• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרשת "מוכתר"

עובדתית היא תקבל ירושה מכובדת מאוד (גם דירה שלמה על שמה וגם חלק בדירת המגורים של הוריה). המשמעות היא שהילדה הזאת מסודרת מבחינת דיור, אז על מה היא בוכה? שאין לה אפשרות לקנות דירה שלישית?
ירושה זה משהו שיכול גם להגיע בגיל מאוד מבוגר. יתכן שהיא תקבל את הירושה רק כשהיא עצמה תגיע לגיל 65, אולי גם מאוחר יותר.
וזו גם לא דירה שלישית אלא דירה שנייה (ועוד חצי/שליש/רבע דירה, בהתאם למספר האחים).
שיכולים להרשות לעצמם להשתמש בכספי הפנסיה (לדבריה) ולרכוש דירה נוספת
אם הבנתי את כוונתה (וזה לא קל, האישה צורחת), זה לא שהדירה נרכשה מכספי הפנסיה אלא שהיא תשמש את הוריה להשלמת הכנסה בגיל הפנסיה.

אז בוא אתן לך תרחיש בו יש חשד להעלמת מס.

כמו שכנראה מסתמן, זו לא הדירה היחידה שיש למשפחת מוכתר, כפועל יוצא מזה, קבלת תשלום השכירות בפועל ע"י ההורים מכל דירה בנפרד היא כנראה מעל תקרת הפטור של 5000 ש"ח, היות והדירה לא רשומה על שם ההורים, אז יש פה התחמקות ממס מאוד פשוטה ולא חוקית.
לא הבנתי מה לא חוקי.

אתה טוען שהורים וילדיהם הבגירים מהוים יחידה אחת לצורך תשלום מס רכישה על דירה ומיסוי על שכירות?

להפך הוכחה כמה השיווק עובד טוב. כל המדינה מדברת עליה. אל תדאג אם היא תכנס לכנסת יהיה לה יופי של משכורת.
היא תיכנס לבית האח הגדול ,חכו ותראו .

לא הבנתי מה לא חוקי.

אתה טוען שהורים וילדיהם הבגירים מהוים יחידה אחת לצורך תשלום מס רכישה על דירה ומיסוי על שכירות?
אם בפועל ההורים נהנים מפרות שכר הדירה, אז חישוב הפטור למס צריך לכלול את כל השכירויות שהם מקבלים...

כיוון שהדירה רשומה על שם הבת והיא זאת שמקבלת את השכירות לחשבונה, ככה לפחות היא הצהירה בראיון, היא מעבירה בפועל כל חודש את השכירות להוריה ולא נהנת מהכסף.

במהלך כזה, ההורים מתחמקים מתשלום המס על השכירות.

לא הבנתי מה לא חוקי.
אם אבא שלה קנה לה דירה -זה חוקי.
אם אבא שלה רשם דירה על שמה כשבעצם זה פיקטיבי לצורך העלמת מס- זה לא חוקי .
איך קובעים ? יש מבחנים וראיות.
ברגע שהיא מפרסמת בציבור שהדירה לא שלה , היא לא שילמה דבר וההטבות מהדירה לא מגיעות אליה אלא לאבא שלה - זה די ברור.

לא הבנתי מה לא חוקי.

אם הדירה נקנתה על ידי כספי ההורים והם גם המשכירים בפועל ואלו הנהנים מכספי שכר הדירה וגם במכירה הכסף יחזור אליהם, אז מבחינת מס הכנסה יש להתייחס אליהם כבעלים בפועל של הדירה - כלומר מס רכישה / שבח / מיסוי שכר דירה.

• אהבתי
Reactions: Roi
ירושה זה משהו שיכול גם להגיע בגיל מאוד מבוגר. יתכן שהיא תקבל את הירושה רק כשהיא עצמה תגיע לגיל 65, אולי גם מאוחר יותר.
אז מה?
היא יכולה לשכור בינתיים בלי לדאוג שכשהיא תהיה מבוגרת לא תהיה לה דירה משלה.
וכמו שכתבתי - לפחות אל תשקרי.
בכל מקרה אני מצפה שלפחות היא לא תשקר לגבי זה ותציג את זה כפי שזה - יש לי הורים מספיק עמידים שיכולים להרשות לעצמם להשתמש בכספי הפנסיה (לדבריה) ולרכוש דירה נוספת (מעבר לדירת המגורים שלהם) שתשמש אותי בעתיד, מה שפוטר אותי לדאוג למצב שלא תהיה לי לעולם דירה. אני בת מזל אבל אני נאבקת עבור אחרים שאין להם משפחה שיכולה לספק להם גב כלכלי.

וזו גם לא דירה שלישית אלא דירה שנייה (ועוד חצי/שליש/רבע דירה, בהתאם למספר האחים).
אוי יו יו באמת מסכנה. ״רק״ דירה שניה ושליש…

אם הבנתי את כוונתה (וזה לא קל, האישה צורחת), זה לא שהדירה נרכשה מכספי הפנסיה אלא שהיא תשמש את הוריה להשלמת הכנסה בגיל הפנסיה.
אז על אחת כמה וכמה. זה אפילו לא במקום אלא בנוסף.
ושוב, אם הם היו רוצים רק עוד קיצבה בלי לדאוג לירושה אז יש כלים טובים יותר ונוחים יותר, שהיו מאפשרים להם לעשות את זה בלי כל הבלאגן של רכישת דירה ודאגה לשוכרים. אבל הם בחרו לקנות דירה ולרשום אותה על שם הבת בשביל (כנראה) שהדירה כן תהיה שלה.

כיוון שהדירה רשומה על שם הבת והיא זאת שמקבלת את השכירות לחשבונה, ככה לפחות היא הצהירה בראיון, היא מעבירה בפועל כל חודש את השכירות להוריה ולא נהנת מהכסף.
אם אני לא טועה אפשר לדעתי לעשות את זה בצורה חוקית אם ההורים נתנו את הכסף לדירה כחוב (אפשר אפילו, אם אני לא טועה, לרשום הערת אזהרה על הדירה). וכך התשלום להורים יכול (להבנתי) לשמש כפירעון החוב.
אבל אני לא מספיק מבינה בזה אז כמובן שזה צריך להיבדק עם אנשי מקצוע.

אז מה?
היא יכולה לשכור בינתיים בלי לדאוג שכשהיא תהיה מבוגרת לא תהיה לה דירה משלה.
וכמו שכתבתי - לפחות אל תשקרי.
מסכים לגבי הסיפא.
אוי יו יו באמת מסכנה. ״רק״ דירה שניה ושליש…
לא מסכנה כלל, אבל זו גם לא דירה שלישית.
אז על אחת כמה וכמה. זה אפילו לא במקום אלא בנוסף.
ושוב, אם הם היו רוצים רק עוד קיצבה בלי לדאוג לירושה אז יש כלים טובים יותר ונוחים יותר, שהיו מאפשרים להם לעשות את זה בלי כל הבלאגן של רכישת דירה ודאגה לשוכרים. אבל הם בחרו לקנות דירה ולרשום אותה על שם הבת בשביל (כנראה) שהדירה כן תהיה שלה.
לא בטוח שהמטרה היא להוריש לה דירה - הרבה הורים משתמשים ברישום על הילד רק למטרות הימנעות ממס רכישה, ומתישהו בהמשך מוכרים את הדירה (גם כן תוך הימנעות ממס).

אני לא יודע אם היא אכן מסודרת או שההורים שלה עושים קומבינות מס על חשבונה, אבל כאמור גם בלי עניין הדירה אני לא רוצה שום סיבה שמישהו יצביע לה.

• אהבתי
היא מעבירה בפועל כל חודש את השכירות להוריה ולא נהנת מהכסף.

במהלך כזה, ההורים מתחמקים מתשלום המס על השכירות.

אם אבא שלה רשם דירה על שמה כשבעצם זה פיקטיבי לצורך העלמת מס- זה לא חוקי .
איך קובעים ? יש מבחנים וראיות.
ברגע שהיא מפרסמת בציבור שהדירה לא שלה , היא לא שילמה דבר וההטבות מהדירה לא מגיעות אליה אלא לאבא שלה - זה די ברור.
אם הדירה נקנתה על ידי כספי ההורים והם גם המשכירים בפועל ואלו הנהנים מכספי שכר הדירה וגם במכירה הכסף יחזור אליהם, אז מבחינת מס הכנסה יש להתייחס אליהם כבעלים בפועל של הדירה - כלומר מס רכישה / שבח / מיסוי שכר דירה.
אז אתם טוענים שהדירה בעצם לא שלה? אז אם כך היא זכאית להשתתף בהגרלות של דירה בהנחה? ואם היא תרכוש דירה נוספת, היא תשלם מס רכישה על דירה ראשונה? ותוכל לקבל משכנתא 75%?

אז אתם טוענים שהדירה בעצם לא שלה? אז אם כך היא זכאית להשתתף בהגרלות של דירה בהנחה? ואם היא תרכוש דירה נוספת, היא תשלם מס רכישה על דירה ראשונה? ותוכל לקבל משכנתא 75%?
לא, היא מפסידה מכל העולמות.

• אהבתי
לא, היא מפסידה מכל העולמות.
אוי נו… באמת… עשו ממנה מסכנה שההורים האכזריים ניצלו אותה ורשמו עליה בכוח דירה.
לא מאמינה לרגע שהיא מפסידה משהו. רוב הסיכויים שיש לה הורים שפשוט רוצים לדאוג לה ולעזור לה לרכוש דירה וזו הדרך שלהם לעשות את זה.

לא בטוח שהמטרה היא להוריש לה דירה - הרבה הורים משתמשים ברישום על הילד רק למטרות הימנעות ממס רכישה, ומתישהו בהמשך מוכרים את הדירה (גם כן תוך הימנעות ממס).
אין שום דרך שההורים יכולים למכור את הדירה ללא הסכמתה. זה חלק ״מהסיכון״ שההורים לוקחים כאשר הם רושמים דירה על שם הילד.

אין שום דרך שההורים יכולים למכור את הדירה ללא הסכמתה. זה חלק ״מהסיכון״ שההורים לוקחים כאשר הם רושמים דירה על שם הילד.
והסיכון רק גדל כאשר הילד מתחתן או הופך לידוע בציבור או אם הוא מסתבך בחובות.

אוי נו… באמת… עשו ממנה מסכנה שההורים האכזריים ניצלו אותה ורשמו עליה בכוח דירה.
לא מאמינה לרגע שהיא מפסידה משהו. רוב הסיכויים שיש לה הורים שפשוט רוצים לדאוג לה ולעזור לה לרכוש דירה וזו הדרך שלהם לעשות את זה.
או שלא הבנת מה כתבתי או שסתם בחרת להוציא את דבריי מהקשרם.

נכון. אבל ברוב המקרים בעסק כזו הילד אכן מסכים.

או שלא הבנת מה כתבתי או שסתם בחרת להוציא את דבריי מהקשרם.
אז סליחה… באמת לא הבנתי למה התכוונת.

נכון. אבל ברוב המקרים בעסק כזו הילד אכן מסכים.
נכון. אבל הוא מסכים משום שברוב המקרים המטרה הגדולה היא בסך הכל להגדיל את ההון המשפחתי *בשביל* לעזור לו. לא בשביל להקשות עליו. אם הוא יחשוב שכל המטרה היא להרע לו ולהקשות עליו הוא כנראה גם לא יסכים.

באמת לא הבנתי למה התכוונת
השבתי להודעה של @סולידי, שגם אם מס הכנסה יחייב את הוריה לשלם מס רכישה ומס הכנסה על השכירות כאילו הייתה זו דירת ההורים, זה כנראה לא יזכה אותה בתנאים שנותנים למחוסרי דירה (השתתפות במחיר למשתכן / דירה להשכיר, מימון לפי 75%, פטור ממס רכישה וכו').
חלילה לא טענתי שהיא מסכנה - ממה שאני רואה היא סתם ילדה מפונקת וצווחנית.

כמה התקרבנות, חוסר לקיחת אחריות ופאסיביות בפוסט אחד. אתם "תוצר", "נולדתם למציאות" אנחנו חיים ב"ישראל ההישרדותית", "כולם מרמים את כולם", "לא מקבלים סיוע".

תעצור לרגע, ובמקום להפנות אצבעות כלפי כל הסובבים אותך, קח אחריות על החיים שלך.
חוץ מלעבד בהייטק(לברי המזל) או משהו דומה , מדובר פה באמת בכוחות גדולים שלאדם הממוצע אין ממש אפשר לקחת עליהם אחריות.
זאת המציאות הישראלית.

מדובר פה באמת בכוחות גדולים שלאדם הממוצע אין ממש אפשר לקחת עליהם אחריות.
הוא יכול להצביע למפלגות שלא שודדות אותו.
אבל נראה שהאדם הממוצע לא מעוניין לקחת אחריות.

הוא יכול להצביע למפלגות שלא שודדות אותו.
אבל נראה שהאדם הממוצע לא מעוניין לקחת אחריות.
אז נגיד אני בתור האדם הממוצע, אבחר במפלגה X. האם יצא מזה משהו ? כנראה שלא.
אם כל האנשים ביחד יבחרו במפלגה X אולי יצא מזה משהו , אבל שוב פעם, זה "כוח גדול".

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה