• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צפירות רכבים - מעצבן!!

זה משהו שחייב להגיע (גם) מלמעלה - כמו חוק העישון בזמנו
הבעיה היא שוב... כמו שכתבתי ... שאין מודעות לנושא, לא בקרב האזרח הקטן ולא בקרב השלטונות

בניגוד לזיהום אויר שזה משהו שיש יותר מודעות אליו בקרב אנשים
את בטוחה? ראיתי הרבה דירות יקרות חדשות שנבנות ליד כבישים ראשים ונמכרות יפה.
נראה לי שהמודעות בציבור הרחב מסתכמת מפרץ חיפה מזוהם וזיהום אוויר זה רע .
אפילו בשרשור שהיה פה אנשים לא יודעים איפה מזוהם מהם גורמי הזיהום ואילו חומרים מסוכנים בזיהום אוויר.

ורק כדי לבדוק את זה, כמה פה יודעים מה הקשר בין אוזון לזיהום האוויר.

זה קשה לאכוף כי הנהג יכול להכחיש שהוא צפר

לא פעם מצפצפים לי, וכמובן מהבהבים ןנצמדים, כי אני לא נוסע מספיק מהר. אני מדבר על בתוך העיר. גם כשיש רכב לפני. גם כשהמהירות המותרת 50, בכביש עם במפרים. מכירים את התופעה? או שזה מיוחד לחיפה.

לפעמים אני תוהה איך מרגיש הואקום הזה בראש של אנשים. או לאיזה ניתוח דחוף הם ממהרים.

רק אני לא סובל צפירות רכבים?
הכי מעצבן שרכבים עוברים ברחוב וצופרים משלל סיבות לא חשובות והמציקה שבהן היא כדי לתפוס את תשומת הלב של מי שהם באים לאסוף.

מה עושים ואיך מתמודדים?
הבעיה הגדולה בעיקר באזורי אכלוס צפופים כמו למשל רבי-קומות שצפירה אחת יכולה להפריע 75 משפחות לבניין ובאזורים רבים יש 4-5 בניינים כאלה בסמיכות. פועל יוצא מכך שנהג אחד שצופר מטריד 75*4*4 נפשות. זה מטרד סביבתי פר-אקסלנס .
נראה שיש לך אולי מיזופוניה - כ 10% מהציבור סובלים מרעשים מעצבנים, זה משתנה לאדם לאדם - למשל - אנשים שרגישים לאכילה ברעש או שתיה ברעש של אנשים שונים, ורגישות לרעשים נוספים - כמו נוער שצועק מתחת לחלון, טריקת דלתות וכו' וכו'.

ממליץ לך לחפש קבוצת "מיזופוניה" בפייסבוק, ישנן 2 קבוצות גדולות ואנשים משתפים חוויות, למדתי שזה עוזר לי להתמודד, כי אני מרגיש שאני לא לבד, ויש אנשים הרבה יותר רגישים ממני.

נראה שיש לך אולי מיזופוניה - כ 10% מהציבור סובלים מרעשים מעצבנים, זה משתנה לאדם לאדם - למשל - אנשים שרגישים לאכילה ברעש או שתיה ברעש של אנשים שונים, ורגישות לרעשים נוספים - כמו נוער שצועק מתחת לחלון, טריקת דלתות וכו' וכו'.

ממליץ לך לחפש קבוצת "מיזופוניה" בפייסבוק, ישנן 2 קבוצות גדולות ואנשים משתפים חוויות, למדתי שזה עוזר לי להתמודד, כי אני מרגיש שאני לא לבד, ויש אנשים הרבה יותר רגישים ממני.
תודה על האבחנה,
יכול להיות שיש לי ויכול להיות שאין לי, מה שכן יכול להיות זה חוסר הסתגלות לדברים מעצבנים. כנל מעצבן אותי אמבולנס ב1 בלילה שצריך להפעיל סירנה כשאין רכב אחד בכביש, אופנוענים עם "שיפורים" לצורך קבלת רעש מוגזם (ששומעים ממרחק 2 ק"מ) .
אני מסרב להיכנס למסגרת של יש לך x ש% מהציבור סובל ממנו.

פעם לא הייתה כמות כזאת של מטרדי רעש , זה הקצין מאוד בעשור האחרון.
יכול להיות שבבניינים לעומת בתי קרקע הרעש משמעותית גדול יותר ולכן זה מורגש אצלי יותר.

רק אני לא סובל צפירות רכבים?
הכי מעצבן שרכבים עוברים ברחוב וצופרים משלל סיבות לא חשובות והמציקה שבהן היא כדי לתפוס את תשומת הלב של מי שהם באים לאסוף.

מה עושים ואיך מתמודדים?
לא רק אתה.
זו גם סיבה (לצערי) למי שלא סובל את זה לעשות גאו-ארביטראז', ולו לתקופה מסויימת.

כיף גם כאלה שצופרים לשיירת מכוניות שמלפניהם 100 מילישנייה אחרי שרמזור מתחלף לירוק.
עוד יותר כיף כאלה שמתעסקים בטלפון ולא שמים לב שנהיה ירוק (בפרט ברמזורים קצרים)

עוד יותר כיף כאלה שמתעסקים בטלפון ולא שמים לב שנהיה ירוק (בפרט ברמזורים קצרים)
לגמרי, מודה שזה המצב שגורם לי לצפור. לא מספיק עמדנו 5 דקות ביציאה מהישוב? יש רמזור של 30 שניות והבנאדם חולם על משהו...מזל שהוא לא שומע את הקללות שלי בתוך האוטו.
אופנוענים עם "שיפורים" לצורך קבלת רעש מוגזם (ששומעים ממרחק 2 ק"מ) .
אוי, זה נורא! אני גרה די רחוק מהכביש הראשי אבל את החבר'ה האלה אני רק שומעת וישר צועקת "תמותו", המשפחה צוחקת עלי אבל זה סבל נורא בשבילי. אני באמת ובתמים רוצה שהם ימותו (או שיעלמו בדרך פלא מהעולם), אז אם יש כאן מישהו שנוהג להרעיש ללא התחשבות (לא רק בכביש) - שתדע שאני מאחלת לך גם. ככה זה עם שמאלנים יפי נפש כמוני :)

הם עוברים באדום..אתה מצפה שהם ידרסו מישהו בדרך כי אתה צריך שקט?
זה כבר קטנוני.
אז ישר אחרי שסיימתי לכתוב נזכרתי ששכחתי להוסיף את המשפט "מדבר על נסיעה ללא צמתים" , אבל לא ערכתי את ההודעה כי ידעתי שמישהו יצטט ויגיד שזה קטנוני. אז לא, הם מפעילים סירנה בכבישים צדדים בלי צמתים ובלי רמזורים. מה תגיד על זה?

הפתרון ? וגם זה לא תמיד עוזר בהנחה ויש דירה בבעלותך : השקעה בבידוד אקוסטי איכותי.

נושאים דומים

Back
למעלה