה ב-2.25).

אם בדירה עסקינן, אז בעקבות עליות הריבית ההחזר של המשכנתא שלי עלה מ-3900 ל-4600 בחודש. לא עלייה גדולה מדי, אבל עדיין מורגש בחיסכון.

בעולם הזוגי אני כבר נמצא תקופה ארוכה במערכת יחסים עם בחורה מדהימה, שהתמזל מזלי שמוכנה לסבול אותי עם התפקיד :)
מה שכן, אני עדיין לא בטוח אם אנחנו רואים עין בעין בנושא הפיננסי. בכללי היא ממשפחה הרבה ה-ר-ב-ה יותר מבוססת ממני, שבה טסים לחו"ל כל חודש, קונים בגדים כל הזמן ואוכלים בחוץ כמה פעמים בשבוע. כשהיא עצמה צריכה לשלם היא יותר בררנית, אבל מאז שהתחלנו לצאת אני רואה את עצמי מוציא בכל חודש 1500 ש"ח על היציאות המשותפות שלנו, שבתכלס זה כמעט מסתכם בכל ההוצאות שלי מעבר להוצאות הקבועות (כי אני לא בבית הרבה מעבר לימים שאני איתה גם ככה). אני אוהב את הדברים שאנחנו עושים, אבל לפעמים עולה בי המחשבה האם להתחיל להוריד את כמות ההוצאות המשותפות שלנו ואיך זה ייתפס אצלה, או להמשיך כמו עכשיו משום שמדובר בסכום לא גבוה עד כדי כך. אשמח לדעות בנושא.

סטאטוס נוכחי:
חסכון חודשי - 7 אלף ש"ח.
תיק השקעות - 90 אלף ש"ח.
קרן השתלמות (לא נזילה) - 150 אלף ש"ח.
קופות גמל (נזיל) - 100 אלף ש"ח.
עו"ש - 10 אלף ש"ח.
קרן פנסיה (לא שזה באמת רלוונטי בשלב הזה) - 300 אלף ש"ח.
דירה אחת בשווי של בערך 4 מיליון.
שארית משכנתא לתשלום של קצת פחות ממיליון ש"ח.

יעדים:
*יעד מבוטל*: לסגור את המשכנתא עד גיל 33 - החלטתי להוריד את היעד הזה, שכן לפי ההמלצה פה באשכול, הריביות טובות לאורך המון שנים, ואין מה לגעת בה.
לחזור להשקיע - בגלל ההוצאות על הדירה לא הספקתי לממש את זה. אולי בעוד שנה אחזור לזה.
*יעד חדש*: לחסוך אני לבד מיליון ש"ח בשביל לרכוש דירה נוספת, עד גיל 33, בתקווה עם בת זוגתי. זה תלוי ביעד הקודם, מכיוון שלא אצליח אם לא אשקיע.
*יעד חדש*: במידה ואצא לאזרחות, להיות עצמאי ולהקים משהו משלי שיהיה רווחי. בשנת הלימודים אראה אם אני מצליח לחשוב על משהו.

אני

בארה"ב יש המון עבודות בתכנות ואנליזה פיננסית שאפשר לעשות ב-remote . אני לא יודע אם צריך SSN בשבילם יכול להיות שITIN מספיק.

שלום לכולם
תודה על העידכון.
מעניין לקרוא אותך כשאתה כותב כאן.

אין לי עצות, אתה מתנהל בצורה שהיא מעוררת השראה.
אותי אישית מעייף רק לחשוב כמה אתה מספיק ועושה... זה נקרא מאוד מאוד אינטנסיבי.
אני לכשעצמי אחרי תקופת הקוואבנגה בחיים, היום הרבה יותר מאט ומואט, רגוע ושליו. ללא תחושות FOMO בכלל.
נשמע שאתה טוחן את עצמך בצורה די קיצונית, בעבודה, בצבא, בלימודים, הכל עם יעדים מוגדרים, מטרות מוגדרות, קריירה וכו'... זה מדהים בעולם המודרני המקדש הישגים, אבל תיזהר מזה, כשלא שמים לב לעצמך, לגוף, למה שהמכונה הביולוגית משדרת לנו במסרים מאוד עדינים, מגלים בדר"כ מאוחר מדי שהגזמנו עם עצמנו.
מקווה שאתה שומר על עצמך.

נערך לאחרונה ב:
מה שכן, אני עדיין לא בטוח אם אנחנו רואים עין בעין בנושא הפיננסי.
דברו על זה, זה חשוב מאד.
אתה גדלת במשפחה שלימדה אותך כללים פיננסים טובים והיא צריכה להבין שההסתכלות שלך לגבי מה עושים עם כסף פנוי שונה משלה.
כשהיא עצמה צריכה לשלם היא יותר בררנית
זה לא נחמד בעיניי.
אתם יכולים להחליט ביחד מה חלקך ומה חלקה בהוצאות המשותפות. זה לא דייט ראשון שאמור ליפול רק על הגבר (זוועה בעיניי אבל מסתבר שכך נהוג היום).

לא נחמד בעיניי.
אתם יכולים להחליט ביחד מה חלקך ומה חלקה בהוצאות המשותפות. זה לא דייט ראשון שאמור ליפול רק על הגבר (זוועה בעיניי אבל מסתבר שכך נהוג היום).
לדעתי הוא התכוון לעומת כשההורים שלה משלמים, ולא לעומת כשהוא משלם.

בארה"ב יש המון עבודות בתכנות ואנליזה פיננסית שאפשר לעשות ב-remote . אני לא יודע אם צריך SSN בשבילם יכול להיות שITIN מספיק.
אקרא על זה, תודה.

תודה על העידכון.
מעניין לקרוא אותך כשאתה כותב כאן.

אין לי עצות, אתה מתנהל בצורה שהיא מעוררת השראה.
אותי אישית מעייף רק לחשוב כמה אתה מספיק ועושה... זה נקרא מאוד מאוד אינטנסיבי.
אני לכשעצמי אחרי תקופת הקוואבנגה בחיים, היום הרבה יותר מאט ומואט, רגוע ושליו. ללא תחושות FOMO בכלל.
נשמע שאתה טוחן את עצמך בצורה די קיצונית, בעבודה, בצבא, בלימודים, הכל עם יעדים מוגדרים, מטרות מוגדרות, קריירה וכו'... זה מדהים בעולם המודרני המקדש הישגים, אבל תיזהר מזה, כשלא שמים לב לעצמך, לגוף, למה שהמכונה הביולוגית משדרת לנו במסרים מאוד עדינים, מגלים בדר"כ מאוחר מדי שהגזמנו עם עצמנו.
מקווה שאתה שומר על עצמך.
תודה. בעתיד יבואו ימים רגועים יותר.

דברו על זה, זה חשוב מאד.
אתה גדלת במשפחה שלימדה אותך כללים פיננסים טובים והיא צריכה להבין שההסתכלות שלך לגבי מה עושים עם כסף פנוי שונה משלה.

זה לא נחמד בעיניי.
לגבי החלק הראשון - כמובן, אני מבין שצריך לדבר על זה. התייעצתי לגבי כיצד, מניסיון של אנשים פה.

לגבי החלק השני, מפנה אותך למה שדאניל רשם:
לדעתי הוא התכוון לעומת כשההורים שלה משלמים, ולא לעומת כשהוא משלם.
לפעמים מרגיש לי שהיא לא באותו הראש כמו ההורים שלה, ובגללם היא עושה את כל הדברים הללו, כי הם לא על חשבונה. לעומת זאת, כשהיא זאת שמוציאה, אז היא יותר בררנית כלפי עצמה.
ועדיין, מבחינתי היה עדיף להכין אוכל בבית ולא לאכול בחוץ כל כך הרבה מלכתחילה

בסוגייה הזו אני נתקל בבעיה. במסגרת שנת הלימודים יש לי יום וחצי לימודים בשבוע. אני לא מכיר מצב בו יש כל כך הרבה זמן פנוי ולכן אני מחפש איך להגדיל הכנסה בזמן הזה. הבעיה - הצבא לא מאפשר לי לעבוד תוך כדי הלימודים בשום עבודה שיש לה תלוש ומדווחת למס הכנסה... לכן, אני נדרש לעבוד "בשחור" על אף שהציעו לי כבר משרות בחוץ בהייטק. האם יש לכם רעיונות להגדלת הכנסה ללא תלוש או דיווח למס הכנסה?
רעיון שאולי שווה לבדוק: עבודה בתור עצמאי.
לא יודע איך הצבא יקח את זה... אבל מנחש שאולי כן מותר לך לקבל שכר לייעוצים וכאלה אולי...
משם אפשר להתמקח מול החברות בהייטק שישלמו לך בתור ייעוץ.
כמובן שזה פחות סטנדרטי בשבילם, אבל עם התמקחות טובה אפשר להשיג הכל.

שלום לכולם

אני עדיין בצבא, בן 29, נמצא כשלושה חודשים לפני סיום התפקיד השוחק ולפני שנת הלימודים שאני אקבל (מספטמבר עד ספטמבר), בשכר מלא עם כל התנאים. הספקתי כבר להירשם לתואר שני במתמטיקה פיננסית בבר אילן, כי אני אוהב מתמטיקה, אני טוב במתמטיקה, ולכל מקרה מעדיף שיהיה לי תואר פרקטי אם לא אמשיך בצבא בעתיד. בשביל התואר אצטרך להשלים שנת לימודים תוך כדי שירות אחרי שאחזור לתפקיד הבא וזה מאוד מדאיג אותי מבחינת המסוגלות לשלב בין הדברים (בהינתן תפקיד הבא שאם אבצע אותו טוב אקודם לסגן אלוף).

כמו כן, חשוב לציין שאני לא מחויב לחזור לשירות אחרי שנת הלימודים שאני אקבל, מכיוון שההחזר עליה הוא התפקיד שאותו אני עושה כרגע. לכן, אסתכל קצת בחוץ בשנה הזו ואם אמצא כי עדיף לי להיות בחוץ באזרחות, כך אעשה.

השכר שלי עלה מעט ל-14.5 נטו. לא עלייה משמעותית. מזכיר לכם כי יש לי בנוסף רכב צמוד עם דלקן פטור מלא ממס.

אחרי עיכובים גדולים בקבלת הדירה אותה קניתי עוד ב-2020, קיבלתי אותה בפברואר השנה, ומאז התעסקתי בהתאמה שלה אליי, ריהוט, שינויים וכו' - מה שעלה לי עוד 120 אלף ש"ח מעבר לרכישת הדירה עצמה. זה היה חלק גדול מהחיסכון שלי בשנתיים האחרונות. עדיין, הדירה היא ההחלטה הכי טובה שעשיתי, אני גר בה ומבסוט. רק לאחרונה פנה אליי אדם והציע לרכוש אותה בעבור 4 מיליון ש"ח (מזכיר, נרכשה על ידי בשפל הקורונה בהתחלה ב-2.25).

אם בדירה עסקינן, אז בעקבות עליות הריבית ההחזר של המשכנתא שלי עלה מ-3900 ל-4600 בחודש. לא עלייה גדולה מדי, אבל עדיין מורגש בחיסכון.

בעולם הזוגי אני כבר נמצא תקופה ארוכה במערכת יחסים עם בחורה מדהימה, שהתמזל מזלי שמוכנה לסבול אותי עם התפקיד :)
מה שכן, אני עדיין לא בטוח אם אנחנו רואים עין בעין בנושא הפיננסי. בכללי היא ממשפחה הרבה ה-ר-ב-ה יותר מבוססת ממני, שבה טסים לחו"ל כל חודש, קונים בגדים כל הזמן ואוכלים בחוץ כמה פעמים בשבוע. כשהיא עצמה צריכה לשלם היא יותר בררנית, אבל מאז שהתחלנו לצאת אני רואה את עצמי מוציא בכל חודש 1500 ש"ח על היציאות המשותפות שלנו, שבתכלס זה כמעט מסתכם בכל ההוצאות שלי מעבר להוצאות הקבועות (כי אני לא בבית הרבה מעבר לימים שאני איתה גם ככה). אני אוהב את הדברים שאנחנו עושים, אבל לפעמים עולה בי המחשבה האם להתחיל להוריד את כמות ההוצאות המשותפות שלנו ואיך זה ייתפס אצלה, או להמשיך כמו עכשיו משום שמדובר בסכום לא גבוה עד כדי כך. אשמח לדעות בנושא.
אתה משקיע את כל כולך בעבודה ובלימודים.
תרשה לעצמך 1500 שקל בחודש בשביל להנות ובשביל להמשיך להיות בזוגיות טובה.
זה לא שחור ולבן, לאט לאט מדברים על הנושאים האלה הזוגיות ומגלים מה הפרספקטיבה של הצד השני.
תעלה כל כמה זמן דבר נקודתי שאולי מפריע לך ותראה איך היא לוקחת את זה.

לפעמים מרגיש לי שהיא לא באותו הראש כמו ההורים שלה, ובגללם היא עושה את כל הדברים הללו, כי הם לא על חשבונה. לעומת זאת, כשהיא זאת שמוציאה, אז היא יותר בררנית כלפי עצמה.
ועדיין, מבחינתי היה עדיף להכין אוכל בבית ולא לאכול בחוץ כל כך הרבה מלכתחילה
כלתי מאד מזכירה את זוגתך.
כשהיא רק עברה לגור עם בני, הוא ביקש מאיתנו את טבלת התקציב שלנו כדי להכין לעצמם והיא הופתעה שבכלל יש דבר כזה :)
חשוב לה לא להיכנס למינוס, היא כבר ביררה איתי כמה פעמים לגבי פתיחת תיק השקעות וגם אם היא עוד לא ממש בכיוון - לפחות היא מודעת לאפשרויות.
מצד שני, ההורים שלה מפזרים כסף בהליקופטרים לה ולאחיה (שממש לא צריכים את זה אבל זה נחמד להם ) אז אני יכולה להבין כמה קשה לפתח משמעת עצמית במצב כזה. יש גם קושי לחסוך כשיודעים שמחכה ירושה שמנה. והיא אכן צרכניסטית מדופלמת אבל גם הבן שלי לא רחוק ממנה (חופשות, מסעדות, יקבים, בגדים...)
מצד שלישי, יש בה כל-כך הרבה מעלות טובות והיא חכמה ומעניינת וחמה. תמיד כדאי להסתכל על כל המורכבות של האדם.
אני מבין שצריך לדבר על זה. התייעצתי לגבי כיצד, מניסיון של אנשים פה.
יש כאן כמה שרשורים על העניין הזה אז תנסה לחפש.
בכל מקרה, צריך לדעת לתקשר על כל נושא בצורה דומה (פתוחה, לא שיפוטית, אוהבת) ואין כאן משהו מיוחד איך לדבר על פיננסים או צרכנות.

אפשר עדכון לגבי מה נסגר בקרב "היזם מול הקבלן"? D:
וואו זה מרגיש לי כאילו עבר נצח מאז...
הבנק הבין אחרי הרבה לחץ מצד הרוכשים שאם לא ייקח צד אז הכל ייפול עליו, וברגע שיש סיכון לכסף שלו במידה והיזם יפשוט רגל אז הוא מחליט "להזיז את התחת". הבנק לקח צד ותמך ביזם בבית משפט, שהכריח את הצדדים לסיים את העבודה בשלבים וכל שלב יש לו את העסקה שלו (ולא מדובר בעסקת חבילה כוללת כמו שהקבלן ניסה להשיג), כך שבסוף הצליחו להגיע להסכמות בסכומים נמוכים יותר שהיו משתלמים לשני הצדדים, כששניהם יוצאים מופסדים מהפרויקט בגלל המאבק ומשך הזמן שהוא לקח עם העיכובים לרוכשים, לספקים, לבנק, לעירייה וכו'.
זה היה נראה לכל אורך הדרך שזה עוד רגע מתפוצץ שוב, וכל השיח בין היזם והקבלן היה מול המפקח של הבנק שמונה לפרויקט, והוא היה בעל הסמכות להחליט אם הצדדים עומדים בהסכמים ולשחרר כסף ששניהם מאוד היו זקוקים לו.
הפרויקט נגמר ברמת גימור ממוצעת, ולכן התעסקתי כמה חודשים בשיפוץ נוסף של מה שהפריע לי. כמו כן, החניה של הבניין עדיין לא נמסרה לדיירים כי אנחנו עדיין במסגרת אותם "הסכמים לכל שלב" - הצפי הוא ליולי, ובינתיים כולנו בלי החניה שלנו בתל אביב, משמע הרבה כלי רכב על מעט מקומות חניה...

הרבה מזל שהפרויקט הגיע לסיום ואף צד לא שבר את הכלים או פשט רגל.

רעיון שאולי שווה לבדוק: עבודה בתור עצמאי.
לא יודע איך הצבא יקח את זה... אבל מנחש שאולי כן מותר לך לקבל שכר לייעוצים וכאלה אולי...
משם אפשר להתמקח מול החברות בהייטק שישלמו לך בתור ייעוץ.
כמובן שזה פחות סטנדרטי בשבילם, אבל עם התמקחות טובה אפשר להשיג הכל.

אתה משקיע את כל כולך בעבודה ובלימודים.
תרשה לעצמך 1500 שקל בחודש בשביל להנות ובשביל להמשיך להיות בזוגיות טובה.
זה לא שחור ולבן, לאט לאט מדברים על הנושאים האלה הזוגיות ומגלים מה הפרספקטיבה של הצד השני.
תעלה כל כמה זמן דבר נקודתי שאולי מפריע לך ותראה איך היא לוקחת את זה.
תודה על העצות, לוקח לתשומת ליבי ואת מה שצריך לבדוק אבדוק.

כלתי מאד מזכירה את זוגתך.
כשהיא רק עברה לגור עם בני, הוא ביקש מאיתנו את טבלת התקציב שלנו כדי להכין לעצמם והיא הופתעה שבכלל יש דבר כזה :)
חשוב לה לא להיכנס למינוס, היא כבר ביררה איתי כמה פעמים לגבי פתיחת תיק השקעות וגם אם היא עוד לא ממש בכיוון - לפחות היא מודעת לאפשרויות.
מצד שני, ההורים שלה מפזרים כסף בהליקופטרים לה ולאחיה (שממש לא צריכים את זה אבל זה נחמד להם ) אז אני יכולה להבין כמה קשה לפתח משמעת עצמית במצב כזה. יש גם קושי לחסוך כשיודעים שמחכה ירושה שמנה. והיא אכן צרכניסטית מדופלמת אבל גם הבן שלי לא רחוק ממנה (חופשות, מסעדות, יקבים, בגדים...)
מצד שלישי, יש בה כל-כך הרבה מעלות טובות והיא חכמה ומעניינת וחמה. תמיד כדאי להסתכל על כל המורכבות של האדם.

יש כאן כמה שרשורים על העניין הזה אז תנסה לחפש.
בכל מקרה, צריך לדעת לתקשר על כל נושא בצורה דומה (פתוחה, לא שיפוטית, אוהבת) ואין כאן משהו מיוחד איך לדבר על פיננסים או צרכנות.
תודה על השיתוף, עזרת לי מאוד.

שבוע טוב לכולם

הדירה היא ההחלטה הכי טובה שעשיתי, אני גר בה ומבסוט. רק לאחרונה פנה אליי אדם והציע לרכוש אותה בעבור 4 מיליון ש"ח (מזכיר, נרכשה על ידי בשפל הקורונה בהתחלה ב-2.25).
הרבה מזל שהפרויקט הגיע לסיום ואף צד לא שבר את הכלים או פשט רגל.
ההפרש במחיר הוא מחיר סיכון שלא התממש. אבל הוא היה קיים ולפי התיאור שלך גם משמעותי.

חשוב תמיד לזכור זאת.

קניית הדירה בתל אביב לפני שלוש שנים, זו ההחלטה הכי טובה בהיסטוריה :) דירה חדשה, 70+ מטר + גינה. אתה יכול להשכיר אותה ב10-12 בכיף.
כמה פיצויים סהכ קיבלת מהקונפליקט? כל עוד היית רווק, יכול להיות שהעיכוב בקבלת הדירה אפילו בא לטובתך:lol:.

נושאים דומים

Back
למעלה